Trzeci zawodnik Vuelta a Espana dołączył do Petera Sagana i potwierdził swój start w Argentynie.

Polak zakończył sezon w znakomitym stylu – wywalczył pierwsze podium w klasyfikacji generalnej Wielkiego Touru, a potem był mocnym pomocnikiem Michała Kwiatkowskiego w Richmond. W przyszłym roku ma obrać na cel Giro d’Italia i Igrzyska Olimpijskie w Rio. Do La Corsa Rosa ma się przygotowywać między innymi w San Luis.

Szczegóły dotyczące listy startowej nie są jeszcze znane, ale kolejni kolarze potwierdzają swój przyjazd. Co roku można tam podziwiać walkę zarówno najlepszych górali – w poprzednich edycjach startowali  Vincenco Nibali, Nairo Quintana czy Alberto Contador, a także sprinterów – Mark Cavendish czy Peter Sagan.

Chcę się poprawiać każdego dnia. Marzę o wygraniu Wielkiego Touru, to moja główna motywacja. Jestem szczęśliwy z tego, jak rozwija się moja profesjonalna kariera. Pierwszy raz przyjadę do Argentyny, ale moi koledzy mówili mi, że to ciężki wyścig, z wysokimi temperaturami. Lubię się ścigać w takich warunkach, myślę, że to idealne miejsce do rozpoczęcia mojego sezonu. – powiedział w informacji prasowej Rafał Majka.

źródło: Tour de San Luis