Brytyjski Kanclerz Skarbu George Osborne wystąpił w brytyjskim parlamencie i podsumował wydatki z budżetu państwa w 2015 r. oraz zarysował prognozę na przyszłość. Przewidywania są dobre, z czego mogą cieszyć się entuzjaści organizacji kolarskich mistrzostw świata w Yorkshire.

Z radością przyjęliśmy to, co powiedział pan George Osborne na temat budżetu państwa, ponieważ oznacza to, że idea organizacja MŚ, która powstała w lutym 2015 roku, wciąż jest żywa i wielce prawdopodobna – oznajmił sir Gary Verity, szef organizacji Welcome to Yorkshire.

W oświadczeniu dla mediów napisał, że w ciągu ostatnich dwóch lat hrabstwo Yorkshire rozwinęło się nie tylko pod względem kolarskim, ale także infrastrukturalnym.

Fenomenalny i szeroko udokumentowany sukces startu Tour de France w Yorkshire sprawił, że apetyt na rozwój kolarstwa w tym regionie mają nie tylko lokalne władze, ale także mieszkańcy, media, szkoły, goście, oraz oczywiście kolarze – pisze Verity.

Gary Verity powołuje się także na dane, według których liczba dzieci trenujących kolarstwo podwoiła się od września 2013 roku (przed Tour de France) do września 2014 (po Tour de France). Ponadto, powstało wiele nowych klubów kolarskich, torów oraz tras rowerowych.

Czekamy na dalsze dyskusje British Cycling z rządem w sprawie organizacji światowego czempionatu – zakończył Verity.

Fot. Getty Images