Rohan Dennis (BMC) został nagrodzony Medalem sir Huberta Oppermana, co oznacza, że jest najlepszym australijskim kolarzem 2015 roku.

Jest niewielu kolarzy, którzy zostali uhonorowani tą nagrodą, więc znalezienie się w tym gronie jest dla mnie czymś specjalnym. Myślałem, że dostanę ją, gdy wygram jakiś wielki tour, albo monument. Nie sądziłem, że stanie się to tak wcześnie – powiedział Dennis.

Dennis na gali wręczenia nagród, która odbyła się w Melbourne, opowiedział także o planach na kolejny sezon.

Moje cele na kolejny sezon nie zmieniły się. Chcę wygrać mistrzostwa kraju, dobrze prezentować się w „czasówkach”, przygotować formę na Tour of California oraz pomóc drużynie na Tour de France. Ale największym celem będą Igrzyska Olimpijskie – zadeklarował.

Rohan Dennis może zaliczyć miniony sezon do bardzo udanych i czerpać z niego motywację do wyżej wymienionych zadań. W styczniu wygrał wyścig Tour Down Under, następnie pobił rekord w jeździe godzinnej. W prologu Tour de France pobił rekord średniej prędkości podczas jazdy na czas (55,446 km/h), co zapewniło mu zwycięstwo i posiadanie żółtej koszulki. Tydzień później wraz z kolegami z BMC wygrał etap drużynowej jazdy na czas. W sierpniu wygrał dwa etapy w wyścigu USA Pro Challenge. A na mistrzostwach świata w Richmond obronił z BMC mistrzostwo świata w jeździe drużynowej na czas.

@mwisniewska92