Kolejnym wzmocnieniem ekipy CCC Sprandi Polkowice na kolejny sezon, jest Hiszpan, Víctor De La Parte. Podpisał on z polkowickim zespołem roczny kontrakt.

Zawodnik ten zrobił na nas ogromne wrażenie w Wyścigu dookoła Austrii. Znakomicie jechał tam po górach, a Jan Hirt stoczył z nim zażarty pojedynek na podjazdach. Wygrał dwa etapy i klasyfikację generalną

mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Hiszpan będzie dla nas sporym wzmocnieniem na wyścigi etapowe, gdyż dobrze jeździ również na czas. Wygrał w swojej zawodowej karierze kilka czasówek, również tych krótkich, kilkukilometrowych.

Zwycięstwo w Austrii, nie było jedynym w sezonie 2015. Hiszpan triumfował również w holenderskiej etapówce Flèche du Sud.

Potwierdził tym samym, że potrafi nie tylko jeździć po wysokich górach, ale również że jest dynamiczny i radzi sobie na krótszych wzniesieniach.

Víctor De La Parte rozpoczął swoją zawodową karierę w prokontynentalnej grupie Caja Rural. Kolejne lata spędził w kontynentalnych SP Tableware (dwa lata),  Efapel – Glassdrive i Team Vorarlberg. Ma na swoim koncie wygraną w generalce Sibiu Cycling Tour (2012),  Tour d’Algérie (2013), a także na etapie Volta a Portugal em Bicicleta Liberty Seguros (2014).

Tegoroczny sezon był dla niego tym przełomowym. Po sukcesach w wyścigach kategorii 2.2 i 2.1, De La Parte sięgnął po wygraną w imprezie 2.HC, w Austrii. Zwyciężył w Flèche du Sud, był również 6. w mistrzostwach Hiszpanii w jeździe indywidualnej oraz zakończył 4-etapowy Oberösterreichrundfahrt na 3.miejscu w końcowym zestawieniu, wygrywając po drodze prolog pod górę.

Informacja prasowa

Foto: FB zawodnika