Jakub Mareczko (Southeat) po finiszu z peletonu został zwycięzcą szóstego etapu Tour of Hainan. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Sacha Modolo (Lampre-Merida).

Szósty odcinek chińskiej etapówki liczył 174 kilometry, a po drodze kolarze musieli pokonać m.in. trzy premie górskie drugiej kategorii. Nie wprowadziły one jednak zamieszania w peletonie i ostatecznie finiszowała większa grupa.

Urodzony w Polsce Jakub Mareczko na kresce pokonał dotychczasowych dwukrotnych zwycięzców etapowych tegorocznej edycji wyścigu – tuż za nim zameldował się Andrea Palini (Skydive Dubai), zaś trzeci lider wyścigu Sacha Modolo.

Wysoko po raz kolejny przyjechał kolarz CCC Sprandi Polkowice – Grzegorz Stępniak.

Wyniki 6 etapu Tour of Hainan:
1    Jakub MARECZKO    ITA    STH    4:21:26
2    Andrea PALINI    ITA    SKD    +0
3    Sacha MODOLO    ITA    LAM    +0
4    Benjamin GIRAUD    FRA    M13    +0
5    Grzegorz STEPNIAK    POL    CCC    +0
6    Eduard Michael GROSU    ROU    NIP    +0
7    Fabio SILVESTRE    POR    TFR    +0
8    Ruslan TLEUBAYEV    KAZ    AST    +0
9    Hariff SALLEH    MAS    TSG    +0
10    Andrea DAL COL    ITA    STH    +0
11    Mykhaylo KONONENKO    UKR    UKR    +0
12    Brenton JONES    AUS    DPC    +0
13    Martijn VERSCHOOR    NED    TNN    +0
14    Tino THÖMEL    GER    RTS    +0
15    Siu Wai KO    HKG    HKG    +0
16    Arman KAMYSHEV    KAZ    AST    +0
17    Mario Jorge FARIA DA COSTA    POR    LAM    +0
18    Tomas VAITKUS    LTU    RBD    +0
19    Eryk LATON    POL    CCC    +0
20    Eugert ZHUPA    ALB    STH    +0
21    Evaldas SISKEVICIUS    LTU    M13    +0
22    Antonio VIOLA    ITA    NIP    +0
23    Burr HO    HKG    HKG    +0
24    Roberto FERRARI    ITA    LAM    +0
25    Juan Pablo WILCHES RODRIGUEZ    COL    TYD    +0
26    Daniele COLLI    ITA    NIP    +0
27    Adam Phelan    AUS    DPC    +0
28    Bakhtiyar KOZHATAYEV    KAZ    AST    +0
29    Zhen WANG    CHN    IAT    +0
30    Francesco GAVAZZI    ITA    STH    +0
31    Nur Amirul Fakhruddin MARZUKI    MAS    TSG    +0
32    Francisco MANCEBO PEREZ    ESP    SKD    +0
33    Andrey ZEITS    KAZ    AST    +0
34    Zhao JINGBIAO    CHN    HEN    +0
35    Christopher WILLIAMS    AUS    TNN    +0
36    Andriy KHRIPTA    UKR    UKR    +0
37    Szymon REKITA    POL    TFR    +0
38    Sergey VLASSENKO    KAZ    V4E    +0
39    Jaroslaw MARYCZ    POL    CCC    +0
40    Andriy VASYLYUK    UKR    UKR    +0
41    Brad EVANS    NZL    DPC    +0
42    Lars PRIA    ROU    RBD    +0
43    Lukasz OWSIAN    POL    CCC    +0
44    Soufiane HADDI    MAR    SKD    +0
45    Alexandr SHUSHEMOIN    KAZ    V4E    +0
46    Julien EL FARES    FRA    M13    +0
47    Josef CERNY    CZE    CCC    +0
48    Leszek PLUCINSKI    POL    CCC    +0
49    Alessandro MALAGUTI    ITA    NIP    +0
50    Vitaliy BUTS    UKR    UKR    +0
51    Dmitriy GRUZDEV    KAZ    AST    +0
52    Yusup ABREKOV    UZB    IAT    +0
53    Daniil FOMINYKH    KAZ    AST    +0
54    Adrian HONKISZ    POL    CCC    +0
55    Oleksandr POLIVODA    UKR    UKR    +0
56    Leonardo BASSO    ITA    TFR    +0
57    Mohd Zamri SALEH    MAS    TSG    +0
58    Denys KOSTYUK    UKR    UKR    +0
59    Valerio AGNOLI    ITA    AST    +0
60    Julien BERNARD    FRA    TFR    +0
61    Adil JELLOUL    MAR    SKD    +0
62    Giuseppe FONZI    ITA    STH    +0
63    Yikui NIU    CHN    YDL    +0
64    Samuele CONTI    ITA    STH    +0
65    Mirko TEDESCHI    ITA    STH    +0
66    Oleg ZEMLYAKOV    KAZ    V4E    +0
67    Norberto WILCHES    COL    TYD    +0
68    Krists NEILANDS    LAT    RBD    +0
69    Hossein ALIZADEH    IRI    RTS    +0
70    Corentin CHERHAL    FRA    TNN    +0
71    Valerio CONTI    ITA    LAM    +0
72    Zhandos BIZHIGITOV    KAZ    V4E    +0
73    Stepan ASTAFYEV    KAZ    V4E    +0
74    Zhang ZHENG    CHN    HEN    +0
75    Meiyin WANG    CHN    HEN    +0
76    Rémy DI GREGORIO    FRA    M13    +0
77    Mohd Shahrul MAT AMIN    MAS    TSG    +0
78    Iuri FILOSI    ITA    NIP    +0
79    Bo WANG    CHN    HEN    +0
80    Peeter PRUUS    EST    RBD    +0
81    Ma GUANGTONG    CHN    HEN    +0
82    Alexey VOLOSHIN    KAZ    V4E    +0
83    Bernard SULZBERGER    AUS    DPC    +0
84    Martin LAAS    EST    M13    +0
85    Muradjan HALMURATOV    UZB    IAT    +0
86    Edgar NOHALES NIETO    ESP    TYD    +0
87    Jianpeng LIU    CHN    HEN    +0
88    Travis MEYER    AUS    DPC    +0
89    Zhishan ZHANG    CHN    TYD    +0
90    Matthew BUSCHE    USA    TFR    +0
91    Scott AMBROSE    NZL    TNN    +0
92    Meng YAN    CHN    HEN    +0
93    Meher HASNAOUI    TUN    SKD    +0
94    Choon Huat GOH    SIN    TSG    +0
95    Muhamad Adiq Husainie OTHMAN    MAS    TSG    +0
96    Rafaa CHTIOUI    TUN    SKD    +0
97    Lok Chun WU    HKG    HKG    +0
98    Akramjon SUNNATOV    UZB    IAT    +0
99    Peter KONING    NED    DPC    +0
100    Sergiy LAGKUTI    UKR    UKR    +0
101    Taras VOROPAYEV    KAZ    V4E    +0
102    Matteo BONO    ITA    LAM    +0
103    Ho San CHIU    HKG    HKG    +0
104    Mohd Nor Umardi ROSDI    MAS    TSG    +0
105    Chun Hing CHAN    HKG    HKG    +0
106    Ching Yin MOW    HKG    HKG    +0
107    Wan Yau LAU    HKG    HKG    +0
108    Jiankun LIU    CHN    YDL    +0
109    Abdullojon AKPAROV    UZB    IAT    +0
110    Yoan VERARDO    FRA    M13    +49
111    Graeme BROWN    AUS    DPC    +1:04
112    Armands BECIS    LAT    RBD    +1:21
113    Mattia CATTANEO    ITA    LAM    +1:22
114    Emils LIEPINS    LAT    RBD    +1:50
115    Andris SMIRNOVS    LAT    RBD    +1:50
116    Gang XU    CHN    LAM    +1:54
DNF    Nikita ABRAMOV    UZB    IAT
DNF    Ruud CREMERS    NED    TNN
DNF    Gleb GORBACHEV    UZB    IAT
DNF    Ilya GORODNICHEV    RUS    RTS
DNF    Manabu ISHIBASHI    JPN    NIP
DNF    Guanghui LI    CHN    YDL
DNF    Emanuele Onesti    ITA    NIP
DNF    An Ping SONG    CHN    YDL
DNF    Jiancai WANG    CHN    TYD
DNF    Zhipeng YAN    CHN    YDL
DNF    Vladimir ZAGORODNIY    RUS    RTS
DNS    Joonas HENTTALA    FIN    TNN
DNS    Boris SHPILEVSKIY    RUS    RTS
DNS    Kang ZHAO    CHN    YDL

Klasyfikacja generalna
1    Sacha MODOLO    ITA    LAM    23:51:59
2    Andrea PALINI    ITA    SKD    +9
3    Benjamin GIRAUD    FRA    M13    +22
4    Jakub MARECZKO    ITA    STH    +23
5    Vitaliy BUTS    UKR    UKR    +27
6    Ma GUANGTONG    CHN    HEN    +27
7    Roberto FERRARI    ITA    LAM    +33
8    Ruslan TLEUBAYEV    KAZ    AST    +33
9    Brenton JONES    AUS    DPC    +33
10    Meiyin WANG    CHN    HEN    +33
11    Brad EVANS    NZL    DPC    +34
12    Fabio SILVESTRE    POR    TFR    +35
13    Eduard Michael GROSU    ROU    NIP    +35
14    Tomas VAITKUS    LTU    RBD    +36
15    Julien EL FARES    FRA    M13    +36
16    Mykhaylo KONONENKO    UKR    UKR    +37
17    Yikui NIU    CHN    YDL    +37
18    Hossein ALIZADEH    IRI    RTS    +37
19    Evaldas SISKEVICIUS    LTU    M13    +38
20    Arman KAMYSHEV    KAZ    AST    +38
21    Andriy KHRIPTA    UKR    UKR    +38
22    Krists NEILANDS    LAT    RBD    +38
23    Christopher WILLIAMS    AUS    TNN    +38
24    Julien BERNARD    FRA    TFR    +38
25    Rafaa CHTIOUI    TUN    SKD    +38
26    Martijn VERSCHOOR    NED    TNN    +39
27    Eryk LATON    POL    CCC    +39
28    Bakhtiyar KOZHATAYEV    KAZ    AST    +39
29    Daniele COLLI    ITA    NIP    +39
30    Eugert ZHUPA    ALB    STH    +39
31    Tino THÖMEL    GER    RTS    +39
32    Peeter PRUUS    EST    RBD    +39
33    Andrey ZEITS    KAZ    AST    +39
34    Francesco GAVAZZI    ITA    STH    +39
35    Denys KOSTYUK    UKR    UKR    +39
36    Soufiane HADDI    MAR    SKD    +39
37    Zhao JINGBIAO    CHN    HEN    +39
38    Martin LAAS    EST    M13    +39
39    Grzegorz STEPNIAK    POL    CCC    +39
40    Stepan ASTAFYEV    KAZ    V4E    +39
41    Siu Wai KO    HKG    HKG    +39
42    Adam Phelan    AUS    DPC    +39
43    Szymon REKITA    POL    TFR    +39
44    Mario Jorge FARIA DA COSTA    POR    LAM    +39
45    Zhang ZHENG    CHN    HEN    +39
46    Andriy VASYLYUK    UKR    UKR    +39
47    Daniil FOMINYKH    KAZ    AST    +39
48    Francisco MANCEBO PEREZ    ESP    SKD    +39
49    Iuri FILOSI    ITA    NIP    +39
50    Zhandos BIZHIGITOV    KAZ    V4E    +39
51    Alexey VOLOSHIN    KAZ    V4E    +39
52    Burr HO    HKG    HKG    +39
53    Jaroslaw MARYCZ    POL    CCC    +39
54    Valerio AGNOLI    ITA    AST    +39
55    Adrian HONKISZ    POL    CCC    +39
56    Alexandr SHUSHEMOIN    KAZ    V4E    +39
57    Yusup ABREKOV    UZB    IAT    +39
58    Leszek PLUCINSKI    POL    CCC    +39
59    Valerio CONTI    ITA    LAM    +39
60    Oleg ZEMLYAKOV    KAZ    V4E    +39
61    Josef CERNY    CZE    CCC    +39
62    Oleksandr POLIVODA    UKR    UKR    +39
63    Lukasz OWSIAN    POL    CCC    +39
64    Leonardo BASSO    ITA    TFR    +39
65    Travis MEYER    AUS    DPC    +39
66    Adil JELLOUL    MAR    SKD    +39
67    Jianpeng LIU    CHN    HEN    +39
68    Giuseppe FONZI    ITA    STH    +39
69    Alessandro MALAGUTI    ITA    NIP    +39
70    Rémy DI GREGORIO    FRA    M13    +39
71    Meher HASNAOUI    TUN    SKD    +39
72    Bernard SULZBERGER    AUS    DPC    +39
73    Mohd Shahrul MAT AMIN    MAS    TSG    +52
74    Sergey VLASSENKO    KAZ    V4E    +53
75    Nur Amirul Fakhruddin MARZUKI    MAS    TSG    +54
76    Zhen WANG    CHN    IAT    +54
77    Norberto WILCHES    COL    TYD    +54
78    Juan Pablo WILCHES RODRIGUEZ    COL    TYD    +54
79    Edgar NOHALES NIETO    ESP    TYD    +54
80    Muradjan HALMURATOV    UZB    IAT    +54
81    Mirko TEDESCHI    ITA    STH    +54
82    Bo WANG    CHN    HEN    +54
83    Corentin CHERHAL    FRA    TNN    +54
84    Jiankun LIU    CHN    YDL    +54
85    Choon Huat GOH    SIN    TSG    +54
86    Sergiy LAGKUTI    UKR    UKR    +54
87    Matthew BUSCHE    USA    TFR    +54
88    Chun Hing CHAN    HKG    HKG    +54
89    Ho San CHIU    HKG    HKG    +54
90    Meng YAN    CHN    HEN    +1:00
91    Lars PRIA    ROU    RBD    +1:13
92    Samuele CONTI    ITA    STH    +1:13
93    Akramjon SUNNATOV    UZB    IAT    +1:13
94    Muhamad Adiq Husainie OTHMAN    MAS    TSG    +1:13
95    Matteo BONO    ITA    LAM    +1:13
96    Zhishan ZHANG    CHN    TYD    +1:13
97    Antonio VIOLA    ITA    NIP    +1:25
98    Yoan VERARDO    FRA    M13    +1:28
99    Ching Yin MOW    HKG    HKG    +1:28
100    Abdullojon AKPAROV    UZB    IAT    +1:38
101    Graeme BROWN    AUS    DPC    +1:43
102    Wan Yau LAU    HKG    HKG    +1:47
103    Dmitriy GRUZDEV    KAZ    AST    +1:48
104    Armands BECIS    LAT    RBD    +2:00
105    Andris SMIRNOVS    LAT    RBD    +2:29
106    Andrea DAL COL    ITA    STH    +3:31
107    Mohd Nor Umardi ROSDI    MAS    TSG    +3:52
108    Gang XU    CHN    LAM    +5:03
109    Scott AMBROSE    NZL    TNN    +5:14
110    Peter KONING    NED    DPC    +5:59
111    Taras VOROPAYEV    KAZ    V4E    +7:51
112    Mattia CATTANEO    ITA    LAM    +9:03
113    Lok Chun WU    HKG    HKG    +10:39
114    Hariff SALLEH    MAS    TSG    +11:20
115    Mohd Zamri SALEH    MAS    TSG    +11:45
116    Emils LIEPINS    LAT    RBD    +11:47