Grupa CCC Sprandi Polkowice kontynuuje proces wzmacniania drużyny na sezon 2016. Jej szeregi zasili Włoch, Simone Ponzi, który podpisał z „pomarańczowymi” 2-letnią umowę.  

27-letni kolarz spędził ostatni rok w ekipie Southeast. W barwach tego zespołu aż 15 razy meldował się na mecie w pierwszej „10”. Szczególnie udana była dla niego końcówka sezonu, kiedy to zajął 2.miejsce w worldtourowym GP Ouest France – Plouay, a także finiszował na 4.pozycji w Gran Premio Bruno Beghelli, Coppa Sabatini i Tre Valli Varesine. Był również 2. w GP Nolibili Rubnetterie, rozgrywanym na początku sezonu oraz 2. na etapie Sibiu Tour.

Ponzi to kolarz przypominający swoją charakterystyką Gregę Bole. Zastąpi on w zespole Słoweńca, który w przyszłym sezonie będzie się ścigał w innej drużynie. Podobnie jak Bole, Ponzi nie jest typowym sprinterem, ale jest bardzo szybki na finiszu i jest w stanie przetrzymać krótsze podjazdyz najlepszymi. To specjalista od wyścigów jednodniowych – wyjaśnia Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice. – To również zawodnik, który wie jak wygrywać i w każdym sezonie gwarantuje kilka lub nawet kilkanaście miejsc w czołowej „10”.  Ma także spore doświadczenie w wyścigach zaliczanych do cyklu WorldTour i odnosił w nich sukcesy. Stawał na podium GP Ouest France – Plouay i Grand Prix Cycliste de Montréal.

Zanim Ponzi zasilił zespół Southeast przez jeden sezon jeździł w barwach Neri-Sottoli, a wcześniej reprezentował grupy WorldTour – Astanę, Liquigas-Cannondale oraz Lampre.

Łącznie ma na swoim koncie 7 zwycięstw w zawodowym peletonie – w GP Nobili Rubinetterie Coppa Papa’ Carlo (2014,2011), Energiewacht Dwars door Drenthe (2014), Gran Premio Costa degli Etruschi (2014), GP Kranj (2011) oraz na etapach Vuelta a Burgos (2013) i Tour De Slovénie (2012). Jest też wicemistrzem świata (2008) i mistrzem Włoch (2007) w kategorii U23. Dwukrotnie startował również w Giro d’Italia.

Informacja prasowa
fot. Southeast/Riccardo Scanferla

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Yanev
Yanev

W polskiej grupie CCC-S obcokrajowcy stanowią już chyba większość, podobny trend w kompletowaniu niezwyciężonego składu zauważa się w Activ Jet. Brakuje jeszcze tylko Murzyna albo mocno opalonego, a przecież takich mają już w składzie nawet drużyny piłkarskie konkurujące w jakimś przeciętnym prowincjonalnym powiecie. Wyłącznie dla Polaków zostaje chyba już tylko cykl Nutelli , a i tego nie jestem do końca pewny.