Mimo, że w lasach wciąż dominuje zieleń a nie żółć i pomarańcz, a temperatury są wciąż całkiem znośne, to sezon kolarski bezlitośnie zbliża się ku końcowi. Wkrótce oddamy palmę pierwszeństwa przełajowcom, ale nim to się stanie, to chcemy z przytupem zakończyć letnią część zmagań.

24 października o godzinie 10:00 w Gaju koło Krakowa, w okolicach salonu Volvo Wadowscy odbędzie się wyjątkowy wyścig w formule XC. Przeprowadzony on będzie na około ośmiusetmetrowej, łatwej technicznie rundzie. Ale to nie trasa będzie gwoździem programu.

W zawodach udział wezmą gwiazdy polskiego peletonu: Mistrz Polski Tomasz Marczyński, zwycięzca etapu Criterium du Dauphine z metą na słynnym Mont Ventoux – Sylwester Szmyd, zwycięzca zwycięzca tegorocznego etapu Volta a Catalunya – Maciej Paterski, zwycięzca etapu Vuelta a Espana – Przemysław Niemiec, zawodnicy grupy zawodowej CCC, m.in. Marek Rutkiewicz, Adrian Honkisz, Piotr Brożyna. Szosowcy dopiero co zakończyli swoje starty, więc z pewnością dysponują jeszcze niezłą „nogą”. Impreza będzie koordynowana przez znanych i lubianych dziennikarzy EuroSportu – Tomasza Jarońskiego i Adama Probosza.

Maciej Paterski

Wyścig jest otwarty dla wszystkich chętnych, a udział w nim bezpłatny! Będzie zatem niepowtarzalna okazja, by sprawdzić jak szosowe tuzy radzą sobie w bardziej wyboistym terenie i w ciekawy sposób zakończyć kolarskie zmagania A.D. 2015. Kto wie – może właśnie Tobie uda się wystawić „Mańkowi” koło na kresce?

Zawody będą częścią obchodów zakończenia kolejnego sezonu imprez organizowanych przez G&G Promotion (Volvo Triathlon Series, Beskidy MTB Trophy, Sudety MTB Challenge). Zapisy do wyścigu odbędą się na miejscu oraz w serwisie www.timetime.pl. Zapraszamy do wspólnej zabawy w niecodziennym gronie!

Plan zawodów:

09:00 -10:30 przyjmowanie zapisów
10:00-10:50 – trening na trasie zawodów
11:00 – start wyścigu w kat. wiekowych
11:45 – start kat. Elita
12:15 – spotkanie z przedstawicielami polskiego peletonu
12:45 – dekoracja zwycięzców
13:30 – zakończenie imprezy

Główną nagrodą będzie m.in. weekendowa jazda wybranym modelem VOLVO z serii XC

Wszelkie informacje można uzyskać pod adresem info@mtbmarathon.com