Trzech kolejnych zawodników związało się kontraktem z ActiveJet Team. Dwóch z nich to tegoroczni juniorzy BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki: Stanisław Aniołkowski i Norbert Banaszek, trzeci to Paweł Charucki, który w tym roku jeździł w barwach Domin Sport. 

Aniołkowski to m.in. tegoroczny Mistrz Polski juniorów w kryteriach ulicznych. Sezon zakończył dość pechowo, łamiąc obojczyk podczas Górskich Mistrzostw Polski. Norbert Banaszek to uczestnik tegorocznych Mistrzostw Europy i Świata w kategorii junior. W ActiveJet Team dołączy do swojego starszego brata Adriana.

To bardzo młodzi zawodnicy, którym pomożemy w dalszym rozwoju. Byli wyróżniającymi się kolarzami w kategorii junior i chcemy spokojnie ich wprowadzić do dorosłego ścigania. Oczywiście nie będziemy oczekiwali od nich wielkich wyników. Mają zdobywać doświadczenie, pracować sumiennie, a my zadbamy o to, aby niczego im nie zabrakło – powiedział dyrektor sportowy Piotr Kosmala.

Dużo bardziej doświadczonym kolarzem jest Paweł Charucki. Po zdobyciu mistrzostwa Polski młodzieżowców w 2010 roku, przez kolejne cztery sezony ścigał się w barwach CCC. W obecnie zakończonym sezonie reprezentował barwy Domin Sport. – Kariera Pawła to sinusoida. Liczę na to, że nasz zespół będzie dla niego miejscem, w którym odbuduje się jako zawodnik i przypomni o sobie – dodał Kosmala.

Informacja prasowa