Zapraszamy do zapoznania się z drugą częścią przeglądu trenażerów. Tym razem podnieśliśmy półkę cenową do 2000 zł.

Kilkanaście dni temu prezentowaliśmy trenażery do 1000 zł (>tutaj). Dziś pod lupę wzięliśmy maszyny do 2000 zł.

Elite:

Elite Arion Mag 3 Parabolic (1239 zł)

arion-mag

Najtańszy model w tym zestawieniu. Trenażer rolkowy znakomitej firmy Elite z trzystopniowym oporem magnetycznym. Zastosowany kształt rolek z szerszymi końcami pomaga nie wypaść z rolek podczas treningu. Rama jest łatwa do złożenia i przechowywania. Idealny sprzęt na rozgrzewki i spokojne, zimowe budowanie bazy.

Elite Qubo Hydromag (1309 zł)

Elite-qubo-hydromag

Bardzo ciekawy produkt od włoskiego producenta. Trenażer wyposażony jest w hydrauliczną jednostkę oporową oraz magnetyczną regulację z pięcioma stopniami trudności. Wygięta rama Qubo dostosowuje opór do wagi użytkownika, a Elastogel zastosowany w rolce zmniejsza hałas i zużycie opony oraz poprawia efektywność treningu. Bardzo dobry produkt zarówno do interwałów jak i budowania bazy.

Elite Realtour Supercrono (1899 zł)

elite realtour

Jeden z bardziej zaawansowanych modeli Elite. Supercrono ma bardzo stabilną, stalową ramę. Opór jest uzależniony od masy użytkownika, co poprawia realność treningu. Do trenażera dołączony jest zaawansowany sprzęt pozwalający na monitorowanie tętna, prędkości, mocy, nachylenia czy kadencji. Zawiera on też oprogramowanie, dzięki któremu użytkownik może poczuć się jak podczas prawdziwego treningu na trasie. Bardzo dobry trenażer do wszelkich rodzajów treningu.

Elite Turbo Muin (1999 zł)

turbo-muin

Najcichszy i jeden z bardziej zaawansowanych trenażerów w dzisiejszym zestawieniu. Dzięki zastąpieniu tylnego koła częścią konstrukcji Turbo Muin zapewnia odczucia niemalże identyczne jak podczas jazdy. Opór zastosowanej cieczy rośnie wraz z przyspieszaniem. Maksymalna wartość to aż 3600W – jest to wartość nie do przekroczenia nawet dla najlepszych sprinterów. Dostępne są wersje dopasowane do kaset Shimano/Sram oraz Campagnolo. Do trenażera dołączona jest aplikacja My Training. Z produktów typu Turbo Muin korzysta aktualnie większość zawodowców.

CycleOps

CycleOps Fluid 2 (1470 zł)

cycleops fluid 2

Produkt CycleOps to pierwszy na świecie trenażer z oporem hydraulicznym, który wzrasta wraz z prędkością pedałowania. Dzięki dużej bezwładności koła zamachowego użytkownik ma odczucie bliższe prawdziwej jeździe. Szeroki rozstaw ramion pozwala na większą stabilność również podczas jazdy na stojąco. Idealny do treningów interwałowych i siłowych.

CycleOps JetFluid Pro (cena 1670 zł)

JetFluidPro

Lepsza wersja trenażera Fluid 2. Ten model wyróżnia technologia Cooling Airflow Design, która pozwala na dużo lepsze chłodzenie cieczy. To dodaje stabilności treningu oraz braku utraty oporu. Regulowana wysokość stopki zwiększa równowagę. Bardzo dobry sprzęt do treningów średniozaawansowanych kolarzy.

CycleOps SuperMagneto Pro (1760 zł)

SuperMagnetoPro

Świetny model trenażera magnetycznego. Rama pozwala na wypoziomowanie na każdym podłożu, co pozwala na łatwe używanie sprzętu podczas rozgrzewek przed zawodami. SuperMagneto zawiera cztery ustawienia – łatwe (rozgrzewka), szosowe (budowanie bazy), interwałowe oraz najcięższe – górskie. Zaawansowany sprzęt dla wymagających użytkowników.

Kinetic

Kinetic Z-Rollers (1299 zł)

kinetic z-rollers

Trenażer rolkowy przeznaczony do rozgrzewek i ćwiczenia równowagi lub techniki pedałowania. Rolki zostały utworzone z aluminium, ich rozstaw można zmienić w zasięgu od 97 do 110cm. Zastosowane łożyska zapewniają mniejszy hałas i płynniejsze działanie. Sprzęt obejmuje dożywotnia gwarancja.

Kinetic Magnetic 3.0 (1349 zł)

magnetic

Magnetyczny trenażer od Kinetic. Oferuje maksymalny opór w wysokości 850W przy 60km/h. Rosnący opór sprawia, że jest to idealny sprzęt dla rowerów mających lżejsze przełożenia – górskich i przełajowych. Specjalna budowa ma zapewnić mniejszy hałas i lepsze chłodzenie. Ma dziewięciostopniową manetkę oporu. Podobnie jak pozostałe sprzęty Kinetic objęty jest dożywotnią gwarancją.

Kinetic Road Machine Smart (1799 zł)

kinetic

Trenażer firmy Kinetic z oporem hydraulicznym o dużej płynności działania. Wersja Smart pozwala na połączenie się ze smartfonem, w którym aplikacja Kinetic inRide monitoruje prędkość, kadencję, dystans czy tętno. Road Machine skłąda się niemal całkowicie na płasko, by ułatwić transport i przechowywanie. Duża rolka zapewnia realistyczne odczucia. Trenażer, który może zostać zastosowany do wielu treningów niewymagających oporu powyżej 1000W. Objęty dożywotnią gwarancją.

Tacx

Tacx Booster (1099zł)

trenazer_tacx_booster

Magnetyczny trenażer od Tacx z 10-stopniową manetką. Dzięki zastosowaniu tego typu oporu można odczuć trudności nawet przy małej prędkości. Zabudowana rolka zapewnia bezpieczeństwo, a składana rama łatwość w przechowywaniu. Maksymalny opór to 1050W. Bardzo dobry zarówno do interwałów, jak i rozgrzewek czy budowania bazy.

Tacx Flow (1199 zł)

flow

Bardzo ciekawa opcja w dość atrakcyjnej cenie. Opór elektromagnetyczny sterowany jest za pomocą komputerka montowanego na kierownicę. Sprzęt monitoruje moc, prędkość czy kadencję. Maksymalny opór wynosi 800W, dostępne są ustawienia w poziomach od -4 do 9 (od zjazdów do ciężkich podjazdów). W zestawie znajduje się podstawka pod przednie koło. Dobry sprzęt do mocnych amatorskich treningów.

Tacx Satori Smart (1299 zł)

satori

Trenażer z neodymowym magnesem połączonym z elektronicznym chipem. Zaawansowana technologia pozwala na monitorowanie prędkości, kadencji czy mocy na ekranie smartfona lub tableta. Maksymalny opór to 950W, niestety, pomimo 10 poziomów oporu, brakuje symulacji zjazdów. Mimo tego jest to świetny sprzęt do budowania bazy czy zapoznania się z pomiarami mocy.

Tacx i-Flow (1749 zł)

i-flow

Trenażer znanej firmy Tacx. Jest to ulepszona wersja trenażera Flow. Maksymalny opór wynosi 800W, a magnetyczna rolka posiada sześć stopni trudności ustawianych procentowo. Sprzęt zawiera oprogramowanie TacxTrainer, a więc pozwala na ściganie się w wirtualnej rzeczywistości, by pokonać nudę zimowych treningów. Koło zamachowe waży 2kg i zapewnia odczucia zbliżone do prawdziwej jazdy. Zaawansowany trenażer do większości treningów.

Tacx Vortex Smart (1799 zł)

vortex

Najdroższy i najbardziej zaawansowany trenażer Tacx w tym przedziale cenowym. Podobnie jak Satori ma magnetyczny opór z dodanym chipem elektronicznym. Możliwe jest podłączenie do smartfona czy tableta i monitorowanie statystyk treningu czy odtwarzanie nagrań z treningów. Maksymalna moc to 950W, możliwe jest symulowanie podjazdu do 7%. Co ciekawe, jeśli nie chcemy podłączać Vortexa do urządzenia mobilnego, trenażer będzie się zachowywał jak zwykły sprzęt cieczowy – opór rośnie wraz z prędkością. Bardzo dobry sprzęt do wszelkiego rodzaju treningów.

 

fot. elite-it.com, cycleops.com, kurtkinetic.com, nashbar.com, amazon.uk, ferroustom.wordpress.com, swimcyclerun, bike24