Team Tinkoff

Zawodnik Astany okazał się najszybszy na trasie ciekawego, włoskiego klasyka! Po pięknej walce i atakach Rafał Majka zajął drugie miejsce!

Mediolan-Turyn to wyścig klasyczny o długości 196km. Większość trasy jest płaska, ale końcówkę stanowi dwukrotnie pokonywany bardzo trudny podjazd pod Supergę, gdzie maksymalne nachylenie sięgało nawet 14%, a średnie 9.1%.

Dla polskich kibiców najważniejszą informacją był debiut Szymona Rekity w barwach nowej ekipy! Mistrz Polski orlików w jeździe indywidualnej na czas od 1 sierpnia jest stażystą w Trek Factory Racing!

Ucieczkę dnia stworzyło pięciu kolarzy – Daniel Teklehaimanot (MTN-Qhubeka), Samuele Conti (Southeast), Luca Chirico (Bardiani CSF), Alessandro Malaguti (Nippo-Vini Fantini) oraz Nicolas Lefrancois (Novo Nordisk). Pracę w peletonie wykonywały głównie Astana i Sky. Akcja skończyła się na pierwszym podjeździe pod Supergę.

Na wspinaczce i późniejszym zjeździe wspaniale jechał Paolo Tiralongo z Astany, który długo nadawał tempo. W czołówce byli wszyscy faworyci przedwyścigowych zapowiedzi. Jako pierwszy, na samym początku finałowego podjazdu zaatakował Matteo Montaguti (AG2R), ale jego akcja została szybko skasowana przez Rafała Majkę (Tinkoff-Saxo). Do Polaka doskoczyli jednak kolejni kolarze i natychmiast poprawił Davide Vilella (Cannondale-Garmin).

Kolejny atak wyprowadził Alexis Vuillermoz (AG2R), z którym ruszyli Diego Rosa (Astana) i Daniel Moreno (Katusha). Trójka szybko dogoniła Vilellę i kwartet razem ruszył ku mecie z niewielką przewagą. Ich grupę z łatwością dogonili jednak liderzy przyprowadzeni przez Rafała Majkę. 2.5km przed metą ponownie zaatakował Diego Rosa (Astana), który widział, że problemy ma jego lider – Fabio Aru.

Za Włochem ponownie ruszył bardzo aktywny Rafał Majka (Tinkoff-Saxo), jednak po kilkudziesięciu metrach skontrował Wout Poels (Sky) i odjechał od grupki z Polakiem. Na czele Rosa wciąż powiększał swoją przewagę.

1.5km przed metą ponownie zaatakował Rafał Majka (Tinkoff-Saxo)! Nikt nie był w stanie utrzymać jego tempa i kolarz z Zegartowic samotnie ruszył w pogoń za Diego Rosą (Astana). Tymczasem z grupki goniącej za Rafałem pojechał Thibaut Pinot (FDJ).

Włoch utrzymywał jednak bardzo mocne tempo i nie dał się dogonić do samej mety. Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) dojechał na drugim miejscu, trzeci był Fabio Aru (Astana), który zdołał pokonać kryzys.

Wyniki:

1    Diego ROSA    ITA    AST    4:27:51
2    Rafal MAJKA    POL    TCS    16
3    Fabio ARU    ITA    AST    18
4    Thibaut PINOT    FRA    FDJ    20
5    Wouter POELS    NED    SKY    23
6    Damiano CUNEGO    ITA    NIP    32
7    Domenico POZZOVIVO    ITA    ALM    32
8    Giovanni VISCONTI    ITA    MOV    32
9    Daniel MORENO FERNANDEZ    ESP    KAT    36
10    Davide VILLELLA    ITA    TCG    39
11    Romain BARDET    FRA    ALM    42
12    Mikel LANDA MEANA    ESP    AST    44
13    Chris Anker SÖRENSEN    DEN    TCS    46
14    Daniel MARTIN    IRL    TCG    51
15    Julian David ARREDONDO MORENO    COL    TFR    52
16    Sergio Luis HENAO MONTOYA    COL    SKY    52
17    Alexis VUILLERMOZ    FRA    ALM    56
18    Javier MORENO BAZAN    ESP    MOV    +1:02
19    George BENNETT    NZL    TLJ    +1:09
20    Franco PELLIZOTTI    ITA    AND    +1:11
21    Kenny ELISSONDE    FRA    FDJ    +1:15
22    Emanuel BUCHMANN    GER    BOA    +1:18
23    Tiago MACHADO    POR    KAT    +1:19
24    Matteo MONTAGUTI    ITA    ALM    +1:42
25    Pawel POLJANSKI    POL    TCS    +1:42
26    Edoardo ZARDINI    ITA    BAR    +1:46
27    Steven KRUIJSWIJK    NED    TLJ    +1:46
28    Yury TROFIMOV    RUS    KAT    +1:50
29    Pierre-Roger LATOUR    FRA    ALM    +1:59
30    Haimar ZUBELDIA AGIRRE    ESP    TFR    +2:02
31    Hubert DUPONT    FRA    ALM    +2:02
32    Gianfranco ZILIOLI    ITA    AND    +2:16
33    Tom Jelte SLAGTER    NED    TCG    +2:24
34    Alessandro BISOLTI    ITA    NIP    +2:31
35    Arnold JEANNESSON    FRA    FDJ    +2:34
36    Patrick KONRAD    AUT    BOA    +2:37
37    Mathias FRANK    SUI    IAM    +2:41
38    Jose Joaquin ROJAS GIL    ESP    MOV    +2:49
39    Sebastian HENAO GOMEZ    COL    SKY    +2:58
40    Matteo BUSATO    ITA    STH    +3:05
41    Francesco Manuel BONGIORNO    ITA    BAR    +3:05
42    Wilco KELDERMAN    NED    TLJ    +3:25
43    Leopold KONIG    CZE    SKY    +3:38
44    Miguel Angel LOPEZ MORENO    COL    AST    +3:55
45    Francesco GAVAZZI    ITA    STH    +4:04
46    Marcel WYSS    SUI    IAM    +4:04
47    Cristian RODRIGUEZ MARTIN    ESP    STH    +4:04
48    Dominik NERZ    GER    BOA    +4:04
49    Rodolfo Andres TORRES AGUDELO    COL    COL    +4:04
50    Louis MEINTJES    RSA    MTN    +4:04
51    Mikel NIEVE ITURALDE    ESP    SKY    +4:37
52    Alberto NARDIN    ITA    AND    +4:41
53    Jarlinson PANTANO    COL    IAM    +4:44
54    Clement CHEVRIER    FRA    IAM    +4:48
55    Stefano PIRAZZI    ITA    BAR    +4:52
56    Thomas DEGAND    BEL    IAM    +4:54
57    Jaco VENTER    RSA    MTN    +4:54
58    Koen BOUWMAN    NED        +5:22
59    Stefan DENIFL    AUT    IAM    +5:27
60    Matteo BONO    ITA    LAM    +5:29
61    Alberto LOSADA ALGUACIL    ESP    KAT    +5:40
62    Eduard VORGANOV    RUS    KAT    +5:40
63    Paolo TIRALONGO    ITA    AST    +5:50
64    Steve MORABITO    SUI    FDJ    +5:50
65    Simone STORTONI    ITA    AND    +6:43
66    David LOZANO RIBA    ESP    TNN    +6:57
67    Natnael BERHANE    ERI    MTN    +7:07
68    Laurent DIDIER    LUX    TFR    +7:16
69    Iuri FILOSI    ITA    NIP    +7:18
70    Jorge Camilo CASTIBLANCO CUBIDES    COL    COL    +8:03
71    Chun Kai FENG    TPE    LAM    +8:09
72    Ramirez chacon BRAYAN STIVEN    COL    COL    +8:09
73    Vasil KIRYIENKA    BLR    SKY    +8:09
74    Carlos Mario RAMIREZ BOTERO    COL    COL    +8:09
75    Jacques JANSE VAN RENSBURG    RSA    MTN    +8:09
76    José Joao PIMENTA COSTA MENDES    POR    BOA    +8:09
77    Angel VICIOSO ARCOS    ESP    KAT    +8:09
78    Jérémy ROY    FRA    FDJ    +8:09
79    Marc SOLER    ESP    MOV    +8:09
80    Giacomo BERLATO    ITA    NIP    +8:40
81    Cesare BENEDETTI    ITA    BOA    +8:40
82    Michele VIOLA    ITA    AND    +9:46
83    Alessio TALIANI    ITA    AND    +9:48
84    Songezo JIM    RSA    MTN    +9:50
85    Simone STERBINI    ITA    BAR    +10:18
86    Bruno PIRES    POR    TCS    +10:39
87    Jesper HANSEN    DEN    TCS    +10:39
88    Timo ROOSEN    NED    TLJ    +10:39
89    Jasha SÜTTERLIN    GER    MOV    +11:07
90    Martin ELMIGER    SUI    IAM    +11:07
91    Charles PLANET    FRA    TNN    +11:07
92    Patrick SCHELLING    SUI    IAM    +11:07
93    Luca WACKERMANN    ITA    STH    +11:07
94    Serghei TVETCOV    ROU    AND    +11:07
95    Javier MEGIAS LEAL    ESP    TNN    +11:07
96    Ilia KOSHEVOY    BLR    LAM    +11:07
97    Gang XU    CHN    LAM    +11:11
98    Szymon REKITA    POL    TFR    +11:11
99    Antonio NIBALI    ITA    NIP    +11:35
100    Alessandro VANOTTI    ITA    AST    +11:35
101    Johann VAN ZYL    RSA    MTN    +11:44
102    Nicolas LEFRANCOIS    FRA    TNN    +16:16

DNF    Guillaume BONNAFOND    FRA    ALM
DNF    Tiziano DALL’ANTONIA    ITA    AND
DNF    Valerio AGNOLI    ITA    AST
DNF    Dario CATALDO    ITA    AST
DNF    Sonny COLBRELLI    ITA    BAR
DNF    Enrico BARBIN    ITA    BAR
DNF    Luca CHIRICO    ITA    BAR
DNF    Alessandro TONELLI    ITA    BAR
DNF    Lukas PÖSTLBERGER    AUT    BOA
DNF    Cristiano SALERNO    ITA    BOA
DNF    Varon Castillo FELIX ALEJANDRO    COL    COL
DNF    Fabio Andres DUARTE AREVALO    COL    COL
DNF    Cayetano José SARMIENTO TUNARROSA    COL    COL
DNF    Juan Pablo VALENCIA    COL    COL
DNF    Alexandre GENIEZ    FRA    FDJ
DNF    Anthony ROUX    FRA    FDJ
DNF    Arthur VICHOT    FRA    FDJ
DNF    Sacha MODOLO    ITA    LAM
DNF    Mattia CATTANEO    ITA    LAM
DNF    Valerio CONTI    ITA    LAM
DNF    Filippo GANNA    ITA    LAM
DNF    Eros CAPECCHI    ITA    MOV
DNF    José HERRADA LOPEZ    ESP    MOV
DNF    Francisco José VENTOSO ALBERDI    ESP    MOV
DNF    Daniel TEKLEHAIMANOT    ERI    MTN
DNF    Kristian SBARAGLI    ITA    MTN
DNF    Pier Paolo DE NEGRI    ITA    NIP
DNF    Alessandro MALAGUTI    ITA    NIP
DNF    Genki YAMAMOTO    JPN    NIP
DNF    Samuele CONTI    ITA    STH
DNF    Andrea FEDI    ITA    STH
DNF    Manuel BELLETTI    ITA    STH
DNF    Simone PONZI    ITA    STH
DNF    Alberto BETTIOL    ITA    TCG
DNF    Jasper BOVENHUIS    NED    TCG
DNF    Alan MARANGONI    ITA    TCG
DNF    Ryan MULLEN    IRL    TCG
DNF    Jacopo GUARNIERI    ITA    KAT
DNF    Sergey LAGUTIN    RUS    KAT
DNF    Bertjan LINDEMAN    NED    TLJ
DNF    Bram TANKINK    NED    TLJ
DNF    Dennis VAN WINDEN    NED    TLJ
DNF    Corentin CHERHAL    FRA    TNN
DNF    Joonas HENTTALA    FIN    TNN
DNF    Andrea PERON    ITA    TNN
DNF    Ian BOSWELL    USA    SKY
DNF    Richie PORTE    AUS    SKY
DNF    Felix GROSSSCHARTNER    AUT    TCS
DNF    Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ    ESP    TCS
DNF    Robert KISERLOVSKI    CRO    TCS
DNF    Frank SCHLECK    LUX    TFR
DNF    Matthew BUSCHE    USA    TFR
DNF    Marco COLEDAN    ITA    TFR
DNF    Yaroslav POPOVYCH    UKR    TFR

fot. Cyclingquotes