Ósmy dzień Mistrzostw Świata w Richmond to długo wyczekiwany wyścig ze startu wspólnego elity mężczyzn.

Trasa:

start wspólny

Wszystkie wyścigi ze startu wspólnego na Mistrzostwach Świata w Richmond, są rozgrywane na tej samej, szesnastokilometrowej rundzie. Elita mężczyzn ma do pokonania aż 260 kilometrów. Początek o 15:00 czasu polskiego.

Peleton ruszy na zachód z Centrum Richmond do Monument Avenue, brukowanej, historycznej alei, która została nazwana jedną z „10 Wspaniałych Ulic Ameryki”. Następnie 180-stopniowy zakręt przy monumencie Jeffersona Davisa. Kolejny kierunek to Górne Miasto i Virginia Commonwealth University.

W połowie okrążenia grupa ruszy w kierunku Shockoe Bottom i Great Shiplock Park, gdzie zaczyna się Główny Szlak Virginii. Ostry zakręt przy Rocketts Landing rozpocznie wąski, kręty 200-metrowy podjazd pod Libby Hill Park w historycznej okolicy Church Hill.

Szybki zjazd, po którym pojawią się trzy trudne, ostre zakręty prowadzi na 100-metrowy podjazd pod 23. Ulicę. Jest to stromy (20%), brukowany podjazd, po którym nastąpi powrót do Shockoe Bottom. Tam czeka 300-metrowy podjazd pod Governor Street i 680-metrowa końcowa prosta.

Zawodnicy:

Tytułu sprzed roku będzie bronił nie kto inny, a nasz Michał Kwiatkowski! Reprezentacja Polski tym razem będzie liczyła sześciu zawodników. Skład uzupełnią: Michał Gołaś, Maciej Paterski, Tomasz Marczyński, Maciej Bodnar i Rafał Majka.

Inne reprezentacje wyglądają równie imponująco. Hiszpanie chwalą się trzema potencjalnymi liderami: Alejandro Valverde, Joaquim Rodriguez, Jose Juan Lobato. Podobna sytuacja wygląda u Włochów: Vincenzo Nibali, Elia Viviani, Diego Ulissi.

Belgowie na mistrzostwa zabrali byłych mistrzów świata: Toma Boonena i Philippe’a Gilberta. W ich składzie znajduje się też nieobliczalny Greg van Avermaet. W Reprezentacji Australii o jak najlepszy wynik powalczy medalista sprzed roku – Simon Gerrans.

W wyścigu pojadą też m.in: Johh Degenkolb (Niemcy), Julian Alaphilippe (Francja), Alexander Kristoff (Norwegia), Peter Sagan (Słowacja), Ben Swift (Wielka Brytania), Lars Boom (Holandia).

Lista startowa > tutaj

Transmisja z polskim komentarzem od 14:50 na Polsacie Sport Extra. Jeśli nie macie Polsatu Sport Extra zapraszamy na oficjalny kanał UCI na Youtubie > tutaj.