Koniec sezonu coraz bliżej. Wydłużają się wieczory, temperatura spada wraz z motywacją do wyjścia na trening. W tej sytuacji najlepszym wyjściem staje się trenażer. Dziś przyjrzeliśmy się tym, za które nie zapłacimy więcej niż 1000 polskich złotych.

Przy tej okazji pojawia się jednak typowy problem – który produkt wybrać? Jaka firma robi najlepszy sprzęt w odpowiadającym mi zasięgu cenowym? Postaramy się krótko odpowiedzieć na te pytania.

1. Elite Novo Force 5 (699zł)

Novo Force to najtańszy z dostępnych u nas trenażerów magnetycznych włoskiej firmy. Zapewnia on 5 stopniową regulację za pomocą manetki montowanej na kierownicy i pasuje do kół w rozmiarach od 20 do 29 cali. Maksymalny opór wynosi 800W. Nadaje się głównie do budowania siły i treningów interwałowych.

2. Elite Arion (769zł)

Arion z kolei jest najtańszym modelem wśród trenażerów rolkowych Elite. Jest wyposażony w system szybkiego składania. Rolki zrobione są z materiału redukującego szum i zużycie opon. Stosowany głównie do budowania bazy oraz ćwiczenia techniki pedałowania i równowagi.

3. Elite Qubo Power Mag (929zł)

Drugi z trenażerów magnetycznych Elite. Rama Qubo dostosowuje opór do wagi użytkownika. Maksymalny opór wynosi aż 1420W przy 60km/h, co pozwala na mocne treningi siłowe. Podobnie jak w tańszym modelu posiada 8 stopni obciążenia regulowane za pomocą manetki i dopasowuje się do kół w rozmiarach 20-29 cali. Bardzo dobry do treningów interwałowych.

4. Tacx Blue Twist (549zł)

Twist to najtańszy model Tacx z serii Blue. Można w nim zamontować rowery z kołami o średnicy od 26 do 29 cali. Posiada siedem stopni oporu koła zamachowego i maksymalną moc 700W. Podstawowy trenażer do początkowych treningów w celu utrzymania formy przez zimę.

5. Tacx Antares (749zł)

Antares jest najtańszym modelem trenażerów rolkowych Tacx. Ma składaną ramę ułatwiającą transport i przechowywanie. Rolki mają stożkowaty kształt, dzięki czemu koła utrzymują się na środku trenażera. Pozwala to na swobodne budowanie bazy i ćwiczenie techniki pedałowania oraz równowagi.

6. Tacx Blue Motion (899zł)

Motion to bardziej zaawansowany model Tacx z serii Blue. Podobnie jak Twist pozwala na użycie roweru z kołami w rozmiarach od 26 do 29 cali. Ma jednak większe koło zamachowe oraz 10 stopni oporu magnesu, co pozwala na bardziej wszechstronny trening. Maksymalna opór to 950W. Idealny do treningów siłowych i interwałowych.

7. Kinetic Cyclone II (999zł)

Cyclone to ciekawa propozycja od Kinetic. Opór magnetyczny został tutaj zastąpiony oporem powietrza. To pozwala na doznania dużo bliższe jeździe po ulicy. Koło zamachowe zostało zrobione z materiału zmniejszającego hałas i zużycie opony. Idealny do rozgrzewki przed wyścigiem lub spokojnego budowania bazy zimą.

8. CycleOps Wind (625zł)

Trenażer wiatrowy oferowany jest również przez firmę CycleOps. Zakrzywione ramiona wirnika zapewniają dodatkowy opór, który rośnie wraz z prędkością. Brak oporu magnetycznego sprawia, że trudność rośnie płynnie, bez niepotrzebnych “skoków”. Bardzo dobry produkt do ćwiczenia bazy i rozgrzewek.

9. CycleOps Mag+ (920zł)

cycleops mag+

Mag+ to najtańszy oferowany przez CycleOps trenażer magnetyczny. Ma 5 poziomów oporu, pasuje do kół od 26 do 29 cali. Rozpiętość nóżek to aż 74cm, co zapewnia wysoką stabilność również podczas sprintów i jazdy na stojąco. Podstawowy trenażer do budowy siły i treningów interwałowych.