Brytyjskiej ofensywy, mającej na celu podbój światowego kolarstwa, nie ma końca. Tym razem „Wyspiarze” postanowili poprosić o możliwość wydłużenia wyścigu Tour de Yorkshire. Angielska impreza miałaby trwać 4 dni.

Impreza rozgrywająca się w pierwszych dniach maja, od pierwszej edycji przyciąga wielu kibiców, jak i doskonałych kolarzy. W związku z doskonałymi wynikami, organizator wyścigu, jakim jest ASO, postanowił postarać się o wydłużenie go o jeden dzień. Niestety, póki co nie doszło do porozumienia z władzami brytyjskiego kolarstwa.

 W ostatnim czasie, brytyjskie kolarstwo zanotowało ogromny progres. Widać to m.in. po ilości medali zdobywanych przez zawodników podczas międzynarodowych imprez. Jesteśmy bardzo rozczarowani decyzją związku, który nie pomoże nam w pracach nad wydłużeniem Tour de Yorkshire. Kiedy pojawił się pomysł dodania do programu jeszcze jednego etapu, wiele drużyn zawodowych, media czy lokalne władze bardzo pozytywnie się do niego odniosły. Swoją aprobatę wyraził także minister. Dzięki temu nadal mamy siłę, która pozwala prowadzić rozmowy ze związkiem. – powiedział Gary Verity.

Na przedłużeniu ścigania nikt jednak nie ma zamiaru skończyć. Coraz głośniej mówi się o pomyśle wprowadzenia Tour de Yorkshire do cyklu World Tour. Niewykluczone też, że już niedługo na trasach w okolicach Leeds odbędą się mistrzostwa świata.

 

fot. letour.yorkshire.com

Poprzedni artykułMichał Gołaś: „Moja forma jest na dobrej drodze do mistrzostw świata”
Następny artykułUtalentowany Campenaerts w LottoNL – Jumbo, van der Lijke odchodzi do Roompot
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments