Chris Anker Soerensen

Jeden z najbardziej charakterystycznych kolarzy w WorldTourze – Chris Anker Sorensen, po dziesięciu sezonach w Tinkoff-Saxo zdecydował się na transfer.

Zawodowa kariera Chrisa Ankera Sorensena, była do tej pory związana tylko i wyłącznie z Bjarne Riisem. Waleczny Duńczyk ścigał się w jego drużynie niezmiennie od 10 lat!

Teraz, gdy Riis został „wyautowany” przez Olega Tinkova z jego własnego dzieła, 31-letni Sorensen nie był już atrakcyjny dla włodarzy Tinkoff-Saxo.

Zwycięzca etapowy Giro d’Italia 2010 znalazł więc zatrudnienie w francuskiej grupie pro-kontynentalnej Bretagne-Seche, która od nowego sezonu będzie ścigała się pod nazwą Fortuneo-Vital Concept.

Poprzedni artykułRichmond bez Marka Cavendisha
Następny artykułTour de Pologne kobiet już w 2016 roku!
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments