CCC Sprandi Polkowice kontynuuje swoją włoską kampanię startami w kolejnych dwóch wyścigach jednodniowych, Memoriale Marco Pantaniego i GP Industria & Commercio di Prato. Inna grupa kolarzy stanie na starcie Primus Classic Impanis – Van Petegem.

Wyścig upamiętniający jednego z najlepszych górali w historii kolarstwa, rozegrany zostanie w okolicach jego rodzinnego miasta, Ceseny. Meta zmagań usytuowana będzie w Cesenatico, nad morzem Adriatyckim, w regionie Emilia-Romania, a start w Riccione. Po drodze kolarze zmierzą się z podjazdem pod Montevecchio, o maksymalnym nachyleniu 15%, który będzie pokonywany trzykrotnie. Finałowe 40 kilometrów prowadzi jednak po płaskim, więc bardzo możliwy jest sprint z większej grupy. Tak było w ostatnich kilku edycjach.

W 2011 roku, na nieco trudniejszej trasie, Davie Rebellin zajął drugie miejsce. W poprzednim sezonie Grega Bole również był drugi, a Maciej Paterski 8. Z tej trójki, w tegorocznej edycji wystartują dwaj pierwsi. Obaj udowodnili w ostatnich wyścigach, że stać ich na bardzo dobry wynik – Rebellin triumfował w Coppa Agostoni, a Grega Bole był 4. w GP Ouest-France, pod koniec sierpnia. Pierwszy z nich będzie szukał swoich szans w atakach, a drugi w sprincie z grupy.

Włoch ma na koncie także dwa triumfy w rozgrywanym dzień później, GP Industria & Commercio di Prato (2001,2003). Będzie miał okazję poprawić swój dorobek w tym roku, gdyż profil jest mocno pofałdowany. Trasa podzielona jest na dwie części – w pierwszej, kolarze 6-krotnie będą się wspinać w Carmignano, a w drugiej również 6-krotnie zmierzą się z krótkim, ale stromym wzniesieniem Montemurlo – Via della Rocca. Ze szczytu do mety w Prato pozostanie 16 kilometrów, więc peleton będzie musiał się mocno wysilić, by doścignąć atakujących pod górę kolarzy.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Memoriał Marco Pantaniego (19.09, 1.1) i GP Industria & Commercio di Prato (20.09, 1.1):Davide Rebellin, Stefan Schumacher, Łukasz Owsian, Adrian Honkisz, Leszek Pluciński, Grega Bole, Nikolay Mihaylov, Jan Hirt.

Belgijskie jednodniówki zwykle kojarzą się z pierwszą częścią sezonu, ale pod jego koniec specjaliści od takich imprez, również będą mieli okazję zaprezentować się przed kibicami. W jednym z takich wyścigów, Primus Classic Impanis – Van Petegem wystartuje ekipa CCC Sprandi Polkowice.

195-kilometrowy odcinek z Brakel do Haagt, w Brabancji Flamandzkiej, ma charakterystyczny dla belgijskich imprez charakter – nieustanne góra-dół oraz wąskie i kręte drogi. Kolarze z krajów Beneluksu z pewnością będą chcieli rozerwać stawkę, a ekipy sprinterskie zrobią wszystko, by doprowadzić do masowego finiszu.

Tegoroczna edycja jest piątą, odkąd wyścig uzyskał status imprezy UCI Europe Tour. W poprzednich czterech, aż trzy razy na metę wpadała mniejsza grupa, a tylko raz zmagania kończyły się sprintem z peletonu.

„Pomarańczowi” wystawiają na Primus Classic Impanis – Van Petegem szybki skład. Jej liderem będzie Grzegorz Stępniak, który w Velothon Stockholm potwierdził dobrą dyspozycję (zajął tam trzecie miejsce). Wspierać go będą mocni w płaskim terenie Mateusz Taciak, Adrian Kurek, Jarosław Marycz, Bartłomiej Matysiak, Tomasz Kiendyś oraz dwaj orlicy, Patryk Stosz i Eryk Latoń.

Wyścig ma kategorię 1.HC, więc na starcie pojawią się najlepsze ekipy, m.in. 7 drużyn UCI WorldTour.

Skład na Primus Classic Impanis – Van Petegem (20.09, 1.HC):Grzegorz Stępniak, Mateusz Taciak, Adrian Kurek, Jarosław Marycz, Bartłomiej Matysiak, Tomasz Kiendyś, Patryk Stosz,  Eryk Latoń.

Informacja prasowa