Startem w Coppa Agostoni – Giro delle Brianze (16.09) i Coppa Bernocchi (17.09), grupa CCC Sprandi Polkowice rozpocznie włoską kampanię jesiennych wyścigów jednodniowych.

Coppa Agostoni rozgrywany jest niedaleko Mediolanu, ze startem w Monza i metą w miejscowości Lissone. Wyścig liczy 198 kilometrów i składa się ze wstępnego długiego okrążenia, po którym zawodnicy wjadą na 24,5-kilometrową, pagórkowatą rundę, pokonywaną cztery razy. Po niej pozostanie 40 kilometrów, prowadzących lekko w dół. Zmagania zakończą się dwoma, 10-kilometrowymi okrążeniami w Lissone.

W zeszłym roku na metę wpadł peleton, ale w poprzednich latach, na podobnej trasie zmagania kończyły się sprintem z 20-osobowej grupki lub przyjazdem niewielkiej ucieczki. Możliwych jest zatem kilka scenariuszy. Kolarze CCC Sprandi Polkowice spisywali się w tym wyścigu bardzo dobrze. Przed rokiem drugi był Grega Bole (w tym nie wystartuje), a Maciej Paterski finiszował jako 13. Dwa lata temu Rebellin wywalczył 4. lokatę.

Coppa Bernocci ma podobny profil – 45 kilometrów dojazdu do pofałdowanej rundy o długości 16,7 kilometra, która będzie przejechana 7 razy oraz 30 stosunkowo płaskich, finałowych kilometrów prowadzących do mety w Legnano (gdzie zlokalizowany będzie również start). Pomimo niekoniecznie sprinterskiego terenu, na liście zwycięzców z ostatnich lat widnieją głównie nazwiska szybkich kolarzy, potrafiących finiszować z większej grupy. „Pomarańczowi” startowali w poprzednich dwóch edycjach, a najlepszy wynik osiągnęli w sezonie 2013, gdy Bartłomiej Matysiak zajął 16.miejsce.

W składzie CCC Sprandi Polkowice na włoskie wyścigi znalazło się dwóch Włochów – Davide Rebellin i Chrsitian Delle Stelle, którzy z pewnością będą chcieli się pokazać z jak najlepszej strony przed swoimi kibicami. Dla trzech Polaków, Macieja Paterskiego, Michała Paluty i Jakuba Kaczmarczyka dwie jednodniówki będą testem formy przed mistrzostwami świata w Richmond.

Coppa Agostoni i Coppa Bernocchi to dla CCC Sprandi Polkowice pierwsze dwie imprezy, z serii jesiennych jednodniówek rozgrywanych we Włoszech. „Pomarańczowi” wystartują również m.in. w Memoriale Marco Pantaniego, zaliczanym do UCI World Tour – Il Lombardia, czy też Giro del Emilia, który przed rokiem padł łupem Davide Rebellina.

Skład na Coppa Agostoni – Giro delle Brianze (16.09, 1.1) i Coppa Bernocchi (17.09, 1.1):

Maciej Paterski, Davide Rebellin, Christian Delle Stelle, Sylwester Szmyd, Branislau Samoilau, Stefan Schumacher, Jakub Kaczmarek, Michał Paluta

Informacja prasowa

Fot. Michał Kapusta / naszosie.pl