6-osobowy skład CCC Sprandi Polkowice wystartuje w jednodniowym wyścigu Velothon Stockholm, który odbędzie się 13 września.

165-kilometrowa trasa, ze startem i metą w centrum Sztokholmu, jest płaska i szybka. O zwycięstwie najprawdopodobniej zadecyduje finisz z dużej grupy. Z tego powodu w składzie na sztokholmską imprezę znaleźli się kolarze dobrze spisujący na płaskim, lub lekko pofałdowanym terenie.

Głównym sprinterem naszego zespołu na ten wyścig będzie Grzegorz Stępniak. Będzie on mógł liczyć na wsparcie szybkiego Bartłomieja Matysiaka, a także bardzo dobrych rozprowadzających, takich jak Adrian Kurek, Jarosław Marycz, czy też Tomasz Kiendyś. Dla Macieja Paterskiego będzie to jeden z ostatnich szlifów formy, przed mistrzostwami świata w Richmond – wyjaśnia Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Velothon Stockholm należy do cyklu wyścigów Velothon Majors, w którego skład wchodzą także Garming Velothon Berlin i Velothon Wales. Na starcie stanie 21 ekip, a wśród nich znajdą się zespoły pro kontynentalne i kontynentalne, a także drużyny narodowe. Tegoroczna edycją jest pierwszą w historii.

Skład na Velothon Stockholm (1.1, 13.09): Grzegorz Stępniak, Jarosław Marycz, Tomasz Kiendyś, Maciej Paterski,  Adrian Kurek, Tomasz Kiendyś

 

Źródło: CCC Sprandi Polkowice.