Amalie Dideriksen (Reprezentacja Danii) po skutecznym finiszu z mniejszej grupki, wygrała 2. etap Lotto Belgium Tour. Nową liderką imprezy została Anna Plichta (Reprezentacja Polski)!

Zawodniczki ścigały się dziś na 115 kilometrowej trasie na rundach wokół Moorslede. Mocne tempo i liczne ataki wyselekcjonowały 20 osobową czołówkę. Nie zabrakło w niej Anny Plichty – drugiej na wczorajszym etapie.

Pierwsza na linii mety zameldowała się Amalie Dideriksen, która pokonała Amy Pieters (Team Liv Plantur) oraz Emmę Johansson (Orica-AIS).

Czwarte miejsce wywalczyła Katarzyna Niewiadoma.

Anna Plichta z grupy Nestle Fitness Pacific Toruń została nową liderką imprezy!

Wyniki drugiego etapu:

1 DIDERIKSEN Amalie DEN 2:53:38
2 PIETERS Amy NED +0
3 JOHANSSON Emma SWE +0
4 NIEWIADOMA Katarzyna POL +0
5 DRUYTS Kelly VLL +0
6 DE VUYST Sofie LWZ +0
7 CECCHINI Elena CCC +0
8 VAN SEVEREN Celine LWZ +0
9 VAN DER BREGGEN Anna NED +0
10 GUDERZO Tatiana HPU +0
11 KOREVAAR Jeanna NED +0
12 VAN DOORSLAER Annelies LWZ +0
13 PLICHTA Anna POL +0
14 VEKEMANS Anisha LBL +0
15 TAYLOR Carlee LBL +0
16 DECROIX Lieselot LBL +0
17 SLAPPENDEL Iris NED +0
18 ZORZI Susanna LBL +0
19 VILMANN Marie DEN +0
20 UTTRUP LUDWIG Cecile DEN +0
21 KESSLER Nina LWZ +2:12
22 KNAUER Anna GER +2:12
23 POST Jermaine PHV +2:12
24 MACKAIJ Floortje NED +2:12
25 GASS Daniela +2:12
26 VAN DEN HAUTE Steffy VLL +2:12
27 BRZEZNA Monika POL +2:12
28 VAN DER MEULEN Kaat LWZ +2:12
29 DRUYTS Jessy VLL +2:12
30 BAUR Caroline +2:12
31 PENTON Sara SWE +2:12
32 MANIKAITE Ema LTU +2:12
33 INGHELBRECHT Sarah +2:12
34 DEBBOUDT Lensy +2:12
35 DEMEY Valerie +2:12
36 JANELIUNAITE Edita LTU +2:12
37 VAN DEN STEEN Kelly VLL +2:12
38 PLOSAJ Nikol POL +2:12
39 VERSCHELDEN Nathalie +2:12
40 NILSSON Hanna SWE +2:12
41 DIETRICH Jacqueline +2:12
42 TEMMERMAN Ilse +2:12
43 VAN GOGH Natalie PHV +2:12
44 BECKERS Isabelle LBL +2:12
45 MUSTONEN Sara SWE +2:12
46 NESSMAR Alexandra SWE +2:12
47 SIGGAARD Christina DEN +2:12
48 JOHNSEN Cecilie Gotaas HPU +2:12
49 VAN DEN BORN Eva +2:12
50 MARKUS Riejanne PHV +2:12
51 VAN DEN BOS Jip PHV +2:12
52 LATOZAITE Silvija LTU +2:19
53 MATHIESEN Pernille DEN +2:19
54 ROZLAPA Dana +2:19
55 DRUYTS Demmy +2:19
56 SJØBLOM Linnea SWE +2:19
57 GORYCKA Paula POL +2:19
58 KITCHEN Lauren HPU +2:19
59 DE BAAT Kim LWZ +4:39
60 HOEKSMA Ilona PHV +4:48
61 GINS Tara +4:55
62 VAN GEYT Laura +5:04
63 CHRISTMAS Dani +15:19
64 HEINE Vita HPU +15:19
65 DE CRITS Nel VLL +16:22
66 STOCK Gudrun GER +16:22
67 KÜLLMER Lisa GER +16:22
68 WHITSON Geneviève +16:22
69 LORCH Dorothee +17:15
70 PEIKER Amelie +17:15
71 LEENKNEGT Liliane +17:15
72 DOCX Mieke +17:15
73 LEEMAN Mieke +17:15
74 WILKOS Katarzyna POL +17:15
75 NOWAK Anna-Lena +17:15
76 DE JONG Demi NED +17:15
77 KUPFERNAGEL Hanka GER +17:15
78 CERNIKYTE Saimanta LTU +17:15
79 GUNVALDSEN Janicke HPU +17:15
80 THOMAS Claire +17:15
81 STOUGJE Chanella PHV +17:15
82 VAN GLABEKE Shana HPU +17:15
83 BREITENFELLNER Katja +17:15
DNF PALLER Tatjana GER
DNF MØLLEBRO PEDERSEN Carr DEN
DNF ALLAERT Ine
DNF BUSSI Vittoria
DNF ERIC Jelena

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 PLICHTA Anna POL 5:05:14
2 JOHANSSON Emma SWE +1
3 DIDERIKSEN Amalie DEN +3
4 PIETERS Amy NED +5
5 CECCHINI Elena LBL +6
6 DRUYTS Kelly VLL +11
7 GUDERZO Tatiana HPU +13
8 NIEWIADOMA Katarzyna POL +14
9 VAN SEVEREN Celine LWZ +14
10 KOREVAAR Jeanna NED +14
11 DE VUYST Sofie LWZ +14
12 VAN DER BREGGEN Anna NED +14
13 DECROIX Lieselot LBL +14
14 UTTRUP LUDWIG Cecile DEN +14
15 TAYLOR Carlee LBL +14
16 VEKEMANS Anisha LBL +14
17 VAN DOORSLAER Annelies LWZ +14
18 SLAPPENDEL Iris NED +14
19 ZORZI Susanna LBL +14
20 VILMANN Marie DEN +14
21 VAN GOGH Natalie PHV +2:05
22 JOHNSEN Cecilie Gotaas HPU +2:14
23 MACKAIJ Floortje NED +2:24
24 KITCHEN Lauren HPU +2:24
25 KNAUER Anna GER +2:26
26 POST Jermaine PHV +2:26
27 INGHELBRECHT Sarah +2:26
28 GASS Daniela +2:26
29 JANELIUNAITE Edita LTU +2:26
30 VAN DER MEULEN Kaat LWZ +2:26
31 VAN DEN HAUTE Steffy VLL +2:26
32 KESSLER Nina LWZ +2:26
33 VAN DEN BOS Jip PHV +2:26
34 DEBBOUDT Lensy +2:26
35 VAN DEN STEEN Kelly VLL +2:26
36 DRUYTS Jessy VLL +2:26
37 MARKUS Riejanne PHV +2:26
38 BAUR Caroline +2:26
39 PENTON Sara SWE +2:26
40 MANIKAITE Ema LTU +2:26
41 DEMEY Valerie +2:26
42 TEMMERMAN Ilse +2:26
43 VAN DEN BORN Eva +2:26
44 DIETRICH Jacqueline +2:26
45 NILSSON Hanna SWE +2:26
46 MUSTONEN Sara SWE +2:26
47 VERSCHELDEN Nathalie +2:26
48 BRZEZNA Monika POL +2:26
49 SIGGAARD Christina DEN +2:26
50 PLOSAJ Nikol POL +2:26
51 NESSMAR Alexandra SWE +2:26
52 BECKERS Isabelle LBL +2:26
53 LATOZAITE Silvija LTU +2:33
54 MATHIESEN Pernille DEN +2:33
55 GORYCKA Paula POL +2:33
56 DRUYTS Demmy VLL +2:33
57 ROZLAPA Dana +2:33
58 SJØBLOM Linnea SWE +2:33
59 DE BAAT Kim LWZ +4:53
60 HOEKSMA Ilona PHV +5:02
61 GINS Tara +5:09
62 VAN GEYT Laura +5:18
63 HEINE Vita HPU +15:33
64 CHRISTMAS Dani +15:33
65 DE CRITS Nel VLL +16:36
66 WHITSON Geneviève +16:36
67 STOCK Gudrun GER +16:36
68 KÜLLMER Lisa GER +17:09
69 DE JONG Demi NED +17:29
70 KUPFERNAGEL Hanka GER +17:29
71 VAN GLABEKE Shana HPU +17:29
72 DOCX Mieke +17:29
73 PEIKER Amelie +17:29
74 THOMAS Claire +17:29
75 GUNVALDSEN Janicke HPU +17:29
76 LORCH Dorothee +17:29
77 LEENKNEGT Liliane +17:29
78 WILKOS Katarzyna POL +17:29
79 LEEMAN Mieke +17:29
80 NOWAK Anna-Lena +17:29
81 CERNIKYTE Saimanta LTU +17:29
82 BREITENFELLNER Katja +17:29
83 STOUGJE Chanella PHV +17:29

Fot: Polski Związek Kolarski