Matvei Mamykin (Rosja) wygrał ostatni etap wyścigu Tour de l’Avenir. W klasyfikacji generalnej triumf zanotował Hiszpan – Marc Soler.

Na zawodników czekał dziś zaledwie 93 kilometrowy, ale naszpikowany premiami górskimi odcinek z Saint-Michel-de-Maurienne do les Bottières.

Pierwszy linię mety przekroczył zawodnik kontynentalnej grupy Itera-Katusha – Matvei Mamykin, który pokonał Jacka Haiga (Australia) i Marca Solera. Zawodnik Movistaru dzięki temu mógł cieszyć się ze zwycięstwa w klasyfikacji generalnej!

Drugi w generalce był Haig, a trzeci dzisiejszy triumfator etapowy – Mamykin.

Wyniki:

1 Matvey MAMYKIN RUSSIE les 93,5 km en 3h01’29” (moy. 30,912 km/h)
2 Jack HAIG AUSTRALIE 00:00
3 Marc SOLER GIMENEZ Espagne 00:12
4 Gregor MÜHLBERGER Autriche 00:55
5 Sam OOMEN PAYS-BAS 00:55
6 Giulio CICCONE Italie 01:51
7 Simone PETILLI Italie 01:51
8 Aleksey RIBALKIN RUSSIE 02:38
9 Sindre LUNKE NORVEGE 03:54
10 Sebastian HENAO COLOMBIE 04:27
11 Daniel MARTINEZ COLOMBIE 04:55
12 Guillaume MARTIN France 04:58
13 Anatoliy BUDYAK UKRAINE 05:03
14 Laurens DE PLUS Belgique 05:23
15 Lennard KÄMNA Allemagne 08:05
16 Artem NYCH RUSSIE 09:07
17 Domen NOVAK SLOVENIE 11:24
18 Koen BOUWMAN PAYS-BAS 12:31
19 Johannes WEBER Allemagne 13:35
20 Julien AMEZQUETA MORENO Espagne 14:10
21 Ildar ARSLANOV RUSSIE 14:42
22 Aldemar REYES COLOMBIE 14:46
23 Thery SCHIR SUISSE 15:12
24 Eneko LIZARRALDE DELGADO Espagne 15:24
25 Sebastian SCHÖNBERGER Autriche 15:24
26 Odd Christian EIKING NORVEGE 15:24
27 Patrick OLESEN DANEMARK 15:24
28 Maximilian SCHACHMANN Allemagne 15:24
29 Daniel LEHNER Autriche 15:24
30 Cristian RODRIGUEZ MARTIN Espagne 16:20
31 Ruben GUERREIRO Portugal 16:46
32 Mads Würtz SCHMIDT DANEMARK 17:05
33 Benjamin DECLERCQ Belgique 17:34
34 Anders SKAARSETH NORVEGE 17:34
35 Caio GODOY ORMENESE CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 17:34
36 Patryk STOSZ POLOGNE 20:32
37 Dries VAN GESTEL Belgique 20:50
38 Luis GOMES Portugal 21:05
39 William BARTA ETATS UNIS 21:20
40 Rui CARVALHO Portugal 21:47
41 Dennis PAULUS Autriche 21:56
42 Benjamin BRKIC Autriche 21:56
43 Martijn TUSVELD PAYS-BAS 23:10
44 Patryk ZLOTOWICZ POLOGNE 23:59
45 Jonas KOCH Allemagne 24:29
46 Patrick MÜLLER SUISSE 26:11
47 Gian FRIESECKE SUISSE 26:11
48 Jonas Gregaard WILSLY DANEMARK 26:47
49 Colin JOYCE ETATS UNIS 27:28
50 Jakub KACZMAREK POLOGNE 28:09
51 Nathan VAN HOOYDONCK Belgique 28:09
52 Nicholas SCHULTZ AUSTRALIE 28:09
53 Daniel HOELGAARD NORVEGE 28:09
54 Arkadiusz OWSIAN POLOGNE 28:09
55 Jan DIETEREN Allemagne 28:09
56 Fabian LIENHARD SUISSE 28:09
57 Fernando BARCELO ARAGON Espagne 28:09
58 Marko PAVLIC SLOVENIE 28:09
59 Tobias KNAUP Allemagne 28:09
60 Rok KOROSEC SLOVENIE 28:09
61 Nuno MATOS Portugal 28:09
62 Nikolay CHERKASOV RUSSIE 28:09
63 Josten VAIDEM ESTONIE 28:09
64 Mark PADUN UKRAINE 28:09
65 Gasper KATRASNIK SLOVENIE 28:09
66 German CHAVES COLOMBIE 28:09
67 Fritdjaf ROINAS NORVEGE 28:09
68 David PER SLOVENIE 28:09
69 Imanol ESTEVEZ SALAS Espagne 28:09
70 Gabriel CULLAIGH Grande-Bretagne 28:09
71 Anass AIT EL ABDIA CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 28:09
72 Oliviero TROIA Italie 28:09
73 Aimé DE GENT Belgique 28:09
74 Simone CONSONNI Italie 28:09
75 Alex PETERS Grande-Bretagne 28:23
76 César MARTINGIL Portugal 31:35
77 Joao RODRIGUES Portugal 31:35

Wycofani :  
Stan GODRIE PAYS-BAS
Edward RAVASI Italie
Marlen ZMORKA UKRAINE
Fabien GRELLIER France
Elie GESBERT France
Denis ZHUYKOV RUSSIE
Dylan PAGE SUISSE
Léo VINCENT France

Końcowa klasyfikacja generalna :
1 Marc SOLER GIMENEZ Espagne les 965,9 km en 24h58’14” (moy. 38,682 km/h)
2 Jack HAIG AUSTRALIE 01:09
3 Matvey MAMYKIN RUSSIE 02:50
4 Sam OOMEN PAYS-BAS 03:18
5 Simone PETILLI Italie 03:23
6 Giulio CICCONE Italie 03:56
7 Sindre LUNKE NORVEGE 05:12
8 Laurens DE PLUS Belgique 06:12
9 Sebastian HENAO COLOMBIE 06:56
10 Guillaume MARTIN France 07:25
11 Gregor MÜHLBERGER Autriche 09:29
12 Aleksey RIBALKIN RUSSIE 10:56
13 Daniel MARTINEZ COLOMBIE 11:22
14 Anatoliy BUDYAK UKRAINE 12:58
15 Domen NOVAK SLOVENIE 17:53
16 Ruben GUERREIRO Portugal 19:19
17 Ildar ARSLANOV RUSSIE 20:41
18 Anders SKAARSETH NORVEGE 20:49
19 Johannes WEBER Allemagne 20:53
20 Odd Christian EIKING NORVEGE 22:47
21 Maximilian SCHACHMANN Allemagne 25:46
22 Caio GODOY ORMENESE CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 27:34
23 Patrick OLESEN DANEMARK 28:59
24 Lennard KÄMNA Allemagne 29:11
25 Artem NYCH RUSSIE 30:58
26 Rui CARVALHO Portugal 36:33
27 Koen BOUWMAN PAYS-BAS 37:11
28 Cristian RODRIGUEZ MARTIN Espagne 39:03
29 Sebastian SCHÖNBERGER Autriche 41:52
30 Mads Würtz SCHMIDT DANEMARK 43:17
31 Patryk STOSZ POLOGNE 45:01
32 Anass AIT EL ABDIA CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 45:10
33 Nikolay CHERKASOV RUSSIE 45:21
34 Martijn TUSVELD PAYS-BAS 45:32
35 Aldemar REYES COLOMBIE 48:08
36 Benjamin DECLERCQ Belgique 50:36
37 Julien AMEZQUETA MORENO Espagne 50:43
38 Alex PETERS Grande-Bretagne 51:24
39 German CHAVES COLOMBIE 52:40
40 Nuno MATOS Portugal 56:10
41 Joao RODRIGUES Portugal 56:43
42 Benjamin BRKIC Autriche 57:26
43 William BARTA ETATS UNIS 58:30
44 Daniel LEHNER Autriche 01:00:13
45 Patrick MÜLLER SUISSE 01:00:50
46 Dries VAN GESTEL Belgique 01:02:39
47 Imanol ESTEVEZ SALAS Espagne 01:03:24
48 Mark PADUN UKRAINE 01:03:29
49 Thery SCHIR SUISSE 01:04:14
50 Jonas Gregaard WILSLY DANEMARK 01:06:05
51 Nicholas SCHULTZ AUSTRALIE 01:06:35
52 Jakub KACZMAREK POLOGNE 01:08:10
53 Dennis PAULUS Autriche 01:08:44
54 Josten VAIDEM ESTONIE 01:11:30
55 Jonas KOCH Allemagne 01:13:20
56 Arkadiusz OWSIAN POLOGNE 01:14:33
57 Nathan VAN HOOYDONCK Belgique 01:15:16
58 Gian FRIESECKE SUISSE 01:15:40
59 Luis GOMES Portugal 01:15:44
60 Aimé DE GENT Belgique 01:17:12
61 Fabian LIENHARD SUISSE 01:19:50
62 Eneko LIZARRALDE DELGADO Espagne 01:19:52
63 Jan DIETEREN Allemagne 01:20:03
64 Rok KOROSEC SLOVENIE 01:20:23
65 Fernando BARCELO ARAGON Espagne 01:22:53
66 Colin JOYCE ETATS UNIS 01:22:58
67 Simone CONSONNI Italie 01:24:09
68 Fritdjaf ROINAS NORVEGE 01:25:55
69 Oliviero TROIA Italie 01:27:18
70 Gabriel CULLAIGH Grande-Bretagne 01:27:51
71 Gasper KATRASNIK SLOVENIE 01:28:52
72 Daniel HOELGAARD NORVEGE 01:29:06
73 Marko PAVLIC SLOVENIE 01:29:58
74 Tobias KNAUP Allemagne 01:31:32
75 David PER SLOVENIE 01:31:51
76 César MARTINGIL Portugal 01:36:38
77 Patryk ZLOTOWICZ POLOGNE 01:48:34

Lire la suite sur DirectVelo.com : http://www.directvelo.com/actualite/45754-tour-de-l-avenir-et-7-classements.html#ixzz3kDryp0AF