Kolarz Trek Factory Racing był najszybszy na trasie ósmego odcinka hiszpańskiego wyścigu. Liderem pozostał Esteban Chaves (Orica-Greenedge).

W sobotę do przejechania było 182.5km z Puebla De Don Fadrique do Murcii. Na trasie czekały dwie premie górskie trzeciej kategorii, na których nachylenie momentami sięgało 12%!

Ucieczkę dnia stworzyło sześciu kolarzy – Iljo Keisse (Etixx-Quickstep), Jimmy Engoulvent (Europcar), Alex Howes (Cannondale-Garmin), Tom Van Asbroeck (LottoNL-Jumbo), Mattia Cattaneo (Lampre-Merida) oraz Angel Madrazo (Caja Rural). Po 50km jazdy ich przewaga wynosiła 4’47”.

W pierwszej godzinie średnia prędkość była bardzo wysoka – 51.6km/h! W peletonie dużą pracę wykonywały grupy sprinterów – Tinkoff-Saxo oraz Giant-Alpecin. Różnica między grupami powoli malała i po 130km jazdy wynosiła 1’50”.

Niestety przy wjeździe do Murcii doszło do groźnej kraksy, w której uczestniczyli m.in. Kris Boeckmans (Lotto-Soudal), Daniel Martin (Cannondale-Garmin), Tejay Van Garderen (BMC) oraz Nacer Bouhanni (Cofidis). Niestety wszyscy musieli wycofać się z rywalizacji.

Na pierwszym podjeździe pod Alto de la Cresta del Gallo z ucieczki najpierw odpadł Jimmy Engoulvent (Europcar), a następie Iljo Keiise (Etixx). Z grupki zaatakował Alex Howes (Cannondale) i to on wygrał premię górską. Niestety na zjeździe zaliczył upadek i 27km przed metą peleton dogonił wszystkich harcowników.

Na drugim podjeździe pod premię górską doszło do wielu ataków. Pierwszy był Niki Terpstra (Etixx), którego pracę wykorzystał zaraz jego kolega z ekipy Gianluca Brambilla. Za Włochem pojechał Timo Roosen (LottoNL-Jumbo), który jednak niedługo był w stanie jechać tempem zawodnika Etixx. Kolejny atak wykonali Jose Goncalves (Caja Rural) i Kevin Durasek (Lampre), którzy również zdołali dogonić Brambillę i razem z nim ruszyli w kierunku szczytu.

Pomiędzy ucieczką, a peletonem znaleźli się jeszcze Sergio Henao (Sky), Kenny Elissonde (FDJ), Jose Joaquin Rojas (Movistar), Alberto Losada (Katusha). Na szczycie czołowe grupki się połączyły, ale przewaga siedmiu odważnych nad peletonem wynosiła zaledwie 10 sekund. Na zjazdach z peletonu do czołówki dołączali kolejni kolarze, ale 10km przed finiszem na czele znaleźli się Jose Goncalves (Caja Rural), Kenny Elissonde (FDJ) oraz Alberto Losada (Katusha).

8km przed metą doszło do kraksy, w której bardzo ucierpiał Peter Sagan (Tinkoff-Saxo). Wściekły Słowak musiał zrezygnować z walki o wygraną. Z goniącej grupy wciąż ruszały liczne ataki, ale 3.5km przed metą duża grupa była razem.

1.5km przed metą zaatakował Adam Hansen (Lotto-Soudal), ale został złapany przez rozpędzony peleton zaledwie 350m przed finiszem. O wygranej zadecydował sprint, w którym najszybszy był Jasper Stuyven (Trek Factory Racing)!

Wyniki etapu:

Miejsce Nazwisko Kraj Ekipa Czas
1 Jasper STUYVEN BEL TFR 4:06:05
2 Pello BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA ESP CJR +0
3 Kévin REZA FRA FDJ +0
4 Giovanni VISCONTI ITA MOV +0
5 Kristian SBARAGLI ITA MTN +0
6 Tosh VAN DER SANDE BEL LTS +0
7 Julien SIMON FRA COF +0
8 Pieter SERRY BEL EQS +0
9 Jose Joaquin ROJAS GIL ESP MOV +0
10 Nicolas ROCHE IRL SKY +0
11 Alejandro VALVERDE BELMONTE ESP MOV +0
12 Jhoan Esteban CHAVES RUBIO COL OGE +0
13 José GONÇALVES POR CJR +0
14 Eduard VORGANOV RUS KAT +0
15 Gianluca BRAMBILLA ITA EQS +0
16 Andre Fernando S. Martins CARDOSO POR TCG +0
17 Kristijan DURASEK CRO LAM +0
18 Miguel Angel RUBIANO CHAVEZ COL COL +0
19 Luis Leon SANCHEZ GIL ESP AST +0
20 Louis MEINTJES RSA MTN +0
21 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS COL MOV +0
22 Samuel SANCHEZ GONZALEZ ESP BMC +0
23 Bart DE CLERCQ BEL LTS +0
24 Tom DUMOULIN NED TGA +0
25 Romain SICARD FRA EUC +0
26 Amaël MOINARD FRA BMC +0
27 Christopher FROOME GBR SKY +0
28 Joaquin RODRIGUEZ OLIVER ESP KAT +0
29 Sergio Luis HENAO MONTOYA COL SKY +0
30 Stéphane ROSSETTO FRA COF +0
31 Daniel MORENO FERNANDEZ ESP KAT +0
32 Rafal MAJKA POL TCS +0
33 Andrey AMADOR BAKKAZAKOVA CRC MOV +0
34 Fabrice JEANDESBOZ FRA EUC +0
35 Omar FRAILE MATARRANZ ESP CJR +0
36 Fabio ARU ITA AST +0
37 Domenico POZZOVIVO ITA ALM +0
38 Adam HANSEN AUS LTS +0
39 Kenny ELISSONDE FRA FDJ +0
40 Daniel NAVARRO GARCIA ESP COF +0
41 Diego ROSA ITA AST +0
42 Mikel NIEVE ITURALDE ESP SKY +0
43 Andrey ZEITS KAZ AST +0
44 Haimar ZUBELDIA AGIRRE ESP TFR +0
45 Mikel LANDA MEANA ESP AST +0
46 David ARROYO DURAN ESP CJR +0
47 Jurgen VAN DEN BROECK BEL LTS +0
48 Alberto LOSADA ALGUACIL ESP KAT +0
49 Riccardo ZOIDL AUT TFR +17
50 Jesper HANSEN DEN TCS +32
51 Tiago MACHADO POR KAT +38
52 Niki TERPSTRA NED EQS +4:57
53 Amets TXURRUKA ESP CJR +4:57
54 Leonardo Fabio DUQUE COL COL +4:57
55 Olivier LE GAC FRA FDJ +4:57
56 Sylvain CHAVANEL FRA IAM +4:57
57 Carlos VERONA QUINTANILLA ESP EQS +4:57
58 Rinaldo NOCENTINI ITA ALM +4:57
59 Timo ROOSEN NED TLJ +4:57
60 Maxime BOUET FRA EQS +4:57
61 Ricardo VILELA POR CJR +4:57
62 Nikolas MAES BEL EQS +4:57
63 Jelle VANENDERT BEL LTS +4:57
64 Peter SAGAN SVK TCS +5:27
65 Yukiya ARASHIRO JPN EUC +8:01
66 Davide VILLELLA ITA TCG +8:25
67 Luis MAS BONET ESP CJR +8:25
68 Maximiliano Ariel RICHEZE ARG LAM +8:25
69 Benjamin KING USA TCG +8:25
70 George BENNETT NZL TLJ +8:25
71 Ian BOSWELL USA SKY +8:25
72 Javier MORENO BAZAN ESP MOV +8:25
73 Thomas DEGAND BEL IAM +8:25
74 Pavel KOCHETKOV RUS KAT +8:25
75 Laurent PICHON FRA FDJ +8:25
76 Mike TEUNISSEN NED TLJ +8:25
77 Koen DE KORT NED TGA +8:25
78 John DEGENKOLB GER TGA +8:25
79 Jerome COPPEL FRA IAM +8:25
80 Cyril GAUTIER FRA EUC +9:53
81 Danny VAN POPPEL NED TFR +9:53
82 Vicente REYNES MIMO ESP IAM +9:53
83 Christian KNEES GER SKY +9:53
84 Sergio Miguel MOREIRA PAULINHO POR TCS +9:53
85 Dario CATALDO ITA AST +9:53
86 Daniele BENNATI ITA TCS +9:53
87 Alessandro VANOTTI ITA AST +9:53
88 Jay MCCARTHY AUS TCS +9:53
89 Salvatore PUCCIO ITA SKY +9:53
90 Simon PELLAUD SUI IAM +9:53
91 Romain HARDY FRA COF +9:53
92 Vasil KIRYIENKA BLR SKY +9:53
93 Mattia CATTANEO ITA LAM +9:53
94 Lawrence WARBASSE USA IAM +9:53
95 Stephen CUMMINGS GBR MTN +9:53
96 Imanol ERVITI ESP MOV +9:53
97 Alex CANO ARDILA COL COL +9:53
98 Darwin ATAPUMA HURTADO COL BMC +9:53
99 Songezo JIM RSA MTN +9:53
100 Maarten WYNANTS BEL TLJ +9:53
101 Tom VAN ASBROECK BEL TLJ +9:53
102 Geraint THOMAS GBR SKY +9:53
103 Daryl IMPEY RSA OGE +9:53
104 Cameron MEYER AUS OGE +9:53
105 Francisco José VENTOSO ALBERDI ESP MOV +9:53
106 Angel MADRAZO RUIZ ESP CJR +9:53
107 Jasper DE BUYST BEL LTS +9:53
108 Alessandro DE MARCHI ITA BMC +9:53
109 Gatis SMUKULIS LAT KAT +11:42
110 Jean-Pierre DRUCKER LUX BMC +11:42
111 Mickael DELAGE FRA FDJ +11:42
112 Angel VICIOSO ARCOS ESP KAT +11:42
113 Ruben PLAZA MOLINA ESP LAM +11:42
114 Frank SCHLECK LUX TFR +11:42
115 Dennis VAN WINDEN NED TLJ +13:43
116 Thomas DE GENDT BEL LTS +13:43
117 Thierry HUPOND FRA TGA +13:43
118 Mikael CHEREL FRA ALM +13:43
119 Bertjan LINDEMAN NED TLJ +13:43
120 Maarten TJALLINGII NED TLJ +13:43
121 Johannes FRÖHLINGER GER TGA +13:43
122 Martijn KEIZER NED TLJ +13:43
123 Gediminas BAGDONAS LTU ALM +13:43
124 Joseph ROSSKOPF USA BMC +13:43
125 Juan Pablo VALENCIA COL COL +13:43
126 Rory SUTHERLAND AUS MOV +13:43
127 Maxime MONFORT BEL LTS +13:43
128 Lorenzo MANZIN FRA FDJ +13:43
129 Lawson CRADDOCK USA TGA +13:43
130 Andrew TALANSKY USA TCG +13:43
131 Luka MEZGEC SLO TGA +13:43
132 Peter VELITS SVK BMC +13:43
133 Martin VELITS SVK EQS +13:43
134 Tsgabu Gebremaryam GRMAY ETH LAM +13:43
135 Matteo MONTAGUTI ITA ALM +13:43
136 Carlos BARBERO CUESTA ESP CJR +13:43
137 Walter Fernando PEDRAZA MORALES COL COL +13:43
138 Fabio Andres DUARTE AREVALO COL COL +13:43
139 Dominique ROLLIN CAN COF +13:43
140 Ramirez chacon BRAYAN STIVEN COL COL +13:43
141 Vladimir ISAYCHEV RUS KAT +13:43
142 Murilo Antonio FISCHER BRA FDJ +13:43
143 Arnaud COURTEILLE FRA FDJ +13:43
144 Zico WAEYTENS BEL TGA +13:43
145 Yaroslav POPOVYCH UKR TFR +13:43
146 Damien HOWSON AUS OGE +13:43
147 Jens KEUKELEIRE BEL OGE +13:43
148 Natnael BERHANE ERI MTN +13:43
149 Carlos Julian QUINTERO COL COL +13:43
150 Sébastien MINARD FRA ALM +13:43
151 Cyril LEMOINE FRA COF +13:43
152 Jay Robert THOMSON RSA MTN +13:43
153 Rodolfo Andres TORRES AGUDELO COL COL +13:43
154 Tom STAMSNIJDER NED TGA +13:43
155 Iljo KEISSE BEL EQS +13:43
156 Jimmy ENGOULVENT FRA EUC +13:43
157 Antoine DUCHESNE CAN EUC +13:43
158 Johan VAN SUMMEREN BEL ALM +13:43
159 Youcef REGUIGUI ALG MTN +13:43
160 Pavel BRUTT RUS TCS +13:43
161 Maciej BODNAR POL TCS +13:43
162 Jaco VENTER RSA MTN +13:43
163 Johann VAN ZYL RSA MTN +13:43
164 Pierre ROLLAND FRA EUC +13:43
165 Jerome COUSIN FRA EUC +13:43
166 Tony HUREL FRA EUC +13:43
167 Alexis GOUGEARD FRA ALM +13:43
168 Biel KADRI FRA ALM +13:43
169 Jussi VEIKKANEN FIN FDJ +13:43
170 Yohan BAGOT FRA COF +13:43
171 Mitchell DOCKER AUS OGE +13:43
172 Alex HOWES USA TCG +13:43
173 Moreno MOSER ITA TCG +15:28
174 Ilia KOSHEVOY BLR LAM +15:28
175 Caleb EWAN AUS OGE +15:28
176 Pawel POLJANSKI POL TCS +15:28
177 Nelson Filipe SANTOS SIMOES OLIVEIRA POR LAM +15:28
178 Valerio CONTI ITA LAM +15:28
179 Markel IRIZAR ARANBURU ESP TFR +15:28
180 Joseph Lloyd DOMBROWSKI USA TCG +15:28
181 Simon GERRANS AUS OGE +15:28
182 Mathew HAYMAN AUS OGE +15:28
183 Marcel AREGGER SUI IAM +15:34
184 Geoffrey SOUPE FRA COF +24:24
185 Boy VAN POPPEL NED TFR +24:24
DNF Tejay VAN GARDEREN USA BMC
DNF Nacer BOUHANNI FRA COF
DNF Kris BOECKMANS BEL LTS
DNF Daniel MARTIN IRL TCG

 

Klasyfikacja generalna po 8. etapie:

Miejsce Nazwisko Kraj Ekipa Czas
1 Jhoan Esteban CHAVES RUBIO Colombia OGE 31:12:18
2 Tom DUMOULIN Netherlands TGA +10
3 Nicolas ROCHE Ireland SKY +36
4 Alejandro VALVERDE BELMONTE Spain MOV +49
5 Joaquin RODRIGUEZ OLIVER Spain KAT +56
6 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS Colombia MOV +57
7 Fabio ARU Italy AST +57
8 Daniel MORENO FERNANDEZ Spain KAT +1:18
9 Domenico POZZOVIVO Italy ALM +1:19
10 Mikel NIEVE ITURALDE Spain SKY +1:21
11 Christopher FROOME Great Britain SKY +1:22
12 Rafal MAJKA Poland TCS +1:29
13 Mikel LANDA MEANA Spain AST +1:39
14 Louis MEINTJES South Africa MTN +1:51
15 Sergio Luis HENAO MONTOYA Colombia SKY +2:24
16 Gianluca BRAMBILLA Italy EQS +2:25
17 Samuel SANCHEZ GONZALEZ Spain BMC +2:50
18 Andre Fernando S. Martins CARDOSO Portugal TCG +2:51
19 Romain SICARD France EUC +2:55
20 Daniel NAVARRO GARCIA Spain COF +3:01
21 Bart DE CLERCQ Belgium LTS +3:10
22 Stéphane ROSSETTO France COF +3:54
23 Fabrice JEANDESBOZ France EUC +3:55
24 Kenny ELISSONDE France FDJ +4:57
25 Riccardo ZOIDL Austria TFR +7:16
26 David ARROYO DURAN Spain CJR +7:38
27 Haimar ZUBELDIA AGIRRE Spain TFR +9:37
28 Maxime BOUET France EQS +10:44
29 Carlos VERONA QUINTANILLA Spain EQS +11:23
30 Luis Leon SANCHEZ GIL Spain AST +11:59
31 George BENNETT New Zealand TLJ +12:35
32 Alberto LOSADA ALGUACIL Spain KAT +12:51
33 Frank SCHLECK Luxembourg TFR +15:07
34 José GONÇALVES Portugal CJR +15:59
35 Andrey AMADOR BAKKAZAKOVA Costa Rica MOV +16:40
36 Rodolfo Andres TORRES AGUDELO Colombia COL +18:23
37 Giovanni VISCONTI Italy MOV +18:36
38 Maxime MONFORT Belgium LTS +18:59
39 Ricardo VILELA Portugal CJR +20:17
40 Tosh VAN DER SANDE Belgium LTS +20:18
41 Diego ROSA Italy AST +20:39
42 Julien SIMON France COF +21:08
43 Jesper HANSEN Denmark TCS +21:08
44 Lawson CRADDOCK United States TGA +22:14
45 Amets TXURRUKA Spain CJR +23:54
46 Jerome COPPEL France IAM +25:12
47 Pavel KOCHETKOV Russia KAT +26:57
48 Jerome COUSIN France EUC +27:45
49 Jurgen VAN DEN BROECK Belgium LTS +29:01
50 Ruben PLAZA MOLINA Spain LAM +29:14
51 Nelson Filipe SANTOS SIMOES OLIVEIRA Portugal LAM +30:35
52 Jose Joaquin ROJAS GIL Spain MOV +30:49
53 Sylvain CHAVANEL France IAM +30:50
54 Amaël MOINARD France BMC +31:05
55 Tiago MACHADO Portugal KAT +31:09
56 Pierre ROLLAND France EUC +32:22
57 Pieter SERRY Belgium EQS +32:25
58 Darwin ATAPUMA HURTADO Colombia BMC +32:29
59 Eduard VORGANOV Russia KAT +33:30
60 Cyril GAUTIER France EUC +33:37
61 Miguel Angel RUBIANO CHAVEZ Colombia COL +34:17
62 Yukiya ARASHIRO Japan EUC +35:33
63 Mikael CHEREL France ALM +35:43
64 Andrew TALANSKY United States TCG +36:08
65 Vicente REYNES MIMO Spain IAM +36:41
66 Leonardo Fabio DUQUE Colombia COL +36:55
67 Angel MADRAZO RUIZ Spain CJR +37:23
68 Sergio Miguel MOREIRA PAULINHO Portugal TCS +37:42
69 Davide VILLELLA Italy TCG +38:10
70 Fabio Andres DUARTE AREVALO Colombia COL +38:11
71 Geraint THOMAS Great Britain SKY +38:46
72 Pello BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Spain CJR +39:27
73 Jay MCCARTHY Australia TCS +39:35
74 Rinaldo NOCENTINI Italy ALM +39:43
75 Peter VELITS Slovakia BMC +39:50
76 Jasper STUYVEN Belgium TFR +40:22
77 Joseph Lloyd DOMBROWSKI United States TCG +40:27
78 Jelle VANENDERT Belgium LTS +40:27
79 Carlos Julian QUINTERO Colombia COL +40:29
80 Adam HANSEN Australia LTS +41:19
81 Kristian SBARAGLI Italy MTN +41:37
82 Thomas DEGAND Belgium IAM +42:43
83 Dario CATALDO Italy AST +42:44
84 Alex CANO ARDILA Colombia COL +42:57
85 Koen DE KORT Netherlands TGA +43:02
86 Matteo MONTAGUTI Italy ALM +43:27
87 Olivier LE GAC France FDJ +43:35
88 Cameron MEYER Australia OGE +43:56
89 Marcel AREGGER Switzerland IAM +44:16
90 Kristijan DURASEK Croatia LAM +44:48
91 Mattia CATTANEO Italy LAM +46:05
92 Thomas DE GENDT Belgium LTS +46:29
93 Natnael BERHANE Eritrea MTN +46:29
94 Romain HARDY France COF +46:37
95 Lawrence WARBASSE United States IAM +46:51
96 Juan Pablo VALENCIA Colombia COL +46:55
97 Pawel POLJANSKI Poland TCS +47:12
98 Salvatore PUCCIO Italy SKY +49:07
99 Bertjan LINDEMAN Netherlands TLJ +49:39
100 Alex HOWES United States TCG +50:07
101 Vasil KIRYIENKA Belarus SKY +51:18
102 Benjamin KING United States TCG +51:27
103 Moreno MOSER Italy TCG +51:49
104 Joseph ROSSKOPF United States BMC +51:57
105 Mike TEUNISSEN Netherlands TLJ +52:42
106 Javier MORENO BAZAN Spain MOV +54:00
107 Alessandro DE MARCHI Italy BMC +54:14
108 Peter SAGAN Slovakia TCS +54:27
109 Kévin REZA France FDJ +54:32
110 Angel VICIOSO ARCOS Spain KAT +54:55
111 John DEGENKOLB Germany TGA +55:03
112 Maarten WYNANTS Belgium TLJ +55:04
113 Niki TERPSTRA Netherlands EQS +55:29
114 Stephen CUMMINGS Great Britain MTN +55:29
115 Jens KEUKELEIRE Belgium OGE +55:37
116 Simon GERRANS Australia OGE +56:49
117 Nikolas MAES Belgium EQS +57:02
118 Omar FRAILE MATARRANZ Spain CJR +57:14
119 Andrey ZEITS Kazakhstan AST +57:35
120 Johann VAN ZYL South Africa MTN +57:43
121 Tom VAN ASBROECK Belgium TLJ +58:21
122 Daryl IMPEY South Africa OGE +58:21
123 Francisco José VENTOSO ALBERDI Spain MOV +58:51
124 Martin VELITS Slovakia EQS +58:57
125 Laurent PICHON France FDJ +59:12
126 Timo ROOSEN Netherlands TLJ +59:25
127 Christian KNEES Germany SKY +59:39
128 Dennis VAN WINDEN Netherlands TLJ +1:00:05
129 Markel IRIZAR ARANBURU Spain TFR +1:00:06
130 Jay Robert THOMSON South Africa MTN +1:00:24
131 Jaco VENTER South Africa MTN +1:00:57
132 Alessandro VANOTTI Italy AST +1:01:28
133 Cyril LEMOINE France COF +1:02:08
134 Ilia KOSHEVOY Belarus LAM +1:02:15
135 Luis MAS BONET Spain CJR +1:02:55
136 Maciej BODNAR Poland TCS +1:03:27
137 Sébastien MINARD France ALM +1:04:19
138 Jasper DE BUYST Belgium LTS +1:04:59
139 Jean-Pierre DRUCKER Luxembourg BMC +1:05:18
140 Luka MEZGEC Slovenia TGA +1:05:21
141 Imanol ERVITI Spain MOV +1:05:25
142 Mathew HAYMAN Australia OGE +1:05:25
143 Johan VAN SUMMEREN Belgium ALM +1:05:34
144 Walter Fernando PEDRAZA MORALES Colombia COL +1:06:02
145 Youcef REGUIGUI Algeria MTN +1:06:23
146 Ian BOSWELL United States SKY +1:06:34
147 Simon PELLAUD Switzerland IAM +1:06:43
148 Mickael DELAGE France FDJ +1:07:47
149 Tony HUREL France EUC +1:08:26
150 Ramirez chacon BRAYAN STIVEN Colombia COL +1:10:09
151 Mitchell DOCKER Australia OGE +1:10:48
152 Biel KADRI France ALM +1:11:25
153 Jussi VEIKKANEN Finland FDJ +1:12:03
154 Iljo KEISSE Belgium EQS +1:12:19
155 Johannes FRÖHLINGER Germany TGA +1:12:52
156 Yaroslav POPOVYCH Ukraine TFR +1:12:55
157 Maximiliano Ariel RICHEZE Argentina LAM +1:12:57
158 Songezo JIM South Africa MTN +1:13:07
159 Pavel BRUTT Russia TCS +1:13:07
160 Gatis SMUKULIS Latvia KAT +1:14:04
161 Carlos BARBERO CUESTA Spain CJR +1:14:06
162 Dominique ROLLIN Canada COF +1:15:43
163 Thierry HUPOND France TGA +1:16:25
164 Lorenzo MANZIN France FDJ +1:17:08
165 Antoine DUCHESNE Canada EUC +1:17:27
166 Alexis GOUGEARD France ALM +1:18:21
167 Daniele BENNATI Italy TCS +1:18:30
168 Danny VAN POPPEL Netherlands TFR +1:18:35
169 Rory SUTHERLAND Australia MOV +1:19:24
170 Tsgabu Gebremaryam GRMAY Ethiopia LAM +1:20:58
171 Yohan BAGOT France COF +1:21:03
172 Damien HOWSON Australia OGE +1:23:43
173 Arnaud COURTEILLE France FDJ +1:23:44
174 Jimmy ENGOULVENT France EUC +1:25:09
175 Caleb EWAN Australia OGE +1:25:28
176 Maarten TJALLINGII Netherlands TLJ +1:26:07
177 Geoffrey SOUPE France COF +1:28:08
178 Martijn KEIZER Netherlands TLJ +1:29:48
179 Tom STAMSNIJDER Netherlands TGA +1:31:29
180 Murilo Antonio FISCHER Brazil FDJ +1:32:43
181 Zico WAEYTENS Belgium TGA +1:35:43
182 Boy VAN POPPEL Netherlands TFR +1:37:01
183 Gediminas BAGDONAS Lithuania ALM +1:39:37
184 Valerio CONTI Italy LAM +1:40:28
185 Vladimir ISAYCHEV Russia KAT +1:41:40

 

fot. Getty Images Sport