Brent Bookwalter (BMC Racing Team) wygrał drugi etap USA Pro Challenge i został nowym liderem.

Już w drugim dniu amerykańskiego wyścigu organizatorzy przygotowali ciężki etap z Steamboat Springs do Arapahoe Basin. Odcinek miał długość 186 kilometrów, a kolarze musieli zmierzyć się z trzema ciężkimi podjazdami.

usa 2 etapJuż podczas pokonywania podjazdu Rabbit Ears na czele wysforowała się dość spora grupa zawodników. Byli w niej: Daniel Summerhill (UnitedHealthcare), Gregory Brenes i Carson Miller (obaj Jamis – Hagens Berman), Nathan Brown (Cannondale – Garmin), Antonio Molina i Kyle Murphy (obaj Caja Rural – Seguros RGA), Gregory Daniel (Axeon Cycling Team), Will Routley (Optum p/b Kelly Benefit Strategies), Steve Fisher (Jelly Belly p/b Maxxis), Eric Marcotte (Team SmartStop), Robin Carpenter (Hincapie Racing Team) i Daniel Barry (Team Budget Forklifts).

“Uszy Królika” jako pierwszy pokonał Routley, a na drugim podjeździe ucieczka zaczęła się kruszyć. Odpadli Fisher, Marcotte, Barry i Brenes. Peleton cały czas trzymał ucieczkę na “krótkiej smyczy”.

Podjazd pod Arapahoe Basin najlepiej z harcowników zaczęli Brown i Daniel. Na 7 kilometrów przed metą na atak z tej dwójki zdecydował się Brown. Niestety chwile słabości przeżywał lider Taylor Phinney (BMC Racing Team). Z peletonu na 1500 metrów przed metą zostało tylko… sześciu zawodników. Brown miał tylko 30 sekund przewagi.

Grupka faworytów dogoniła zawodnika Cannondale – Garmin na 800 metrów przed kreską. Najwięcej sił na finisz zachował Brent Bookwalter (BMC Racing Team). Drugie miejsce zajął jego kolega z drużyny, Rohan Dennis. Podium etapowe uzupełnił Hugh Carthy (Caja Rural – Seguros RGA).

Wyniki drugiego etapu:

1 2 BOOKWALTER Brent BMC USA 00″
2 1 DENNIS Rohan BMC AUS 06″
3 42 CARTHY Hugh CJR GBR 10″
4 53 CLARKE Jonathan UHC AUS m.t.
5 98 SQUIRE Robbie HSD USA 13″
6 121 MORTON Lachlan David JBC AUS 25″
7 47 ROSON Jaime CJR ESP 27″
8 31 FORMOLO Davide TCG ITA 31″
9 22 ARREDONDO Julian David TFR COL 33″
10 24 BERNARD Julien TFR FRA 38″
11 96 SKUJINS Toms HSD LAT 44″
12 101 BRITTON Rob SSC CAN 47″
13 34 BROWN Nathan TCG USA 51″
14 124 MANNION Gavin JBC USA 53″
15 133 GEOGHEGAN HART Tao BDT GBR 54″
16 51 BRAJKOVIC Janez UHC SLO m.t.
17 122 BRAICO Alexandr JBC MDA 57″
18 61 NORRIS Lachlan DPC AUS m.t.
19 15 PIRES Bruno TCS POR 59″
20 103 HUFFMAN Evan SSC USA m.t.
21 32 ACEVEDO Janier Alexis TCG COL 01’04”
22 108 ORONTE Emerson SSC USA 01’22”
23 11 KREUZIGER Roman TCS CZE m.t.
24 3 CARUSO Damiano BMC ITA m.t.
25 91 SMITH Dion HSD NZL m.t.
26 111 JARAMILLO DIEZ Daniel JHB COL 01’30”
27 17 SÖRENSEN Chris Anker TCS DEN 01’43”
28 37 ZEPUNTKE Ruben TCG GER 01’49”
29 25 DIDIER Laurent TFR LUX 01’56”
30 126 SHELDEN Taylor JBC USA 02’06”
31 102 DE LUNA Flavio SSC MEX 02’17”
32 16 ROVNY Ivan TCS RUS 02’23”
33 148 TORCKLER Michael BFL NZL m.t.
34 128 TANOVITCHII Nicolae JBC MDA 02’52”
35 27 WATSON Calvin TFR AUS 03’22”
36 82 ANDERSON Ryan OPM CAN 03’43”
37 135 ORAM James BDT NZL 03’52”
38 107 MCCABE Travis SSC USA 04’07”
39 157 TUREK Daniel CAT CZE 04’17”
40 6 SCHÄR Michael BMC SUI 04’19”
41 5 PHINNEY Taylor BMC USA m.t.
42 67 ROE Timothy DPC AUS m.t.
43 132 EATON Daniel BDT USA 04’48”
44 131 DANIEL Gregory BDT USA 05’00”
45 21 BUSCHE Matthew TFR USA 05’06”
46 23 BASSO Leonardo TFR ITA m.t.
47 66 PHELAN Adam DPC AUS 05’43”
48 137 PUTT Chris BDT USA 07’14”
49 56 PUTT Tanner UHC USA m.t.
50 136 OWEN Logan BDT USA m.t.
51 114 TRILLINI Walter Gaston JHB ARG m.t.
52 54 JONES Christopher UHC USA m.t.
53 77 PLANET Charles TNN FRA m.t.
54 158 WARCHOL Bartosz CAT POL m.t.
55 8 STETINA Peter BMC USA m.t.
56 35 KING Edward TCG USA m.t.
57 156 PIASKOWY Emanuel CAT POL m.t.
58 36 SKJERPING Kristoffer TCG NOR m.t.
59 92 FLAKSIS Andzs HSD LAT m.t.
60 134 YOUNG Chad BDT USA m.t.
61 125 MORTON Angus JBC AUS m.t.
62 43 FERRARI BARCELO Fabricio CJR URU m.t.
63 13 GROSSSCHARTNER Felix TCS AUT m.t.
64 14 HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus TCS ESP m.t.
65 44 BENITO DIEZ Miguel Angel CJR ESP m.t.
66 33 BOVENHUIS Jasper TCG NED m.t.
67 12 BELTRAN Eduard TCS COL m.t.
68 88 ZIRBEL Tom OPM USA 07’49”
69 62 CLARKE William DPC AUS m.t.
70 63 GIRDLESTONE Dylan DPC RSA m.t.
71 57 REIJNEN Kiel UHC USA 07’55”
72 52 CANOLA Marco UHC ITA m.t.
73 76 LOZANO RIBA David TNN ESP 09’24”
74 71 MEGIAS LEAL Javier TNN ESP 09’44”
75 55 MURPHY John UHC USA 10’48”
76 81 GAIMON Phillip OPM USA m.t.
77 145 CANTY Brendan BFL AUS m.t.
78 142 ANDERSON Jack BFL AUS P:10″ m.t.
79 65 KOHLER Martin DPC SUI m.t.
80 105 KYER Julian SSC USA m.t.
81 95 LEWIS Joseph HSD AUS m.t.
82 104 KOCJAN Jure SSC SLO m.t.
83 45 MOLINA Antonio CJR ESP m.t.
84 46 MURPHY Kyle CJR USA m.t.
85 26 SILVESTRE Fabio TFR POR m.t.
86 118 WILLIAMS David JHB USA m.t.
87 141 BOBRIDGE Jack BFL AUS 11’37”
88 73 DE MESMAEKER Kevin TNN BEL 11’55”
89 7 SENNI Manuel BMC ITA 13’12”
90 4 FRANKINY Killian BMC SUI m.t.
91 127 SLACK Erik JBC USA m.t.
92 113 HAEDO Lucas Sebastian JHB ARG 13’57”
93 115 LEECE Stephen JHB USA m.t.
94 83 BOIVIN Guillaume OPM CAN 14’52”
95 86 ROUTLEY Will OPM CAN m.t.
96 85 NAUD Pierrick OPM CAN m.t.
97 112 BRENES OBANDO Gregory JHB CRC 15’00”
98 116 MILLER Carson JHB USA m.t.
99 106 MARCOTTE Eric SSC USA 15’11”
100 155 MIGDAL Wojciech CAT POL P:20″ m.t.
101 64 KERBY Jordan DPC AUS 15’49”
102 68 SPOKES Samuel DPC AUS m.t.
103 58 SUMMERHILL Daniel UHC USA 16’08”
104 94 CLARK Oscar HSD USA 16’22”
105 93 CARPENTER Robin HSD USA m.t.
106 97 SCHMALZ Joseph HSD USA m.t.
107 123 FISHER Steve JBC USA m.t.
108 87 YOUNG Eric OPM USA 18’59”
109 78 KAMSTRA Brian TNN NED P:20″ 19’35”
110 147 TALBOT Brodie BFL AUS P:20″ 20’24”
111 143 BARRY Daniel BFL NZL m.t.
112 153 GABAY Guy CAT ISR P:40″ 25’57”
Wycofali się:
41 SAEZ Héctor CJR ESP
72 CHERHAL Corentin TNN FRA
74 DILLEY Benjamin TNN USA
84 HUFF Charles Bradley OPM USA
146 NANKERVIS Tommy BFL AUS
152 ANGULO SAMPEDRO Antonio CAT ESP

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 2 BOOKWALTER Brent BMC USA 8h16’10” 00″
2 1 DENNIS Rohan BMC AUS 8h16’16” 06″
3 53 CLARKE Jonathan UHC AUS 8h16’20” 10″
4 42 CARTHY Hugh CJR GBR m.t. m.t.
5 98 SQUIRE Robbie HSD USA 8h16’23” 13″
6 121 MORTON Lachlan David JBC AUS 8h16’35” 25″
7 47 ROSON Jaime CJR ESP 8h16’37” 27″
8 31 FORMOLO Davide TCG ITA 8h16’41” 31″
9 22 ARREDONDO Julian David TFR COL 8h16’43” 33″
10 24 BERNARD Julien TFR FRA 8h16’48” 38″
11 96 SKUJINS Toms HSD LAT 8h16’54” 44″
12 101 BRITTON Rob SSC CAN 8h16’57” 47″
13 124 MANNION Gavin JBC USA 8h17’03” 53″
14 133 GEOGHEGAN HART Tao BDT GBR 8h17’04” 54″
15 51 BRAJKOVIC Janez UHC SLO m.t. m.t.
16 122 BRAICO Alexandr JBC MDA 8h17’07” 57″
17 61 NORRIS Lachlan DPC AUS m.t. m.t.
18 15 PIRES Bruno TCS POR 8h17’09” 59″
19 3 CARUSO Damiano BMC ITA 8h17’32” 01’22”
20 91 SMITH Dion HSD NZL m.t. m.t.
21 11 KREUZIGER Roman TCS CZE m.t. m.t.
22 108 ORONTE Emerson SSC USA m.t. m.t.
23 111 JARAMILLO DIEZ Daniel JHB COL 8h17’40” 01’30”
24 17 SÖRENSEN Chris Anker TCS DEN 8h17’53” 01’43”
25 37 ZEPUNTKE Ruben TCG GER 8h17’59” 01’49”
26 126 SHELDEN Taylor JBC USA 8h18’16” 02’06”
27 102 DE LUNA Flavio SSC MEX 8h18’27” 02’17”
28 16 ROVNY Ivan TCS RUS 8h18’33” 02’23”
29 148 TORCKLER Michael BFL NZL m.t. m.t.
30 82 ANDERSON Ryan OPM CAN 8h19’53” 03’43”
31 135 ORAM James BDT NZL 8h20’02” 03’52”
32 5 PHINNEY Taylor BMC USA 8h20’29” 04’19”
33 23 BASSO Leonardo TFR ITA 8h21’16” 05’06”
34 21 BUSCHE Matthew TFR USA m.t. m.t.
35 34 BROWN Nathan TCG USA 8h21’23” 05’13”
36 103 HUFFMAN Evan SSC USA 8h21’31” 05’21”
37 32 ACEVEDO Janier Alexis TCG COL 8h21’36” 05’26”
38 136 OWEN Logan BDT USA 8h23’24” 07’14”
39 13 GROSSSCHARTNER Felix TCS AUT m.t. m.t.
40 56 PUTT Tanner UHC USA 8h23’39” 07’29”
41 27 WATSON Calvin TFR AUS 8h23’54” 07’44”
42 57 REIJNEN Kiel UHC USA 8h24’05” 07’55”
43 52 CANOLA Marco UHC ITA m.t. m.t.
44 107 MCCABE Travis SSC USA 8h24’39” 08’29”
45 157 TUREK Daniel CAT CZE 8h24’49” 08’39”
46 67 ROE Timothy DPC AUS 8h24’51” 08’41”
47 6 SCHÄR Michael BMC SUI m.t. m.t.
48 132 EATON Daniel BDT USA 8h25’20” 09’10”
49 128 TANOVITCHII Nicolae JBC MDA 8h25’58” 09’48”
50 66 PHELAN Adam DPC AUS 8h26’15” 10’05”
51 125 MORTON Angus JBC AUS 8h27’46” 11’36”
52 92 FLAKSIS Andzs HSD LAT m.t. m.t.
53 54 JONES Christopher UHC USA m.t. m.t.
54 43 FERRARI BARCELO Fabricio CJR URU m.t. m.t.
55 44 BENITO DIEZ Miguel Angel CJR ESP m.t. m.t.
56 141 BOBRIDGE Jack BFL AUS 8h27’47” 11’37”
57 131 DANIEL Gregory BDT USA 8h28’06” 11’56”
58 63 GIRDLESTONE Dylan DPC RSA 8h28’21” 12’11”
59 25 DIDIER Laurent TFR LUX 8h29’27” 13’17”
60 71 MEGIAS LEAL Javier TNN ESP 8h30’16” 14’06”
61 137 PUTT Chris BDT USA 8h30’20” 14’10”
62 77 PLANET Charles TNN FRA m.t. m.t.
63 158 WARCHOL Bartosz CAT POL m.t. m.t.
64 134 YOUNG Chad BDT USA m.t. m.t.
65 8 STETINA Peter BMC USA m.t. m.t.
66 114 TRILLINI Walter Gaston JHB ARG m.t. m.t.
67 14 HERNANDEZ BLAZQUEZ JesusTCS ESP m.t. m.t.
68 12 BELTRAN Eduard TCS COL m.t. m.t.
69 88 ZIRBEL Tom OPM USA 8h30’55” 14’45”
70 83 BOIVIN Guillaume OPM CAN 8h31’02” 14’52”
71 55 MURPHY John UHC USA 8h31’20” 15’10”
72 81 GAIMON Phillip OPM USA m.t. m.t.
73 95 LEWIS Joseph HSD AUS m.t. m.t.
74 104 KOCJAN Jure SSC SLO m.t. m.t.
75 145 CANTY Brendan BFL AUS m.t. m.t.
76 46 MURPHY Kyle CJR USA m.t. m.t.
77 64 KERBY Jordan DPC AUS 8h31’59” 15’49”
78 58 SUMMERHILL Daniel UHC USA 8h32’18” 16’08”
79 4 FRANKINY Killian BMC SUI 8h33’44” 17’34”
80 105 KYER Julian SSC USA 8h33’54” 17’44”
81 26 SILVESTRE Fabio TFR POR m.t. m.t.
82 45 MOLINA Antonio CJR ESP m.t. m.t.
83 118 WILLIAMS David JHB USA m.t. m.t.
84 156 PIASKOWY Emanuel CAT POL 8h34’45” 18’35”
85 36 SKJERPING Kristoffer TCG NOR m.t. m.t.
86 33 BOVENHUIS Jasper TCG NED m.t. m.t.
87 35 KING Edward TCG USA m.t. m.t.
88 62 CLARKE William DPC AUS 8h35’20” 19’10”
89 116 MILLER Carson JHB USA 8h35’32” 19’22”
90 112 BRENES OBANDO Gregory JHB CRC m.t. m.t.
91 7 SENNI Manuel BMC ITA 8h36’18” 20’08”
92 127 SLACK Erik JBC USA m.t. m.t.
93 68 SPOKES Samuel DPC AUS 8h36’21” 20’11”
94 97 SCHMALZ Joseph HSD USA 8h36’54” 20’44”
95 76 LOZANO RIBA David TNN ESP 8h36’55” 20’45”
96 115 LEECE Stephen JHB USA 8h37’03” 20’53”
97 113 HAEDO Lucas Sebastian JHB ARG m.t. m.t.
98 86 ROUTLEY Will OPM CAN 8h37’58” 21’48”
99 106 MARCOTTE Eric SSC USA 8h38’17” 22’07”
100 65 KOHLER Martin DPC SUI 8h38’19” 22’09”
101 142 ANDERSON Jack BFL AUS 8h38’29” 22’19”
102 73 DE MESMAEKER Kevin TNN BEL 8h39’26” 23’16”
103 123 FISHER Steve JBC USA 8h39’28” 23’18”
104 94 CLARK Oscar HSD USA m.t. m.t.
105 93 CARPENTER Robin HSD USA m.t. m.t.
106 87 YOUNG Eric OPM USA 8h42’05” 25’55”
107 85 NAUD Pierrick OPM CAN 8h42’23” 26’13”
108 155 MIGDAL Wojciech CAT POL 8h43’02” 26’52”
109 78 KAMSTRA Brian TNN NED 8h47’26” 31’16”
110 143 BARRY Daniel BFL NZL 8h47’55” 31’45”
111 147 TALBOT Brodie BFL AUS 8h48’15” 32’05”
112 151 BEAR Yoav CAT ISR 8h53’52” 37’42”
113 153 GABAY Guy CAT ISR 8h54’08” 37’58”

Foto: Tim de Waele/ TDWSport