Drużyna Sky występem w hiszpańskiej Vuelcie może udowodnić, że jest zespołem, który najlepiej na świecie potrafi rozgrywać wielkie toury. Znakomitych kolarzy, świetne zaplecze i dużo pieniędzy już ma, ale czy jest składem specjalizującym się wyłącznie w Tour de France, okaże się za nieco ponad trzy tygodnie. 

Wszyscy pamiętają znakomity występ “Niebiańskich” w Tour de France. Pojechali znakomicie pod względem taktycznym, popełnili bardzo niewiele (jeśli nie żadnych) błędów, a na dodatek udźwignęli falę krytyki, która momentami stawała się chamstwem w najgorszym tego słowa znaczeniu. Teraz stoi przed nimi nowy cel – Vuelta a Espana. I widać, że podchodzą do niego bardzo poważnie, o czym świadczy silny skład.

Liderem będzie dwukrotny zwycięzca Wielkiej Pętli – Chris Froome. W niedawno udzielonym wywiadzie dla BBC mówił, że jego start w Hiszpanii nie był pewny, bo nie wiadomo było, jak będzie się czuł po TdF. Okazało się, że jego organizm nie jest nazbyt przemęczony i Brytyjczyk jest w stanie odnaleźć w sobie pokłady energii potrzebne do zanotowania dobrego występu w ostatnim wielkim tourze sezonu.

Towarzyszyć mu będą doświadczeni i mający na koncie sukcesy kolarze, także odniesione właśnie we Vuelcie. Przy boku Froome`a nie zabraknie Gerainta Thomasa czy Nicolasa Roche`a. Będą także dobrzy górale, którzy z pewnością przydadzą się w górach – Mikel Nieve i Sergio Heano. Obaj startowali w Tour de Pologne, a Henao wygrał etap do Bukowiny i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Plan A drużyny Sky, to zajęcie jak najwyższego miejsca w “generalce” przez Froome`a. Szef ekipy, Dave Brailsford nie mówi o dublecie, ale pewnie po cichu o tym marzy. Rzeczywistość trudnego hiszpańskiego wielkiego wyścigu te marzenia zweryfikuje.

Pełny skład Team Sky na Vuelta a Espana: Chris Froome, Geraint Thomas, Nicolas Roche, Sergio Henao, Mikel Nieve, Vasil Kiryienka, Christian Knees, Ian Boswell, Salvatore Puccio.

Foto: Team Sky