W związku ze zbliżającym się pierwszym etapem hiszpańskiej Vuelty, kolejne zespoły podają składy, w jakich wystąpią na półwyspie Iberyjskim. Tym razem do głosu doszły ekipy Europcar i Colombii.

Francuzi, jak zdążyli już nas przyzwyczaić, stawiać będą przede wszystkim na walkę o etapowe triumfy. Ich celem będzie zabieranie się w ucieczki, jednak nie jest wykluczone, że na walkę z faworytami stać będzie najlepszego górala w zespole, czyli Pierre’a Rolland. Warta obserwacji będzie też jazda Cyrile’a Gautier i Romaina Sicard.

Skład Europcar na Vueltę: Yukiya Arashiro, Jérôme Cousin, Antoine Duchesne, Jimmy Engoulvent, Cyril Gautier, Tony Hurel, Fabrice Jeandesboz, Pierre Rolland i Romain Sicard.

Z podobnymi ambicjami na ostatni wielki tour w sezonie pojedzie drużyna Colombii. Nie posiadając lidera mogącego powalczyć w klasyfikacji generalnej, przybysze z Ameryki Południowej będą chcieli wrócić do domów z etapowym skalpem. Wydaje się, że największe szanse na dokonanie tego mają doświadczony Leonardo Duque, któremu może odpowiadać kilka finiszy, bądź niezawodny Fabio Duarte.

Skład Colombia – Coldeportes na Vueltę: Alex Cano, Fabio Duarte, Leonardo Duque, Walter Pedraza, Carlos Quintero, Brayan Ramirez, Miguel Angel Rubiano, Rodolfo Torres, Juan Pablo Valencia.

 

fot. cyclingperspective.com