Ekipy Movistaru i Giant-Alpecin zaprezentowały składy na ostatni w tym roku Wielki Tour. Hiszpanie skupią się na klasyfikacji generalnej, Niemcy natomiast liczą na zwycięstwa etapowe.

Movistar:

Nairo Quintana
Alejandro Valverde
Andrey Amador
Rory Sutherland
Javi Moreno
Imanol Erviti
Francisco Ventoso
José Joaquín Rojas
Giovanni Visconti

Movistar na Vueltę przysyła bardzo silny skład. Liderami, podobnie jak na Tour de France, będą Nairo Quintana i Alejandro Valverde. Znakomita para z pewnością będzie walczyć o najwyższe laury. Na finiszach swojej szansy poszuka José Joaquín Rojas.

W górach ogromnym wsparciem będą czwarty kolarz Giro d’Italia Andrey Amador oraz Giovanni Visconti. Pozostali – Rory Sutherland, Javier Moreno, Imanol Erviti czy Francisco Ventoso to bardzo solidni pomocnicy, którzy również będą mieli duży wpływ na końcowy rezultat liderów hiszpańskiej drużyny.

Giant-Alpecin:

Lawson Craddock
John Degenkolb
Luka Mezgec
Tom Dumoulin
Johannes Frohlinger
Thierry Hupond
Koen de Kort
Tom Stamsnijder
Zico Waeytens

Giant z kolei przesyła mocną ekipę, która ma szanse na sporo etapowych „skalpów”. Swój dorobek 9 wygranych będzie się starał powiększyć John Degenkolb. Luka Mezgec, razem z Niemcem, powalczy w szybkich końcówkach, a Tom Dumoulin będzie faworytem na etapie jazdy indywidualnej na czas.

W górach swojej szansy poszuka Lawson Craddock, który wspaniale spisywał się na Tour de Pologne. Johannes Frohlinger, Thierry Hupond, Koen de Kort, Tom Stamsnijder oraz Zico Waeytens będą ważnymi członkami „pociągu” Gianta, który może zdominować płaskie etapy hiszpańskiego wyścigu.