Kolumbijczyk okazał się najszybszy na finiszu z małej grupki na drugim etapie czeskiego wyścigu. Zawodnik Etixxu powinien być także nowym liderem wyścigu!

W piątek kolarze ścigający się po czeskich drogach mieli do pokonania 178km z Ołomuńca do Unicov. Na trasie czekały cztery premie górskie, ale trasa była dość łatwa i można się było spodziewać finiszu z peletonu.

Momentalnie po starcie od grupy oderwało się kilku zawodników, jednak początkowo peleton nie chciał pozwolić na odjazd. Ostatecznie udało się to czwórce kolarzy – Alexisowi Guerin (AWT – GreenWay), Joey’owi Van Rhee (Jo Piels), Christianowi Nyvang Lund (ColoQuick) oraz Josefowi Hošek (Whirlpool-Author).

Przez wiele kilometrów za grupą jechał Sebastian Stagmena (GM Cycling Team), ale nie dał rady dogonić ucieczki. 100km przed metą przewaga grupy nad peletonem wynosiła 6 minut. Grupka podzieliła się na podjazdach i została złapana około 40km przed metą. Niedługo potem, na silnym wietrze, peleton podzielił się na kilka części. W czołówce było 20 kolarzy, m.in. Zdenek Stybar, Fernando Gaviria (obaj Etixx-Quickstep) czy Daniel Schorn (Bora-Argon 18).

Z kolejnymi kilometrami pierwsza grupa powiększała przewagę. 10km przed metą z czołówki oderwało się 10 zawodników. Był wśród nich Paweł Franczak (Active-Jet). Ostatecznie o zwycięstwo walczyła mała grupka, z której najszybciej finiszował Fernando Gaviria (Etixx-Quickstep). Drugie miejsce zajął Paweł Franczak (Active-Jet)!

Wyniki drugiego etapu:

1 Fernando GAVIRIA RENDON COL EQS 4:31:41
2 Pawel FRANCZAK POL AJT +0
3 Daniel SCHORN AUT BOA +0
4 Alois KANKOVSKY CZE WHI +0
5 Jan BARTA CZE BOA +0
6 Zdenek STYBAR CZE EQS +0
7 Pieter SERRY BEL EQS +0
8 Petr VAKOC CZE EQS +0
9 Michal SCHLEGEL CZE AWT +0
10 Przemyslaw KASPERKIEWICZ POL AWT +5
11 Mattia GAVAZZI ITA AMO +26
12 Stefan POUTSMA NED CJP +26
13 Pawel CIESLIK POL WHI +26
14 Gert-Jan BOSMAN NED CJP +26
15 Twan VAN DEN BRAND NED CJP +26
16 Tim RODENBURG NED CJP +26
17 Jochem HOEKSTRA NED CJP +26
18 Erik BASKA SVK AWT +26
19 Matej MARIN SLO RWS +3:27
20 Grischa JANORSCHKE GER VBG +3:27
21 Oscar RIESEBEEK NED MET +3:27
22 Fabio CHINELLO ITA UNI +3:27
23 Sergei POMOSHNIKOV RUS TIK +3:27
24 Maximilian KUEN AUT AMP +3:27
25 Kiryll POZDNYAKOV RUS RVL +3:27
26 Jarno GMELICH NED MET +3:27
27 Igor BOEV RUS RVL +3:27
28 Jiri POLNICKY CZE WHI +3:27
29 Markus EIBEGGER AUT BCP +3:27
30 Martin HUNAL CZE WHI +3:27
31 Matthias KRIZEK AUT RWS +3:27
32 Sjoerd KOUWENHOVEN NED MET +3:27
33 Stefan SCHUMACHER GER CCC +3:27
33 Sebastian STAMEGNA ITA GMC +3:27
35 Adriaan JANSSEN NED CJP +3:27
36 Jesus EZQUERRA MUELA ESP AJT +3:27
37 Dries HOLLANDERS BEL MET +3:27
38 Redi HALILAJ ALB AMO +3:27
39 Víctor DE LA PARTE ESP VBG +3:27
40 Nicolas WINTER SUI VBG +3:27
41 Tomas BUCHACEK CZE WHI +3:27
42 Bartlomiej MATYSIAK POL CCC +3:27
43 Filippo FORTIN ITA GMC +3:27
44 Daniele CAVASIN ITA GMC +3:27
45 Manuel CIUCCI ITA GMC +3:27
46 Daniel PAULUS AUT VBG +3:27
47 LUCAS GADAY OROZCO ARG UNI +3:27
48 Peter KUSZTOR HUN AMP +3:27
48 Anton SAMOKHVALOV RUS TIK +3:27
50 Ivan GARCIA CORTINA ESP AWT +3:27
51 Karel HNIK CZE CZE +3:27
52 Nikolay MIHAYLOV BUL CCC +3:27
53 Andrei SOLOMENNIKOV RUS RVL +3:27
54 Michal PODLASKI POL AJT +3:27
55 Scott THWAITES GBR BOA +3:35
56 Marko KUMP SLO ADR +3:35
57 Radoslav ROGINA CRO ADR +3:35
58 Andreas SCHILLINGER GER BOA +3:35
59 Kristjan FAJT SLO ADR +3:35
60 Stephan RABITSCH AUT RWS +3:35
61 Josef CERNY CZE CCC +3:35
62 Gregor MUHLBERGER AUT BOA +3:35
63 Lukasz BODNAR POL AJT +3:35
64 Andi BAJC SLO AMP +3:35
65 Marek CANECKY SVK AMP +3:35
66 Jure GOLCER SLO RWS +3:35
67 Matija KVASINA CRO RWS +3:35
68 Marco D’URBANO ITA GMC +3:35
69 Jan TRATNIK SLO AMP +3:35
70 Stef KRUL NED MET +3:35
71 Jan HIRT CZE CCC +3:35
72 Nicolas BALDO FRA VBG +3:35
73 Marco ZAMPARELLA ITA AMO +3:35
74 Leopold KONIG CZE CZE +3:43
75 Josip RUMAC CRO ADR +7:42
76 Kamil GRADEK POL AJT +7:42
77 Patrik TYBOR SVK DUK +10:12
78 Christoph PFINGSTEN GER BOA +10:12
79 Sylwester SZMYD POL CCC +10:12
80 Paolo LUNARDON ITA AMO +10:12
81 Michael KUKRLE CZE CZE +10:12
82 Rino GASPARRINI ITA UNI +11:18
83 Josef HOSEK CZE WHI +11:18
84 Pavel CAMRDA CZE WHI +11:18
85 Davide PLEBANI ITA UNI +11:18
86 Sergii MOVCHAN UKR AMO +11:18
86 Juraj LAJCHA SVK DUK +11:18
88 Davide BALLERINI ITA UNI +11:18
89 Giovanni PEDRETTI ITA UNI +11:18
90 Roman LEHKY CZE AWT +11:18
91 Iljo KEISSE BEL EQS +11:18
91 Mattia FRAPPORTI ITA UNI +11:18
93 Nils POLITT GER STG +11:18
94 DNF Nako GEORGIEV BUL STG +11:18
95 Dmitrii SAMOKHVALOV RUS TIK +11:18
96 Rodrigo CONTRERAS COL EQS +11:18
97 Frantisek PADOUR CZE CZE +11:18
98 Andrea RUSCETTA ITA GMC +11:18
99 Tomáš KOUDELA CZE CZE +11:18
99 Sergey BELYKH RUS TIK +11:18
101 Laurent VAN DEN BAK BEL LDT +11:18
101 Aske VORRE LOURING DEN TCQ +11:18
103 James EARLY NZL STG +11:18
104 Piotr BROZYNA POL CCC +11:18
105 Uri MARTINS MEX AMO +11:18
106 Patrick OLESEN DEN LDT +11:18
107 Lennard KÄMNA GER STG +11:18
108 Matej MUGERLI SLO BCP +11:18
109 Tural ISGANDAROV AZE BCP +11:18
110 Dennis PAULUS AUT AMP +11:18
111 Joey VAN RHEE NED CJP +11:18
112 Mario GONZALEZ SALAS ESP AJT +11:18
113 Maxim AVERIN AZE BCP +11:18
114 Klemen STIMULAK SLO ADR +11:18
114 Rino ZAMPILLI ITA AMO +11:18
116 Primo� ROGLIC SLO ADR +11:18
117 Denis ZHUYKOV RUS TIK +11:18
118 Gianfranco VISCONTI ITA GMC +11:18
119 Ivan BALYKIN RUS RVL +11:18
120 Lukasz WISNIOWSKI POL EQS +11:18
120 Artem OVECHKIN RUS RVL +11:18
120 Domen NOVAK SLO ADR +11:18
123 Roman MAIKIN RUS RVL +11:18
124 Maxim POKIDOV RUS TIK +11:18
125 Petr HAMPL CZE CZE +11:18
126 Michael KUCHER AUT VBG +11:18
127 Manuel PORZNER GER STG +11:18
128 Dejan BAJT SLO AMP +11:18
129 Alexander RYBAKOV RUS RVL +11:18
130 Jasper HAMELINK NED MET +11:18
131 Alexis GUERIN FRA AWT +11:18
132 Frantisek SISR CZE CZE +11:18
133 Tom WIRTGEN LUX LDT +11:18
134 Manuel SCHREIBER AUT VBG +17:44
135 Elgun ALIZADA AZE BCP +17:44
136 Christian Nyvang LUND DEN TCQ +20:51
137 Jimmi SORENSEN DEN TCQ +20:51
138 Lukas GRÜNWALDER AUT RWS +20:51
139 Christian Moberg JÖRGENSEN DEN TCQ +20:51
140 Pawel BERNAS POL AJT +21:04
DNF Matthias Plarre GER LDT
DNF Martin DUBEN SVK DUK
DNF Sergey ROZIN RUS TIK
DNF Daniel BIEDERMANN AUT RWS
DNF Phil BAUHAUS GER BOA
DNF Jan BROCKHOFF GER AWT
DNF Matej KRAJICEK SVK DUK
DNF Maros KOVAC SVK DUK
DNF Martin MAHDAR SVK DUK
DNF Andrej STRMISKA SVK DUK
DNF Kristian haugaard JENSEN DEN LDT
DNF Marco KÖNIG GER LDT
DNF Tijmen EISING NED MET
DNF Thomas KOEP GER STG
DNF Arne EGNER GER STG
DNF Jakob MADSEN DEN TCQ
DNF Rune ALMINDSO ANDERSEN DEN TCQ
DNF Mads CORELL DEN TCQ

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Fernando GAVIRIA RENDON COL EQS 4:55:09
2 Zdenek STYBAR CZE EQS +9
3 Pieter SERRY BEL EQS +10
4 Petr VAKOC CZE EQS +10
5 Daniel SCHORN AUT BOA +16
6 Jan BARTA CZE BOA +20
7 Pawel FRANCZAK POL AJT +59
8 Alois KANKOVSKY CZE WHI +1:05
9 Michal SCHLEGEL CZE AWT +1:12
10 Przemyslaw KASPERKIEWICZ POL AWT +1:17
11 Pawel CIESLIK POL WHI +1:31
12 Erik BASKA SVK AWT +1:38
13 Stefan POUTSMA NED CJP +1:48
14 Gert-Jan BOSMAN NED CJP +1:48
15 Tim RODENBURG NED CJP +1:48
16 Jochem HOEKSTRA NED CJP +1:48
17 Twan VAN DEN BRAND NED CJP +1:48
18 Scott THWAITES GBR BOA +3:55
19 Andreas SCHILLINGER GER BOA +3:55
20 Gregor MUHLBERGER AUT BOA +3:55
21 Stefan SCHUMACHER GER CCC +4:02
22 Bartlomiej MATYSIAK POL CCC +4:02
23 Nikolay MIHAYLOV BUL CCC +4:02
24 Josef CERNY CZE CCC +4:10
25 Jan HIRT CZE CCC +4:10
26 Kiryll POZDNYAKOV RUS RVL +4:22
27 Andrei SOLOMENNIKOV RUS RVL +4:22
28 Sergei POMOSHNIKOV RUS TIK +4:29
29 Anton SAMOKHVALOV RUS TIK +4:29
30 Jiri POLNICKY CZE WHI +4:32
31 Jesus EZQUERRA MUELA ESP AJT +4:32
32 Martin HUNAL CZE WHI +4:32
33 Tomas BUCHACEK CZE WHI +4:32
34 Michal PODLASKI POL AJT +4:32
35 Igor BOEV RUS RVL +4:34
36 Matej MARIN SLO RWS +4:37
37 Matthias KRIZEK AUT RWS +4:37
38 Ivan GARCIA CORTINA ESP AWT +4:39
39 Lukasz BODNAR POL AJT +4:40
40 Stephan RABITSCH AUT RWS +4:45
41 Jure GOLCER SLO RWS +4:45
42 Matija KVASINA CRO RWS +4:45
43 Grischa JANORSCHKE GER VBG +4:49
44 Víctor DE LA PARTE ESP VBG +4:49
45 Nicolas WINTER SUI VBG +4:49
46 Adriaan JANSSEN NED CJP +4:49
47 Oscar RIESEBEEK NED MET +4:50
48 Jarno GMELICH NED MET +4:50
49 Sjoerd KOUWENHOVEN NED MET +4:50
50 Mattia GAVAZZI ITA AMO +4:51
51 Maximilian KUEN AUT AMP +4:57
52 Peter KUSZTOR HUN AMP +4:57
53 Nicolas BALDO FRA VBG +4:57
54 Stef KRUL NED MET +4:58
55 Andi BAJC SLO AMP +5:05
56 Marek CANECKY SVK AMP +5:05
57 Jan TRATNIK SLO AMP +5:05
58 Radoslav ROGINA CRO ADR +5:07
59 Kristjan FAJT SLO ADR +5:07
60 Karel HNIK CZE CZE +5:10
61 LUCAS GADAY OROZCO ARG UNI +5:22
62 Leopold KONIG CZE CZE +5:26
63 Sebastian STAMEGNA ITA GMC +5:45
64 Filippo FORTIN ITA GMC +5:45
65 Manuel CIUCCI ITA GMC +5:45
66 Daniele CAVASIN ITA GMC +5:45
67 Markus EIBEGGER AUT BCP +5:49
68 Marco D’URBANO ITA GMC +5:53
69 Marko KUMP SLO ADR +6:06
70 Redi HALILAJ ALB AMO +7:52
71 Fabio CHINELLO ITA UNI +7:58
72 Dries HOLLANDERS BEL MET +7:59
73 Marco ZAMPARELLA ITA AMO +8:00
74 Kamil GRADEK POL AJT +8:47
75 Josip RUMAC CRO ADR +9:14
76 Christoph PFINGSTEN GER BOA +10:32
77 Sylwester SZMYD POL CCC +10:47
78 Iljo KEISSE BEL EQS +11:28
79 Daniel PAULUS AUT VBG +11:41
80 Michael KUKRLE CZE CZE +11:55
81 Piotr BROZYNA POL CCC +11:56
82 Artem OVECHKIN RUS RVL +12:13
83 Ivan BALYKIN RUS RVL +12:13
84 Roman MAIKIN RUS RVL +12:13
85 Alexander RYBAKOV RUS RVL +12:13
86 Josef HOSEK CZE WHI +12:18
87 Dmitrii SAMOKHVALOV RUS TIK +12:20
88 Maxim POKIDOV RUS TIK +12:20
89 Pavel CAMRDA CZE WHI +12:23
90 Mario GONZALEZ SALAS ESP AJT +12:23
91 Alexis GUERIN FRA AWT +12:27
92 Joey VAN RHEE NED CJP +12:37
93 Laurent VAN DEN BAK BEL LDT +12:49
94 Patrick OLESEN DEN LDT +12:49
95 Tom WIRTGEN LUX LDT +12:49
96 Primo� ROGLIC SLO ADR +12:50
97 Rodrigo CONTRERAS COL EQS +12:57
98 Patrik TYBOR SVK DUK +12:57
99 Frantisek SISR CZE CZE +13:01
100 Davide PLEBANI ITA UNI +13:13
101 Davide BALLERINI ITA UNI +13:13
102 Mattia FRAPPORTI ITA UNI +13:13
103 Giovanni PEDRETTI ITA UNI +13:15
104 Aske VORRE LOURING DEN TCQ +13:27
105 Matej MUGERLI SLO BCP +13:40
106 Tural ISGANDAROV AZE BCP +13:40
107 Maxim AVERIN AZE BCP +13:40
108 Nils POLITT GER STG +13:43
109 James EARLY NZL STG +13:43
110 Lennard KÄMNA GER STG +13:43
111 Klemen STIMULAK SLO ADR +14:15
112 Paolo LUNARDON ITA AMO +14:37
113 Lukasz WISNIOWSKI POL EQS +14:40
114 Roman LEHKY CZE AWT +15:21
115 Denis ZHUYKOV RUS TIK +15:23
116 Sergey BELYKH RUS TIK +15:24
117 Dennis PAULUS AUT AMP +15:30
118 Sergii MOVCHAN UKR AMO +15:43
119 Uri MARTINS MEX AMO +15:43
120 Rino ZAMPILLI ITA AMO +15:43
121 Rino GASPARRINI ITA UNI +15:49
122 Jasper HAMELINK NED MET +15:51
123 Domen NOVAK SLO ADR +15:53
124 Frantisek PADOUR CZE CZE +16:34
125 Michael KUCHER AUT VBG +16:34
126 Andrea RUSCETTA ITA GMC +16:44
127 Gianfranco VISCONTI ITA GMC +16:44
128 Juraj LAJCHA SVK DUK +17:39
130 Dejan BAJT SLO AMP +17:58
131 Tomáš KOUDELA CZE CZE +18:55
132 Petr HAMPL CZE CZE +18:55
133 Manuel SCHREIBER AUT VBG +19:06
134 Elgun ALIZADA AZE BCP +20:06
135 Pawel BERNAS POL AJT +22:09
136 Jimmi SORENSEN DEN TCQ +23:00
137 Christian Nyvang LUND DEN TCQ +23:00
138 Christian Moberg JÖRGENSEN DEN TCQ +23:00
139 Lukas GRÜNWALDER AUT RWS +29:32
140 Manuel PORZNER GER STG +29:54

fot. roadcycling.cz