Uczniowie Akademii Copernicus nie zwalniają tempa. W ostatnim czasie odnieśli kolejne sukcesy!

Mistrz Świata Michał Kwiatkowski powoli skupia się już na obronie tytułu. Podopieczni jego Akademii w międzyczasie zdobywają sporo laurów. Patron Copernicusa z pewnością pęka z dumy!

19 lipca 2015 roku w Kiparach odbył się Wyścig kolarski o Puchar Wójta Gminy Wielbark. Do rywalizacji przystąpiło wielu uczniów akademii. Ich występ był piorunujący – w kategorii młodziczek dwa czołowe miejsca zajęły Marta Wesołowska oraz Maja Gondek. Wśród juniorek młodszych zwyciężyła Aleksandra Jakubiak. Chłopcy nie pozostawali w tyle – wśród młodzików aż sześciu reprezentantów toruńskiej szkoły znalazło się w czołowej „10”! Pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Frątczak, drugie Robert Muzalewski, piąte Dawid Jasiński, a szóste Michał Dąbrowski. Dziesiątkę zamknęli Amadeusz Olszewski oraz Oskar Tybuszewski.
Co ciekawe, do rywalizacji wśród mastersów dołączył Sławek Baliński. Trener wziął przykład ze swoich podopiecznych i zajął czwarte miejsce!

W dniach 20-22 lipca odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie torowym. Zawody rozegrane zostały na pięknym torze w Pruszkowie. Tytuły Mistrzów Polski powędrowały do drużyn Copernicusa! Uczniowie akademii okazali się najlepsi w sprincie drużynowym oraz wyścigu drużynowym! Indywidualnie Daniel Rochna zajął czwarte miejsce w sprincie, Wojciech Urbański w tej konkurencji był siódmy. W omnium szóste miejsce, pomimo upadku, zajął Maciej Kwiatkowski.

23 lipca w Akademii Copernicus odbyło się spotkanie z zawodnikami, którzy odnieśli sukcesy w rywalizacji na torze. Na wydarzeniu obecna była TVP Bydgoszcz, która przygotowała materiał o sukcesach młodych kolarzy. Krótkie wypowiedzi bohaterów tego dnia:

Michał Lewandowski:
Pojechaliśmy rekord Polski, daliśmy z siebie wszystko, ale Rosjanie pojechali tylko o 0.2 sekundy gorzej od rekordu świata…
Maciej Kwiatkowski:
Idę tą samą drogą, którą on (Michał Kwiatkowski) szedł przed laty i myślę, że niedługo może spotkamy się w Pro Tour…
Trener Marcin Mientki:
Najbardziej utytułowanym juniorem młodszym w Polsce jest Maciej Kwiatkowski, czyli młodszy kolega Michała, myślimy i pokładamy w nim duże nadzieje…

Od 2 do 8 sierpnia trwała rywalizacja w Nutella Mini Tour de Pologne! Akademia odniosła spore sukcesy w bardzo cenionej rywalizacji.

Na pierwszym etapie w Warszawie na podium znaleźli się Olga Wankiewicz – druga wśród młodziczek oraz Michał Gałka – trzeci wśród młodzików. Michał, razem z kolegami, zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej!

Następnego dnia odbyła się rywalizacja w Dąbrowie Górniczej. Osiemnastokilometrowa runda była częścią trasy zawodowców. Tym razem fantastycznie spisała się Maja Gondek, która była trzecia wśród młodziczek. Co bardzo cieszy, w rywalizacji drużyn tym razem Akademia zwyciężyła zarówno wśród chłopców jak i dziewczyn!

Trzeci etap to ściganie w Katowicach. Podobnie jak u zawodowców, u adeptów sztuki kolarskiej o wygranej decydował sprint. Wśród dziewczyn wszystkie trzy reprezentantki Akademii zajęły miejsca w czołowej „15”, a najlepsza była Olga Wankiewicz, która zajęła czwartą lokatę. Wśród chłopców, po sprincie z 30-osobowej grupy, zwyciężył Bartek Frątczak! Podobnie jak w Dąbrowie, uczennice i uczniowie Copernicusa zwyciężyli w klasyfikacjach drużynowych!

Fantastyczne wyniki młodych kolarzy sprawiły, że aż 8 reprezentantów Akademii uzyskało kwalifikację do finału w Krakowie! Wśród nich byli Olga Wankiewicz, Maja Gondek, Marta Wesołowska, Michał Gałka, Robert Muzalewski, Bartłomiej Frątczak, Filip Biernacki, Kamil Taczyński.

Impreza w Krakowie miała nieco słodko-gorzki przebieg. W klasyfikacji drużynowej toruńska ekipa zwyciężyła, a w nagrodę otrzymała cztery ramy Colnago! Niestety, w rywalizacji indywidualnej Bartek Frątczak i Olga Wankiewicz zaliczyli kraksy 60m przed metą, przez co nie mieli szansy walczyć o wysokie lokaty. Gratulujemy i życzymy zdrowia!

13 sierpnia poinformowano, że w składzie reprezentacji Polski na torowe Mistrzostwa Świata juniorów znalazł się podopieczny Copernicusa Michał Lewandowski. Trzymamy kciuki za medale!