Nacer Bouhanni (Cofidis) wygrał po raz drugi z rzędu etap Tour de l’Ain i umocnił się na prowadzeniu w generalce.

Kolejny sprinterski etap francuskiej etapówki prowadził z Feillens do Pont-de-Vaux i liczył 158 kilometrów.

l'ain 2 etapDopiero po 40 kilometrach ścigania zawiązała się ucieczka. Na przodzie jechali: Antoine Duchesne (Team Europcar), Pierre-Luc Périchon (Bretagne-Séché Environnement), Cristiano Salerno (Bora-Argon 18) i Elie Gesbert (Francja). Pierwszą lotną premię wygrał Salerno, a drugą rozstrzygnął na swoją korzyść Périchon.

Ekipy sprinterskie nie pozwoliły ucieczce na walkę o zwycięstwo i odjazd został skasowany na siedem kilometrów przed metą.

Finisz po raz drugi z rzędu wygrał Nacer Bouhanni (Cofidis), który umocnił się na prowadzeniu w generalce. Drugi był Rudy Barbier (Roubaix Lille Métropole), a trzeci Barry Markus (Team LottoNL-Jumbo).

Wyniki drugiego etapu:

1 BOUHANNI Nacer Cofidis, Solutions Crédits FRA les 159.7 km en 3h35’37” (moy. 44,44 km/h) (b : 10”)
2 BARBIER Rudy Roubaix Lille Métropole FRA (b : 6”)
3 MARKUS Barry Team Lotto NL – Jumbo NED (b : 4”)
4 SINNER Benoît Armée de Terre FRA
5 VAN DER LIJKE Nick Team Lotto NL – Jumbo NED
6 TORRES Albert Team Ecuador ESP
7 * MEIJERS Jeroen Rabobank Development Team NED
8 * BOL Cees Rabobank Development Team NED
9 MALDONADO Anthony Auber 93 FRA
10 * KOREVAAR Merijn Rabobank Development Team NED
11 * SARREAU Marc FDJ FRA
12 TEUNISSEN Mike Team Lotto NL – Jumbo NED
13 DUMOULIN Samuel AG2R la Mondiale FRA
14 GIRAUD Benjamin Team Marseille 13 KTM FRA
15 * JOYCE Colin Equipe des USA espoirs USA
16 * POUILLY Felix Roubaix Lille Métropole FRA
17 ARASHIRO Yukiya Team Europcar JPN
18 * FERASSE Thibault Equipe de France Espoirs FRA
19 GALEYEV Vadim Vino 4-ever KAZ
20 * VINCENT Léo Roubaix Lille Métropole FRA
21 BLAIN Alexandre Team Marseille 13 KTM FRA
22 * OOMEN Sam Rabobank Development Team NED
23 SIMON CASULLERAS Jordi Team Ecuador ESP
24 PIMENTA COSTA MENDES José Joao Bora – Argon 18 POR
25 ROLLIN Dominique Cofidis, Solutions Crédits CAN
26 KONRAD Patrick Bora – Argon 18 AUT
27 * LEDANOIS Kévin Bretagne – Seche Environneme FRA
28 SHUSHEMOIN Alexandr Vino 4-ever KAZ
29 * PETERS Nans Equipe de France Espoirs FRA
30 * ROOSEN Timo Team Lotto NL – Jumbo NED
31 ENGOULVENT Jimmy Team Europcar FRA
32 LEVARLET Guillaume Auber 93 FRA
33 CASTELIJNS Twan Team Lotto NL – Jumbo NED
34 * LATOUR Pierre-Roger AG2R la Mondiale FRA
35 FERNANDEZ Higinio Team Ecuador ESP
36 * MAISON Jérémy Equipe de France Espoirs FRA
37 BRUN Frédéric Bretagne – Seche Environneme FRA
38 TURGIS Jimmy Roubaix Lille Métropole FRA
39 * MARTIN Guillaume Equipe de France Espoirs FRA
40 * GRELLIER Fabien Equipe de France Espoirs FRA
41 VACHON Florian Bretagne – Seche Environneme FRA
42 * HOFSTEDE Lennard Rabobank Development Team NED
43 COUSIN Jérôme Team Europcar FRA
44 * OIEN Justin Equipe des USA espoirs USA
45 FEILLU Brice Bretagne – Seche Environneme FRA
46 * ZEMLYAKOV Oleg Vino 4-ever KAZ
47 THURAU Bjorn Bora – Argon 18 GER
48 * WILLIAMS Tyler Equipe des USA espoirs USA
49 EL FARES Julien Team Marseille 13 KTM FRA
50 BODIOT Alexis Armée de Terre FRA
51 JEANDESBOZ Fabrice Team Europcar FRA
52 PAILLOT Yoann Team Marseille 13 KTM FRA
53 * ASTAFYEV Stepan Vino 4-ever KAZ
54 GENIEZ Alexandre FDJ FRA
55 DOMINGUEZ Daniel Team Ecuador ESP
56 PERAUD Jean-Christophe AG2R la Mondiale FRA
57 MAINARD Jérôme Armée de Terre FRA
58 BERARD Julien AG2R la Mondiale FRA
59 PACHER Quentin Armée de Terre FRA
60 DUCHESNE Antoine Team Europcar CAN
61 PERICHON Pierre-Luc Bretagne – Seche Environneme FRA
62 JAKIN Alo Auber 93 EST
63 BENEDETTI Césare Bora – Argon 18 ITA
64 * GOUAULT Pierre Auber 93 FRA
65 VIMPERE Théo Auber 93 FRA
66 KRUIJSWIJK Steven Team Lotto NL – Jumbo NED
67 DAMUSEAU Thomas Roubaix Lille Métropole FRA
68 BARBAS Yoann Armée de Terre FRA
69 POZZOVIVO Domenico AG2R la Mondiale ITA
70 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA
71 * TUSVELD Martijn Rabobank Development Team NED
72 ROSSETTO Stéphane Cofidis, Solutions Crédits FRA
73 VELASCO CEVALLOS Henry Marcelo Team Ecuador ECU
74 GUAY Julien Auber 93 FRA
75 MEDEREL Maxime Team Europcar FRA
76 BIZHIGITOV Zhandos Vino 4-ever KAZ
77 * EISENHART Taylor Equipe des USA espoirs USA
78 KOWALSKI Rudy Roubaix Lille Métropole FRA
79 GUILLOU Florian Bretagne – Seche Environneme FRA
80 ROVIRA POUS Jaume Team Ecuador ESP
81 LOUBET Julien Team Marseille 13 KTM FRA
82 SALERNO Cristiano Bora – Argon 18 ITA
83 PÖSTLBERGER Lukas Bora – Argon 18 AUT
84 * BARTAWilliam Equipe des USA espoirs USA
85 CANAL Fabien Armée de Terre FRA
86 * LUKYANOV Dimitriy Vino 4-ever KAZ
87 * DOUBEY Fabien FDJ FRA
88 * GESBERT Elie Equipe de France Espoirs FRA
89 BAGOT Yoann Cofidis, Solutions Crédits FRA
90 * CURRAN Geoffrey Equipe des USA espoirs USA
91 * LECUISINIER Pierre-Henri FDJ FRA 15”
92 COURTEILLE Arnaud FDJ FRA ‘
93 REZA Kévin FDJ FRA 03h35’54” 17”
94 HARDY Romain Cofidis, Solutions Crédits FRA 21”
95 LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Crédits FRA 34”

Wycofał się:
DI GREGORIO Rémy Team Marseille 13 KTM

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 BOUHANNI Nacer Cofidis, Solutions Crédits FRA les 325,5 km en 7h18’19” (moy. 44,53 km/h)
2 TEUNISSEN Mike Team Lotto NL – Jumbo NED 07h18’34” 15”
3 GENIEZ Alexandre FDJ FRA 07h18’34” ‘
4 * SARREAU Marc FDJ FRA 07h18’35” 16”
5 ENGOULVENT Jimmy Team Europcar FRA 07h18’36” 17”
6 CASTELIJNS Twan Team Lotto NL – Jumbo NED 07h18’36” ‘
7 DUMOULIN Samuel AG2R la Mondiale FRA 07h18’37” 18”
8 BARBIER Rudy Roubaix Lille Métropole FRA 07h18’37” ‘
9 * PETERS Nans Equipe de France Espoirs FRA 07h18’39” 20”
10 PERAUD Jean-Christophe AG2R la Mondiale FRA 07h18’39” ‘
11 PÖSTLBERGER Lukas Bora – Argon 18 AUT 07h18’39” ‘
12 VACHON Florian Bretagne – Seche Environnement FRA 07h18’39” ‘
13 * ROOSEN Timo Team Lotto NL – Jumbo NED 07h18’39” ‘
14 * HOFSTEDE Lennard Rabobank Development Team NED 07h18’39” ‘
15 PERICHON Pierre-Luc Bretagne – Seche Environnement FRA 07h18’40” 21”
16 * BOL Cees Rabobank Development Team NED 07h18’40” ‘
17 COUSIN Jérôme Team Europcar FRA 07h18’41” 22”
18 * OIEN Justin Equipe des USA espoirs USA 07h18’41” ‘
19 DUCHESNE Antoine Team Europcar CAN 07h18’41” ‘
20 * TUSVELD Martijn Rabobank Development Team NED 07h18’42” 23”
21 PACHER Quentin Armée de Terre FRA 07h18’43” 24”
22 KRUIJSWIJK Steven Team Lotto NL – Jumbo NED 07h18’43” ‘
23 * LEDANOIS Kévin Bretagne – Seche Environnement FRA 07h18’43” ‘
24 BRUN Frédéric Bretagne – Seche Environnement FRA 07h18’43” ‘
25 * LATOUR Pierre-Roger AG2R la Mondiale FRA 07h18’43” ‘
26 BAGOT Yoann Cofidis, Solutions Crédits FRA 07h18’43” ‘
27 * GRELLIER Fabien Equipe de France Espoirs FRA 07h18’44” 25”
28 ROSSETTO Stéphane Cofidis, Solutions Crédits FRA 07h18’44” ‘
29 PAILLOT Yoann Team Marseille 13 KTM FRA 07h18’45” 26”
30 * OOMEN Sam Rabobank Development Team NED 07h18’45” ‘
31 * JOYCE Colin Equipe des USA espoirs USA 07h18’46” 27”
32 FEILLU Brice Bretagne – Seche Environnement FRA 07h18’46” ‘
33 PIMENTA COSTA MENDES José Joao Bora – Argon 18 POR 07h18’46” ‘
34 * DOUBEY Fabien FDJ FRA 07h18’46” ‘
35 * BARTAWilliam Equipe des USA espoirs USA 07h18’47” 28”
36 SINNER Benoît Armée de Terre FRA 07h18’47” ‘
37 KONRAD Patrick Bora – Argon 18 AUT 07h18’48” 29”
38 * FERASSE Thibault Equipe de France Espoirs FRA 07h18’48” ‘
39 * KOREVAAR Merijn Rabobank Development Team NED 07h18’48” ‘
40 CANAL Fabien Armée de Terre FRA 07h18’48” ‘
41 * GESBERT Elie Equipe de France Espoirs FRA 07h18’48” ‘
42 POZZOVIVO Domenico AG2R la Mondiale ITA 07h18’48” ‘
43 * WILLIAMS Tyler Equipe des USA espoirs USA 07h18’49” 30”
44 TORRES Albert Team Ecuador ESP 07h18’49” ‘
45 BODIOT Alexis Armée de Terre FRA 07h18’49” ‘
46 JEANDESBOZ Fabrice Team Europcar FRA 07h18’49” ‘
47 * MEIJERS Jeroen Rabobank Development Team NED 07h18’49” ‘
48 BENEDETTI Césare Bora – Argon 18 ITA 07h18’49” ‘
49 JAKIN Alo Auber 93 EST 07h18’50” 31”
50 MAINARD Jérôme Armée de Terre FRA 07h18’50” ‘
51 ROVIRA POUS Jaume Team Ecuador ESP 07h18’51” 32”
52 SALERNO Cristiano Bora – Argon 18 ITA 07h18’51” ‘
53 SIMON CASULLERAS Jordi Team Ecuador ESP 07h18’51” ‘
54 * EISENHART Taylor Equipe des USA espoirs USA 07h18’52” 33”
55 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA 07h18’52” ‘
56 ROLLIN Dominique Cofidis, Solutions Crédits CAN 07h18’53” 34”
57 * GOUAULT Pierre Auber 93 FRA 07h18’53” ‘
58 * CURRAN Geoffrey Equipe des USA espoirs USA 07h18’53” ‘
59 DAMUSEAU Thomas Roubaix Lille Métropole FRA 07h18’53” ‘
60 VAN DER LIJKE Nick Team Lotto NL – Jumbo NED 07h18’54” 35”
61 BLAIN Alexandre Team Marseille 13 KTM FRA 07h18’54” ‘
62 ARASHIRO Yukiya Team Europcar JPN 07h18’54” ‘
63 THURAU Bjorn Bora – Argon 18 GER 07h18’55” 36”
64 DOMINGUEZ Daniel Team Ecuador ESP 07h18’55” ‘
65 * MARTIN Guillaume Equipe de France Espoirs FRA 07h18’55” ‘
66 * VINCENT Léo Roubaix Lille Métropole FRA 07h18’55” ‘
67 MALDONADO Anthony Auber 93 FRA 07h18’56” 37”
68 TURGIS Jimmy Roubaix Lille Métropole FRA 07h18’57” 38”
69 GIRAUD Benjamin Team Marseille 13 KTM FRA 07h18’57” ‘
70 KOWALSKI Rudy Roubaix Lille Métropole FRA 07h18’57” ‘
71 GUILLOU Florian Bretagne – Seche Environnement FRA 07h18’57” ‘
72 VIMPERE Théo Auber 93 FRA 07h18’58” 39”
73 MARKUS Barry Team Lotto NL – Jumbo NED 07h18’58” ‘
74 MEDEREL Maxime Team Europcar FRA 07h18’59” 40”
75 LEVARLET Guillaume Auber 93 FRA 07h18’59” ‘
76 BIZHIGITOV Zhandos Vino 4-ever KAZ 07h19’00” 41”
77 FERNANDEZ Higinio Team Ecuador ESP 07h19’00” ‘
78 * ZEMLYAKOV Oleg Vino 4-ever KAZ 07h19’01” 42”
79 SHUSHEMOIN Alexandr Vino 4-ever KAZ 07h19’01” ‘
80 GUAY Julien Auber 93 FRA 07h19’02” 43”
81 * POUILLY Felix Roubaix Lille Métropole FRA 07h19’04” 45”
82 REZA Kévin FDJ FRA 07h19’06” 47”
83 BARBAS Yoann Armée de Terre FRA 07h19’06” ‘
84 COURTEILLE Arnaud FDJ FRA 07h19’08” 49”
85 * LUKYANOV Dimitriy Vino 4-ever KAZ 07h19’08” ‘
86 GALEYEV Vadim Vino 4-ever KAZ 07h19’13” 54”
87 VELASCO CEVALLOS Henry Marcelo Team Ecuador ECU 07h19’17” 58”
88 * ASTAFYEV Stepan Vino 4-ever KAZ 07h19’34” 01’15”
89 BERARD Julien AG2R la Mondiale FRA 07h20’25” 02’06”
90 LOUBET Julien Team Marseille 13 KTM FRA 07h20’27” 02’08”
91 LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Crédits FRA 07h21’08” 02’49”
92 EL FARES Julien Team Marseille 13 KTM FRA 07h21’08” ‘
93 HARDY Romain Cofidis, Solutions Crédits FRA 07h21’33” 03’14”
94 * MAISON Jérémy Equipe de France Espoirs FRA 07h22’45” 04’26”
95 * LECUISINIER Pierre-Henri FDJ FRA 07h22’57” 04’38”