Alexander Kristoff (Katusha)  wygrał pierwszy etap Arctic Race of Norway.

Trzecie edycja Arctic Race of Norway rozpoczęła się dziś najdłuższym (210 kilometrów) etapem wokół Harstad. Wśród startujących 22. ekip nie było niestety Polaków. Z numerem jeden startował Alexander Kristoff (Katusha).

arctic 1 etapZgodnie z oczekiwaniami od samego początku mieliśmy ataki, a w ucieczkę dnia zabrali się: Maxime Cam (Bretagne – Séché Environnement), Vegard Stake Laengen (Team Joker), Max Emil Kørner (Team Ringeriks – Kraft), Haavard Blikra (Team Coop – ØsterHus), Jon Soeveras Breivold (Team Frøy Bianchi), Marius Andre Hafsäs (Team FixIT.no) i Jens Wallays (Topsport Vlaanderen – Baloise).

Dwa lotne finisze i dwie górskie premie jako pierwszy przejechał Blikra. 56 kilometrów przed metą przewaga ucieczki wynosiła około 2. minuty.

Najdłużej na czele kręcił Stake Laengen, którego peleton dogonił na sześć kilometrów przed metą. Tempo na ostatnim podjeździe rozkręcał Dylan Teuns (BMC Racing Team) i dzięki tej akcji wszystko się rozjechało. Trzy kilometry przed metą na czele było około 30 zawodników. Z tej grupy na atak zdecydował się Arman Kamyshev (Astana), a z tyłu dojechał już większy peleton. Zawodnik Kazachstanu został złapany na 1700 metrów przed metą.

Prowadzące pod górę finiszowe metry zdecydowanie wygrał Alexander Kristoff (Katusha). Drugi był Edvald Boasson Hagen (MTN – Qhubeka), a trzeci Sam Bennett (Bora – Argon).

Wyniki pierwszego etapu:

1.    NOR KRISTOFF Alexander    TEAM KATUSHA    04h 58′ 36”
2.    NOR BOASSON HAGEN Edvald    MTN-QHUBEKA    + 00′ 00”
3.    IRL BENNETT Sam    BORA-ARGON 18    + 00′ 00”
4.    ITA BONIFAZIO Niccolo    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 00”
5.    BEL VAN STAEYEN Michael    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 00”
6.    DEN GULDHAMMER Rasmus    CULT ENERGY PRO CYCLING    + 00′ 00”
7.    BEL CAPIOT Amaury    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    + 00′ 00”
8.    SUI ELMIGER Martin    IAM CYCLING    + 00′ 00”
9.    FRA TURGIS Anthony    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 00”
10.    NOR ENGER Sondre Holst    IAM CYCLING    + 00′ 00”
11.    BEL SALOMEIN Jarl    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    + 00′ 00”
12.    GER WEGMANN Fabian    CULT ENERGY PRO CYCLING    + 00′ 00”
13.    GER VOSS Paul    BORA-ARGON 18    + 00′ 00”
14.    BEL HERMANS Ben    BMC RACING TEAM    + 00′ 00”
15.    NOR GALTA Fredriks    TEAM COOP-OSTER HUS    + 00′ 00”
16.    SUIDILLIER Silvan    BMC RACING TEAM    + 00′ 00”
17.    NORNILSEN HOEM Bjorn Tore    TEAM JOKER    + 00′ 00”
18.    NORFLOTTEN Audun Brekke    TEAM RINGERIKS-KRAFT    + 00′ 00”
19.    NEDGERTS Floris    BMC RACING TEAM    + 00′ 00”
20.    FRAJARRIER Benoit    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 00′ 00”
21.    NOREIKING Odd Christian    TEAM JOKER    + 00′ 00”
22.    ESTTAARAMÄE Rein    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 00”
23.    NORJENSEN August    TEAM COOP-OSTER HUS    + 00′ 00”
24.    GERGERDEMANN Linus    CULT ENERGY PRO CYCLING    + 00′ 00”
25.    ESTKANGERT Tanel    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 00”
26.    BELTEUNS Dylan    BMC RACING TEAM    + 00′ 00”
27.    SWELUDVIGSSON Fredrik    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 00”
28.    SUILANG Pirmin    IAM CYCLING    + 00′ 00”
29.    FRAHIVERT Jonathan    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 00′ 00”
30.    SUIWYSS Marcel    IAM CYCLING    + 00′ 09”
31.    SUIFRANK Mathias    IAM CYCLING    + 00′ 09”
32.    COLSERPA José    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 09”
33.    RUSZAKARIN Ilnur    TEAM KATUSHA    + 00′ 11”
34.    NORVANGSTAD Andreas    TEAM SPAREBANKEN SOR    + 00′ 11”
35.    NORDAHL Herman    TEAM SPAREBANKEN SOR    + 00′ 11”
36.    BELDECLERCQ Tim    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    + 00′ 11”
37.    NORLAENGEN Vegard Stake    TEAM JOKER    + 00′ 11”
38.    AUTGOGL Michael    TINKOFF-SAXO    + 00′ 11”
39.    ITABAZZANA Alessandro    UNITEDHEALTHCARE    + 00′ 11”
40.    GERCIOLEK Gerald    MTN-QHUBEKA    + 00′ 11”
41.    NEDVAN DER HAAR Lars    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 11”
42.    FRABIDEAU Jean-Marc    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 00′ 11”
43.    ITARATTO Daniele    UNITEDHEALTHCARE    + 00′ 11”
44.    SUIBOHLI Tom    BMC RACING TEAM    + 00′ 11”
45.    NORHOELGAARD Markus    TEAM COOP-OSTER HUS    + 00′ 11”
46.    NORGROENDAHL JANSEN Amund    TEAM JOKER    + 00′ 11”
47.    FRATULIK ANGÉLO    TEAM EUROPCAR    + 00′ 11”
48.    NEDTOLHOEK Antwan    TINKOFF-SAXO    + 00′ 11”
49.    SWEAHLSTRAND Jonas    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 11”
50.    BLRKOSHEVOY Ilia    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 11”
51.    KAZFOMINYKH Daniil    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 11”
52.    NORHAGEN Krister    TEAM COOP-OSTER HUS    + 00′ 11”
53.    NORLUKKEDAL Oyvind    TEAM RINGERIKS-KRAFT    + 00′ 11”
54.    NORKLEIVEN Njal Eivind    TEAM RINGERIKS-KRAFT    + 00′ 11”
55.    NORHAGEN Carl Fredrik    TEAM SPAREBANKEN SOR    + 00′ 11”
56.    SWEWILSON Edwin    TEAM JOKER    + 00′ 20”
57.    ITAPERON Andréa    TEAM NOVO NORDISK    + 00′ 21”
58.    GERMATZKA Ralf    BORA-ARGON 18    + 00′ 21”
59.    NEDCLEMENT Stef    IAM CYCLING    + 00′ 23”
60.    NORBORGENSEN Reidar Bohlin    TEAM JOKER    + 00′ 26”
61.    NEDSINKELDAM Ramon    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 26”
62.    AUTHALLER Marco    TEAM KATUSHA    + 00′ 28”
63.    ITAMALACARNE Davide    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 30”
64.    NORBYSTRÖM Sven Erik    TEAM KATUSHA    + 00′ 30”
65.    NORLANDA Oscar    TEAM COOP-OSTER HUS    + 00′ 30”
66.    GERSCHWARZMANN Michael    BORA-ARGON 18    + 00′ 46”
67.    GERWALSCHEID Maximilian    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 46”
68.    RSAJANSE VAN RENSBURG Reinardt    MTN-QHUBEKA    + 00′ 49”
69.    GBRMC LAY DANIEL    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 00′ 49”
70.    ITAFRATTINI Davide    UNITEDHEALTHCARE    + 01′ 13”
71.    KAZKAMYSHEV Arman    ASTANA PRO TEAM    + 01′ 13”
72.    BELVAN LERBERGHE Bert    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    + 01′ 29”
73.    FRAPETIT Adrien    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 01′ 29”
74.    LUXKIRSCH Alex    CULT ENERGY PRO CYCLING    + 01′ 29”
75.    NORFORFANG Ole    TEAM RINGERIKS-KRAFT    + 01′ 29”
76.    ITAZURLO Frederico    UNITEDHEALTHCARE    + 01′ 29”
77.    GERMAGER Christian    CULT ENERGY PRO CYCLING    + 01′ 29”
78.    FRAHUPOND Thierry    TEAM GIANT-ALPECIN    + 01′ 29”
79.    GBRDOWNING Russell    CULT ENERGY PRO CYCLING    + 01′ 29”
80.    RSAMEINTJES Louis    MTN-QHUBEKA    + 01′ 29”
81.    NZLARCHBOLD Shane    BORA-ARGON 18    + 01′ 36”
82.    NORBLIKRA Haavard    TEAM COOP-OSTER HUS    + 01′ 53”
83.    NORKRISTOFFERSEN Anders    TEAM FROY-BIANCHI    + 01′ 53”
84.    NORERLAND Andreas    TEAM SPAREBANKEN SOR    + 02′ 02”
85.    FRABOUHANNI Rayane    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 02′ 02”
86.    NORAASVOLD Kristian    TEAM SPAREBANKEN SOR    + 02′ 04”
87.    SVKSAGAN Juraj    TINKOFF-SAXO    + 02′ 04”
88.    SVKKOLAR Michael    TINKOFF-SAXO    + 02′ 04”
89.    NORGJOLBERG Adrian    TEAM FIXIT.NO    + 02′ 04”
90.    ESTJOEAAR Gert    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 02′ 28”
91.    BLRHUTAROVICH Yauheni    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 03′ 08”
92.    AUSDEMPSTER Zakkari    BORA-ARGON 18    + 03′ 56”
93.    DENMORKOV Michael    TINKOFF-SAXO    + 03′ 56”
94.    NORROEINAAS Fridtjof    TEAM SPAREBANKEN SOR    + 04′ 10”
95.    AUSWILLIAMS Christopher    TEAM NOVO NORDISK    + 04′ 18”
96.    KAZAYAZBAYEV Maxat    ASTANA PRO TEAM    + 04′ 19”
97.    ITACIMOLAI Davide    LAMPRE – MERIDA    + 04′ 28”
98.    GERFÖRSTER Robert    UNITEDHEALTHCARE    + 05′ 16”
99.    NORTANDREVOLD Halvord    TEAM FROY-BIANCHI    + 05′ 16”
100.    NORHAFSAS Marius    TEAM FIXIT.NO    + 05′ 16”
101.    FINHENTTALA Joonas    TEAM NOVO NORDISK    + 05′ 16”
102.    NOREIDSHEIM Filip    TEAM FIXIT.NO    + 05′ 16”
103.    NORAUSTEVOLL Ole Andre    TEAM FIXIT.NO    + 05′ 16”
104.    IRLCLANCY Stephen    TEAM NOVO NORDISK    + 05′ 16”
105.    ETHGRMAY Tsgabu Gebremaryam    LAMPRE – MERIDA    + 05′ 16”
106.    RSAJULIUS JAYDE    MTN-QHUBEKA    + 05′ 16”
107.    NORTRAEEN Torstein    TEAM RINGERIKS-KRAFT    + 05′ 16”
108.    RUSLAGUTIN Sergey    TEAM KATUSHA    + 05′ 16”
109.    BELVERGAERDE Otto    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    + 05′ 16”
110.    NORANDERSEN Oddbjorn Klomsten    TEAM FROY-BIANCHI    + 05′ 16”
111.    BELWALLAYS Jens    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    + 05′ 16”
112.    AUSFLAKEMORE Campbell    BMC RACING TEAM    + 05′ 16”
113.    NORHERMANSEN Sindre Eid    TEAM FIXIT.NO    + 05′ 16”
114.    NORREGE Even    TEAM FIXIT.NO    + 05′ 16”
115.    FRAHUREL Tony    TEAM EUROPCAR    + 05′ 16”
116.    FRABOUDAT Thomas    TEAM EUROPCAR    + 05′ 45”
117.    NOREVENSEN Henrik    TEAM FROY-BIANCHI    + 05′ 50”
118.    FRACOQUARD Bryan    TEAM EUROPCAR    + 05′ 50”
119.    FRAQUEMENEUR Perrig    TEAM EUROPCAR    + 05′ 50”
120.    PORCOSTA Mario    LAMPRE – MERIDA    + 05′ 50”
121.    NORKORNER Max Emil Boholm    TEAM RINGERIKS-KRAFT    + 05′ 50”
122.    USAJONES Carter    TEAM GIANT-ALPECIN    + 05′ 50”
123.    AUSGLASSPOOL James    TEAM NOVO NORDISK    + 05′ 50”
124.    NORBREIVOLD Jon Soeveras    TEAM FROY-BIANCHI    + 05′ 50”
125.    USAHANSON Kenneth    UNITEDHEALTHCARE    + 05′ 50”
126.    FRACAM Maxime    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 05′ 50”
127.    FRATHEVENOT Guillaume    TEAM EUROPCAR    + 11′ 33”
128.    NEDBOS Théo    MTN-QHUBEKA    + 11′ 33”

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:
1.    NOR KRISTOFF Alexander    TEAM KATUSHA    04h 58′ 26”
2.    NOR BOASSON HAGEN Edvald    MTN-QHUBEKA    + 00′ 04”
3.    IRL BENNETT Sam    BORA-ARGON 18    + 00′ 06”
4.    ITA BONIFAZIO Niccolo    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 10”
5.    BEL VAN STAEYEN Michael    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 10”
6.    DEN GULDHAMMER Rasmus    CULT ENERGY PRO CYCLING    + 00′ 10”
7.    BEL CAPIOT Amaury    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    + 00′ 10”
8.    SUI ELMIGER Martin    IAM CYCLING    + 00′ 10”
9.    FRA TURGIS Anthony    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 10”
10.    NOR ENGER Sondre Holst    IAM CYCLING    + 00′ 10”
11.    BEL SALOMEIN Jarl    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    + 00′ 10”
12.    GER WEGMANN Fabian    CULT ENERGY PRO CYCLING    + 00′ 10”
13.    GER VOSS Paul    BORA-ARGON 18    + 00′ 10”
14.    BEL HERMANS Ben    BMC RACING TEAM    + 00′ 10”
15.    NOR GALTA Fredriks    TEAM COOP-OSTER HUS    + 00′ 10”
16.    SUIDILLIER Silvan    BMC RACING TEAM    + 00′ 10”
17.    NORNILSEN HOEM Bjorn Tore    TEAM JOKER    + 00′ 10”
18.    NORFLOTTEN Audun Brekke    TEAM RINGERIKS-KRAFT    + 00′ 10”
19.    NEDGERTS Floris    BMC RACING TEAM    + 00′ 10”
20.    FRAJARRIER Benoit    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 00′ 10”
21.    NOREIKING Odd Christian    TEAM JOKER    + 00′ 10”
22.    ESTTAARAMÄE Rein    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 10”
23.    NORJENSEN August    TEAM COOP-OSTER HUS    + 00′ 10”
24.    GERGERDEMANN Linus    CULT ENERGY PRO CYCLING    + 00′ 10”
25.    ESTKANGERT Tanel    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 10”
26.    BELTEUNS Dylan    BMC RACING TEAM    + 00′ 10”
27.    SWELUDVIGSSON Fredrik    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 10”
28.    SUILANG Pirmin    IAM CYCLING    + 00′ 10”
29.    FRAHIVERT Jonathan    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 00′ 10”
30.    NORLAENGEN Vegard Stake    TEAM JOKER    + 00′ 15”
31.    SUIWYSS Marcel    IAM CYCLING    + 00′ 19”
32.    SUIFRANK Mathias    IAM CYCLING    + 00′ 19”
33.    COLSERPA José    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 19”
34.    RUSZAKARIN Ilnur    TEAM KATUSHA    + 00′ 21”
35.    NORVANGSTAD Andreas    TEAM SPAREBANKEN SOR    + 00′ 21”
36.    NORDAHL Herman    TEAM SPAREBANKEN SOR    + 00′ 21”
37.    BELDECLERCQ Tim    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    + 00′ 21”
38.    AUTGOGL Michael    TINKOFF-SAXO    + 00′ 21”
39.    ITABAZZANA Alessandro    UNITEDHEALTHCARE    + 00′ 21”
40.    GERCIOLEK Gerald    MTN-QHUBEKA    + 00′ 21”
41.    NEDVAN DER HAAR Lars    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 21”
42.    FRABIDEAU Jean-Marc    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 00′ 21”
43.    ITARATTO Daniele    UNITEDHEALTHCARE    + 00′ 21”
44.    SUIBOHLI Tom    BMC RACING TEAM    + 00′ 21”
45.    NORHOELGAARD Markus    TEAM COOP-OSTER HUS    + 00′ 21”
46.    NORGROENDAHL JANSEN Amund    TEAM JOKER    + 00′ 21”
47.    FRATULIK ANGÉLO    TEAM EUROPCAR    + 00′ 21”
48.    NEDTOLHOEK Antwan    TINKOFF-SAXO    + 00′ 21”
49.    SWEAHLSTRAND Jonas    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 21”
50.    BLRKOSHEVOY Ilia    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 21”
51.    KAZFOMINYKH Daniil    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 21”
52.    NORHAGEN Krister    TEAM COOP-OSTER HUS    + 00′ 21”
53.    NORLUKKEDAL Oyvind    TEAM RINGERIKS-KRAFT    + 00′ 21”
54.    NORKLEIVEN Njal Eivind    TEAM RINGERIKS-KRAFT    + 00′ 21”
55.    NORHAGEN Carl Fredrik    TEAM SPAREBANKEN SOR    + 00′ 21”
56.    SWEWILSON Edwin    TEAM JOKER    + 00′ 30”
57.    ITAPERON Andréa    TEAM NOVO NORDISK    + 00′ 31”
58.    GERMATZKA Ralf    BORA-ARGON 18    + 00′ 31”
59.    NEDCLEMENT Stef    IAM CYCLING    + 00′ 33”
60.    NORBORGENSEN Reidar Bohlin    TEAM JOKER    + 00′ 36”
61.    NEDSINKELDAM Ramon    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 36”
62.    AUTHALLER Marco    TEAM KATUSHA    + 00′ 38”
63.    ITAMALACARNE Davide    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 40”
64.    NORBYSTRÖM Sven Erik    TEAM KATUSHA    + 00′ 40”
65.    NORLANDA Oscar    TEAM COOP-OSTER HUS    + 00′ 40”
66.    GERSCHWARZMANN Michael    BORA-ARGON 18    + 00′ 56”
67.    GERWALSCHEID Maximilian    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 56”
68.    RSAJANSE VAN RENSBURG Reinardt    MTN-QHUBEKA    + 00′ 59”
69.    GBRMC LAY DANIEL    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 00′ 59”
70.    ITAFRATTINI Davide    UNITEDHEALTHCARE    + 01′ 23”
71.    KAZKAMYSHEV Arman    ASTANA PRO TEAM    + 01′ 23”
72.    BELVAN LERBERGHE Bert    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    + 01′ 39”
73.    FRAPETIT Adrien    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 01′ 39”
74.    LUXKIRSCH Alex    CULT ENERGY PRO CYCLING    + 01′ 39”
75.    NORFORFANG Ole    TEAM RINGERIKS-KRAFT    + 01′ 39”
76.    ITAZURLO Frederico    UNITEDHEALTHCARE    + 01′ 39”
77.    GERMAGER Christian    CULT ENERGY PRO CYCLING    + 01′ 39”
78.    FRAHUPOND Thierry    TEAM GIANT-ALPECIN    + 01′ 39”
79.    GBRDOWNING Russell    CULT ENERGY PRO CYCLING    + 01′ 39”
80.    RSAMEINTJES Louis    MTN-QHUBEKA    + 01′ 39”
81.    NZLARCHBOLD Shane    BORA-ARGON 18    + 01′ 46”
82.    NORBLIKRA Haavard    TEAM COOP-OSTER HUS    + 01′ 54”
83.    NORKRISTOFFERSEN Anders    TEAM FROY-BIANCHI    + 02′ 03”
84.    NORERLAND Andreas    TEAM SPAREBANKEN SOR    + 02′ 12”
85.    FRABOUHANNI Rayane    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 02′ 12”
86.    NORAASVOLD Kristian    TEAM SPAREBANKEN SOR    + 02′ 14”
87.    SVKSAGAN Juraj    TINKOFF-SAXO    + 02′ 14”
88.    SVKKOLAR Michael    TINKOFF-SAXO    + 02′ 14”
89.    NORGJOLBERG Adrian    TEAM FIXIT.NO    + 02′ 14”
90.    ESTJOEAAR Gert    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 02′ 38”
91.    BLRHUTAROVICH Yauheni    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 03′ 18”
92.    AUSDEMPSTER Zakkari    BORA-ARGON 18    + 04′ 06”
93.    DENMORKOV Michael    TINKOFF-SAXO    + 04′ 06”
94.    NORROEINAAS Fridtjof    TEAM SPAREBANKEN SOR    + 04′ 20”
95.    AUSWILLIAMS Christopher    TEAM NOVO NORDISK    + 04′ 28”
96.    KAZAYAZBAYEV Maxat    ASTANA PRO TEAM    + 04′ 29”
97.    ITACIMOLAI Davide    LAMPRE – MERIDA    + 04′ 38”
98.    GERFÖRSTER Robert    UNITEDHEALTHCARE    + 05′ 26”
99.    NORTANDREVOLD Halvord    TEAM FROY-BIANCHI    + 05′ 26”
100.    NORHAFSAS Marius    TEAM FIXIT.NO    + 05′ 26”
101.    FINHENTTALA Joonas    TEAM NOVO NORDISK    + 05′ 26”
102.    NOREIDSHEIM Filip    TEAM FIXIT.NO    + 05′ 26”
103.    NORAUSTEVOLL Ole Andre    TEAM FIXIT.NO    + 05′ 26”
104.    IRLCLANCY Stephen    TEAM NOVO NORDISK    + 05′ 26”
105.    ETHGRMAY Tsgabu Gebremaryam    LAMPRE – MERIDA    + 05′ 26”
106.    RSAJULIUS JAYDE    MTN-QHUBEKA    + 05′ 26”
107.    NORTRAEEN Torstein    TEAM RINGERIKS-KRAFT    + 05′ 26”
108.    RUSLAGUTIN Sergey    TEAM KATUSHA    + 05′ 26”
109.    BELVERGAERDE Otto    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    + 05′ 26”
110.    NORANDERSEN Oddbjorn Klomsten    TEAM FROY-BIANCHI    + 05′ 26”
111.    BELWALLAYS Jens    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    + 05′ 26”
112.    AUSFLAKEMORE Campbell    BMC RACING TEAM    + 05′ 26”
113.    NORHERMANSEN Sindre Eid    TEAM FIXIT.NO    + 05′ 26”
114.    NORREGE Even    TEAM FIXIT.NO    + 05′ 26”
115.    FRAHUREL Tony    TEAM EUROPCAR    + 05′ 26”
116.    FRABOUDAT Thomas    TEAM EUROPCAR    + 05′ 55”
117.    FRACAM Maxime    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    + 05′ 57”
118.    NOREVENSEN Henrik    TEAM FROY-BIANCHI    + 06′ 00”
119.    FRACOQUARD Bryan    TEAM EUROPCAR    + 06′ 00”
120.    FRAQUEMENEUR Perrig    TEAM EUROPCAR    + 06′ 00”
121.    PORCOSTA Mario    LAMPRE – MERIDA    + 06′ 00”
122.    NORKORNER Max Emil Boholm    TEAM RINGERIKS-KRAFT    + 06′ 00”
123.    USAJONES Carter    TEAM GIANT-ALPECIN    + 06′ 00”
124.    AUSGLASSPOOL James    TEAM NOVO NORDISK    + 06′ 00”
125.    NORBREIVOLD Jon Soeveras    TEAM FROY-BIANCHI    + 06′ 00”
126.    USAHANSON Kenneth    UNITEDHEALTHCARE    + 06′ 00”
127.    FRATHEVENOT Guillaume    TEAM EUROPCAR    + 11′ 43”
128.    NEDBOS Théo    MTN-QHUBEKA    + 11′ 43”

Foto:Arctic Race of Norway