Mike Teunissen (Team LottoNL-Jumbo) wygrał prolog i został liderem Tour de l’Ain – La route du progrès. Pokonał drugiego na mecie o …sześć setnych sekundy!

Niespełna 4. kilometrowym prologiem wokół Bourg-en-Bresse rozpoczęła się dziś 27. edycja Tour de l’Ain – La route du progrès. Niestety na liście startowej nie było żadnego Polaka.

de la ain prologKiedy wydawało się już, że Alexandre Geniez (FDJ) zostanie zwycięzcą prologu jego czas pobił o sześć setnych sekundy (!) Mike Teunissen (Team LottoNL-Jumbo). Trzecie miejsce wywalczył Marc Sarreau (FDJ).

Wyniki prologu:

1 TEUNISSEN Mike Team Lotto NL – Jumbo NED les 3,8 km en 4’31”23 (moy. 50.44 km/h)
2 GENIEZ Alexandre FDJ FRA 04’31”89 00”66
3 * SARREAU Marc FDJ FRA 04’32”50 01”27
4 ENGOULVENT Jimmy Team Europcar FRA 04’33”17 01”94
5 CASTELIJNS Twan Team Lotto NL – Jumbo NED 04’33”59 02”36
6 LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Crédits FRA 04’35”43 04”20
7 * PETERS Nans Equipe de France Espoirs FRA 04’36”09 04”86
8 PERAUD Jean-Christophe AG2R la Mondiale FRA 04’36”12 04”89
9 BOUHANNI Nacer Cofidis, Solutions Crédits FRA 04’36”33 05”10
10 PÖSTLBERGER Lukas Bora – Argon 18 AUT 04’36”72 05”49
11 VACHON Florian Bretagne – Seche Environneme FRA 04’36”74 05”51
12 * ROOSEN Timo Team Lotto NL – Jumbo NED 04’36”95 05”72
13 * HOFSTEDE Lennard Rabobank Development Team NED 04’36”96 05”73
14 PERICHON Pierre-Luc Bretagne – Seche Environneme FRA 04’37”26 06”03
15 * BOL Cees Rabobank Development Team NED 04’37”28 06”05
16 COUSIN Jérôme Team Europcar FRA 04’38”02 06”79
17 * OIEN Justin Equipe des USA espoirs USA 04’38”18 06”95
18 DUMOULIN Samuel AG2R la Mondiale FRA 04’38”35 07”12
19 DUCHESNE Antoine Team Europcar CAN 04’38”45 07”22
20 * TUSVELD Martijn Rabobank Development Team NED 04’39”74 08”51
21 PACHER Quentin Armée de Terre FRA 04’40”12 08”89
22 KRUIJSWIJK Steven Team Lotto NL – Jumbo NED 04’40”13 08”90
23 BARBIER Rudy Roubaix Lille Métropole FRA 04’40”58 09”35
24 * LEDANOIS Kévin Bretagne – Seche Environneme FRA 04’40”66 09”43
25 BRUN Frédéric Bretagne – Seche Environneme FRA 04’40”83 09”60
26 * LATOUR Pierre-Roger AG2R la Mondiale FRA 04’40”89 09”66
27 BAGOT Yoann Cofidis, Solutions Crédits FRA 04’40”91 09”68
28 * GRELLIER Fabien Equipe de France Espoirs FRA 04’41”12 09”89
29 ROSSETTO Stéphane Cofidis, Solutions Crédits FRA 04’41”61 10”38
30 PAILLOT Yoann Team Marseille 13 KTM FRA 04’42”48 11”25
31 * OOMEN Sam Rabobank Development Team NED 04’42”85 11”62
32 FEILLU Brice Bretagne – Seche Environneme FRA 04’43”20 11”97
33 * JOYCE Colin Equipe des USA espoirs USA 04’43”20 ‘
34 PIMENTA COSTA MENDES José Joao Bora – Argon 18 POR 04’43”70 12”47
35 * DOUBEY Fabien FDJ FRA 04’43”79 12”56
36 * BARTAWilliam Equipe des USA espoirs USA 04’44”29 13”06
37 SINNER Benoît Armée de Terre FRA 04’44”71 13”48
38 KONRAD Patrick Bora – Argon 18 AUT 04’45”23 14”00
39 * FERASSE Thibault Equipe de France Espoirs FRA 04’45”49 14”26
40 * KOREVAAR Merijn Rabobank Development Team NED 04’45”63 14”40
41 CANAL Fabien Armée de Terre FRA 04’45”67 14”44
42 * GESBERT Elie Equipe de France Espoirs FRA 04’45”81 14”58
43 POZZOVIVO Domenico AG2R la Mondiale ITA 04’45”97 14”74
44 * WILLIAMS Tyler Equipe des USA espoirs USA 04’46”00 14”77
45 REZA Kévin FDJ FRA 04’46”17 14”94
46 TORRES Albert Team Ecuador ESP 04’46”26 15”03
47 BODIOT Alexis Armée de Terre FRA 04’46”49 15”26
48 BERARD Julien AG2R la Mondiale FRA 04’46”69 15”46
49 JEANDESBOZ Fabrice Team Europcar FRA 04’46”77 15”54
50 * MEIJERS Jeroen Rabobank Development Team NED 04’46”82 15”59
51 BENEDETTI Césare Bora – Argon 18 ITA 04’46”92 15”69
52 JAKIN Alo Auber 93 EST 04’47”18 15”95
53 * LECUISINIER Pierre-Henri FDJ FRA 04’47”21 15”98
54 MAINARD Jérôme Armée de Terre FRA 04’47”77 16”54
55 LOUBET Julien Team Marseille 13 KTM FRA 04’48”29 17”06
56 ROVIRA POUS Jaume Team Ecuador ESP 04’48”48 17”25
57 SALERNO Cristiano Bora – Argon 18 ITA 04’48”57 17”34
58 EL FARES Julien Team Marseille 13 KTM FRA 04’48”90 17”67
59 SIMON CASULLERAS Jordi Team Ecuador ESP 04’48”99 17”76
60 * EISENHART Taylor Equipe des USA espoirs USA 04’49”53 18”30
61 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA 04’49”65 18”42
62 COURTEILLE Arnaud FDJ FRA 04’50”06 18”83
63 ROLLIN Dominique Cofidis, Solutions Crédits CAN 04’50”08 18”85
64 * GOUAULT Pierre Auber 93 FRA 04’50”18 18”95
65 * CURRAN Geoffrey Equipe des USA espoirs USA 04’50”21 18”98
66 DAMUSEAU Thomas Roubaix Lille Métropole FRA 04’50”52 19”29
67 * MAISON Jérémy Equipe de France Espoirs FRA 04’50”70 19”47
68 VAN DER LIJKE Nick Team Lotto NL – Jumbo NED 04’51”09 19”86
69 BLAIN Alexandre Team Marseille 13 KTM FRA 04’51”20 19”97
70 ARASHIRO Yukiya Team Europcar JPN 04’51”56 20”33
71 THURAU Bjorn Bora – Argon 18 GER 04’52”33 21”10
72 DOMINGUEZ Daniel Team Ecuador ESP 04’52”45 21”22
73 * MARTIN Guillaume Equipe de France Espoirs FRA 04’52”59 21”36
74 HARDY Romain Cofidis, Solutions Crédits FRA 04’52”61 21”38
75 * VINCENT Léo Roubaix Lille Métropole FRA 04’52”86 21”63
76 TURGIS Jimmy Roubaix Lille Métropole FRA 04’54”09 22”86
77 GIRAUD Benjamin Team Marseille 13 KTM FRA 04’54”29 23”06
78 KOWALSKI Rudy Roubaix Lille Métropole FRA 04’54”61 23”38
79 GUILLOU Florian Bretagne – Seche Environneme FRA 04’54”64 23”41
80 VIMPERE Théo Auber 93 FRA 04’55”65 24”42
81 MEDEREL Maxime Team Europcar FRA 04’56”43 25”20
82 LEVARLET Guillaume Auber 93 FRA 04’56”58 25”35
83 BIZHIGITOV Zhandos Vino 4-ever KAZ 04’57”08 25”85
84 FERNANDEZ Higinio Team Ecuador ESP 04’57”95 26”72
85 * ZEMLYAKOV Oleg Vino 4-ever KAZ 04’58”48 27”25
86 SHUSHEMOIN Alexandr Vino 4-ever KAZ 04’58”68 27”45
87 GUAY Julien Auber 93 FRA 04’59”25 28”02
88 DI GREGORIO Rémy Team Marseille 13 KTM FRA 04’59”36 28”13
89 MALDONADO Anthony Auber 93 FRA 04’59”44 28”21
90 MARKUS Barry Team Lotto NL – Jumbo NED 04’59”68 28”45
91 * POUILLY Felix Roubaix Lille Métropole FRA 05’01”95 30”72
92 BARBAS Yoann Armée de Terre FRA 05’03”69 32”46
93 * LUKYANOV Dimitriy Vino 4-ever KAZ 05’05”47 34”24
94 GALEYEV Vadim Vino 4-ever KAZ 05’10”02 38”79
95 VELASCO CEVALLOS Henry Marcelo Team Ecuador ECU 05’14”37 43”14
96 * ASTAFYEV Stepan Vino 4-ever KAZ 05’31”39 01’00”16

Klasyfikacja generalna po prologu:
1 TEUNISSEN Mike Team Lotto NL – Jumbo NED les 3,8 km en 4’31” (moy. 50,44 km/h)
2 GENIEZ Alexandre FDJ FRA 04’31”
3 * SARREAU Marc FDJ FRA 01”
4 ENGOULVENT Jimmy Team Europcar FRA 02”
5 CASTELIJNS Twan Team Lotto NL – Jumbo NED ‘
6 LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Crédits FRA 04”
7 * PETERS Nans Equipe de France Espoirs FRA 05”
8 PERAUD Jean-Christophe AG2R la Mondiale FRA ‘
9 BOUHANNI Nacer Cofidis, Solutions Crédits FRA ‘
10 PÖSTLBERGER Lukas Bora – Argon 18 AUT ‘
11 VACHON Florian Bretagne – Séché Environnement FRA ‘
12 * ROOSEN Timo Team Lotto NL – Jumbo NED ‘
13 * HOFSTEDE Lennard Rabobank Development Team NED ‘
14 PERICHON Pierre-Luc Bretagne – Séché Environnement FRA 06”
15 * BOL Cees Rabobank Development Team NED ‘
16 COUSIN Jérôme Team Europcar FRA 07”
17 * OIEN Justin Equipe des USA espoirs USA ‘
18 DUMOULIN Samuel AG2R la Mondiale FRA ‘
19 DUCHESNE Antoine Team Europcar CAN ‘
20 * TUSVELD Martijn Rabobank Development Team NED 08”
21 PACHER Quentin Armée de Terre FRA 09”
22 KRUIJSWIJK Steven Team Lotto NL – Jumbo NED ‘
23 BARBIER Rudy Roubaix Lille Métropole FRA ‘
24 * LEDANOIS Kévin Bretagne – Séché Environnement FRA ‘
25 BRUN Frédéric Bretagne – Séché Environnement FRA ‘
26 * LATOUR Pierre-Roger AG2R la Mondiale FRA ‘
27 BAGOT Yoann Cofidis, Solutions Crédits FRA ‘
28 * GRELLIER Fabien Equipe de France Espoirs FRA 10”
29 ROSSETTO Stéphane Cofidis, Solutions Crédits FRA ‘
30 PAILLOT Yoann Team Marseille 13 KTM FRA 11”
31 * OOMEN Sam Rabobank Development Team NED ‘
32 FEILLU Brice Bretagne – Séché Environnement FRA 12”
33 * JOYCE Colin Equipe des USA espoirs USA ‘
34 PIMENTA COSTA MENDES José Joao Bora – Argon 18 POR ‘
35 * DOUBEY Fabien FDJ FRA ‘
36 * BARTAWilliam Equipe des USA espoirs USA 04’44” 13”
37 SINNER Benoît Armée de Terre FRA ‘
38 KONRAD Patrick Bora – Argon 18 AUT 14”
39 * FERASSE Thibault Equipe de France Espoirs FRA ‘
40 * KOREVAAR Merijn Rabobank Development Team NED ‘
41 CANAL Fabien Armée de Terre FRA ‘
42 * GESBERT Elie Equipe de France Espoirs FRA ‘
43 POZZOVIVO Domenico AG2R la Mondiale ITA ‘
44 * WILLIAMS Tyler Equipe des USA espoirs USA 15”
45 REZA Kévin FDJ FRA ‘
46 TORRES Albert Team Ecuador ESP ‘
47 BODIOT Alexis Armée de Terre FRA ‘
48 BERARD Julien AG2R la Mondiale FRA ‘
49 JEANDESBOZ Fabrice Team Europcar FRA ‘
50 * MEIJERS Jeroen Rabobank Development Team NED ‘
51 BENEDETTI Césare Bora – Argon 18 ITA ‘
52 JAKIN Alo Auber 93 EST 16”
53 * LECUISINIER Pierre-Henri FDJ FRA ‘
54 MAINARD Jérôme Armée de Terre FRA ‘
55 LOUBET Julien Team Marseille 13 KTM FRA 17”
56 ROVIRA POUS Jaume Team Ecuador ESP ‘
57 SALERNO Cristiano Bora – Argon 18 ITA ‘
58 EL FARES Julien Team Marseille 13 KTM FRA ‘
59 SIMON CASULLERAS Jordi Team Ecuador ESP ‘
60 * EISENHART Taylor Equipe des USA espoirs USA 18”
61 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA ‘
62 COURTEILLE Arnaud FDJ FRA 19”
63 ROLLIN Dominique Cofidis, Solutions Crédits CAN ‘
64 * GOUAULT Pierre Auber 93 FRA ‘
65 * CURRAN Geoffrey Equipe des USA espoirs USA ‘
66 DAMUSEAU Thomas Roubaix Lille Métropole FRA ‘
67 * MAISON Jérémy Equipe de France Espoirs FRA ‘
68 VAN DER LIJKE Nick Team Lotto NL – Jumbo NED 20”
69 BLAIN Alexandre Team Marseille 13 KTM FRA ‘
70 ARASHIRO Yukiya Team Europcar JPN ‘
71 THURAU Bjorn Bora – Argon 18 GER 21”
72 DOMINGUEZ Daniel Team Ecuador ESP 04’52” ‘
73 * MARTIN Guillaume Equipe de France Espoirs FRA ‘
74 HARDY Romain Cofidis, Solutions Crédits FRA ‘
75 * VINCENT Léo Roubaix Lille Métropole FRA ‘
76 TURGIS Jimmy Roubaix Lille Métropole FRA 23”
77 GIRAUD Benjamin Team Marseille 13 KTM FRA ‘
78 KOWALSKI Rudy Roubaix Lille Métropole FRA ‘
79 GUILLOU Florian Bretagne – Séché Environnement FRA ‘
80 VIMPERE Théo Auber 93 FRA 24”
81 MEDEREL Maxime Team Europcar FRA 25”
82 LEVARLET Guillaume Auber 93 FRA ‘
83 BIZHIGITOV Zhandos Vino 4-ever KAZ 26”
84 FERNANDEZ Higinio Team Ecuador ESP ‘
85 * ZEMLYAKOV Oleg Vino 4-ever KAZ 27”
86 SHUSHEMOIN Alexandr Vino 4-ever KAZ ‘
87 GUAY Julien Auber 93 FRA 28”
88 DI GREGORIO Rémy Team Marseille 13 KTM FRA ‘
89 MALDONADO Anthony Auber 93 FRA ‘
90 MARKUS Barry Team Lotto NL – Jumbo NED ‘
91 * POUILLY Felix Roubaix Lille Métropole FRA 30”
92 BARBAS Yoann Armée de Terre FRA 32”
93 * LUKYANOV Dimitriy Vino 4-ever KAZ 34”
94 GALEYEV Vadim Vino 4-ever KAZ 39”
95 VELASCO CEVALLOS Henry Marcelo Team Ecuador ECU 43”
96 * ASTAFYEV Stepan Vino 4-ever KAZ 01’00”