Bezpośrednio przed ostatnim etapem Tour de France kończącym się na Polach Elizejskich w Paryżu, swoją szansę na pokazanie się kibicom będą miały najlepsze cyklistki świata.

W tym roku odbędzie się druga edycja wyścigu klasycznego La Course by Le Tour de France. W zeszłym roku zwycięstwo odniosła Marianne Vos (Rabo Liv), która jednak z powodu kontuzji nie będzie bronić tytułu. Nie oznacza to jednak mniejszych emocji.

Swoich sił spróbują między innymi Mistrzyni Świata Pauline Ferrand-Prevot (Rabo Liv), zwyciężczyni Giro Rosa Anna van der Breggen (Rabo Liv), Mistrzyni Świata w jeździe indywidualnej na czas Lisa Brennauer (Velocio-Sram) czy dwukrotna zdobywczyni tytułu najlepszej na świecie Giorgia Bronzini (Wiggle-Honda). Na starcie dwie Polki – Mistrzyni Polski w jeździe indywidualnej na czas Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) oraz Mistrzyni Polski w wyścigu ze startu wspólnego Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini).

Start odbędzie się na Polach Elizejskich, do pokonania będzie trzynaście okrążeń po siedem kilometrów, co daje w sumie 89km ścigania. Trasa przebiegnie między innymi obok Łuku Triumfalnego, przez Plac de Gaulle’a, a następnie w stronę Placu Zgody, Tuilerie, obok Muzeum Louvre i przez Rue de Rivoli w stronę mety.

W zeszłym roku kibice oglądali ściganie w zawrotnym tempie (średnia prędkość wyniosła 44.2km/h) i piękny finisz z mocno rozerwanej grupy. W tym sezonie z pewnością również nie zabraknie pięknej walki!