Kilka dni temu informowaliśmy, że Ivan Basso ma szanse na powrót do ścigania jeszcze w tym roku, a wszystko było zależne od wyników badań, które miały ustalić konieczność dalszego leczenia.

Doświadczony Włoch musiał zrezygnować w miniony poniedziałek z dalszej jazdy w Tour de France. Na konferencji prasowej poinformował, że lekarze wykryli u niego raka jąder i musi przerwać ściganie na jakiś czas. Po przeprowadzonej operacji Basso wrócił do do domu, a wyniki badań okazały się znacznie lepsze niż można było się spodziewać.

“Pacjent świetnie dochodzi do siebie po operacji. Końcowe badania pokazały, że nie są konieczne żadne dodatkowe działania medyczne, a pacjent będzie bardzo dokładnie obserwowany w najbliższych miesiącach. Zalecamy tylko około miesiąca przerwy. Zespół lekarzy jest pełen optymizmu, że Ivan Basso będzie w pełni zdrowy.”

– komentuje całą sprawę profesor Francesco Montorsi ze szpitala San Raffaele w Mediolanie, gdzie Basso był leczony.

“Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy z rezultatów jakie dała operacja. Chciałbym bardzo podziękować lekarzowi grupy Tinkoff Saxo – Pietowi de Moor, lekarzom i całemu sztabowi medycznemu Tour de France, a także profesorowi Montorsi i całemu jego sztabowi. Profesor Montorsi pozwolił mi latać samolotem i cieszę się z możliwości spotkania się z resztą drużyny i świętować zakończenie Tour de France w Paryżu.”

– podsumowuje uradowany Basso.

Źródło: cyclingtips.com.au