Katalończyk przedłużył swój kontrakt z rosyjską ekipą na kolejny sezon. Chociaż porozumienie zostało zawarte dość dawno, podpisy zostały złożone w dniu przerwy podczas Tour de France.

Purito w tym sezonie odniósł już sześć zwycięstw. Pierwsze cztery (dwa etapy oraz klasyfikacja generalna i punktowa) podczas Wyścigu Dookoła Kraju Basków, natomiast dwa ostatnie miały miejsce już w Tour de France – na Mur de Huy oraz Plateau de Beille. Jak mówi, pozostanie w Katushy było logicznym wyborem.

Jak mógłbym podjąć decyzję o odejściu z drużyny? Nasi górale oraz sprinterzy są w formie cały rok. Atmosfera nigdy nie była lepsza niż w tym sezonie. Moim marzeniem było pozostać w Katushy, z moją obecną ekipą. Dla mnie to był logiczny wybór. O przedłużeniu umowy decydowaliśmy już jakiś czas temu, ale dogadanie szczegółów zawsze chwilę zabiera. Bardzo się cieszę, że mogę podpisać kontrakt w dniu przerwy. Pozbawiony obaw mogę teraz ruszyć na ostatni tydzień Tour de France.

Rodriguez aktualnie przebywa w Katushy szósty sezon. W tym czasie Purito trzykrotnie zdobył tytuł najlepszego kolarza rankingu UCI oraz zajmował miejsca na podium wszystkich Wielkich Tourów przy okazji wygrywając trzynaście etapów. Do tego dochodzą między innymi Walońska Strzała, dwukrotnie Il Lombardia czy, również dwukrotnie, klasyfikacja generalna Volta Ciclista a Catalunya.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments