Niemiec z drużyny Lotto-Soudal po finiszu z peletonu wygrał 15. etap z Mende do Valence (183 km). Tym samym w tegorocznym Tour de France ma już trzy wygrane etapy. Ponownie uciekał Michał Kwiatkowski. 

Na trasie zaplanowano dwie premie czwartej kategorii, po których były długie zjazdy, a po nich podjazd pod premię drugiej kategorii – Col de l`Escrinet (dł. 7,9 km, śr. nach. 5,8 %), której szczyt znajdował się na 127. kilometrze.

Na początku etapu odjechało 24 kolarzy, ale ostatecznie ucieczkę dnia tworzyło 9 bardzo solidnych zawodników: Thibaut Pinot (FDJ), Michael Rogers, Peter Sagan (Tinkoff-Saxo), Lars Bak (Lotto-Soudal), Adam Yates (Orica-GreenEdge), Simon Geschke (Giant-Alpecin), Ryder Hesjedal (Cannondale-Garmin), Michał Kwiatkowski, Matteo Trentin (Etixx-QuickStep).

Niestety dla kibiców “Kwiatka”, od początku nie było przyzwolenia peletonu na tę akcję. Przewaga oscylowała wokół dwóch minut. Kiedy zaczęła gwałtowanie spadać, samotnie do przodu ruszył Matteo Trentin, do którego dojechał Ryder Hesjedal, ale ostatecznie złapano wszystkich 28 kilometrów przed metą.

6 km przed metą jeszcze raz ataku spróbował Kwiatkowski, ale przed peletonem utrzymał się dosłownie przez chwilę. Tymczasem na czele peletonu bardzo mocno pracowała drużyna BMC.

3,4 km przed metą atak przypuścił kolarz Etixx, który wygrał już jeden etap w tegorocznym TDF – Zdenek Stybar. Czech zyskał kilkadziesiąt metrów przewagi, ale nie zdołał jej utrzymać.

Ostatecznie doszło do finiszu całego peletonu, w którym najlepszy okazał się Andre Greipel, który stoczył emocjonujący pojedynek z Johnem Degenkolbem.

Wyniki etapu: 

1. GERGREIPEL André 75 LOTTO-SOUDAL 03h 56′ 35”
2. GERDEGENKOLB John 81 TEAM GIANT-ALPECIN 03h 56′ 35” + 00′ 00”
3. NORKRISTOFF Alexander 96 TEAM KATUSHA 03h 56′ 35” + 00′ 00”
4. SVKSAGAN Peter 47 TINKOFF-SAXO 03h 56′ 35” + 00′ 00”
5. NORBOASSON HAGEN Edvald 211 MTN-QHUBEKA 03h 56′ 35” + 00′ 00”
6. LTUNAVARDAUSKAS Ramunas 168 TEAM CANNONDALE-GARMIN 03h 56′ 35” + 00′ 00”
7. FRALAPORTE Christophe 173 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03h 56′ 35” + 00′ 00”
8. AUSMATTHEWS Michael 105 ORICA GREENEDGE 03h 56′ 35” + 00′ 00”
9. ITACIMOLAI Davide 153 LAMPRE – MERIDA 03h 56′ 35” + 00′ 00”
10. FRAVACHON Florian 209 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 03h 56′ 35” + 00′ 00”
11. COLPANTANO GOMEZ Jarlinson 188 IAM CYCLING 03h 56′ 35” + 00′ 00”
12. BELBAKELANTS Jan 13 AG2R LA MONDIALE 03h 56′ 35” + 00′ 00”
13. GERVOSS Paul 199 BORA-ARGON 18 03h 56′ 35” + 00′ 00”
14. GERMARTENS Paul 135 TEAM LOTTO NL – JUMBO 03h 56′ 35” + 00′ 00”
15. FRACOQUARD Bryan 122 TEAM EUROPCAR 03h 56′ 35” + 00′ 00”
16. BELVERMOTE Julien 119 ETIXX-QUICK STEP 03h 56′ 35” + 00′ 00”
17. FRAFEILLU Brice 205 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 03h 56′ 35” + 00′ 00”
18. SUIRAST Gregory 148 TREK FACTORY RACING 03h 56′ 35” + 00′ 00”
19. SLOKOREN Kristijan 165 TEAM CANNONDALE-GARMIN 03h 56′ 35” + 00′ 00”
20. BELPAUWELS Serge 218 MTN-QHUBEKA 03h 56′ 35” + 00′ 00”
21. BELVAN AVERMAET Greg 68 BMC RACING TEAM 03h 56′ 35” + 00′ 00”
22. CZEBARTA Jan 192 BORA-ARGON 18 03h 56′ 35” + 00′ 00”
23. GBRFROOME Christopher 31 TEAM SKY 03h 56′ 35” + 00′ 00”
24. ESTKANGERT Tanel 6 ASTANA PRO TEAM 03h 56′ 35” + 00′ 00”
25. USAVAN GARDEREN Tejay 61 BMC RACING TEAM 03h 56′ 35” + 00′ 00”
26. POROLIVEIRA Nelson 155 LAMPRE – MERIDA 03h 56′ 35” + 00′ 00”
27. SUIHOLLENSTEIN Reto 187 IAM CYCLING 03h 56′ 35” + 00′ 00”
28. ESPSANCHEZ Samuel 66 BMC RACING TEAM 03h 56′ 35” + 00′ 00”
29. CZEKREUZIGER Roman 44 TINKOFF-SAXO 03h 56′ 35” + 00′ 00”
30. ITANIBALI Vincenzo 1 ASTANA PRO TEAM 03h 56′ 35” + 00′ 00”
31. NEDGESINK Robert 131 TEAM LOTTO NL – JUMBO 03h 56′ 35” + 00′ 00”
32. FRACHEREL Mikael 14 AG2R LA MONDIALE 03h 56′ 35” + 00′ 00”
33. GBRTHOMAS Geraint 39 TEAM SKY 03h 56′ 35” + 00′ 00”
34. RSAJANSE VAN RENSBURG Reinardt 215 MTN-QHUBEKA 03h 56′ 35” + 00′ 00”
35. ESPVALVERDE BELMONTE Alejandro 59 MOVISTAR TEAM 03h 56′ 35” + 00′ 00”
36. FRALADAGNOUS Matthieu 26 FDJ 03h 56′ 35” + 00′ 00”
37. NEDMOLLEMA Bauke 141 TREK FACTORY RACING 03h 56′ 35” + 00′ 00”
38. FRABARGUIL WARREN 82 TEAM GIANT-ALPECIN 03h 56′ 35” + 00′ 00”
39. FRABARDET Romain 12 AG2R LA MONDIALE 03h 56′ 35” + 00′ 00”
40. ESPCASTROVIEJO NICOLAS Jonathan 53 MOVISTAR TEAM 03h 56′ 35” + 00′ 00”
41. ESPPLAZA MOLINA Ruben 156 LAMPRE – MERIDA 03h 56′ 35” + 00′ 00”
42. SUIFRANK Mathias 181 IAM CYCLING 03h 56′ 35” + 00′ 00”
43. FRAROLLAND Pierre 121 TEAM EUROPCAR 03h 56′ 35” + 00′ 00”
44. SUIELMIGER Martin 186 IAM CYCLING 03h 56′ 35” + 00′ 00”
45. COLSERPA SANTANDER José 158 LAMPRE – MERIDA 03h 56′ 35” + 00′ 00”
46. ITAPOZZATO Filippo 157 LAMPRE – MERIDA 03h 56′ 35” + 00′ 00”
47. NEDCURVERS Roy 83 TEAM GIANT-ALPECIN 03h 56′ 35” + 00′ 00”
48. FRAVAUGRENARD Benoît 29 FDJ 03h 56′ 35” + 00′ 00”
49. ESPCONTADOR Alberto 41 TINKOFF-SAXO 03h 56′ 35” + 00′ 00”
50. FRAGALLOPIN Tony 71 LOTTO-SOUDAL 03h 56′ 35” + 00′ 00”
51. ESPZUBELDIA AGIRRE Haimar 149 TREK FACTORY RACING 03h 56′ 35” + 00′ 00”
52. COLQUINTANA ROJAS Nairo Alexander 51 MOVISTAR TEAM 03h 56′ 35” + 00′ 00”
53. ESPMATE MARDONES Luis Angel 174 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03h 56′ 35” + 00′ 00”
54. FRAPINOT Thibaut 21 FDJ 03h 56′ 35” + 00′ 00”
55. POLHUZARSKI Bartosz 196 BORA-ARGON 18 03h 56′ 35” + 00′ 00”
56. DENBAK Lars 72 LOTTO-SOUDAL 03h 56′ 35” + 00′ 00”
57. ESPIZAGIRRE INSAUSTI Gorka 57 MOVISTAR TEAM 03h 56′ 35” + 00′ 00”
58. NEDKRUIJSWIJK Steven 133 TEAM LOTTO NL – JUMBO 03h 56′ 35” + 00′ 00”
59. RSAJANSE VAN RENSBURG Jacques 214 MTN-QHUBEKA 03h 56′ 35” + 00′ 00”
60. ITASCARPONI Michele 7 ASTANA PRO TEAM 03h 56′ 35” + 00′ 00”
61. ITAMALORI Adriano 58 MOVISTAR TEAM 03h 56′ 35” + 00′ 00”
62. USATALANSKY Andrew 161 TEAM CANNONDALE-GARMIN 03h 56′ 35” + 00′ 00”
63. NEDTANKINK Bram 136 TEAM LOTTO NL – JUMBO 03h 56′ 35” + 00′ 00”
64. ITAGUARNIERI Jacopo 93 TEAM KATUSHA 03h 56′ 35” + 00′ 00”
65. PORPIMANTA COSTA MENDES José Joao 197 BORA-ARGON 18 03h 56′ 55” + 00′ 20”
66. BELVANBILSEN KENNETH 179 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03h 56′ 57” + 00′ 22”
67. FRATULIK ANGÉLO 128 TEAM EUROPCAR 03h 56′ 59” + 00′ 24”
68. NEDDE KORT Koen 84 TEAM GIANT-ALPECIN 03h 57′ 12” + 00′ 37”
69. NEDWEENING Pieter 107 ORICA GREENEDGE 03h 57′ 21” + 00′ 46”
70. NEDWESTRA Lieuwe 9 ASTANA PRO TEAM 03h 57′ 23” + 00′ 48”
71. BELDEBUSSCHERE Jens 74 LOTTO-SOUDAL 03h 57′ 24” + 00′ 49”
72. ITABONO Matteo 152 LAMPRE – MERIDA 03h 57′ 36” + 01′ 01”
73. NEDVAN EMDEN Jos 138 TEAM LOTTO NL – JUMBO 03h 57′ 36” + 01′ 01”
74. DENANDERSEN Michael Valgren 49 TINKOFF-SAXO 03h 57′ 36” + 01′ 01”
75. FRANAULLEAU BRYAN 125 TEAM EUROPCAR 03h 57′ 39” + 01′ 04”
76. AUSHANSEN Adam 76 LOTTO-SOUDAL 03h 57′ 41” + 01′ 06”
77. AUTHALLER Marco 94 TEAM KATUSHA 03h 57′ 49” + 01′ 14”
78. CZESTYBAR Zdenek 116 ETIXX-QUICK STEP 03h 57′ 53” + 01′ 18”
79. AUTPREIDLER Georg 87 TEAM GIANT-ALPECIN 03h 57′ 56” + 01′ 21”
80. PORMACHADO Tiago 98 TEAM KATUSHA 03h 58′ 20” + 01′ 45”
81. ITACARUSO Damiano 62 BMC RACING TEAM 03h 58′ 20” + 01′ 45”
82. SUIWYSS Danilo 69 BMC RACING TEAM 03h 58′ 20” + 01′ 45”
83. NEDKELDERMAN Wilco 132 TEAM LOTTO NL – JUMBO 03h 58′ 20” + 01′ 45”
84. LUXJUNGELS Bob 147 TREK FACTORY RACING 03h 58′ 20” + 01′ 45”
85. SUISCHÄR Michael 67 BMC RACING TEAM 03h 58′ 20” + 01′ 45”
86. FRAGERARD Arnaud 207 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 03h 58′ 20” + 01′ 45”
87. GBRROWE Luke 37 TEAM SKY 03h 58′ 20” + 01′ 45”
88. IRLROCHE Nicolas 36 TEAM SKY 03h 58′ 20” + 01′ 45”
89. ITATOSATTO Matteo 48 TINKOFF-SAXO 03h 58′ 20” + 01′ 45”
90. FRASIMON Julien 177 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03h 58′ 20” + 01′ 45”
91. GBRSTANNARD Ian 38 TEAM SKY 03h 58′ 20” + 01′ 45”
92. FRAGENE Yohann 124 TEAM EUROPCAR 03h 58′ 20” + 01′ 45”
93. ITAOSS Daniel 64 BMC RACING TEAM 03h 58′ 20” + 01′ 45”
94. NEDCLEMENT Stef 184 IAM CYCLING 03h 58′ 49” + 02′ 14”
95. FRAVUILLERMOZ Alexis 19 AG2R LA MONDIALE 03h 58′ 49” + 02′ 14”
96. FRAFEDRIGO Pierrick 204 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 03h 58′ 49” + 02′ 14”
97. SUIWYSS Marcel 189 IAM CYCLING 03h 58′ 49” + 02′ 14”
98. FRACHAVANEL Sylvain 183 IAM CYCLING 03h 58′ 49” + 02′ 14”
99. ERIKUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi 216 MTN-QHUBEKA 03h 58′ 49” + 02′ 14”
100. FRAPERICHON Pierre-Luc 208 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 03h 59′ 31” + 02′ 56”
101. AUSDURBRIDGE Luke 103 ORICA GREENEDGE 03h 59′ 34” + 02′ 59”
102. GERGESCHKE Simon 86 TEAM GIANT-ALPECIN 03h 59′ 53” + 03′ 18”
103. FRAGAUTIER Cyril 123 TEAM EUROPCAR 03h 59′ 53” + 03′ 18”
104. CRODURASEK Kristijan 154 LAMPRE – MERIDA 03h 59′ 53” + 03′ 18”
105. UKRGRIVKO Andriy 4 ASTANA PRO TEAM 04h 00′ 16” + 03′ 41”
106. KAZGRUZDEV Dmitriy 5 ASTANA PRO TEAM 04h 00′ 16” + 03′ 41”
107. CANTUFT Svein 106 ORICA GREENEDGE 04h 00′ 22” + 03′ 47”
108. AUSDENNIS Rohan 63 BMC RACING TEAM 04h 00′ 56” + 04′ 21”
109. ITAQUINZIATO Manuel 65 BMC RACING TEAM 04h 00′ 56” + 04′ 21”
110. ITACARUSO Gianpaolo 92 TEAM KATUSHA 04h 00′ 56” + 04′ 21”
111. ESPRODRIGUEZ OLIVER Joachim 91 TEAM KATUSHA 04h 00′ 56” + 04′ 21”
112. FRAGAUDIN Damien 16 AG2R LA MONDIALE 04h 00′ 56” + 04′ 21”
113. FRARIBLON Christophe 17 AG2R LA MONDIALE 04h 00′ 56” + 04′ 21”
114. DENFUGLSANG Jakob 3 ASTANA PRO TEAM 04h 00′ 56” + 04′ 21”
115. AUSPORTE Richie 35 TEAM SKY 04h 00′ 56” + 04′ 21”
116. FRAEDET Nicolas 172 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 00′ 56” + 04′ 21”
117. ESPNAVARRO GARCIA Daniel 175 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 00′ 56” + 04′ 21”
118. NEDTIMMER Albert 89 TEAM GIANT-ALPECIN 04h 00′ 56” + 04′ 21”
119. FRAVOECKLER Thomas 129 TEAM EUROPCAR 04h 00′ 56” + 04′ 21”
120. GERBUCHMANN Emanuel 194 BORA-ARGON 18 04h 00′ 56” + 04′ 21”
121. FRAQUEMENEUR Perrig 126 TEAM EUROPCAR 04h 00′ 56” + 04′ 21”
122. COLANACONA GOMEZ Winner Andrew 52 MOVISTAR TEAM 04h 00′ 56” + 04′ 21”
123. BELDE GENDT Thomas 73 LOTTO-SOUDAL 04h 00′ 56” + 04′ 21”
124. NEDTEN DAM Laurens 137 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 00′ 56” + 04′ 21”
125. POLKWIATKOWSKI Michal 111 ETIXX-QUICK STEP 04h 00′ 56” + 04′ 21”
126. LUXDIDIER Laurent 145 TREK FACTORY RACING 04h 00′ 56” + 04′ 21”
127. COLARREDONDO MORENO Julian 142 TREK FACTORY RACING 04h 00′ 56” + 04′ 21”
128. COLURAN URAN Rigoberto 118 ETIXX-QUICK STEP 04h 00′ 56” + 04′ 21”
129. AUSROGERS Michael 46 TINKOFF-SAXO 04h 00′ 56” + 04′ 21”
130. ESPVALLS FERRI Rafael 159 LAMPRE – MERIDA 04h 00′ 56” + 04′ 21”
131. ESPHERRADA LOPEZ José 56 MOVISTAR TEAM 04h 00′ 56” + 04′ 21”
132. CZEKONIG Leopold 33 TEAM SKY 04h 00′ 56” + 04′ 21”
133. BELWELLENS Tim 79 LOTTO-SOUDAL 04h 00′ 56” + 04′ 21”
134. IRLMARTIN Daniel 167 TEAM CANNONDALE-GARMIN 04h 02′ 01” + 05′ 26”
135. GBRYATES Adam 108 ORICA GREENEDGE 04h 02′ 01” + 05′ 26”
136. ITATRENTIN Matteo 117 ETIXX-QUICK STEP 04h 02′ 01” + 05′ 26”
137. POLMAJKA Rafal 45 TINKOFF-SAXO 04h 02′ 01” + 05′ 26”
138. ESPLOSADA ALGUACIL Alberto 97 TEAM KATUSHA 04h 02′ 01” + 05′ 26”
139. FRAGENIEZ Alexandre 25 FDJ 04h 02′ 01” + 05′ 26”
140. NEDPOELS Wouter 34 TEAM SKY 04h 02′ 01” + 05′ 26”
141. NEDVAN BAARLE Dylan 169 TEAM CANNONDALE-GARMIN 04h 02′ 01” + 05′ 26”
142. FRASICARD Romain 127 TEAM EUROPCAR 04h 02′ 01” + 05′ 26”
143. GBRCUMMINGS Stephen 212 MTN-QHUBEKA 04h 02′ 01” + 05′ 26”
144. CANHESJEDAL Ryder 164 TEAM CANNONDALE-GARMIN 04h 02′ 01” + 05′ 26”
145. RSAMEINTJES Louis 217 MTN-QHUBEKA 04h 02′ 01” + 05′ 26”
146. AUSHAAS Nathan 163 TEAM CANNONDALE-GARMIN 04h 12′ 16” + 15′ 41”
147. IRLBENNETT Sam 193 BORA-ARGON 18 04h 12′ 16” + 15′ 41”
148. ERITEKLEHAIMANOT Daniel 219 MTN-QHUBEKA 04h 12′ 16” + 15′ 41”
149. GERSIEBERG Marcel 78 LOTTO-SOUDAL 04h 12′ 16” + 15′ 41”
150. POLGOLAS Michal 113 ETIXX-QUICK STEP 04h 12′ 16” + 15′ 41”
151. GBRCAVENDISH Mark 112 ETIXX-QUICK STEP 04h 12′ 16” + 15′ 41”
152. AUSRENSHAW Mark 115 ETIXX-QUICK STEP 04h 12′ 16” + 15′ 41”
153. ESPIRIZAR ARRANBURU Markel 146 TREK FACTORY RACING 04h 12′ 16” + 15′ 41”
154. USAFARRAR Tyler 213 MTN-QHUBEKA 04h 12′ 16” + 15′ 41”
155. FRABRUN Fréderic 202 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 12′ 16” + 15′ 41”
156. BELDEVOLDER Stijn 144 TREK FACTORY RACING 04h 12′ 16” + 15′ 41”
157. FRADELAPLACE Anthony 203 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 12′ 16” + 15′ 41”
158. FRASENECHAL Florian 176 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 12′ 16” + 15′ 41”
159. FRASOUPE GEOFFREY 178 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 12′ 16” + 15′ 41”
160. FRADEMARE Arnaud 24 FDJ 04h 12′ 16” + 15′ 41”
161. FRAFONSECA Armindo 206 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 12′ 16” + 15′ 41”
162. FRAROY Jérémy 28 FDJ 04h 12′ 16” + 15′ 41”
163. ESPERVITI OLLO Imanol 55 MOVISTAR TEAM 04h 12′ 16” + 15′ 41”
164. FRACHAVANEL Sébastien 23 FDJ 04h 12′ 16” + 15′ 41”
165. AUTBRÄNDLE Matthias 182 IAM CYCLING 04h 12′ 16” + 15′ 41”
166. FRAPÉRAUD Jean-Christophe 11 AG2R LA MONDIALE 04h 12′ 16” + 15′ 41”
167. GBRKENNAUGH Peter 32 TEAM SKY 04h 12′ 16” + 15′ 41”
168. GBRYATES Simon 109 ORICA GREENEDGE 04h 12′ 16” + 15′ 41”
169. FRACOPPEL Jérôme 185 IAM CYCLING 04h 12′ 16” + 15′ 41”
170. BELVANMARCKE Sep 139 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 12′ 16” + 15′ 41”
171. NEDLEEZER Thomas 134 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 12′ 16” + 15′ 41”

Klasyfikacja generalna:

1. GBRFROOME Christopher 31 TEAM SKY 59h 58′ 54”
2. COLQUINTANA ROJAS Nairo Alexander 51 MOVISTAR TEAM 60h 02′ 04” + 03′ 10”
3. USAVAN GARDEREN Tejay 61 BMC RACING TEAM 60h 02′ 26” + 03′ 32”
4. ESPVALVERDE BELMONTE Alejandro 59 MOVISTAR TEAM 60h 02′ 56” + 04′ 02”
5. ESPCONTADOR Alberto 41 TINKOFF-SAXO 60h 03′ 17” + 04′ 23”
6. GBRTHOMAS Geraint 39 TEAM SKY 60h 03′ 48” + 04′ 54”
7. NEDGESINK Robert 131 TEAM LOTTO NL – JUMBO 60h 05′ 17” + 06′ 23”
8. ITANIBALI Vincenzo 1 ASTANA PRO TEAM 60h 07′ 11” + 08′ 17”
9. FRAGALLOPIN Tony 71 LOTTO-SOUDAL 60h 07′ 17” + 08′ 23”
10. NEDMOLLEMA Bauke 141 TREK FACTORY RACING 60h 07′ 47” + 08′ 53”
11. FRABARGUIL WARREN 82 TEAM GIANT-ALPECIN 60h 09′ 57” + 11′ 03”
12. FRABARDET Romain 12 AG2R LA MONDIALE 60h 12′ 04” + 13′ 10”
13. SUIFRANK Mathias 181 IAM CYCLING 60h 12′ 20” + 13′ 26”
14. ESPSANCHEZ Samuel 66 BMC RACING TEAM 60h 13′ 15” + 14′ 21”
15. FRAROLLAND Pierre 121 TEAM EUROPCAR 60h 13′ 52” + 14′ 58”
16. USATALANSKY Andrew 161 TEAM CANNONDALE-GARMIN 60h 21′ 12” + 22′ 18”
17. FRAPINOT Thibaut 21 FDJ 60h 29′ 51” + 30′ 57”
18. COLPANTANO GOMEZ Jarlinson 188 IAM CYCLING 60h 33′ 38” + 34′ 44”
19. DENFUGLSANG Jakob 3 ASTANA PRO TEAM 60h 34′ 20” + 35′ 26”
20. FRAVUILLERMOZ Alexis 19 AG2R LA MONDIALE 60h 34′ 26” + 35′ 32”
21. ESPRODRIGUEZ OLIVER Joachim 91 TEAM KATUSHA 60h 35′ 00” + 36′ 06”
22. ESPIZAGIRRE INSAUSTI Gorka 57 MOVISTAR TEAM 60h 36′ 40” + 37′ 46”
23. CZEKREUZIGER Roman 44 TINKOFF-SAXO 60h 37′ 31” + 38′ 37”
24. BELPAUWELS Serge 218 MTN-QHUBEKA 60h 39′ 30” + 40′ 36”
25. BELBAKELANTS Jan 13 AG2R LA MONDIALE 60h 40′ 09” + 41′ 15”
26. ESPCASTROVIEJO NICOLAS Jonathan 53 MOVISTAR TEAM 60h 41′ 54” + 43′ 00”
27. FRACHEREL Mikael 14 AG2R LA MONDIALE 60h 42′ 23” + 43′ 29”
28. ESTKANGERT Tanel 6 ASTANA PRO TEAM 60h 46′ 31” + 47′ 37”
29. COLURAN URAN Rigoberto 118 ETIXX-QUICK STEP 60h 49′ 42” + 50′ 48”
30. DENBAK Lars 72 LOTTO-SOUDAL 60h 51′ 10” + 52′ 16”
31. AUSROGERS Michael 46 TINKOFF-SAXO 60h 53′ 08” + 54′ 14”
32. FRACHAVANEL Sylvain 183 IAM CYCLING 60h 57′ 03” + 58′ 09”
33. CZEBARTA Jan 192 BORA-ARGON 18 60h 57′ 31” + 58′ 37”
34. IRLMARTIN Daniel 167 TEAM CANNONDALE-GARMIN 60h 58′ 14” + 59′ 20”
35. ESPLOSADA ALGUACIL Alberto 97 TEAM KATUSHA 61h 00′ 46” + 01h 01′ 52”
36. BELVAN AVERMAET Greg 68 BMC RACING TEAM 61h 01′ 04” + 01h 02′ 10”
37. NEDKRUIJSWIJK Steven 133 TEAM LOTTO NL – JUMBO 61h 01′ 36” + 01h 02′ 42”
38. ESPZUBELDIA AGIRRE Haimar 149 TREK FACTORY RACING 61h 03′ 36” + 01h 04′ 42”
39. SVKSAGAN Peter 47 TINKOFF-SAXO 61h 04′ 28” + 01h 05′ 34”
40. IRLROCHE Nicolas 36 TEAM SKY 61h 05′ 20” + 01h 06′ 26”
41. FRASICARD Romain 127 TEAM EUROPCAR 61h 05′ 42” + 01h 06′ 48”
42. NEDTANKINK Bram 136 TEAM LOTTO NL – JUMBO 61h 06′ 26” + 01h 07′ 32”
43. FRAGAUTIER Cyril 123 TEAM EUROPCAR 61h 08′ 04” + 01h 09′ 10”
44. GERGESCHKE Simon 86 TEAM GIANT-ALPECIN 61h 10′ 07” + 01h 11′ 13”
45. GBRYATES Adam 108 ORICA GREENEDGE 61h 10′ 54” + 01h 12′ 00”
46. FRAPÉRAUD Jean-Christophe 11 AG2R LA MONDIALE 61h 10′ 56” + 01h 12′ 02”
47. RSAJANSE VAN RENSBURG Jacques 214 MTN-QHUBEKA 61h 15′ 07” + 01h 16′ 13”
48. POLMAJKA Rafal 45 TINKOFF-SAXO 61h 15′ 43” + 01h 16′ 49”
49. PORMACHADO Tiago 98 TEAM KATUSHA 61h 17′ 08” + 01h 18′ 14”
50. SLOKOREN Kristijan 165 TEAM CANNONDALE-GARMIN 61h 17′ 22” + 01h 18′ 28”
51. NEDKELDERMAN Wilco 132 TEAM LOTTO NL – JUMBO 61h 17′ 43” + 01h 18′ 49”
52. SUISCHÄR Michael 67 BMC RACING TEAM 61h 19′ 01” + 01h 20′ 07”
53. NEDTEN DAM Laurens 137 TEAM LOTTO NL – JUMBO 61h 19′ 25” + 01h 20′ 31”
54. AUSPORTE Richie 35 TEAM SKY 61h 22′ 36” + 01h 23′ 42”
55. ESPMATE MARDONES Luis Angel 174 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 61h 23′ 08” + 01h 24′ 14”
56. GERBUCHMANN Emanuel 194 BORA-ARGON 18 61h 24′ 34” + 01h 25′ 40”
57. NEDDE KORT Koen 84 TEAM GIANT-ALPECIN 61h 24′ 41” + 01h 25′ 47”
58. SUIWYSS Marcel 189 IAM CYCLING 61h 25′ 26” + 01h 26′ 32”
59. FRALADAGNOUS Matthieu 26 FDJ 61h 25′ 48” + 01h 26′ 54”
60. LUXJUNGELS Bob 147 TREK FACTORY RACING 61h 27′ 05” + 01h 28′ 11”
61. UKRGRIVKO Andriy 4 ASTANA PRO TEAM 61h 27′ 56” + 01h 29′ 02”
62. FRAVOECKLER Thomas 129 TEAM EUROPCAR 61h 28′ 11” + 01h 29′ 17”
63. SUIWYSS Danilo 69 BMC RACING TEAM 61h 29′ 46” + 01h 30′ 52”
64. CZESTYBAR Zdenek 116 ETIXX-QUICK STEP 61h 30′ 55” + 01h 32′ 01”
65. FRASIMON Julien 177 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 61h 32′ 17” + 01h 33′ 23”
66. CANHESJEDAL Ryder 164 TEAM CANNONDALE-GARMIN 61h 32′ 44” + 01h 33′ 50”
67. RSAMEINTJES Louis 217 MTN-QHUBEKA 61h 34′ 31” + 01h 35′ 37”
68. GERVOSS Paul 199 BORA-ARGON 18 61h 35′ 25” + 01h 36′ 31”
69. ITACARUSO Damiano 62 BMC RACING TEAM 61h 36′ 32” + 01h 37′ 38”
70. ESPHERRADA LOPEZ José 56 MOVISTAR TEAM 61h 36′ 33” + 01h 37′ 39”
71. GERMARTENS Paul 135 TEAM LOTTO NL – JUMBO 61h 37′ 08” + 01h 38′ 14”
72. POROLIVEIRA Nelson 155 LAMPRE – MERIDA 61h 37′ 25” + 01h 38′ 31”
73. NORBOASSON HAGEN Edvald 211 MTN-QHUBEKA 61h 37′ 44” + 01h 38′ 50”
74. SUIHOLLENSTEIN Reto 187 IAM CYCLING 61h 39′ 41” + 01h 40′ 47”
75. POLKWIATKOWSKI Michal 111 ETIXX-QUICK STEP 61h 39′ 55” + 01h 41′ 01”
76. NEDCLEMENT Stef 184 IAM CYCLING 61h 40′ 13” + 01h 41′ 19”
77. ESPPLAZA MOLINA Ruben 156 LAMPRE – MERIDA 61h 40′ 23” + 01h 41′ 29”
78. CRODURASEK Kristijan 154 LAMPRE – MERIDA 61h 40′ 57” + 01h 42′ 03”
79. ERITEKLEHAIMANOT Daniel 219 MTN-QHUBEKA 61h 41′ 32” + 01h 42′ 38”
80. NEDWESTRA Lieuwe 9 ASTANA PRO TEAM 61h 41′ 37” + 01h 42′ 43”
81. FRADELAPLACE Anthony 203 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 61h 42′ 03” + 01h 43′ 09”
82. ESPNAVARRO GARCIA Daniel 175 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 61h 42′ 11” + 01h 43′ 17”
83. COLANACONA GOMEZ Winner Andrew 52 MOVISTAR TEAM 61h 42′ 44” + 01h 43′ 50”
84. FRACOPPEL Jérôme 185 IAM CYCLING 61h 42′ 44” + 01h 43′ 50”
85. ITASCARPONI Michele 7 ASTANA PRO TEAM 61h 43′ 24” + 01h 44′ 30”
86. FRATULIK ANGÉLO 128 TEAM EUROPCAR 61h 43′ 41” + 01h 44′ 47”
87. FRAFEDRIGO Pierrick 204 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 61h 43′ 53” + 01h 44′ 59”
88. GBRCUMMINGS Stephen 212 MTN-QHUBEKA 61h 43′ 59” + 01h 45′ 05”
89. CZEKONIG Leopold 33 TEAM SKY 61h 44′ 59” + 01h 46′ 05”
90. RSAJANSE VAN RENSBURG Reinardt 215 MTN-QHUBEKA 61h 45′ 00” + 01h 46′ 06”
91. BELVANMARCKE Sep 139 TEAM LOTTO NL – JUMBO 61h 45′ 27” + 01h 46′ 33”
92. POLHUZARSKI Bartosz 196 BORA-ARGON 18 61h 45′ 43” + 01h 46′ 49”
93. NEDPOELS Wouter 34 TEAM SKY 61h 46′ 45” + 01h 47′ 51”
94. AUSDENNIS Rohan 63 BMC RACING TEAM 61h 49′ 27” + 01h 50′ 33”
95. ESPVALLS FERRI Rafael 159 LAMPRE – MERIDA 61h 49′ 36” + 01h 50′ 42”
96. ITACARUSO Gianpaolo 92 TEAM KATUSHA 61h 49′ 37” + 01h 50′ 43”
97. AUTPREIDLER Georg 87 TEAM GIANT-ALPECIN 61h 49′ 44” + 01h 50′ 50”
98. GERDEGENKOLB John 81 TEAM GIANT-ALPECIN 61h 49′ 50” + 01h 50′ 56”
99. POLGOLAS Michal 113 ETIXX-QUICK STEP 61h 50′ 40” + 01h 51′ 46”
100. BELVERMOTE Julien 119 ETIXX-QUICK STEP 61h 51′ 14” + 01h 52′ 20”
101. ITAOSS Daniel 64 BMC RACING TEAM 61h 51′ 18” + 01h 52′ 24”
102. FRAQUEMENEUR Perrig 126 TEAM EUROPCAR 61h 52′ 01” + 01h 53′ 07”
103. FRAVAUGRENARD Benoît 29 FDJ 61h 52′ 24” + 01h 53′ 30”
104. FRAROY Jérémy 28 FDJ 61h 53′ 20” + 01h 54′ 26”
105. FRAFEILLU Brice 205 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 61h 53′ 27” + 01h 54′ 33”
106. NEDCURVERS Roy 83 TEAM GIANT-ALPECIN 61h 53′ 45” + 01h 54′ 51”
107. GBRYATES Simon 109 ORICA GREENEDGE 61h 54′ 44” + 01h 55′ 50”
108. SUIRAST Gregory 148 TREK FACTORY RACING 61h 55′ 10” + 01h 56′ 16”
109. SUIELMIGER Martin 186 IAM CYCLING 61h 55′ 24” + 01h 56′ 30”
110. FRAPERICHON Pierre-Luc 208 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 61h 56′ 00” + 01h 57′ 06”
111. ESPIRIZAR ARRANBURU Markel 146 TREK FACTORY RACING 61h 56′ 41” + 01h 57′ 47”
112. FRACOQUARD Bryan 122 TEAM EUROPCAR 61h 57′ 29” + 01h 58′ 35”
113. ITAMALORI Adriano 58 MOVISTAR TEAM 61h 57′ 45” + 01h 58′ 51”
114. FRASOUPE GEOFFREY 178 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 61h 57′ 48” + 01h 58′ 54”
115. NEDVAN EMDEN Jos 138 TEAM LOTTO NL – JUMBO 61h 59′ 06” + 02h 00′ 12”
116. ERIKUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi 216 MTN-QHUBEKA 61h 59′ 09” + 02h 00′ 15”
117. FRAVACHON Florian 209 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 61h 59′ 20” + 02h 00′ 26”
118. FRAFONSECA Armindo 206 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 62h 01′ 52” + 02h 02′ 58”
119. NORKRISTOFF Alexander 96 TEAM KATUSHA 62h 01′ 52” + 02h 02′ 58”
120. ITAPOZZATO Filippo 157 LAMPRE – MERIDA 62h 02′ 16” + 02h 03′ 22”
121. FRAGENIEZ Alexandre 25 FDJ 62h 03′ 16” + 02h 04′ 22”
122. GERGREIPEL André 75 LOTTO-SOUDAL 62h 04′ 20” + 02h 05′ 26”
123. FRALAPORTE Christophe 173 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 62h 04′ 23” + 02h 05′ 29”
124. FRADEMARE Arnaud 24 FDJ 62h 06′ 10” + 02h 07′ 16”
125. DENANDERSEN Michael Valgren 49 TINKOFF-SAXO 62h 07′ 44” + 02h 08′ 50”
126. FRARIBLON Christophe 17 AG2R LA MONDIALE 62h 08′ 01” + 02h 09′ 07”
127. BELDE GENDT Thomas 73 LOTTO-SOUDAL 62h 09′ 43” + 02h 10′ 49”
128. ITAQUINZIATO Manuel 65 BMC RACING TEAM 62h 09′ 55” + 02h 11′ 01”
129. FRAGERARD Arnaud 207 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 62h 10′ 19” + 02h 11′ 25”
130. COLSERPA SANTANDER José 158 LAMPRE – MERIDA 62h 11′ 00” + 02h 12′ 06”
131. FRAGENE Yohann 124 TEAM EUROPCAR 62h 11′ 11” + 02h 12′ 17”
132. GBRSTANNARD Ian 38 TEAM SKY 62h 11′ 56” + 02h 13′ 02”
133. BELWELLENS Tim 79 LOTTO-SOUDAL 62h 11′ 58” + 02h 13′ 04”
134. GBRCAVENDISH Mark 112 ETIXX-QUICK STEP 62h 12′ 47” + 02h 13′ 53”
135. ITATRENTIN Matteo 117 ETIXX-QUICK STEP 62h 13′ 33” + 02h 14′ 39”
136. ITABONO Matteo 152 LAMPRE – MERIDA 62h 15′ 17” + 02h 16′ 23”
137. FRASENECHAL Florian 176 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 62h 15′ 19” + 02h 16′ 25”
138. BELDEBUSSCHERE Jens 74 LOTTO-SOUDAL 62h 17′ 24” + 02h 18′ 30”
139. PORPIMANTA COSTA MENDES José Joao 197 BORA-ARGON 18 62h 17′ 46” + 02h 18′ 52”
140. ITATOSATTO Matteo 48 TINKOFF-SAXO 62h 19′ 38” + 02h 20′ 44”
141. NEDTIMMER Albert 89 TEAM GIANT-ALPECIN 62h 20′ 08” + 02h 21′ 14”
142. GBRROWE Luke 37 TEAM SKY 62h 21′ 29” + 02h 22′ 35”
143. COLARREDONDO MORENO Julian 142 TREK FACTORY RACING 62h 21′ 32” + 02h 22′ 38”
144. ITAGUARNIERI Jacopo 93 TEAM KATUSHA 62h 21′ 44” + 02h 22′ 50”
145. AUSHAAS Nathan 163 TEAM CANNONDALE-GARMIN 62h 22′ 18” + 02h 23′ 24”
146. GBRKENNAUGH Peter 32 TEAM SKY 62h 22′ 32” + 02h 23′ 38”
147. KAZGRUZDEV Dmitriy 5 ASTANA PRO TEAM 62h 22′ 55” + 02h 24′ 01”
148. FRAGAUDIN Damien 16 AG2R LA MONDIALE 62h 23′ 58” + 02h 25′ 04”
149. LTUNAVARDAUSKAS Ramunas 168 TEAM CANNONDALE-GARMIN 62h 24′ 14” + 02h 25′ 20”
150. GERSIEBERG Marcel 78 LOTTO-SOUDAL 62h 25′ 34” + 02h 26′ 40”
151. AUSDURBRIDGE Luke 103 ORICA GREENEDGE 62h 25′ 45” + 02h 26′ 51”
152. NEDLEEZER Thomas 134 TEAM LOTTO NL – JUMBO 62h 27′ 29” + 02h 28′ 35”
153. NEDWEENING Pieter 107 ORICA GREENEDGE 62h 27′ 41” + 02h 28′ 47”
154. AUTHALLER Marco 94 TEAM KATUSHA 62h 30′ 20” + 02h 31′ 26”
155. FRABRUN Fréderic 202 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 62h 30′ 48” + 02h 31′ 54”
156. FRAEDET Nicolas 172 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 62h 31′ 20” + 02h 32′ 26”
157. AUSRENSHAW Mark 115 ETIXX-QUICK STEP 62h 31′ 43” + 02h 32′ 49”
158. BELDEVOLDER Stijn 144 TREK FACTORY RACING 62h 31′ 50” + 02h 32′ 56”
159. USAFARRAR Tyler 213 MTN-QHUBEKA 62h 33′ 14” + 02h 34′ 20”
160. ITACIMOLAI Davide 153 LAMPRE – MERIDA 62h 36′ 41” + 02h 37′ 47”
161. LUXDIDIER Laurent 145 TREK FACTORY RACING 62h 36′ 46” + 02h 37′ 52”
162. AUTBRÄNDLE Matthias 182 IAM CYCLING 62h 38′ 18” + 02h 39′ 24”
163. AUSHANSEN Adam 76 LOTTO-SOUDAL 62h 39′ 03” + 02h 40′ 09”
164. BELVANBILSEN KENNETH 179 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 62h 42′ 09” + 02h 43′ 15”
165. NEDVAN BAARLE Dylan 169 TEAM CANNONDALE-GARMIN 62h 43′ 49” + 02h 44′ 55”
166. AUSMATTHEWS Michael 105 ORICA GREENEDGE 62h 44′ 22” + 02h 45′ 28”
167. FRANAULLEAU BRYAN 125 TEAM EUROPCAR 62h 48′ 33” + 02h 49′ 39”
168. CANTUFT Svein 106 ORICA GREENEDGE 62h 48′ 50” + 02h 49′ 56”
169. ESPERVITI OLLO Imanol 55 MOVISTAR TEAM 62h 51′ 17” + 02h 52′ 23”
170. FRACHAVANEL Sébastien 23 FDJ 62h 57′ 41” + 02h 58′ 47”
171. IRLBENNETT Sam 193 BORA-ARGON 18 63h 13′ 43” + 03h 14′ 49”