Gracie Elvin (Orica – AIS) najszybciej pokonała czwarty etap Internationale Thüringen Rundfahrt der Frauen. Liderką pozostała Lisa Brennauer (Velocio- SRAM).

Po porannej czasówce drugim etapem dzisiejszego dnia niemieckiego wyścigu był odcinek wokół Meerane. Zawodniczki miały do pokonania niespełna 80 kilometrów, a na ten dystans składały się cztery bardzo trudne rundy. Na metę prowadziła 250. metrowa hopka o nachyleniu 18 %.

rundfahrt 4 etapDość szybko na samotną akcję zdecydowała się Gracie Elvin (Orica – AIS). Australijka mocno pracowała i 28 kilometrów przed metą miała 2 minuty przewagi nad kolejnymi zawodniczkami. Pościg kontrolowała ekipa liderki, Velocio – SRAM.

Osiem kilometrów przed metą z peletonu skontrowała Hanka Kupfernagel (Niemcy). Finałowy podjazd jako pierwsza rozpoczęła Elvin i to ona wygrała ten trudny etap o kilka metrów przed konkurentkami. Druga była jej koleżanka z ekipy Emma Johansson, a podium etapowe uzupełniła liderka Lisa Brennauer (Velocio- SRAM).

Świetne piąte miejsce wywalczyła Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) i w generalce awansowała na szóstą pozycję.

Wyniki czwartego etapu:

1 Gracie Elvin (Aus) Orica – AIS 1:52:56
2 Emma Johansson (Swe) Orica – AIS 0:00:11
3 Lisa Brennauer (GER) Velocio – SRAM 0:00:12
4 Coryn Rivera (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:12
5 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 0:00:14
6 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products – UCK 0:00:15
7 Lotta Lepistö (Fin) Bigla Pro Cycling Team 0:00:15
8 Joëlle Numainville (Can) Bigla Pro Cycling Team 0:00:18
9 Amy Pieters (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:19
10 Nikki Harris (GBr) 0:00:19
11 Katie Hall (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:19
12 Lauren Stephens (USA) Team TIBCO – SVB 0:00:19
13 Karol-Ann Canuel (Can) Velocio – SRAM 0:00:19
14 Elise Delzenne (Fra) Velocio – SRAM 0:00:23
15 Amanda Spratt (Aus) Orica – AIS 0:00:25
16 Moniek Tenniglo (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:25
17 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:25
18 Charlotte Becker (GER) Hitec Products – UCK 0:00:25
19 Hanka Kupfernagel (GER) 0:00:25
20 Martina Ritter (AUT) BTC City Ljubljana 0:00:25
21 Hannah Ross (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:25
22 Jip Van Den Bos (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:25
23 Hanna Nilsson (Swe) 0:00:25
24 Annelies Van Doorslaer (Bel) Lensworld.eu – Zanatta 0:00:25
25 Sarah Roy (Aus) Orica – AIS 0:00:25
26 Kristabel Doebel-Hickok (USA) Team TIBCO – SVB 0:00:25
27 Sofie De Vuyst (Bel) Lensworld.eu – Zanatta 0:00:25
28 Jeanne Korevaar (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:25
29 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:32
30 Jenelle Crooks (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:00:32
31 Riejanne Markus (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:32
32 Monika Brzezna (Pol) 0:00:32
33 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products – UCK 0:00:32
34 Wiebke Rodieck (GER) 0:00:32
35 Katarzyna Wilkos (Pol) 0:00:36
36 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:00:36
37 Kathrin Hammes (GER) Team TIBCO – SVB 0:00:36
38 Emily Collins (NZl) Team TIBCO – SVB 0:00:36
39 Paulina Brzezna-Bentkowska (Pol) 0:00:36
40 Corinna Lechner (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:36
41 Chloe McConville (Aus) Orica – AIS 0:00:36
42 Hayley Simmonds (GBr) 0:00:36
43 Trixi Worrack (GER) Velocio – SRAM 0:00:36
44 Iris Slappendel (Ned) Bigla Pro Cycling Team 0:00:39
45 Sara Headley (USA) Team TIBCO – SVB 0:00:39
46 Rozanne Slik (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:40
47 Beate Zanner (GER) 0:00:40
48 Stephanie Pohl (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:40
49 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:00:42
50 Tayler Wiles (USA) Velocio – SRAM 0:00:42
51 Vera Koedooder (Ned) Bigla Pro Cycling Team 0:00:42
52 Caroline Schiff (GER) 0:00:42
53 Mieke Kröger (GER) Velocio – SRAM 0:00:42
54 Alexis Ryan (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:46
55 Lucy Coldwell (GBr) 0:00:46
56 Heather Fischer (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:48
57 Emilie Aubry (SUI) Bigla Pro Cycling Team 0:00:53
58 Anna Plichta (Pol) 0:00:56
59 Nina Kessler (Ned) Lensworld.eu – Zanatta 0:01:10
60 Anna Ramirez Bauxel (Esp) Bizkaia – Durango 0:01:13
61 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:01:16
62 Franziska Banzer (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:01:44
63 Allie Dragoo (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:46
64 Joanne Hogan (Aus) Team TIBCO – SVB 0:02:18
65 Shana Van Glabeke (Bel) Hitec Products – UCK 0:03:18
66 Olga Dobrynina (Rus) Bizkaia – Durango 0:03:23
67 Elena Utrobina (Rus) Bizkaia – Durango 0:03:30
68 Sophie Lacher (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:03:33
69 Theres Klein (GER) 0:03:34
70 Agnieszka Skalniak (Pol) 0:03:37
71 Jessica Mundy (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:03:38
72 Lotte Van Hoek (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:03:38
73 Kimberley Wells (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:03:41
74 Miriam Bjørnsrud (Nor) Hitec Products – UCK 0:03:41
75 Christina Koep (GER) 0:03:44
76 Ellen Skerritt (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:03:45
77 Janicke Gunvaldsen (Nor) Hitec Products – UCK 0:03:48
78 Jacqueline Dietrich (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:04:03
79 Shannon Malseed (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:04:35
80 Sarah Storey (GBr) 0:05:33
81 Kim De Baat (Ned) Lensworld.eu – Zanatta 0:06:51
82 Aleksandra Kardas (Pol) 0:09:29
83 Yvonne Fiedler (GER) 0:09:34
84 Georgia Baker (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:09:48
85 Inga Rodieck (GER) 0:09:52
86 Gabriella Shaw (GBr) 0:09:57
87 Nicole Moerig (Aus) 0:10:01
88 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:10:02
89 Maria Kantsyber (Rus) Bizkaia – Durango 0:10:24
90 Maaike Polspoel (Bel) Lensworld.eu – Zanatta 0:11:16
91 Evy Kuijpers (Ned) Lensworld.eu – Zanatta 0:11:33
92 Bethany Hayward (GBr) 0:11:46
93 Esmee Oosterman (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:14:51
94 Benita Wesselhoeft (GER) 0:14:51
DNF Svetlana Kashirina (Rus) Bizkaia – Durango
DNF Anna Zavershinskaya (Rus) Bizkaia – Durango
DNF Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
DNF Kelly Markus (Ned) Nationalmannschaft Niederlande

Klasyfikacja generalne po czwartym etapie:

1 Lisa Brennauer (GER) Velocio – SRAM 6:52:57
2 Lauren Stephens (USA) Team TIBCO – SVB 0:00:19
3 Karol-Ann Canuel (Can) Velocio – SRAM 0:00:41
4 Emma Johansson (Swe) Orica – AIS 0:00:42
5 Lotta Lepistö (Fin) Bigla Pro Cycling Team 0:00:47
6 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 0:00:53
7 Amanda Spratt (Aus) Orica – AIS 0:01:19
8 Tayler Wiles (USA) Velocio – SRAM 0:01:21
9 Gracie Elvin (Aus) Orica – AIS 0:01:24
10 Stephanie Pohl (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:01:27
11 Trixi Worrack (GER) Velocio – SRAM 0:01:30
12 Joëlle Numainville (Can) Bigla Pro Cycling Team 0:01:42
13 Hayley Simmonds (GBr) 0:01:52
14 Elise Delzenne (Fra) Velocio – SRAM 0:02:04
15 Hanka Kupfernagel (GER) 0:02:15
16 Amy Pieters (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:02:16
17 Katie Hall (USA) Nationalmannschaft USA 0:02:18
18 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:02:23
19 Martina Ritter (AUT) BTC City Ljubljana 0:02:30
20 Hanna Nilsson (Swe) 0:02:33
21 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:02:36
22 Charlotte Becker (GER) Hitec Products – UCK 0:02:39
23 Lucy Coldwell (GBr) 0:02:42
24 Emily Collins (NZl) Team TIBCO – SVB 0:02:43
25 Sofie De Vuyst (Bel) Lensworld.eu – Zanatta 0:02:46
26 Paulina Brzezna-Bentkowska (Pol) 0:02:46
27 Corinna Lechner (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:02:50
28 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:02:58
29 Kristabel Doebel-Hickok (USA) Team TIBCO – SVB 0:02:58
30 Kathrin Hammes (GER) Team TIBCO – SVB 0:02:59
31 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products – UCK 0:03:06
32 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products – UCK 0:03:10
33 Coryn Rivera (USA) Nationalmannschaft USA 0:03:25
34 Jenelle Crooks (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:03:35
35 Beate Zanner (GER) 0:03:38
36 Jeanne Korevaar (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:03:46
37 Caroline Schiff (GER) 0:03:55
38 Nikki Harris (GBr) 0:03:59
39 Iris Slappendel (Ned) Bigla Pro Cycling Team 0:04:08
40 Rozanne Slik (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:04:13
41 Riejanne Markus (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:04:19
42 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:04:33
43 Jip Van Den Bos (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:04:35
44 Mieke Kröger (GER) Velocio – SRAM 0:04:39
45 Chloe McConville (Aus) Orica – AIS 0:04:46
46 Hannah Ross (USA) Nationalmannschaft USA 0:04:56
47 Emilie Aubry (SUI) Bigla Pro Cycling Team 0:04:57
48 Monika Brzezna (Pol) 0:04:59
49 Moniek Tenniglo (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:05:00
50 Alexis Ryan (USA) Nationalmannschaft USA 0:05:01
51 Joanne Hogan (Aus) Team TIBCO – SVB 0:05:03
52 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:05:03
53 Heather Fischer (USA) Nationalmannschaft USA 0:05:15
54 Sara Headley (USA) Team TIBCO – SVB 0:05:16
55 Annelies Van Doorslaer (Bel) Lensworld.eu – Zanatta 0:05:19
56 Vera Koedooder (Ned) Bigla Pro Cycling Team 0:05:23
57 Wiebke Rodieck (GER) 0:05:52
58 Allie Dragoo (USA) Nationalmannschaft USA 0:05:54
59 Anna Plichta (Pol) 0:05:56
60 Anna Ramirez Bauxel (Esp) Bizkaia – Durango 0:06:18
61 Katarzyna Wilkos (Pol) 0:06:25
62 Sarah Roy (Aus) Orica – AIS 0:06:29
63 Agnieszka Skalniak (Pol) 0:07:45
64 Franziska Banzer (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:08:05
65 Elena Utrobina (Rus) Bizkaia – Durango 0:08:16
66 Miriam Bjørnsrud (Nor) Hitec Products – UCK 0:08:27
67 Lotte Van Hoek (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:08:29
68 Jacqueline Dietrich (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:08:59
69 Ellen Skerritt (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:09:16
70 Olga Dobrynina (Rus) Bizkaia – Durango 0:09:17
71 Sophie Lacher (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:09:41
72 Shannon Malseed (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:09:48
73 Shana Van Glabeke (Bel) Hitec Products – UCK 0:09:49
74 Jessica Mundy (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:10:01
75 Sarah Storey (GBr) 0:10:34
76 Theres Klein (GER) 0:10:57
77 Kimberley Wells (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:10:58
78 Janicke Gunvaldsen (Nor) Hitec Products – UCK 0:11:16
79 Nina Kessler (Ned) Lensworld.eu – Zanatta 0:12:17
80 Kim De Baat (Ned) Lensworld.eu – Zanatta 0:14:05
81 Christina Koep (GER) 0:14:48
82 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:16:44
83 Yvonne Fiedler (GER) 0:17:14
84 Inga Rodieck (GER) 0:17:20
85 Gabriella Shaw (GBr) 0:17:46
86 Nicole Moerig (Aus) 0:19:26
87 Maria Kantsyber (Rus) Bizkaia – Durango 0:19:38
88 Aleksandra Kardas (Pol) 0:20:35
89 Benita Wesselhoeft (GER) 0:24:47
90 Maaike Polspoel (Bel) Lensworld.eu – Zanatta 0:26:15
91 Bethany Hayward (GBr) 0:27:16
92 Georgia Baker (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:40:20
93 Evy Kuijpers (Ned) Lensworld.eu – Zanatta 0:41:08
94 Esmee Oosterman (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:47:52

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments