Lisa Brennauer (Velocio- SRAM) była najszybsza na trasie jazdy indywidualnej na czas Internationale Thüringen Rundfahrt der Frauen. Niemka została także nową liderką.

Organizatorzy niemieckiego wyścigu dla kobiet na dziś przygotowali dwa etapy. Przed południem panie sprawdziły się w trakcie jazdy indywidualnej na czas. Do przejechania było 19 kilometrów wokół Schmölln po dość wymagającym odcinku.

rundfahrt 3 etapDługo na prowadzeniu utrzymywała się Allie Dragoo (USA) z czasem 28’57”. Anna Plichta (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) zakończyła etap po 30 minutach i 12 sekundach. Amerykankę na prowadzeniu zmieniła dopiero Brytyjka Hayley Simmonds, która poprawiła jej czas o 14 sekund.

Prowadzenie zmieniało się jeszcze kilka razy, a ostatecznie najlepszy czas wykręciła Lisa Brennauer (Velocio- SRAM) – 27’40”. Drugie miejsce zajęła Lauren Stephens (Team TIBCO -SVB), która była gorsza od Niemki o …pięć setnych sekundy! Trzeci czas miała Karol-ann Canuel (Velocio- SRAM) – 28’02”.

Liderująca Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) przejechała trasę w 28’43” co niestety nie pozwoliło na utrzymanie prowadzenia w generalce. Gienia zajęła 10. miejsce i jest siódma w klasyfikacji generalnej. Paulina Brzeźna – Bentkowska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) zanotowała czas 30’05”.

Nową liderką została Brennauer.

Wyniki trzeciego etapu:

1 BRENNAUER, Lisa Velocio -SRAM 27:40.130
2 STEPHENS, Lauren TEAM TIBCO -SVB 27:40.830
3 CANUEL, Karol Ann Velocio -SRAM 22
4 WILES, Tayler Velocio -SRAM 30
5 LEPISTÖ, Lotta Bigla Pro Cycling Team 38
6 JOHANSSON, Emma Orica-AIS 40
7 POHL, Stephanie Nationalteam Deutschland 47
8 WORRACK, Trixi Velocio -SRAM 54
9 SIMMONDS, Hayley PEARL IZUMI -Sports Tours International 1:03
10 BUJAK, Eugenia BTC City LJUBLJANA 1:03
11 SPRATT, Amanda Orica-AIS 1:15
12 DRAGOO, Allie Nationalteam USA 1:17
13 PAVLUKHINA, Olena BTC City LJUBLJANA 1:18
14 NUMAINVILLE, Joelle Bigla Pro Cycling Team 1:24
15 ELVIN, Gracie Orica-AIS 1:33
16 KUPFERNAGEL, Hanka Maxx-Solar Women Cycling Team 1:37
17 KRÖGER, Mieke Velocio -SRAM 1:41
18 DELZENNE, Elise Velocio -SRAM 1:41
19 COLDWELL, Lucy Maxx-Solar Women Cycling Team 1:43
20 HALL, Katharine Nationalteam USA 1:46
21 STOREY, Sarah PEARL IZUMI -Sports Tours International 1:46
22 RITTER, Martina BTC City LJUBLJANA 1:52
23 SLAPPENDEL, Iris Bigla Pro Cycling Team 1:54
24 PIETERS, Amy Nationalteam Niederlande 1:57
25 BATAGELJ, Polona BTC City LJUBLJANA 1:58
26 RADOTIC, Mia BTC City LJUBLJANA 2:00
27 BECKER, Charlotte HITEC PRODUCTS 2:01
28 NILSSON, Hanna Maxx-Solar Women Cycling Team 2:08
29 HAMMES, Kathrin TEAM TIBCO -SVB 2:10
30 COLLINS, Emily TEAM TIBCO -SVB 2:11
31 KOEDOODER, Vera Bigla Pro Cycling Team 2:13
32 LECHNER, Corinna Nationalteam Deutschland 2:14
33 HOGAN, Joanne TEAM TIBCO -SVB 2:17
34 UTROBINA, Elena Team Bizkaia – Durango 2:20
35 HEADLEY, Sara TEAM TIBCO -SVB 2:21
36 DE VUYST, Sofie Lensworld.eu-Zannata 2:21
37 BRZEZNA, Paulina TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 2:25
38 PLICHTA, Anna TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 2:32
39 DOEBEL-HICOCK, Krista TEAM TIBCO -SVB 2:33
40 GUDERZO, Tatiana HITEC PRODUCTS 2:34
41 KITCHEN, Lauren HITEC PRODUCTS 2:34
42 ZANNER, Beate Maxx-Solar Women Cycling Team 2:45
43 SLIK, Rozanne Parkhotel Valkenburg Continental Team 2:48
44 DE BOER, Sophie Parkhotel Valkenburg Continental Team 2:49
45 CROOKS, Jenelle Nationalteam Australien 2:50
46 SKERRITT, Ellen Nationalteam Australien 3:02
47 AUBRY, Emilie Bigla Pro Cycling Team 3:06
48 McCONVILLE, Chloe Orica-AIS 3:12
49 SCHIFF, Carolin Team KOGA Ladies – Protective – Fachklinik Dr. Herzog 3:13
50 RIVERA, Coryn Nationalteam USA 3:15
51 RYAN, Alexis Nationalteam USA 3:17
52 KOREVAAR, Jeanne Nationalteam Niederlande 3:21
53 FISCHER, Heather Nationalteam USA 3:29
54 MALSEED, Shannon Nationalteam Australien 3:29
55 KESSLER, Nina Lensworld.eu-Zannata 3:33
56 MARKUS, Riejanne Parkhotel Valkenburg Continental Team 3:34
57 HARRIS, Nikki PEARL IZUMI -Sports Tours International 3:40
58 ROSS, Hannah Nationalteam USA 3:46
59 VAN GLABEKE, Shana HITEC PRODUCTS 3:49
60 BANZER, Franziska Nationalteam Deutschland 3:52
61 VAN HOEK, Lotte Nationalteam Niederlande 3:53
62 WESSELHOEFT, Benita Maxx-Solar Women Cycling Team 3:55
63 SKALNIAK, Agnieszka TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 3:55
64 DIETRICH, Jaqueline Nationalteam Deutschland 3:58
65 POST, Jermaine Parkhotel Valkenburg Continental Team 4:01
66 MUNDY, Jessica Nationalteam Australien 4:07
67 BJÖRNSRUD, Miriam HITEC PRODUCTS 4:08
68 VAN DOORSLAER, Annelies Lensworld.eu-Zannata 4:09
69 VAN DEN BOS, Jip Parkhotel Valkenburg Continental Team 4:10
70 RAMIREZ BAUXELL, Anna Team Bizkaia – Durango 4:14
71 FIEDLER, Yvonne Team KOGA Ladies – Protective – Fachklinik Dr. Herzog 4:23
72 KANTSYBER, Maria Team Bizkaia – Durango 4:24
73 BRZEZNA, Monika TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 4:27
74 TENNIGLO, Moniek Nationalteam Niederlande 4:35
75 BELEVANTSEVA, Svetlana Team Bizkaia – Durango 4:40
76 KLEIN, Theres Maxx-Solar Women Cycling Team 4:44
77 WILKOS, Katarzyna TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 4:51
78 DOBRYNINA, Olga Team Bizkaia – Durango 4:56
79 DE BAAT, Kim Lensworld.eu-Zannata 4:58
80 RODIECK, Inga Team KOGA Ladies – Protective – Fachklinik Dr. Herzog 4:59
81 WELLS, Kimberley Nationalteam Australien 5:01
82 RODIECK, Wiebke Team KOGA Ladies – Protective – Fachklinik Dr. Herzog 5:07
83 KOEP, Christina Team KOGA Ladies – Protective – Fachklinik Dr. Herzog 5:08
84 ROOIJAKKERS, Pauliena Parkhotel Valkenburg Continental Team 5:09
85 KARDAS, Aleksandra TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 5:10
86 LACHER, Sophie Nationalteam Deutschland 5:10
87 MARKUS, Kelly Nationalteam Niederlande 5:12
88 HAYWARD, Bethany PEARL IZUMI -Sports Tours International 5:30
89 KUIJPERS, Evy Lensworld.eu-Zannata 5:33
90 BAKER, Georgia Nationalteam Australien 5:44
91 PINTAR, Ursa BTC City LJUBLJANA 5:44
92 OOSTERMAN, Esmee Nationalteam Niederlande 5:45
93 ROY, Sarah Orica-AIS 6:04
94 GUNVALDSEN, Janicke HITEC PRODUCTS 6:06
95 MOERIG, Nicole PEARL IZUMI -Sports Tours International 6:56
96 POLSPOEL, Maaike Lensworld.eu-Zannata 7:14
97 ZAVERSHINSKAYA, Anna Team Bizkaia – Durango 10:15
98 SMALL, Carmen Bigla Pro Cycling Team 12:17
99 SHAW, Gabriella PEARL IZUMI -Sports Tours International 36:45

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 BRENNAUER, Lisa Velocio -SRAM 4:59:51
2 STEPHENS, Lauren TEAM TIBCO -SVB 10
3 CANUEL, Karol Ann Velocio -SRAM 32
4 LEPISTÖ, Lotta Bigla Pro Cycling Team 42
5 JOHANSSON, Emma Orica-AIS 47
6 WILES, Tayler Velocio -SRAM 49
7 BUJAK, Eugenia BTC City LJUBLJANA 49
8 POHL, Stephanie Nationalteam Deutschland 57
9 SPRATT, Amanda Orica-AIS 1:04
10 WORRACK, Trixi Velocio -SRAM 1:04
11 SIMMONDS, Hayley PEARL IZUMI -Sports Tours International 1:26
12 NUMAINVILLE, Joelle Bigla Pro Cycling Team 1:34
13 ELVIN, Gracie Orica-AIS 1:43
14 DELZENNE, Elise Velocio -SRAM 1:51
15 KUPFERNAGEL, Hanka Maxx-Solar Women Cycling Team 2:00
16 COLDWELL, Lucy Maxx-Solar Women Cycling Team 2:06
17 PIETERS, Amy Nationalteam Niederlande 2:07
18 BATAGELJ, Polona BTC City LJUBLJANA 2:08
19 HALL, Katharine Nationalteam USA 2:09
20 RADOTIC, Mia BTC City LJUBLJANA 2:10
21 RITTER, Martina BTC City LJUBLJANA 2:15
22 COLLINS, Emily TEAM TIBCO -SVB 2:17
23 NILSSON, Hanna Maxx-Solar Women Cycling Team 2:18
24 BRZEZNA, Paulina TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 2:20
25 BECKER, Charlotte HITEC PRODUCTS 2:24
26 LECHNER, Corinna Nationalteam Deutschland 2:24
27 PAVLUKHINA, Olena BTC City LJUBLJANA 2:26
28 DE VUYST, Sofie Lensworld.eu-Zannata 2:31
29 HAMMES, Kathrin TEAM TIBCO -SVB 2:33
30 DOEBEL-HICOCK, Krista TEAM TIBCO -SVB 2:43
31 GUDERZO, Tatiana HITEC PRODUCTS 2:44
32 HOGAN, Joanne TEAM TIBCO -SVB 2:55
33 KITCHEN, Lauren HITEC PRODUCTS 3:05
34 ZANNER, Beate Maxx-Solar Women Cycling Team 3:08
35 CROOKS, Jenelle Nationalteam Australien 3:13
36 SCHIFF, Carolin Team KOGA Ladies – Protective – Fachklinik Dr. Herzog 3:23
37 RIVERA, Coryn Nationalteam USA 3:23
38 KOREVAAR, Jeanne Nationalteam Niederlande 3:31
39 SLAPPENDEL, Iris Bigla Pro Cycling Team 3:39
40 SLIK, Rozanne Parkhotel Valkenburg Continental Team 3:43
41 HARRIS, Nikki PEARL IZUMI -Sports Tours International 3:50
42 DE BOER, Sophie Parkhotel Valkenburg Continental Team 3:57
43 MARKUS, Riejanne Parkhotel Valkenburg Continental Team 3:57
44 KRÖGER, Mieke Velocio -SRAM 4:07
45 POST, Jermaine Parkhotel Valkenburg Continental Team 4:11
46 AUBRY, Emilie Bigla Pro Cycling Team 4:14
47 DRAGOO, Allie Nationalteam USA 4:18
48 SKALNIAK, Agnieszka TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 4:18
49 VAN DEN BOS, Jip Parkhotel Valkenburg Continental Team 4:20
50 McCONVILLE, Chloe Orica-AIS 4:20
51 RYAN, Alexis Nationalteam USA 4:25
52 FISCHER, Heather Nationalteam USA 4:37
53 BRZEZNA, Monika TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 4:37
54 ROSS, Hannah Nationalteam USA 4:41
55 TENNIGLO, Moniek Nationalteam Niederlande 4:45
56 HEADLEY, Sara TEAM TIBCO -SVB 4:47
57 KOEDOODER, Vera Bigla Pro Cycling Team 4:51
58 BJÖRNSRUD, Miriam HITEC PRODUCTS 4:56
59 UTROBINA, Elena Team Bizkaia – Durango 4:56
60 VAN HOEK, Lotte Nationalteam Niederlande 5:01
61 VAN DOORSLAER, Annelies Lensworld.eu-Zannata 5:04
62 DIETRICH, Jaqueline Nationalteam Deutschland 5:06
63 PLICHTA, Anna TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 5:10
64 STOREY, Sarah PEARL IZUMI -Sports Tours International 5:11
65 RAMIREZ BAUXELL, Anna Team Bizkaia – Durango 5:15
66 MALSEED, Shannon Nationalteam Australien 5:23
67 RODIECK, Wiebke Team KOGA Ladies – Protective – Fachklinik Dr. Herzog 5:30
68 SKERRITT, Ellen Nationalteam Australien 5:41
69 WILKOS, Katarzyna TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 5:59
70 DOBRYNINA, Olga Team Bizkaia – Durango 6:04
71 ROY, Sarah Orica-AIS 6:14
72 LACHER, Sophie Nationalteam Deutschland 6:18
73 BANZER, Franziska Nationalteam Deutschland 6:31
74 MUNDY, Jessica Nationalteam Australien 6:33
75 VAN GLABEKE, Shana HITEC PRODUCTS 6:41
76 PINTAR, Ursa BTC City LJUBLJANA 6:52
77 ROOIJAKKERS, Pauliena Parkhotel Valkenburg Continental Team 6:54
78 DE BAAT, Kim Lensworld.eu-Zannata 7:24
79 WELLS, Kimberley Nationalteam Australien 7:27
80 KLEIN, Theres Maxx-Solar Women Cycling Team 7:33
81 RODIECK, Inga Team KOGA Ladies – Protective – Fachklinik Dr. Herzog 7:38
82 GUNVALDSEN, Janicke HITEC PRODUCTS 7:38
83 FIEDLER, Yvonne Team KOGA Ladies – Protective – Fachklinik Dr. Herzog 7:50
84 KANTSYBER, Maria Team Bizkaia – Durango 9:25
85 MOERIG, Nicole PEARL IZUMI -Sports Tours International 9:35
86 WESSELHOEFT, Benita Maxx-Solar Women Cycling Team 10:06
87 KOEP, Christina Team KOGA Ladies – Protective – Fachklinik Dr. Herzog 11:14
88 KARDAS, Aleksandra TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 11:16
89 KESSLER, Nina Lensworld.eu-Zannata 11:17
90 SMALL, Carmen Bigla Pro Cycling Team 13:49
91 POLSPOEL, Maaike Lensworld.eu-Zannata 15:09
92 HAYWARD, Bethany PEARL IZUMI -Sports Tours International 15:40
93 KUIJPERS, Evy Lensworld.eu-Zannata 29:45
94 BAKER, Georgia Nationalteam Australien 30:42
95 OOSTERMAN, Esmee Nationalteam Niederlande 33:11
96 MARKUS, Kelly Nationalteam Niederlande 33:26
97 ZAVERSHINSKAYA, Anna Team Bizkaia – Durango 37:55
98 SHAW, Gabriella PEARL IZUMI -Sports Tours International 39:11
99 BELEVANTSEVA, Svetlana Team Bizkaia – Durango 40:41