Moreno Moser (Cannondale – Garmin) zwyciężył na ostatnim etapie Int. Österreich-Rundfahrt-Tour of Austria. Zwycięzcą generalki został Víctor De La Parte (Team Vorarlberg), a na trzecim miejscu wyścig ukończył Jan Hirt reprezentujący CCC Sprandi Polkowice.

W ostatnim dniu ścigania w Austrii kolarzom przyszło się zmierzyć z etapem z Innsbrucka do Bregenz o długości ponad 184 kilometrów. Odcinek był wymagający, a po drodze trzeba było wspinać się na trzy premie górskie, w tym dwie pierwszej kategorii.

austria 8 etapNa podjeździe pod Mieminger Plateau (3. kategoria) peleton podzielił się, a na czele było siedmiu zawodników. Za nimi jechała kilkunastoosobowa grupka liderów, w której byli między innymi Víctor De La Parte (Team Vorarlberg), Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice) czy Ben Hermans (BMC Racing).

Podjazd pod Hahntennjoch (1. kategoria) spowodował, że obie grupy się zjechały i na czele mieliśmy aż 25 zawodników. Z tej sporej ucieczki na atak zdecydowało się siedmiu kolarzy: Eduard Vorganov (Katusha), Amael Moinard (BMC), Hubert Dupont (AG2R La Mondiale), Matej Mohorič (Cannondale – Garmin), Larry Warbasse (IAM), Natnael Berhane (MTN-Qhubeka) i Stephan Rabitsch (Felbermayr – Simplon Wels).

Wspinaczka na ostatnią górską premię także spowodowała przetasowania. Podjazd pod Hochtannberg rozpoczynała na czele piątka zawodników: Jesús Hernández (Tinkoff – Saxo), Felix Groβschartner (Team Felbermayr – Simplon Wels ), Manuel Senni (BMC), Larry Warbasse (IAM), Ben King (Cannondale – Garmin). Za nimi ze stratą piętnastu sekund kręcił Linus Gerdemann (Cult Energy Pro Cycling), który dość szybko dołączył do czołówki. Peleton tracił ponad minutę.

Premię górską wygrał Groβschartner, który tym samym został triumfatorem tej klasyfikacji. 30 kilometrów przed metą wszystko się zjechało, ale to nie oznaczało braku kolejnych ataków. Na 14 kilometrów przed kreską na czele była trójka: Gerdemann, Egor Silin (Katusha) i Tom Jelte Slagter (Cannondale – Garmin) z przewagą minuty nad kolejną grupą kolarzy.

Trójka świetnie współpracowała, ale na trzy kilometry przed metą peleton dogonił harcowników. O zwycięstwie zadecydował finisz z dużej grupy. Najszybszy okazał się Moreno Moser (Cannondale – Garmin). Drugi był David Tanner (IAM Cycling), a podium etapowe uzupełnił Clément Venturini (Cofidis).

Paweł Poljański (Tinkoff – Saxo) finiszował na dziesiątym miejscu.

Zwycięzcą generalki został Víctor De La Parte (Team Vorarlberg), a na trzecim miejscu wyścig ukończył Jan Hirt reprezentujący CCC Sprandi Polkowice.

Wyniki:

1    Moreno MOSER    ITA    TCG    4:44:36
2    David TANNER    AUS    IAM    +0
3    Clément VENTURINI    FRA    COF    +0
4    Evaldas SISKEVICIUS    LTU    M13    +0
5    Romain HARDY    FRA    COF    +0
6    Jan TRATNIK    SLO    AMP    +0
7    Davide VILLELLA    ITA    TCG    +0
8    Brent BOOKWALTER    USA    BMC    +0
9    Angel VICIOSO ARCOS    ESP    KAT    +0
10    Florian BISSINGER    GER    WSA    +0
11    Pawel POLJANSKI    POL    TCS    +0
12    Karel HNIK    CZE    CLT    +0
13    Ben HERMANS    BEL    BMC    +0
14    Quentin JAUREGUI    FRA    ALM    +0
15    Andi BAJC    SLO    AMP    +0
16    Mirko SELVAGGI    ITA    WGG    +0
17    Natnael BERHANE    ERI    MTN    +0
18    Matija KVASINA    CRO    RWS    +0
19    Eduard VORGANOV    RUS    KAT    +0
20    Peter KUSZTOR    HUN    AMP    +0
21    Marinus Cornelis MINNAARD    NED    WGG    +0
22    Pierre-Roger LATOUR    FRA    ALM    +0
23    Thomas DEGAND    BEL    IAM    +0
24    Egor SILIN    RUS    KAT    +0
25    Huub DUYN    NED    ROP    +0
26    Gediminas BAGDONAS    LTU    ALM    +0
27    Robert KISERLOVSKI    CRO    TCS    +0
28    Jan HIRT    CZE    CCC    +0
29    Sébastian BALDAUF    GER    HAC    +0
30    Patrick SCHELLING    SUI    IAM    +0
31    Víctor DE LA PARTE    ESP    VBG    +0
32    Stefan DENIFL    AUT    IAM    +0
33    Jure GOLCER    SLO    RWS    +0
34    Sylwester SZMYD    POL    CCC    +0
35    Francis DE GREEF    BEL    WGG    +0
36    Hans-Jörg LEOPOLD    AUT    WSA    +0
37    Lawrence WARBASSE    USA    IAM    +0
38    Evgeny PETROV    RUS    TCS    +0
39    Chris Anker SÖRENSEN    DEN    TCS    +0
40    Stephan RABITSCH    AUT    RWS    +0
41    Hubert DUPONT    FRA    ALM    +0
42    Dylan TEUNS    BEL    BMC    +0
43    Dennis PAULUS    AUT    AMP    +0
44    Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ    ESP    TCS    +0
45    Benjamin KING    USA    TCG    +0
46    Cyril LEMOINE    FRA    COF    +0
47    Felix GROSSSCHARTNER    AUT    RWS    +0
48    Rémy DI GREGORIO    FRA    M13    +0
49    Frederik VEUCHELEN    BEL    WGG    +0
50    Matej MOHORIC    SLO    TCG    +0
51    Manuel SENNI    ITA    BMC    +17
52    David WÖHRER    AUT    TIR    +17
53    Clement CHEVRIER    FRA    IAM    +17
54    Jesper HANSEN    DEN    TCS    +17
55    Marc DEMAAR    NED    ROP    +17
56    Julien EL FARES    FRA    M13    +19
57    Jaco VENTER    RSA    MTN    +19
58    Leszek PLUCINSKI    POL    CCC    +27
59    Tom Jelte SLAGTER    NED    TCG    +27
60    Branislau SAMOILAU    BLR    CCC    +38
61    Lukasz OWSIAN    POL    CCC    +38
62    Marco MARCATO    ITA    WGG    +1:23
63    Linus GERDEMANN    GER    CLT    +1:51
64    Rinaldo NOCENTINI    ITA    ALM    +2:03
65    Troels Ronning VINTHER    DEN    CLT    +2:46
66    Peter VELITS    SVK    BMC    +3:04
67    Amaël MOINARD    FRA    BMC    +3:04
68    Ruben ZEPUNTKE    GER    TCG    +16:19
69    Kristoffer SKJERPING    NOR    TCG    +16:19
70    Daniel PAULUS    AUT    VBG    +16:21
71    Sebastian SCHÖNBERGER    AUT    TIR    +16:21
72    Sjoerd VAN GINNEKEN    NED    ROP    +16:21
73    Maciej PATERSKI    POL    CCC    +16:21
74    Rudy MOLARD    FRA    COF    +16:21
75    Clemens FANKHAUSER    AUT    HAC    +16:21
76    Sven erik BYSTRØM    NOR    KAT    +16:21
77    Stefan PRAXMARER    AUT    TIR    +16:21
78    Berden DE VRIES    NED    ROP    +16:21
79    Guillaume BONNAFOND    FRA    ALM    +16:21
80    Yoann PAILLOT    FRA    M13    +16:21
81    Kristian SBARAGLI    ITA    MTN    +16:21
82    Nicolas BALDO    FRA    VBG    +16:21
83    Reinier HONIG    NED    ROP    +16:21
84    Andrea PIECHELE    ITA    BAR    +16:21
85    Frederik BACKAERT    BEL    WGG    +16:21
86    Etienne VAN EMPEL    NED    ROP    +16:21
87    Alexander BRUS    AUT    WSA    +16:21
88    Johnny HOOGERLAND    NED    ROP    +16:21
89    Biel KADRI    FRA    ALM    +16:21
90    Markus GOETZ    AUT    WSA    +16:21
91    Matthias KRIZEK    AUT    RWS    +16:21
92    Lukas PÖSTLBERGER    AUT    TIR    +16:21
93    Florian SCHIPFLINGER    AUT    TIR    +16:21
94    Johann VAN ZYL    RSA    MTN    +16:21
95    Songezo JIM    RSA    MTN    +16:21
96    Andreas GRAF    AUT    HAC    +16:21
97    Mike TERPSTRA    NED    ROP    +16:21
98    Florian GAUGL    AUT    WSA    +16:21
99    Andreas WALZEL    AUT    VBG    +16:21
100    Simone STERBINI    ITA    BAR    +16:31
101    Dejan BAJT    SLO    AMP    +16:31
102    Patrick JÄGER    AUT    VBG    +20:36
103    Jan SOKOL    AUT    WSA    +20:36
104    Andreas UMHALLER    AUT    AMP    +20:36
105    Dominik HRINKOW    AUT    HAC    +20:36
106    Alexander MEIER    GER    HAC    +20:36
107    Daniel LEHNER    AUT    VBG    +20:36
108    Martin WEISS    AUT    TIR    +20:36
109    Daniel AUER    AUT    WSA    +20:36
DNF    Bartlomiej MATYSIAK    POL    CCC
DNF    Mateusz TACIAK    POL    CCC
DNF    Gert JOEAAR    EST    COF
DNF    Gerald CIOLEK    GER    MTN
DNF    Jay Robert THOMSON    RSA    MTN
DNF    Youcef REGUIGUI    ALG    MTN
DNF    Gustav LARSSON    SWE    CLT
DNF    Christian Mager    GER    CLT
DNF    Joel ZANGERLE    LUX    CLT
DNF    Matej MARIN    SLO    RWS
DNF    Gregor MUHLBERGER    AUT    RWS
DNF    Martin SCHÖFFMANN    AUT    RWS
DNF    Andrea MANFREDI    ITA    BAR
DNF    Luca STERBINI    ITA    BAR
DNF    Paolo SIMION    ITA    BAR
DNF    Michael GOGL    AUT    TIR
DNF    Mario SCHOIBL    AUT    TIR
DNF    Grischa JANORSCHKE    GER    VBG
DNF    Marek CANECKY    SVK    AMP
DNF    Maximilian KUEN    AUT    AMP
DNF    Andreas MUELLER    AUT    HAC

Klasyfikacja generalna
1    Víctor DE LA PARTE    ESP    VBG    36:05:54
2    Ben HERMANS    BEL    BMC    +1:21
3    Jan HIRT    CZE    CCC    +1:32
4    Brent BOOKWALTER    USA    BMC    +2:13
5    Natnael BERHANE    ERI    MTN    +2:16
6    Egor SILIN    RUS    KAT    +3:00
7    Pierre-Roger LATOUR    FRA    ALM    +3:12
8    Thomas DEGAND    BEL    IAM    +3:16
9    Pawel POLJANSKI    POL    TCS    +3:20
10    Stefan DENIFL    AUT    IAM    +3:34
11    Dylan TEUNS    BEL    BMC    +4:11
12    Jure GOLCER    SLO    RWS    +4:28
13    Chris Anker SÖRENSEN    DEN    TCS    +4:42
14    Sylwester SZMYD    POL    CCC    +5:17
15    Robert KISERLOVSKI    CRO    TCS    +5:51
16    Matija KVASINA    CRO    RWS    +6:18
17    Hubert DUPONT    FRA    ALM    +6:19
18    Tom Jelte SLAGTER    NED    TCG    +6:53
19    Lawrence WARBASSE    USA    IAM    +7:05
20    Davide VILLELLA    ITA    TCG    +7:23
21    Marinus Cornelis MINNAARD    NED    WGG    +7:35
22    Eduard VORGANOV    RUS    KAT    +9:41
23    Huub DUYN    NED    ROP    +10:04
24    Karel HNIK    CZE    CLT    +10:19
25    Felix GROSSSCHARTNER    AUT    RWS    +10:35
26    Francis DE GREEF    BEL    WGG    +10:44
27    Peter KUSZTOR    HUN    AMP    +10:51
28    Romain HARDY    FRA    COF    +10:51
29    Branislau SAMOILAU    BLR    CCC    +11:20
30    Florian BISSINGER    GER    WSA    +11:28
31    Sébastian BALDAUF    GER    HAC    +11:28
32    Stephan RABITSCH    AUT    RWS    +12:55
33    Marc DEMAAR    NED    ROP    +13:59
34    Clement CHEVRIER    FRA    IAM    +14:20
35    Matej MOHORIC    SLO    TCG    +15:45
36    Evgeny PETROV    RUS    TCS    +15:54
37    David WÖHRER    AUT    TIR    +16:03
38    Rémy DI GREGORIO    FRA    M13    +17:18
39    Julien EL FARES    FRA    M13    +19:41
40    Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ    ESP    TCS    +20:32
41    Cyril LEMOINE    FRA    COF    +21:23
42    Hans-Jörg LEOPOLD    AUT    WSA    +21:32
43    Jesper HANSEN    DEN    TCS    +22:00
44    Benjamin KING    USA    TCG    +23:11
45    Manuel SENNI    ITA    BMC    +24:38
46    Clemens FANKHAUSER    AUT    HAC    +26:05
47    Dennis PAULUS    AUT    AMP    +26:08
48    Marco MARCATO    ITA    WGG    +27:55
49    Amaël MOINARD    FRA    BMC    +29:20
50    Andi BAJC    SLO    AMP    +29:54
51    Leszek PLUCINSKI    POL    CCC    +30:03
52    David TANNER    AUS    IAM    +30:30
53    Sebastian SCHÖNBERGER    AUT    TIR    +31:14
54    Nicolas BALDO    FRA    VBG    +33:03
55    Troels Ronning VINTHER    DEN    CLT    +33:31
56    Rudy MOLARD    FRA    COF    +34:17
57    Angel VICIOSO ARCOS    ESP    KAT    +34:29
58    Patrick SCHELLING    SUI    IAM    +34:49
59    Lukasz OWSIAN    POL    CCC    +35:38
60    Linus GERDEMANN    GER    CLT    +37:20
61    Mirko SELVAGGI    ITA    WGG    +37:42
62    Clément VENTURINI    FRA    COF    +39:03
63    Moreno MOSER    ITA    TCG    +40:11
64    Quentin JAUREGUI    FRA    ALM    +41:32
65    Frederik VEUCHELEN    BEL    WGG    +41:35
66    Mike TERPSTRA    NED    ROP    +41:37
67    Jan TRATNIK    SLO    AMP    +43:40
68    Matthias KRIZEK    AUT    RWS    +44:54
69    Evaldas SISKEVICIUS    LTU    M13    +47:46
70    Frederik BACKAERT    BEL    WGG    +47:58
71    Yoann PAILLOT    FRA    M13    +48:24
72    Markus GOETZ    AUT    WSA    +49:04
73    Guillaume BONNAFOND    FRA    ALM    +50:24
74    Peter VELITS    SVK    BMC    +50:32
75    Jaco VENTER    RSA    MTN    +51:24
76    Maciej PATERSKI    POL    CCC    +52:06
77    Sven erik BYSTRØM    NOR    KAT    +52:37
78    Stefan PRAXMARER    AUT    TIR    +55:03
79    Johann VAN ZYL    RSA    MTN    +55:43
80    Rinaldo NOCENTINI    ITA    ALM    +56:41
81    Biel KADRI    FRA    ALM    +56:44
82    Reinier HONIG    NED    ROP    +57:08
83    Berden DE VRIES    NED    ROP    +57:26
84    Daniel PAULUS    AUT    VBG    +58:48
85    Florian GAUGL    AUT    WSA    +59:26
86    Kristian SBARAGLI    ITA    MTN    +59:35
87    Ruben ZEPUNTKE    GER    TCG    +1:00:08
88    Kristoffer SKJERPING    NOR    TCG    +1:00:13
89    Gediminas BAGDONAS    LTU    ALM    +1:01:06
90    Martin WEISS    AUT    TIR    +1:05:25
91    Alexander MEIER    GER    HAC    +1:06:21
92    Simone STERBINI    ITA    BAR    +1:06:39
93    Andreas GRAF    AUT    HAC    +1:08:27
94    Johnny HOOGERLAND    NED    ROP    +1:09:52
95    Etienne VAN EMPEL    NED    ROP    +1:12:38
96    Florian SCHIPFLINGER    AUT    TIR    +1:12:44
97    Sjoerd VAN GINNEKEN    NED    ROP    +1:13:01
98    Lukas PÖSTLBERGER    AUT    TIR    +1:14:56
99    Andreas UMHALLER    AUT    AMP    +1:19:09
100    Andrea PIECHELE    ITA    BAR    +1:19:18
101    Jan SOKOL    AUT    WSA    +1:21:18
102    Andreas WALZEL    AUT    VBG    +1:21:20
103    Alexander BRUS    AUT    WSA    +1:27:39
104    Songezo JIM    RSA    MTN    +1:32:54
105    Daniel AUER    AUT    WSA    +1:39:26
106    Daniel LEHNER    AUT    VBG    +1:40:12
107    Dominik HRINKOW    AUT    HAC    +1:43:58
108    Dejan BAJT    SLO    AMP    +1:50:09
109    Patrick JÄGER    AUT    VBG    +2:05:32