Już jutro, czyli 24 czerwca w Strzelinie – zostaną rozdane pierwsze medale Mistrzostw Polski. Z rampy startowej zjadą wszystkie kategorie, począwszy od juniora do elity. Dodatkowo swoje umiejętności zaprezentują też tandemy.

Trasa:

MP_Strzelin1430992085053200000

 

mp czas profil

Zarówno start jak i meta czasówki, znajduje się w Strzelinie koło Wrocławia. Nawrót zlokalizowany jest za to w Kondratowicach.

Program pierwszego dnia mistrzostw:

08:00 – 09:00 – zbiórka uczestników do jazdy ind. na czas w Strzelinie ul. Rynek
09:15 – OFICJALNE OTWARCIE MISTRZOSTW POLSKI 2015
10:00 – START pierwszej zawodniczki w kat. Juniorka dyst. 15,0 km
10:45 – START pierwszego zawodnika w kat. Orlik I grupa dyst. 30,0 km
11:30 – START pierwszego zawodnika w kat. Orlik II grupa dyst. 30,0 km
12:15 – START pierwszego zawodnika w kat. Niewidomi i Niedowidzący dyst. 22,0 km
12:45 – START pierwszego zawodnika w kat. Junior dyst. 22,0 km
12:50 – dekoracja kat. Juniorka, Orlik
13:45 – START pierwszej zawodniczki w kat. Elita Kobiet i Orliczka dyst. 22,0 km
14:30 – START pierwszego zawodnika w kat. Elita M I grupa dyst. 44,0 km
14:35 – dekoracja kat. NiN, Junior
15:15 – START pierwszego zawodnika w kat. Elita M II grupa dyst. 44,0 km
15:20 – dekoracja kat. Orliczka, Elita K
16:35 – dekoracja kat. Elita M
17:15 – konferencja prasowa pierwsza trójka elity mężczyzn /Ośrodek Kultury/

 

Juniorki:

Najmłodsze zawodniczki będą rywalizowały na nieco skróconej – 15 kilometrowej trasie. Faworytką będzie dziesiąta na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w tej specjalności – Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska). Przed rokiem w krajowych mistrzostwach, wywalczyła srebro. Podopieczna trenera Marcina Adamówa, musi jednak uważać na Weronikę Humelt (UKS Mróz Jedynka Kórnik) oraz Agnieszkę Skalniak (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń).

Lista startowatutaj

 

Orlicy:

W tej kategorii tytułu sprzed roku, będzie bronił Szymon Rekita. 20-letni reprezentant włoskiej grupy Alto Pack, ale w Polsce startujący w barwach Warmii Biskupiec, bitwę o złoto stoczy prawdopodobnie z byłymi medalistami z którymi w przeszłości wygrywał m.in juniorach. Mowa tu m.in o takich kolarzach jak: Wojciech Sykała (Tarnovia Tarnowo Podgórne), Mikołaj Gutek (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń), Mateusz Kaźmierczak (KS Pogoń Mostostal Puławy) czy Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice).

Lista startowa tutaj

 

Tandemy:

Murowani faworyci do złota w tandemach na 22 kilometrowej trasie, to dwie załogi – Iwona Podkościelna i Aleksandra Wnuczek z klubu Hetman Lublin oraz ich partnerzy z zespołu – Marcin Polak i Michał Ładosz. Oba duety w tym sezonie zajmowały już miejsca na podium pucharu świata! Co więcej, Panie prowadzą w klasyfikacji generalnej tego cyklu!

Lista startowa kobiet tutaj

Lista startowa mężczyzn tutaj

 

Juniorzy:

Juniorzy w walce o tytuł mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas, także muszą pokonać dystans 22 kilometrów. W tej kategorii na głównego faworyta wyrasta brązowy przed rokiem – Damian Sławek (LKS Pom Strzelce Krajeńskie). O dobry rezultat postarają się z pewnością – Krzysztof Skibiński (LKKS Górnik DSR Author Wałbrzych), który rok temu był czwarty oraz Szymon Sajnok (GKS Cartusia Kartuzy).

Lista startowa tutaj

 

Elita kobiet i orliczki:

Eugenia Bujak (BTC Ljubliana City) będzie broniła tytułu mistrzyni Polski w gronie elity kobiet, a trzecia w tamtym wyścigu Katarzyna Niewiadoma (Rabo-Liv), dodatkowo wywalczyła złoto w orliczkach. Obie pojawią się w Strzelinie, a dodatkowo do tego pojedynku włączy się Anna Plichta (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń) oraz miejmy nadzieję dręczona kontuzjami – Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans).

Lista startowa orliczek tutaj

Lista startowa elity kobiettutaj

 

Elita mężczyzn:

Wyścig na czas elity mężczyzn (44 km), zapowiada się na najciekawszy od wielu lat! Przez brak na starcie Michała Kwiatkowskiego i Macieja Bodnara, poziom uczestników jest niesamowicie wyrównany. Pretendentów do złota jest kilku. Przede wszystkim Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice), który w przeszłości zdobywał już medale w tej specjalności. Mistrzami Polski elity byli Łukasz Bodnar (ActiveJet) oraz Tomasz Marczyński (Torku Seker Spor). W kategoriach młodzieżowych sukcesy odnosili Paweł Bernas i Kamil Gradek (ActiveJet). To samo dotyczy Przemysława Kasperkiewicza (AWT-GreenWay), który sam zdecydował o tym, by walczyć w gronie elity, a nie orlików. Nie zapominajmy o Bartoszu Huzarskim (Bora-Argon 18) i przede wszystkim Rafale Majce (Tinkoff-Saxo), który zadebiutuje w czasowych mistrzostwach Polski. Uwaga na znajdującego się w wysokiej formie Adama Stachowiaka (Kolss-BDC) i Marcina Białobłockiego (One Pro Cycling), który wreszcie zdecydował się na udział w krajowym czempionacie!

Lista startowa tutaj