Po raz pierwszy od ponad dziesięciu lat na trasie Tour de France nie zobaczymy choćby jednego z braci Schlecków. W składzie Trek Factory Racing na Wielką Pętlę zabrakło starszego – Franka.

Bracia Schleck przez ponad dziesięć lat byli jednymi z głównych aktorów największego kolarskiego wyścigu na świecie. Kulminacyjnym punktem ich kariery był rok 2011, gdy po raz pierwszy w historii Grand Boucle na podium znaleźli się dwaj bracia.

W kolejnych latach ich kariera nie była usłana różami. Frank w 2012 roku zanotował wpadkę dopingową, a młodszy – Andy – zakończył karierę pod koniec ubiegłego sezonu z powodu przewlekłej kontuzji kolana. Dziś drużyna Trek Factory Racing opublikowała listę dziewięciu zawodników, którzy pojadą w zbliżającym się Tour de France. Wśród nich zabrakło Franka, który również zmaga się z kontuzją kolana.

„Nieobecność na Tourze to wielka sprawa dla mnie. Tour to wyścig który kocham najbardziej, nawet pomimo tego, że to trzy tygodnie stresu. Wiele poświęciłem w tym roku, zrobiłem rekonesans trasy i jest to bardzo rozczarowujące, że nie będę mógł jechać w wyścigu i pomagać drużynie.”

– tak sprawę komentuje sam zawodnik, który liczy na to, że będzie miał szansę wrócić do Grand Tourów podczas hiszpańskiej Vuelty.

Źródło: velonews.com

Foto: nytimes.com

 

 

 

Poprzedni artykułDrużyny Sky i Trek ogłosiły składy na Tour de France
Następny artykułZapowiedź 1. dnia Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym 2015
Licencjat politologii na UAM, pracuje w sklepie rowerowym, półamatorsko jeździ rowerem. Za gadanie o dwóch kółkach chcą go wyrzucić z domu. Jeśli już nie zajmuje się rowerami, to marnuje czas na graniu w Fifę. W trakcie Tour de Pologne zazwyczaj jest na Woodstocku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments