Andre Greipel (Lotto-Soudal) jest liderem holenderskiej etapówki Ster ZLM Toer po dwóch dniach ścigania. W prologu bardzo dobrze spisał się Łukasz Wiśniowski (Etixx – Quick Step).

Wyścig Ster ZLM Toer rozpoczął się w środę w miejscowości Goes od 6,4 kilometrowego prologu. Najlepszy czas 7:30 wykręcił Roger Kluge. Niemiec z IAM Cycling pokonał o sekundę Martijna Keisera (Lotto Jumbo) oraz o dwie sekundy Victora Campenaertsa (Topsport Vlaanderen). Dziewiąty był Łukasz Wiśniowski ze stratą 9 sekund.

Pierwszy etap kończył się w miejscowości Rosmalen i liczył 183 kilometry. Profil był płaski i faworyzował sprinterów. Na mecie jako pierwsza zameldowała się niespełna 40 osobowa grupka. Najszybszy okazał się Andre Greipel (Lotto-Soudal), pokonując Edwarda Thuensa (Topsport Vlaanderen). Trzeci był Danny van Poppel (Trek Factory Racing).

Greipel został nowym liderem imprezy.

Wiśniowski przyjechał dziś w drugiej grupie, tracąc ponad 7 minut.

Wyniki 1. etapu:

1.      Greipel, Andre    Lotto-Soudal    4.12’22”
2.      Theuns, Edward    Topsport Vlaanderen-Baloise
3.      Van Poppel, Danny    Trek Factory Team
4.      Van Staeyen, Michael    Cofidis
5.      Sinkeldam, Ramon    Team Giant-Alpencin
6.      Kreder, Raymond    Roompot Orange Peloton
7.      Hofland, Moreno    Team LottoNL – Jumbo
8.      Lampaert, Yves    Etixx – Quick Step
9.      Dempster, Zakkari John    Bora – Argon 18
10.      Henderson, Gregory    Lotto-Soudal
11.      Vermeltfoort, Coen    Cylingteam Join`s – De Rijke
12.      Kreder, Wesley    Roompot Orange Peloton
13.      Schwarzmann, Michael    Bora – Argon 18
14.      Vanbilsen, Kenneth    Cofidis
15.      Waytens, Zico    Team Giant-Alpencin
16.      Zanotti, Marco    Parkhotel Valkenburg Continentalteam
17.      Declercq, Tim    Topsport Vlaanderen-Baloise
18.      Tjallingii, Maarten    Team LottoNL – Jumbo
19.      Brusselman, Twan    Cycling Team Jo Piels
20.      Mol, Wouter    Cylingteam Join`s – De Rijke
21.      Campenaerts, Victor    Topsport Vlaanderen-Baloise
22.      Sieberg, Marcel    Lotto-Soudal
23.      Debusschere, Jens    Lotto-Soudal
24.      Luijk van, Sven    Cycling Team Jo Piels
25.      Van Schip, Jan Willem    Baby – Dump Cyclingteam
26.      Aregger, Marcel    IAM Cycling
27.      Vanspeybrouck, Pieter    Topsport Vlaanderen-Baloise
28.      Wallays, Jelle    Topsport Vlaanderen-Baloise
29.      Van Hoecke, Gijs    Topsport Vlaanderen-Baloise
30.      Van Goethem, Brian    Roompot Orange Peloton
31.      Van Keirsbulck, Guillaume    Etixx – Quick Step
32.      Naesen, Oliver    Topsport Vlaanderen-Baloise
33.      Hamelink, Jasper    Metec-TKH Continental Cyclingteam
34.      Bak, Lars Ytting    Lotto-Soudal
35.      Van Lerberghe, Bert    Topsport Vlaanderen-Baloise
36.      Vingerling, Michael    Team3M
37.      Beukeboom, Dion    Parkhotel Valkenburg Continentalteam
38.      Van Zandbeek, Ronan    Cylingteam Join`s – De Rijke    35″
39.      Bol, Jetse    Cylingteam Join`s – De Rijke    7’38”
40.      De Maar, Marc    Roompot Orange Peloton    7’38”
41.      Eversdijk, Matthijs    Cylingteam Join`s – De Rijke    7’38”
42.      Van Zijl, Melvin    Team3M    7’38”
43.      Bol, Cees    Rabobank Development Team    7’38”
44.      Stauff, Andreas    MTN-Qhubeka    7’38”
45.      Lenderink, Peter    Rabobank Development Team    7’38”
46.      Castelijns, Twan    Baby – Dump Cyclingteam    7’38”
47.      Groenewegen, Dylan    Roompot Orange Peloton    7’38”
48.      Hereijgers, Kobus    Cylingteam Join`s – De Rijke    7’38”
49.      Veuchelen, Frederik    Wanty – Groupe Gobert    7’38”
50.      Bosman, Gert Jan    Cycling Team Jo Piels    7’38”
51.      Schoonbroodt, Bob    Parkhotel Valkenburg Continentalteam    7’38”
52.      Kers, Koos Jeroen    Baby – Dump Cyclingteam    7’38”
53.      Vermeulen, Jeff    Cycling Team Jo Piels    7’38”
54.      Benedetti, Cesare    Bora – Argon 18    7’38”
55.      Blokker, Joris    Parkhotel Valkenburg Continentalteam    7’38”
56.      Stevens, Timothy    Vastgoedservice-Golden Palace    7’38”
57.      Reguigui, Youcef    MTN-Qhubeka    7’38”
58.      Tolhoek, Antwan    Rabobank Development Team    7’38”
59.      Hoekstra, Jochem    Cycling Team Jo Piels    7’38”
60.      Cornelisse, Mitchell    Rabobank Development Team    7’38”
61.      Van der Haar, Lars    Team Giant-Alpencin    7’38”
62.      Markus, Barry    Team LottoNL – Jumbo    7’38”
63.      Meijers, Daan    Cylingteam Join`s – De Rijke    7’38”
64.      Curvers, Roy    Team Giant-Alpencin    7’38”
65.      Kittel, Marcel    Team Giant-Alpencin    7’38”
66.      Wisniowski, Lukasz    Etixx – Quick Step    7’38”  
67.      Roosen, Timo    Team LottoNL – Jumbo    7’38”
68.      Asselman, Jesper    Roompot Orange Peloton    7’38”
69.      Schorn, Daniel    Bora – Argon 18    7’38”
70.      Petit, Adrien    Cofidis    7’38”
71.      Konrad, Patrick    Bora – Argon 18    7’38”
72.      Chainel, Steve    Cofidis    7’38”
73.      Lemoine, Cyril    Cofidis    7’38”
74.      Vanlandschoot, James    Wanty – Groupe Gobert    7’38”
75.      Rollin, Dominique    Cofidis    7’38”
76.      Ahlstrand, Jonas    Cofidis    7’38”
77.      Merlier, Tim    Vastgoedservice-Golden Palace    7’38”
78.      Adams, Jens    Vastgoedservice-Golden Palace    7’38”
79.      Poutsma, Stefan    Cycling Team Jo Piels    7’38”
80.      Van Rhee, Joey    Cycling Team Jo Piels    7’38”
81.      Lammertink, Maurits    Roompot Orange Peloton    7’38”
82.      Wagner, Robert    Team LottoNL – Jumbo    7’38”
83.      Schillinger, Andreas    Bora – Argon 18    7’38”
84.      Stamsnijder, Tom    Team Giant-Alpencin    7’38”
85.      De Bie, Sean    Lotto-Soudal    7’38”
86.      Alafaci, Eugenio    Trek Factory Team    7’38”
87.      Flens, Rick    Team LottoNL – Jumbo    7’38”
88.      Coledan, Marco    Trek Factory Team    7’38”
89.      De Backer, Bert    Team Giant-Alpencin    7’38”
90.      Maes, Nikolos    Etixx – Quick Step    7’38”
91.      Cordeel, Sander    Vastgoedservice-Golden Palace    7’38”
92.      Steegmans, Gert    Trek Factory Team    7’38”
93.      Keizer, Martijn    Team LottoNL – Jumbo    7’38”
94.      Meersman, Gianni    Etixx – Quick Step    7’38”
95.      Goss, Matthew    MTN-Qhubeka    7’38”
96.      Venter, Jaco    MTN-Qhubeka    7’38”
97.      Leukemans, Bjorn    Wanty – Groupe Gobert    7’38”
98.      Jans, Roy    Wanty – Groupe Gobert    7’38”
99.      Matzka, Ralf    Bora – Argon 18    7’38”
100.      Kluge, Roger    IAM Cycling    7’38”
101.      Vereecken, Nicolas    Team3M    7’38”
102.      Te Brake, Remco    Metec-TKH Continental Cyclingteam    7’38”
103.      Stroetinga, Wim    Parkhotel Valkenburg Continentalteam    7’38”
104.      Van Winden, Dennis    Team LottoNL – Jumbo    7’38”
105.      Lang, Pirmin    IAM Cycling    7’38”
106.      Thwaites, Scott    Bora – Argon 18    7’38”
107.      Haussler, Heinrich    IAM Cycling    7’38”
108.      Peyskens, Dimitri    Team3M    8’03”
109.      Sabatini, Fabio    Etixx – Quick Step    8’04”
110.      Keisse, Iijo    Etixx – Quick Step    8’06”
111.      Van Der Vall, Lars    Baby – Dump Cyclingteam    8’06”
112.      Bugter, Luuc    Baby – Dump Cyclingteam    8’06”
113.      Havik, Piotr    Rabobank Development Team    8’06”
114.      Brammeier, Matt    MTN-Qhubeka    8’06”
115.      Ruijgh, Rob    Vastgoedservice-Golden Palace    8’06”
116.      Gmelich Meijling, Jarno    Metec-TKH Continental Cyclingteam    8’06”
117.      Sweering, Harry    Baby – Dump Cyclingteam    8’06”
118.      Van Ginneken, Sjoerd    Roompot Orange Peloton    8’06”
119.      Vermote, Alphonse    Vastgoedservice-Golden Palace    8’06”
120.      Pelucchi, Matteo    IAM Cycling    8’06”
121.      Riesebeek, Oscar    Metec-TKH Continental Cyclingteam    8’06”
122.      Sbaragli, Kristian    MTN-Qhubeka    8’06”
123.      Ariesen, Johim    Metec-TKH Continental Cyclingteam    8’06”
124.      Peeters, Rob    Vastgoedservice-Golden Palace    8’06”
125.      Ciolek, Gerald    MTN-Qhubeka    8’06”
126.      Quintanilla, Carlos Verona    Etixx – Quick Step    8’06”
127.      Busche, Matthew    Trek Factory Team    8’06”
128.      Ockeloen, Jasper    Parkhotel Valkenburg Continentalteam    8’06”
129.      Degand, Thomas    IAM Cycling    8’06”
130.      Holst Enger, Sondre    IAM Cycling    8’06”
131.      Kreder, Stefan    Metec-TKH Continental Cyclingteam    8’06”
132.      Van Den Berg, Jim    Parkhotel Valkenburg Continentalteam    8’06”
133.      Leten, Wouter    Metec-TKH Continental Cyclingteam    8’06”
134.      Van Poppel, Boy    Trek Factory Team    8’06”
135.      Joeaar, Gert    Cofidis    8’06”
136.      Vanendert, Dennis    Lotto-Soudal    8’06”
137.      Ariesen, Tim    Cycling Team Jo Piels    8’06”
138.      Groen, Ike    Cylingteam Join`s – De Rijke    8’06”
139.      Kouwenhoven, Sjoerd    Metec-TKH Continental Cyclingteam    8’06”
140.      Devriendt,Tom    Wanty – Groupe Gobert    8’06”
141.      De Man, Jaap    Team3M    8’06”
142.      Bakker, Dennis    Parkhotel Valkenburg Continentalteam    8’06”
143.      Janssens, Jimmy    Team3M    8’06”
144.      Dougall, Nicolas    MTN-Qhubeka    8’06”
145.      Degreve, Martijn    Team3M    8’06”
146.      Eefting, Roy    Baby – Dump Cyclingteam    8’20”
147.      De Troyer, Tim    Wanty – Groupe Gobert    8’20”
148.      Ghyselinck, Jan    Wanty – Groupe Gobert    8’20”
149.      Napolitano, Danilo    Wanty – Groupe Gobert    8’20”
150.      Lennertz, Sam    Vastgoedservice-Golden Palace    15’24”
151.      Boom, Nick    Baby – Dump Cyclingteam    15’26”
152.      McConvey, Connor    Team3M    15’26”

 

Klasyfikacja generalna:
1.      Greipel, Andre    Lotto-Soudal    4.19’52”
2.      Van Poppel, Danny    Trek Factory Team    2″
3.      Campenaerts, Victor    Topsport Vlaanderen-Baloise    2″
4.      Lampaert, Yves    Etixx – Quick Step    6″
5.      Henderson, Gregory    Lotto-Soudal    8″
6.      Tjallingii, Maarten    Team LottoNL – Jumbo    11″
7.      Wallays, Jelle    Topsport Vlaanderen-Baloise    11″
8.      Dempster, Zakkari John    Bora – Argon 18    12″
9.      Sieberg, Marcel    Lotto-Soudal    12″
10.      Theuns, Edward    Topsport Vlaanderen-Baloise    14″
11.      Van Goethem, Brian    Roompot Orange Peloton    14″
12.      Sinkeldam, Ramon    Team Giant-Alpencin    15″
13.      Vanbilsen, Kenneth    Cofidis    15″
14.      Debusschere, Jens    Lotto-Soudal    15″
15.      Van Hoecke, Gijs    Topsport Vlaanderen-Baloise    16″
16.      Hofland, Moreno    Team LottoNL – Jumbo    17″
17.      Van Keirsbulck, Guillaume    Etixx – Quick Step    17″
18.      Beukeboom, Dion    Parkhotel Valkenburg Continentalteam    18″
19.      Vanspeybrouck, Pieter    Topsport Vlaanderen-Baloise    18″
20.      Waytens, Zico    Team Giant-Alpencin    19″
21.      Vermeltfoort, Coen    Cylingteam Join`s – De Rijke    20″
22.      Declercq, Tim    Topsport Vlaanderen-Baloise    22″
23.      Van Lerberghe, Bert    Topsport Vlaanderen-Baloise    23″
24.      Bak, Lars Ytting    Lotto-Soudal    24″
25.      Schwarzmann, Michael    Bora – Argon 18    25″
26.      Hamelink, Jasper    Metec-TKH Continental Cyclingteam    29″
27.      Brusselman, Twan    Cycling Team Jo Piels    29″
28.      Aregger, Marcel    IAM Cycling    30″
29.      Naesen, Oliver    Topsport Vlaanderen-Baloise    30″
30.      Mol, Wouter    Cylingteam Join`s – De Rijke    31″
31.      Kreder, Raymond    Roompot Orange Peloton    31″
32.      Van Schip, Jan Willem    Baby – Dump Cyclingteam    31″
33.      Vingerling, Michael    Team3M    35″
34.      Van Staeyen, Michael    Cofidis    43″
35.      Kreder, Wesley    Roompot Orange Peloton    46″
36.      Zanotti, Marco    Parkhotel Valkenburg Continentalteam    48″
37.      Luijk van, Sven    Cycling Team Jo Piels    1’09”
38.      Van Zandbeek, Ronan    Cylingteam Join`s – De Rijke    1’17”
39.      Kluge, Roger    IAM Cycling    7’38”
40.      Keizer, Martijn    Team LottoNL – Jumbo    7’39”
41.      De Bie, Sean    Lotto-Soudal    7’42”
42.      Wisniowski, Lukasz    Etixx – Quick Step    7’47”  
43.      Coledan, Marco    Trek Factory Team    7’48”
44.      Kittel, Marcel    Team Giant-Alpencin    7’50”
45.      Wagner, Robert    Team LottoNL – Jumbo    7’51”
46.      Haussler, Heinrich    IAM Cycling    7’53”
47.      Schoonbroodt, Bob    Parkhotel Valkenburg Continentalteam    7’55”
48.      Maes, Nikolos    Etixx – Quick Step    7’55”
49.      Vereecken, Nicolas    Team3M    7’58”
50.      Van der Haar, Lars    Team Giant-Alpencin    7’58”
51.      Castelijns, Twan    Baby – Dump Cyclingteam    7’58”
52.      Lang, Pirmin    IAM Cycling    7’59”
53.      Meersman, Gianni    Etixx – Quick Step    7’59”
54.      Petit, Adrien    Cofidis    8’01”
55.      Stroetinga, Wim    Parkhotel Valkenburg Continentalteam    8’01”
56.      Lemoine, Cyril    Cofidis    8’01”
57.      Roosen, Timo    Team LottoNL – Jumbo    8’01”
58.      Lammertink, Maurits    Roompot Orange Peloton    8’02”
59.      Poutsma, Stefan    Cycling Team Jo Piels    8’02”
60.      Hoekstra, Jochem    Cycling Team Jo Piels    8’03”
61.      Bol, Cees    Rabobank Development Team    8’03”
62.      Steegmans, Gert    Trek Factory Team    8’04”
63.      Schillinger, Andreas    Bora – Argon 18    8’05”
64.      Konrad, Patrick    Bora – Argon 18    8’05”
65.      Asselman, Jesper    Roompot Orange Peloton    8’06”
66.      Van Winden, Dennis    Team LottoNL – Jumbo    8’06”
67.      Venter, Jaco    MTN-Qhubeka    8’06”
68.      Lenderink, Peter    Rabobank Development Team    8’06”
69.      Vermeulen, Jeff    Cycling Team Jo Piels    8’07”
70.      Rollin, Dominique    Cofidis    8’08”
71.      Matzka, Ralf    Bora – Argon 18    8’08”
72.      Alafaci, Eugenio    Trek Factory Team    8’08”
73.      Schorn, Daniel    Bora – Argon 18    8’09”
74.      Tolhoek, Antwan    Rabobank Development Team    8’09”
75.      Chainel, Steve    Cofidis    8’09”
76.      Meijers, Daan    Cylingteam Join`s – De Rijke    8’10”
77.      Thwaites, Scott    Bora – Argon 18    8’10”
78.      Te Brake, Remco    Metec-TKH Continental Cyclingteam    8’10”
79.      Van Zijl, Melvin    Team3M    8’10”
80.      Blokker, Joris    Parkhotel Valkenburg Continentalteam    8’10”
81.      Veuchelen, Frederik    Wanty – Groupe Gobert    8’11”
82.      Adams, Jens    Vastgoedservice-Golden Palace    8’11”
83.      Groenewegen, Dylan    Roompot Orange Peloton    8’12”
84.      Leukemans, Bjorn    Wanty – Groupe Gobert    8’12”
85.      Jans, Roy    Wanty – Groupe Gobert    8’12”
86.      Bol, Jetse    Cylingteam Join`s – De Rijke    8’13”
87.      Van Rhee, Joey    Cycling Team Jo Piels    8’14”
88.      Flens, Rick    Team LottoNL – Jumbo    8’14”
89.      Merlier, Tim    Vastgoedservice-Golden Palace    8’14”
90.      Benedetti, Cesare    Bora – Argon 18    8’15”
91.      De Maar, Marc    Roompot Orange Peloton    8’15”
92.      Cordeel, Sander    Vastgoedservice-Golden Palace    8’16”
93.      Stamsnijder, Tom    Team Giant-Alpencin    8’16”
94.      Kers, Koos Jeroen    Baby – Dump Cyclingteam    8’16”
95.      Goss, Matthew    MTN-Qhubeka    8’17”
96.      De Backer, Bert    Team Giant-Alpencin    8’17”
97.      Curvers, Roy    Team Giant-Alpencin    8’18”
98.      Markus, Barry    Team LottoNL – Jumbo    8’19”
99.      Ahlstrand, Jonas    Cofidis    8’19”
100.      Hereijgers, Kobus    Cylingteam Join`s – De Rijke    8’20”
101.      Sabatini, Fabio    Etixx – Quick Step    8’22”
102.      Van Poppel, Boy    Trek Factory Team    8’24”
103.      Eversdijk, Matthijs    Cylingteam Join`s – De Rijke    8’24”
104.      Bosman, Gert Jan    Cycling Team Jo Piels    8’24”
105.      Reguigui, Youcef    MTN-Qhubeka    8’25”
106.      Dougall, Nicolas    MTN-Qhubeka    8’26”
107.      Stauff, Andreas    MTN-Qhubeka    8’27”
108.      Stevens, Timothy    Vastgoedservice-Golden Palace    8’28”
109.      Vanlandschoot, James    Wanty – Groupe Gobert    8’29”
110.      Busche, Matthew    Trek Factory Team    8’32”
111.      Joeaar, Gert    Cofidis    8’32”
112.      Cornelisse, Mitchell    Rabobank Development Team    8’32”
113.      Janssens, Jimmy    Team3M    8’36”
114.      Degand, Thomas    IAM Cycling    8’36”
115.      Van Ginneken, Sjoerd    Roompot Orange Peloton    8’37”
116.      Peeters, Rob    Vastgoedservice-Golden Palace    8’37”
117.      Ghyselinck, Jan    Wanty – Groupe Gobert    8’38”
118.      Riesebeek, Oscar    Metec-TKH Continental Cyclingteam    8’39”
119.      Brammeier, Matt    MTN-Qhubeka    8’40”
120.      Gmelich Meijling, Jarno    Metec-TKH Continental Cyclingteam    8’40”
121.      Holst Enger, Sondre    IAM Cycling    8’41”
122.      Ciolek, Gerald    MTN-Qhubeka    8’42”
123.      De Man, Jaap    Team3M    8’42”
124.      Ariesen, Tim    Cycling Team Jo Piels    8’44”
125.      Van Der Vall, Lars    Baby – Dump Cyclingteam    8’44”
126.      Keisse, Iijo    Etixx – Quick Step    8’44”
127.      Sbaragli, Kristian    MTN-Qhubeka    8’44”
128.      Vanendert, Dennis    Lotto-Soudal    8’45”
129.      Bugter, Luuc    Baby – Dump Cyclingteam    8’45”
130.      Havik, Piotr    Rabobank Development Team    8’46”
131.      Vermote, Alphonse    Vastgoedservice-Golden Palace    8’47”
132.      Groen, Ike    Cylingteam Join`s – De Rijke    8’48”
133.      Peyskens, Dimitri    Team3M    8’51”
134.      Bakker, Dennis    Parkhotel Valkenburg Continentalteam    8’53”
135.      Quintanilla, Carlos Verona    Etixx – Quick Step    8’53”
136.      Sweering, Harry    Baby – Dump Cyclingteam    8’53”
137.      Van Den Berg, Jim    Parkhotel Valkenburg Continentalteam    8’54”
138.      Ruijgh, Rob    Vastgoedservice-Golden Palace    8’54”
139.      Degreve, Martijn    Team3M    8’54”
140.      De Troyer, Tim    Wanty – Groupe Gobert    8’54”
141.      Kouwenhoven, Sjoerd    Metec-TKH Continental Cyclingteam    8’55”
142.      Devriendt,Tom    Wanty – Groupe Gobert    8’56”
143.      Kreder, Stefan    Metec-TKH Continental Cyclingteam    9’05”
144.      Napolitano, Danilo    Wanty – Groupe Gobert    9’08”
145.      Ariesen, Johim    Metec-TKH Continental Cyclingteam    9’12”
146.      Ockeloen, Jasper    Parkhotel Valkenburg Continentalteam    9’16”
147.      Leten, Wouter    Metec-TKH Continental Cyclingteam    9’24”
148.      Pelucchi, Matteo    IAM Cycling    9’25”
149.      Eefting, Roy    Baby – Dump Cyclingteam    10’12”
150.      McConvey, Connor    Team3M    16’03”
151.      Lennertz, Sam    Vastgoedservice-Golden Palace    16’07”
152.      Boom, Nick    Baby – Dump Cyclingteam    16’16”