Telewizja Polska przeprowadzi transmisje na żywo z wyścigów elity, podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym Sobótka – Strzelin Kondratowice, które odbędą się w dniach 24-28 czerwca.

Przypomnijmy, że od tego roku poza KS Ślęża Sobótka, współorganizatorem mistrzostw będzie Lang Team. Czesław Lang obiecuje, iż będą to mistrzostwa zorganizowane na najwyższym poziomie.

To będą najlepsze krajowe mistrzostwa na świecie. Dotychczas Mistrzostwa Polski były trochę w cieniu innych imprez, ale teraz mamy Mistrza Świata i musimy to wykorzystać. Dzięki telewizji możemy pokazać wyścig w całym kraju i nie tylko kibicom kolarstwa, ale ogólnie fascynatom sportu. Impreza takiej rangi musi mieć odpowiedni rozgłos – powiedział Czesław Lang.

Swój udział w mistrzostwach potwierdziły największe gwiazdy polskiego kolarstwa: m.in. mistrz świata Michał Kwiatkowski, a także Rafał Majka i Przemysław Niemiec.

Sportowy kanał Telewizji Polskiej – TVP Sport pokaże na żywo dwa wyścigi, środową czasówkę, a także niedzielny wyścig ze startu wspólnego elity mężczyzn. W niedzielę, właściwie od samego rana będzie można zobaczyć co się dzieje na trasie w Sobótce, dzięki 10-30 minutowym meldunkom na żywo. Od godziny 15:05 obejrzymy już dwugodzinną relację z końcowych kilometrów rywalizacji.

Do transmisji telewizyjnej ma być użyty m.in. helikopter. Liczymy także na dobry i fachowy komentarz.

Plan transmisji telewizyjnych z Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym 2015:

24.06., godz. 15:30 (środa), TVP Sport – Mistrzostwa Polski – Strzelin: jazda indywidualna na czas (Elita Mężczyzn) – na żywo

28.06 (niedziela), TVP Sport – Mistrzostwa Polski – Sobótka 2015: wyścig ze startu wspólnego (Elita Mężczyzn) – na żywo

godz. 11.05 – relacja ze startu (30 min.)

godz. 12:30 – meldunek z trasy (15 min.)

godz. 13:45 – meldunek z trasy (10 min.)

godz. 15:05 – relacja z końcowych kilometrów (120 min.)

Animacja trasy Mistrzostw Polski 2015: