Kristian Durasek (Lampre-Merida) spektakularnie zwyciężył na mecie 2. etapu Tour de Suisse. Liderem pozostał Tom Dumoulin (Giant-Alpecin).

Drugi etap Tour de Suisse to górzysty odcinek, rozegrany na rundach ze startem i metą w miejscowości Risch Rotkreuz o długości 161 kilometrów. Na ostatnich 40 kilometrach, czekały dwie premie górskie 2. kategorii pod Michaelskreuz. Wcześniej punkty do klasyfikacji górskiej rozdano na dwóch wzniesieniach. Pierwsze znajdowało się na niespełna 13 kilometrze.

Tour de Suisse 2

Zaraz po starcie, bardzo aktywny był Sylwester Szmyd. Zawodnik CCC Sprandi Polkowice wygrał pierwszą górską premię, ale niestety nie zdołał załapać się do ucieczki dnia. Byli w niej za to: Luka Piebernik (Lampre-Merida), Cameron Meyer (Orica GreenEdge), Valerio Agnoli (Astana) oraz Jurgen Roelandts (Lotto-Soudal). 60 kilometrów przed kreską, peleton tracił do nich blisko 3 minuty.

Przedostatni podjazd zweryfikował formę zawodników z czołówki. Na czele utrzymali się jedynie Piebernik i Meyer. Tempo w peletonie nie było wysokie, a po zjazdach różnica dzieląca zasadniczą grupę od uciekającej dwójki, wynosiła półtorej minuty.

Finałowe wzniesienie to już bardzo duże przetasowania. Słoweńca i Australijczyka doścignięto, a trenujący w Szwajcarii Michał Kwiatkowski (Etixx – Quick Step), “odbił” i spokojnie podążał w kierunku linii mety.

Atakować próbowali m.in Jakob Fuglsang (Astana) i Julian Aredondo (Trek Factory Racing). O jak najwyższą lokatę walczyli Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice) i Rafał Majka (Tinkoff-Saxo).

Z przewagą kilku sekund, jako pierwsi na szczycie zameldowali się: Fuglsang, Geraint Thomas (Sky Team) oraz Simon Spilak (Katusha). Za nimi piątkę zawodników ciągnął lider – Tom Dumoulin (Giant-Shimano), która dojechała do prowadzących na zjeździe.

Na ostatnich 3 kilometrach próbowali atakować Thibaut Pinot (FDJ.fr) i Tom Dumoulin, ale żadna z tych akcji nie przyniosła żadnych rezultatów. Na ostatnim kilometrze, zawahanie pozostałych kolarzy wykorzystał Kristian Durasek (Lampre-Merida). Chorwat w pięknym stylu zgubił wszystkich i jako pierwszy zameldował się na mecie. Po drugie miejsce zafiniszował Daniel Moreno (Katusha), a trzeci był Arredondo.

Tom Dumoulin pozostał liderem. Najlepiej z zawodników CCC Sprandi Polkowice spisał się Davide Rebellin, który był 26. Tuż za nim zameldował się Przemysław Niemiec (Lampre-Merida). Obaj stracili 1 minutę i 1 sekundę.

Wyniki:

1    Kristijan DURASEK    LAMPRE – MERIDA    3:36:52
2    Daniel MORENO FERNANDEZ    TEAM KATUSHA    0:00:04
3    Julian David ARREDONDO MORENO    TREK FACTORY RACING    0:00:04
4    Thibaut PINOT    FDJ    0:00:04
5    Geraint THOMAS    TEAM SKY    0:00:04
6    Simon SPILAK    TEAM KATUSHA    0:00:04
7    Miguel Angel LOPEZ MORENO    ASTANA PRO TEAM    0:00:04
8    Jakob FUGLSANG    ASTANA PRO TEAM    0:00:04
9    Tom DUMOULIN    TEAM GIANT – ALPECIN    0:00:04
10    Peter SAGAN    TINKOFF – SAXO    0:00:14
11    Ben HERMANS    BMC RACING TEAM    0:00:14
12    Bob JUNGELS    TREK FACTORY RACING    0:00:14
13    Winner ANACONA GOMEZ    MOVISTAR TEAM    0:00:14
14    Robert GESINK    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:14
15    Steve MORABITO    FDJ    0:00:14
16    Sébastien REICHENBACH    IAM CYCLING    0:00:14
17    Jhoan Esteban CHAVES RUBIO    ORICA GreenEDGE    0:00:14
18    Domenico POZZOVIVO    AG2R LA MONDIALE    0:00:14
19    Alexey LUTSENKO    ASTANA PRO TEAM    0:01:01
20    Michael ALBASINI    ORICA GreenEDGE    0:01:01
21    Jose Joaquin ROJAS GIL    MOVISTAR TEAM    0:01:01
22    Enrico GASPAROTTO    WANTY – GROUPE GOBERT    0:01:01
23    Martin ELMIGER    IAM CYCLING    0:01:01
24    Valerio CONTI    LAMPRE – MERIDA    0:01:01
25    Greg VAN AVERMAET    BMC RACING TEAM    0:01:01
26    Jan BAKELANTS    AG2R LA MONDIALE    0:01:01
27    Davide REBELLIN    CCC SPRANDI POLKOWICE    0:01:01
28    Przemyslaw NIEMIEC    LAMPRE – MERIDA    0:01:01
29    Gianluca BRAMBILLA    ETIXX – QUICK STEP    0:01:01
30    Jurgen VAN DEN BROECK    LOTTO SOUDAL    0:01:01
31    Kanstantsin SIUTSOU    TEAM SKY    0:01:01
32    Francis DE GREEF    WANTY – GROUPE GOBERT    0:01:01
33    Sergio Luis HENAO MONTOYA    TEAM SKY    0:01:01
34    Eros CAPECCHI    MOVISTAR TEAM    0:01:01
35    David LOPEZ GARCIA    TEAM SKY    0:01:01
36    Laurens TEN DAM    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:01:05
37    Rafal MAJKA    TINKOFF – SAXO    0:01:05
38    Jon IZAGUIRRE INSAUSTI    MOVISTAR TEAM    0:01:05
39    Stefan SCHUMACHER    CCC SPRANDI POLKOWICE    0:02:19
40    Thomas DANIELSON    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:02:19
41    Frank SCHLECK    TREK FACTORY RACING    0:02:19
42    Luka PIBERNIK    LAMPRE – MERIDA    0:02:19
43    Darwin ATAPUMA HURTADO    BMC RACING TEAM    0:02:19
44    Mirko SELVAGGI    WANTY – GROUPE GOBERT    0:02:19
45    Manuel SENNI    BMC RACING TEAM    0:02:19
46    Andre Fernando S. Martins CARDOSO    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:02:19
47    Warren BARGUIL    TEAM GIANT – ALPECIN    0:02:19
48    Silvan DILLIER    BMC RACING TEAM    0:05:35
49    Michael VALGREN    TINKOFF – SAXO    0:05:35
50    Philippe GILBERT    BMC RACING TEAM    0:05:35
51    Danilo WYSS    BMC RACING TEAM    0:05:35
52    Marco MINNAARD    WANTY – GROUPE GOBERT    0:05:35
53    Joseph Lloyd DOMBROWSKI    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:05:35
54    Jan HIRT    CCC SPRANDI POLKOWICE    0:05:35
55    Lawrence WARBASSE    IAM CYCLING    0:05:35
56    Jonathan FUMEAUX    IAM CYCLING    0:05:35
57    Daryl IMPEY    ORICA GreenEDGE    0:05:35
58    Cameron MEYER    ORICA GreenEDGE    0:05:35
59    Igor ANTON HERNANDEZ    MOVISTAR TEAM    0:05:35
60    Jérémy ROY    FDJ    0:05:35
61    Mario Jorge FARIA DA COSTA    LAMPRE – MERIDA    0:05:35
62    Julien VERMOTE    ETIXX – QUICK STEP    0:05:35
63    Matteo TRENTIN    ETIXX – QUICK STEP    0:05:35
64    Adrian HONKISZ    CCC SPRANDI POLKOWICE    0:05:35
65    Branislau SAMOILAU    CCC SPRANDI POLKOWICE    0:05:35
66    Michal GOLAS    ETIXX – QUICK STEP    0:05:35
67    Sylwester SZMYD    CCC SPRANDI POLKOWICE    0:05:35
68    Maxime MONFORT    LOTTO SOUDAL    0:07:18
69    Christian KNEES    TEAM SKY    0:07:18
70    Laurent DIDIER    TREK FACTORY RACING    0:07:18
71    Francisco José VENTOSO ALBERDI    MOVISTAR TEAM    0:07:18
72    Frederik BACKAERT    WANTY – GROUPE GOBERT    0:07:18
73    Nikias ARNDT    TEAM GIANT – ALPECIN    0:07:18
74    Stefan DENIFL    IAM CYCLING    0:07:18
75    Guillaume BONNAFOND    AG2R LA MONDIALE    0:07:18
76    Dmitrii KOZONCHUK    TEAM KATUSHA    0:07:18
77    Matthieu LADAGNOUS    FDJ    0:07:18
78    Vegard BREEN    LOTTO SOUDAL    0:07:18
79    Jerome COPPEL    IAM CYCLING    0:07:18
80    Matti BRESCHEL    TINKOFF – SAXO    0:07:18
81    Michael MORKOV    TINKOFF – SAXO    0:07:18
82    Dries DEVENYNS    IAM CYCLING    0:07:18
83    Zdenek STYBAR    ETIXX – QUICK STEP    0:10:13
84    Jean-Pierre DRUCKER    BMC RACING TEAM    0:10:13
85    Marek RUTKIEWICZ    CCC SPRANDI POLKOWICE    0:10:13
86    Michal KWIATKOWSKI    ETIXX – QUICK STEP    0:10:13
87    Thomas DE GENDT    LOTTO SOUDAL    0:10:13
88    Jérôme BAUGNIES    WANTY – GROUPE GOBERT    0:10:13
89    Grégory RAST    TREK FACTORY RACING    0:10:13
90    John DEGENKOLB    TEAM GIANT – ALPECIN    0:10:13
91    Marco HALLER    TEAM KATUSHA    0:10:13
92    Carter JONES    TEAM GIANT – ALPECIN    0:10:13
93    Adriano MALORI    MOVISTAR TEAM    0:10:13
94    Valerio AGNOLI    ASTANA PRO TEAM    0:10:13
95    Axel DOMONT    AG2R LA MONDIALE    0:10:13
96    Simon CLARKE    ORICA GreenEDGE    0:10:13
97    Michael MATTHEWS    ORICA GreenEDGE    0:10:13
98    Paul MARTENS    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:10:13
99    Matej MOHORIC    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:10:13
100    Sep VANMARCKE    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:10:13
101    Jurgen ROELANDTS    LOTTO SOUDAL    0:10:13
102    Sébastien TURGOT    AG2R LA MONDIALE    0:10:13
103    Damien GAUDIN    AG2R LA MONDIALE    0:10:13
104    Alberto BETTIOL    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:10:13
105    Marco MARCATO    WANTY – GROUPE GOBERT    0:10:13
106    Daniil FOMINYKH    ASTANA PRO TEAM    0:10:13
107    Viacheslav KUZNETSOV    TEAM KATUSHA    0:10:13
108    Alex HOWES    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:13:19
109    Mark RENSHAW    ETIXX – QUICK STEP    0:13:19
110    Mark CAVENDISH    ETIXX – QUICK STEP    0:13:19
111    Bert LINDEMAN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:13:19
112    Mike TEUNISSEN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:13:19
113    Johannes FRÖHLINGER    TEAM GIANT – ALPECIN    0:13:19
114    Mathew HAYMAN    ORICA GreenEDGE    0:13:19
115    Georg PREIDLER    TEAM GIANT – ALPECIN    0:13:19
116    Benjamin KING    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:13:19
117    Nikolay TRUSOV    TINKOFF – SAXO    0:13:19
118    Koen DE KORT    TEAM GIANT – ALPECIN    0:13:19
119    Kenny DE HAES    LOTTO SOUDAL    0:13:19
120    Jasper DE BUYST    LOTTO SOUDAL    0:13:19
121    Moreno MOSER    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:13:19
122    Daniele BENNATI    TINKOFF – SAXO    0:13:19
123    Fabian CANCELLARA    TREK FACTORY RACING    0:13:19
124    Sébastien MINARD    AG2R LA MONDIALE    0:13:19
125    Simone ANTONINI    WANTY – GROUPE GOBERT    0:13:19
126    Sébastien CHAVANEL    FDJ    0:13:19
127    Blel KADRI    AG2R LA MONDIALE    0:13:19
128    Pavel BRUTT    TINKOFF – SAXO    0:13:19
129    Niccolo BONIFAZIO    LAMPRE – MERIDA    0:13:19
130    Grega BOLE    CCC SPRANDI POLKOWICE    0:13:19
131    William BONNET    FDJ    0:15:46
132    Jacopo GUARNIERI    TEAM KATUSHA    0:15:46
133    Davide CIMOLAI    LAMPRE – MERIDA    0:15:46
134    Stijn DEVOLDER    TREK FACTORY RACING    0:15:46
135    Jasper STUYVEN    TREK FACTORY RACING    0:15:46
136    Bakhtiyar KOZHATAYEV    ASTANA PRO TEAM    0:15:46
137    Danny PATE    TEAM SKY    0:15:46
138    Sander ARMEE    LOTTO SOUDAL    0:15:46
139    Borut BOZIC    ASTANA PRO TEAM    0:15:46
140    Sergey LAGUTIN    TEAM KATUSHA    0:15:46
141    Arnaud DEMARE    FDJ    0:15:46
142    Alexander KRISTOFF    TEAM KATUSHA    0:15:46
143    Lars Petter NORDHAUG    TEAM SKY    0:15:46
144    Gang XU    LAMPRE – MERIDA    0:15:46
145    Tom VAN ASBROECK    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:15:46
146    Thomas LEEZER    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:15:46
147    Matthias BRANDLE    IAM CYCLING    0:15:46
148    Bernhard EISEL    TEAM SKY    0:15:46
149    Svein TUFT    ORICA GreenEDGE    0:15:46
150    Davide MALACARNE    ASTANA PRO TEAM    0:15:46
151    Arthur VICHOT    FDJ    0:15:46
Javier MORENO BAZAN    MOVISTAR TEAM    Non Partant

Klasyfikacja generalna:
1    Tom DUMOULIN    TEAM GIANT – ALPECIN    3:42:37
2    Geraint THOMAS    TEAM SKY    0:00:07
3    Daniel MORENO FERNANDEZ    TEAM KATUSHA    0:00:11
4    Jakob FUGLSANG    ASTANA PRO TEAM    0:00:14
5    Peter SAGAN    TINKOFF – SAXO    0:00:15
6    Steve MORABITO    FDJ    0:00:15
7    Thibaut PINOT    FDJ    0:00:16
8    Kristijan DURASEK    LAMPRE – MERIDA    0:00:18
9    Bob JUNGELS    TREK FACTORY RACING    0:00:19
10    Simon SPILAK    TEAM KATUSHA    0:00:19
11    Julian David ARREDONDO MORENO    TREK FACTORY RACING    0:00:19
12    Winner ANACONA GOMEZ    MOVISTAR TEAM    0:00:21
13    Miguel Angel LOPEZ MORENO    ASTANA PRO TEAM    0:00:26
14    Domenico POZZOVIVO    AG2R LA MONDIALE    0:00:29
15    Sébastien REICHENBACH    IAM CYCLING    0:00:29
16    Ben HERMANS    BMC RACING TEAM    0:00:32
17    Robert GESINK    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:32
18    Jhoan Esteban CHAVES RUBIO    ORICA GreenEDGE    0:00:39
19    Greg VAN AVERMAET    BMC RACING TEAM    0:01:01
20    Martin ELMIGER    IAM CYCLING    0:01:06
21    Michael ALBASINI    ORICA GreenEDGE    0:01:06
22    Jon IZAGUIRRE INSAUSTI    MOVISTAR TEAM    0:01:07
23    Kanstantsin SIUTSOU    TEAM SKY    0:01:09
24    Alexey LUTSENKO    ASTANA PRO TEAM    0:01:13
25    Jose Joaquin ROJAS GIL    MOVISTAR TEAM    0:01:14
26    Jan BAKELANTS    AG2R LA MONDIALE    0:01:14
27    Enrico GASPAROTTO    WANTY – GROUPE GOBERT    0:01:15
28    Gianluca BRAMBILLA    ETIXX – QUICK STEP    0:01:17
29    Sergio Luis HENAO MONTOYA    TEAM SKY    0:01:19
30    Jurgen VAN DEN BROECK    LOTTO SOUDAL    0:01:19
31    Francis DE GREEF    WANTY – GROUPE GOBERT    0:01:20
32    Rafal MAJKA    TINKOFF – SAXO    0:01:21
33    Eros CAPECCHI    MOVISTAR TEAM    0:01:22
34    Przemyslaw NIEMIEC    LAMPRE – MERIDA    0:01:24
35    David LOPEZ GARCIA    TEAM SKY    0:01:24
36    Davide REBELLIN    CCC SPRANDI POLKOWICE    0:01:26
37    Valerio CONTI    LAMPRE – MERIDA    0:01:26
38    Laurens TEN DAM    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:01:35
39    Stefan SCHUMACHER    CCC SPRANDI POLKOWICE    0:02:38
40    Warren BARGUIL    TEAM GIANT – ALPECIN    0:02:39
41    Manuel SENNI    BMC RACING TEAM    0:02:42
42    Frank SCHLECK    TREK FACTORY RACING    0:02:43
43    Luka PIBERNIK    LAMPRE – MERIDA    0:02:43
44    Mirko SELVAGGI    WANTY – GROUPE GOBERT    0:02:45
45    Darwin ATAPUMA HURTADO    BMC RACING TEAM    0:02:49
46    Thomas DANIELSON    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:02:55
47    Andre Fernando S. Martins CARDOSO    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:02:57
48    Cameron MEYER    ORICA GreenEDGE    0:05:33
49    Daryl IMPEY    ORICA GreenEDGE    0:05:41
50    Danilo WYSS    BMC RACING TEAM    0:05:42
51    Philippe GILBERT    BMC RACING TEAM    0:05:43
52    Matteo TRENTIN    ETIXX – QUICK STEP    0:05:43
53    Michael VALGREN    TINKOFF – SAXO    0:05:46
54    Jérémy ROY    FDJ    0:05:48
55    Michal GOLAS    ETIXX – QUICK STEP    0:05:49
56    Lawrence WARBASSE    IAM CYCLING    0:05:49
57    Igor ANTON HERNANDEZ    MOVISTAR TEAM    0:05:50
58    Julien VERMOTE    ETIXX – QUICK STEP    0:05:53
59    Jonathan FUMEAUX    IAM CYCLING    0:05:55
60    Branislau SAMOILAU    CCC SPRANDI POLKOWICE    0:06:01
61    Sylwester SZMYD    CCC SPRANDI POLKOWICE    0:06:02
62    Mario Jorge FARIA DA COSTA    LAMPRE – MERIDA    0:06:04
63    Marco MINNAARD    WANTY – GROUPE GOBERT    0:06:06
64    Joseph Lloyd DOMBROWSKI    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:06:08
65    Jan HIRT    CCC SPRANDI POLKOWICE    0:06:08
66    Adrian HONKISZ    CCC SPRANDI POLKOWICE    0:06:16
67    Silvan DILLIER    BMC RACING TEAM    0:06:53
68    Jerome COPPEL    IAM CYCLING    0:07:23
69    Francisco José VENTOSO ALBERDI    MOVISTAR TEAM    0:07:24
70    Nikias ARNDT    TEAM GIANT – ALPECIN    0:07:24
71    Dries DEVENYNS    IAM CYCLING    0:07:28
72    Vegard BREEN    LOTTO SOUDAL    0:07:30
73    Matthieu LADAGNOUS    FDJ    0:07:31
74    Christian KNEES    TEAM SKY    0:07:32
75    Maxime MONFORT    LOTTO SOUDAL    0:07:34
76    Michael MORKOV    TINKOFF – SAXO    0:07:38
77    Dmitrii KOZONCHUK    TEAM KATUSHA    0:07:39
78    Matti BRESCHEL    TINKOFF – SAXO    0:07:42
79    Stefan DENIFL    IAM CYCLING    0:07:43
80    Frederik BACKAERT    WANTY – GROUPE GOBERT    0:07:44
81    Laurent DIDIER    TREK FACTORY RACING    0:07:47
82    Guillaume BONNAFOND    AG2R LA MONDIALE    0:07:52
83    Adriano MALORI    MOVISTAR TEAM    0:10:15
84    Michael MATTHEWS    ORICA GreenEDGE    0:10:17
85    Jean-Pierre DRUCKER    BMC RACING TEAM    0:10:18
86    Jurgen ROELANDTS    LOTTO SOUDAL    0:10:18
87    Zdenek STYBAR    ETIXX – QUICK STEP    0:10:19
88    Sep VANMARCKE    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:10:20
89    Marco MARCATO    WANTY – GROUPE GOBERT    0:10:23
90    Damien GAUDIN    AG2R LA MONDIALE    0:10:24
91    John DEGENKOLB    TEAM GIANT – ALPECIN    0:10:24
92    Paul MARTENS    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:10:25
93    Sébastien TURGOT    AG2R LA MONDIALE    0:10:27
94    Thomas DE GENDT    LOTTO SOUDAL    0:10:28
95    Grégory RAST    TREK FACTORY RACING    0:10:29
96    Michal KWIATKOWSKI    ETIXX – QUICK STEP    0:10:30
97    Valerio AGNOLI    ASTANA PRO TEAM    0:10:30
98    Jérôme BAUGNIES    WANTY – GROUPE GOBERT    0:10:32
99    Marco HALLER    TEAM KATUSHA    0:10:32
100    Viacheslav KUZNETSOV    TEAM KATUSHA    0:10:33
101    Simon CLARKE    ORICA GreenEDGE    0:10:34
102    Alberto BETTIOL    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:10:34
103    Daniil FOMINYKH    ASTANA PRO TEAM    0:10:35
104    Matej MOHORIC    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:10:39
105    Marek RUTKIEWICZ    CCC SPRANDI POLKOWICE    0:10:41
106    Carter JONES    TEAM GIANT – ALPECIN    0:10:42
107    Axel DOMONT    AG2R LA MONDIALE    0:10:43
108    Fabian CANCELLARA    TREK FACTORY RACING    0:13:17
109    Benjamin KING    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:13:25
110    Moreno MOSER    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:13:27
111    Daniele BENNATI    TINKOFF – SAXO    0:13:27
112    Mark CAVENDISH    ETIXX – QUICK STEP    0:13:31
113    Mike TEUNISSEN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:13:31
114    Mathew HAYMAN    ORICA GreenEDGE    0:13:32
115    Georg PREIDLER    TEAM GIANT – ALPECIN    0:13:35
116    Jasper DE BUYST    LOTTO SOUDAL    0:13:35
117    Mark RENSHAW    ETIXX – QUICK STEP    0:13:38
118    Bert LINDEMAN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:13:38
119    Pavel BRUTT    TINKOFF – SAXO    0:13:38
120    Koen DE KORT    TEAM GIANT – ALPECIN    0:13:39
121    Nikolay TRUSOV    TINKOFF – SAXO    0:13:42
122    Sébastien CHAVANEL    FDJ    0:13:43
123    Kenny DE HAES    LOTTO SOUDAL    0:13:44
124    Blel KADRI    AG2R LA MONDIALE    0:13:46
125    Simone ANTONINI    WANTY – GROUPE GOBERT    0:13:46
126    Niccolo BONIFAZIO    LAMPRE – MERIDA    0:13:47
127    Johannes FRÖHLINGER    TEAM GIANT – ALPECIN    0:13:47
128    Grega BOLE    CCC SPRANDI POLKOWICE    0:13:48
129    Alex HOWES    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:13:48
130    Sébastien MINARD    AG2R LA MONDIALE    0:13:48
131    Matthias BRANDLE    IAM CYCLING    0:15:46
132    Alexander KRISTOFF    TEAM KATUSHA    0:15:58
133    Borut BOZIC    ASTANA PRO TEAM    0:15:59
134    Jasper STUYVEN    TREK FACTORY RACING    0:15:59
135    Svein TUFT    ORICA GreenEDGE    0:15:59
136    Danny PATE    TEAM SKY    0:15:59
137    Arnaud DEMARE    FDJ    0:16:01
138    Stijn DEVOLDER    TREK FACTORY RACING    0:16:01
139    William BONNET    FDJ    0:16:02
140    Jacopo GUARNIERI    TEAM KATUSHA    0:16:08
141    Thomas LEEZER    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:16:10
142    Arthur VICHOT    FDJ    0:16:10
143    Sergey LAGUTIN    TEAM KATUSHA    0:16:11
144    Davide MALACARNE    ASTANA PRO TEAM    0:16:11
145    Tom VAN ASBROECK    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:16:12
146    Bernhard EISEL    TEAM SKY    0:16:13
147    Davide CIMOLAI    LAMPRE – MERIDA    0:16:15
148    Lars Petter NORDHAUG    TEAM SKY    0:16:17
149    Bakhtiyar KOZHATAYEV    ASTANA PRO TEAM    0:16:18
150    Sander ARMEE    LOTTO SOUDAL    0:16:19
151    Gang XU    LAMPRE – MERIDA    0:16:26