Davide Vigiano (Team Idea 2010 ASD) został triumfatorem wyścigu Dookoła Słowacji. Trzeci był Paweł Cieślik (Whirpool Author).

Pięcioetapowy wyścig Tour de Slovaquie (2.2 UCI) zakończył się dziś w Bratysławie. O losach klasyfikacji generalnej rozstrzygnął trzeci odcinek do Ziaru nad Hronom. Wygrał go były kolarz Sky Team i Lampre-Merida – Davide Vigiano. Włoch nie oddał prowadzenia już do końca wyścigu. Paweł Cieślik na wspomnianym etapie był wtedy szósty i awansował na czwarte miejsce w generalce.

Dzień później Polak był trzeci na kresce i awansował na tą samą pozycję w klasyfikacji łącznej wyścigu. Jego pozycja nie zmieniła się już do końca rywalizacji.

24. miejsce zajął Bartosz Warchoł (Cycling Academy), a 51. był Przemysław Kasperkiewicz (AWT GreenWay)

Klasyfikacja generalna:

1 96 VIGANO Davide TEAM IDEA 2010 ASD ITA 20h09’10”
2 142 KRIZEK Matthias TEAM FELBERMAYR SIMPLON W AUT 20h09’23” 13”
3 61 CIESLIK Pawel WHIRLPOOL – AUTHOR POL 20h09’25” 15”
4 202 PAKHTUSOV Anatoliy ISD CONTINENTAL TEAM UKR 20h09’25” ”
5 183 NIKITIN Matvey KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM KAZ 20h09’27” 17”
6 186 ZEMLYAKOV Oleg KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM KAZ 20h09’31” 21”
7 75 ROTA Lorenzo UNIEURO WILIER ITA 20h09’31” ”
8 1 POLIVODA Oleksandr KOLSS – BDC TEAM UKR 20h09’31” ”
9 25 TYBOR Patrik KEMO DUKLA TRENCIN SVK 20h11’45” 02’35”
10 66 POLNICKY Jiri WHIRLPOOL – AUTHOR CZE 20h11’47” 02’37”
11 164 CAMBIANICA Enea MERIDIANA KAMEN TEAM SUI 20h11’50” 02’40”
12 24 MAHDAR Martin KEMO DUKLA TRENCIN SVK 20h11’50” ”
13 161 MONGUZZI Cristiano MERIDIANA KAMEN TEAM ITA 20h11’51” 02’41”
14 115 AERTS Toon TELENET – FIDEA CYCLING TEAM BEL 20h13’08” 03’58”
15 124 NOLTEN Bram PARKHOTEL VALKENBURG CONT NED 20h13’08” ”
16 46 SCHLEGEL Michal AWT GREENWAY CZE 20h13’08” ”
17 6 KULYK Andriy KOLSS – BDC TEAM UKR 20h13’17” 04’07”
18 143 MARIN Matej TEAM FELBERMAYR SIMPLON W SLO 20h13’17” ”
19 176 SAMOKHVALOV Dmitriy ITERA – KATUSHA RUS 20h13’19” 04’09”
20 103 FRISON Frederik LOTTO SOUDAL U23 BEL 20h13’21” 04’11”
21 102 PLANCKAERT Emiel LOTTO SOUDAL U23 BEL 20h13’21” ”
22 125 JUDD James PARKHOTEL VALKENBURG CONT NZL 20h13’21” ”
23 62 BUCHACEK Tomas WHIRLPOOL – AUTHOR CZE 20h13’21” ”
24 151 WARCHOL Bartosz CYCLING ACADEMY TEAM POL 20h13’21” ”
25 23 KOVAC Maroš KEMO DUKLA TRENCIN SVK 20h14’36” 05’26”
26 81 FORTIN Filippo GM CYCLING TEAM ITA 20h14’45” 05’35”
27 11 KOLAR Michael SLOVAK NATIONAL TEAM SVK 20h14’49” 05’39”
28 154 TUREK Daniel CYCLING ACADEMY TEAM CZE 20h14’52” 05’42”
29 4 KONONENKO Mykhaylo KOLSS – BDC TEAM UKR 20h14’53” 05’43”
30 12 SAGAN Juraj SLOVAK NATIONAL TEAM SVK 20h14’56” 05’46”
31 175 SAMOKHVALOV Anton ITERA – KATUSHA RUS 20h14’57” 05’47”
32 113 VAN AMERONGEN Thijs TELENET – FIDEA CYCLING TEAM NED 20h14’58” 05’48”
33 211 BOUBAL Martin CK PRIBRAM FANY GASTRO CZE 20h14’59” 05’49”
34 94 SPREAFICO Matteo TEAM IDEA 2010 ASD ITA 20h14’59” ”
35 204 VASILYEV Maksym ISD CONTINENTAL TEAM UKR 20h14’59” ”
36 166 REPSE Uros MERIDIANA KAMEN TEAM SLO 20h14’59” ”
37 51 KOUDELA Tomas CZECH NATIONAL TEAM CZE 20h14’59” ”
38 86 HERNANDEZ JARAMILLO Jose Lito GM CYCLING TEAM COL 20h14’59” ”
39 76 CHINELLO Fabio UNIEURO WILIER ITA 20h14’59” ”
40 5 PREVAR Oleksandr KOLSS – BDC TEAM UKR 20h14’59” ”
41 85 FERRAROTTI Alessandro Mario GM CYCLING TEAM ITA 20h16’02” 06’52”
42 174 POKIDOV Maxim ITERA – KATUSHA RUS 20h16’18” 07’08”
43 173 NIKOLAEV Sergey ITERA – KATUSHA RUS 20h17’02” 07’52”
44 95 TIZZA Marco TEAM IDEA 2010 ASD ITA 20h18’13” 09’03”
45 181 KULIMBETOV Nurbolat KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM KAZ 20h18’34” 09’24”
46 195 MUGERLI Matej SYNERGY BAKU CYCLING PROJE SLO 20h18’58” 09’48”
47 193 TAMOURIDIS Ioannis SYNERGY BAKU CYCLING PROJE GRE 20h18’59” 09’49”
48 83 STAMEGNA Sebastian GM CYCLING TEAM ITA 20h18’59” ”
49 126 KOOIJMAN Jaap PARKHOTEL VALKENBURG CONT NED 20h18’59” ”
50 163 FRANCOVIC Mateo MERIDIANA KAMEN TEAM CRO 20h18’59” ”
51 42 KASPERKIEWICZ Przemyslaw AWT GREENWAY POL 20h18’59” ”
52 116 CLEPPE Nicolas TELENET – FIDEA CYCLING TEAM BEL 20h18’59” ”
53 196 EIBEGGER Markus SYNERGY BAKU CYCLING PROJE AUT 20h19’46” 10’36”
54 112 VAN KESSEL Corne TELENET – FIDEA CYCLING TEAM NED 20h20’10” 11’00”
55 82 D’URBANO Marco GM CYCLING TEAM ITA 20h20’10” ”
56 222 CHENAUX Adrien HUMARD VELO-PASSION SUI 20h20’12” 11’02”
57 182 AKHMETOV Galym KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM KAZ 20h20’12” ”
58 171 RAZUMOV Maksim ITERA – KATUSHA RUS 20h20’12” ”
59 43 CUADROS MORATA Alvaro AWT GREENWAY ESP 20h20’18” 11’08”
60 84 CAVASIN Daniele GM CYCLING TEAM ITA 20h20’26” 11’16”
61 36 HARING Martin CK BANSKA BYSTRICA SVK 20h22’35” 13’25”
62 224 MERCIER Alexandre HUMARD VELO-PASSION SUI 20h24’12” 15’02”
63 101 CRAEGHS Maarten LOTTO SOUDAL U23 BEL 20h24’12” ”
64 203 UDOD Rinat ISD CONTINENTAL TEAM UKR 20h24’12” ”
65 192 JABRAYILOV Samir SYNERGY BAKU CYCLING PROJE AZE 20h24’19” 15’09”
66 114 WUBBEN Niels TELENET – FIDEA CYCLING TEAM NED 20h25’28” 16’18”
67 205 MALEEV Timur ISD CONTINENTAL TEAM UKR 20h26’04” 16’54”
68 184 GATSKIY Pavel KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM KAZ 20h27’23” 18’13”
69 56 KUKRLE Michael CZECH NATIONAL TEAM CZE 20h28’13” 19’03”
70 52 HAMPL Petr CZECH NATIONAL TEAM CZE 20h28’45” 19’35”
71 63 HUNAL Martin WHIRLPOOL – AUTHOR CZE 20h28’45” ”
72 91 GARBY Marc TEAM IDEA 2010 ASD DEN 20h29’02” 19’52”
73 26 ZANELLI Renzo KEMO DUKLA TRENCIN ITA 20h31’44” 22’34”
74 155 MALOVEC Lubos CYCLING ACADEMY TEAM SVK 20h32’55” 23’45”
75 44 GUERIN Alexis AWT GREENWAY FRA 20h32’59” 23’49”
76 185 ZAKHAROV Artyom KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM KAZ 20h33’01” 23’51”
77 71 BALLERINI Davide UNIEURO WILIER ITA 20h34’33” 25’23”
78 111 MEEUSEN Tom TELENET – FIDEA CYCLING TEAM BEL 20h36’39” 27’29”
79 93 CAPPELLI Luca TEAM IDEA 2010 ASD ITA 20h37’33” 28’23”
80 106 GOOLAERTS Michael LOTTO SOUDAL U23 BEL 20h40’41” 31’31”
81 201 KRIVTSOV Dmytro ISD CONTINENTAL TEAM UKR 20h44’42” 35’32”
82 141 SCHINNAGEL Johannes TEAM FELBERMAYR SIMPLON W GER 20h47’09” 37’59”
83 214 OKROUHLICKY Tomas CK PRIBRAM FANY GASTRO CZE 20h47’10” 38’00”
84 225 MERCIER Yves HUMARD VELO-PASSION SUI 20h48’13” 39’03”
85 55 SIPOS Marek CZECH NATIONAL TEAM CZE 20h48’31” 39’21”
86 2 MALYNIVSKYI Vasyl KOLSS – BDC TEAM UKR 20h49’14” 40’04”
87 121 VAN BREDA Rick PARKHOTEL VALKENBURG CONT NED 20h49’14” ”
88 105 KRIGBAUM Mathias LOTTO SOUDAL U23 DEN 20h49’18” 40’08”
89 21 BRONIS Roman KEMO DUKLA TRENCIN SVK 20h49’18” ”
90 41 BASKA Erik AWT GREENWAY SVK 20h49’28” 40’18”
91 3 GOLOVASH Oleksandr KOLSS – BDC TEAM UKR 20h50’32” 41’22”
92 223 BEURET Laurent HUMARD VELO-PASSION SUI 20h51’09” 41’59”
93 54 HACECKY Vojtech CZECH NATIONAL TEAM CZE 20h51’34” 42’24”
94 13 TARAGEL Filip SLOVAK NATIONAL TEAM SVK 20h52’19” 43’09”
95 73 GASPARRINI Rino UNIEURO WILIER ITA 20h52’29” 43’19”
96 32 DEBNAR Miroslav CK BANSKA BYSTRICA SVK 20h52’49” 43’39”
97 34 PALCAK Jozef CK BANSKA BYSTRICA SVK 20h52’56” 43’46”
98 92 MALUCELLI Matteo TEAM IDEA 2010 ASD ITA 20h53’19” 44’09”
99 133 LENGYEL Zoltán UTENSILNORD HUN 20h56’23” 47’13”
100 15 KRAJICEK Matej SLOVAK NATIONAL TEAM SVK 21h03’39” 54’29”
101 64 HOSEK Josef WHIRLPOOL – AUTHOR CZE 21h03’41” 54’31”
102 221 AUBERT Romain HUMARD VELO-PASSION SUI 21h06’00” 56’50”
103 22 LAJCHA Juraj KEMO DUKLA TRENCIN SVK 21h10’03” 01h00’53”
104 156 EINHORN Ben CYCLING ACADEMY TEAM ISR 21h11’58” 01h02’48”
105 104 GEUENS Alexander LOTTO SOUDAL U23 BEL 21h14’30” 01h05’20”