Drużyna BMC Racing – jak na mistrzów świata przystało, wykręciła najlepszy rezultat na trasie trzeciego etapu Criterium du Dauphine, czyli jazdy drużynowej na czas. Nowym liderem został więc Rohan Dennis.

Amerykańska drużyna w swoim składzie miała dziś czwórkę kolarzy, którzy w ubiegłym roku w Ponferradzie wywalczyli tytuł mistrzów świata w tej specjalności. Dziś BMC Racing na przejechanie 24 kilometrowej czasówki, potrzebowało 29 minut i 58 sekund. Cztery sekundy straciła do nich Astana, a na trzecim miejscu znaleźli się zawodnicy Movistaru (strata 5 sekund).

Nowym liderem został więc kolarz BMC Racing – Rohan Dennis. Australijczyk z takim samym czasem co jego klubowy partner Tejay Van Garderen, prowadzi w wyścigu.

Wyniki:

1. BMC 29:58
2. Astana 30:02 a 4
3. Movistar Team 30:03 a 5
4. Etixx-Quick Step 30:16 a 17
5. Orica-GreenEdge 30:21 a 22
6. Team Sky 30:33 a 34
7. Cannondale-Garmin 30:41 a 42
8. Lampre-Merida 30:45 a 47
9. IAM Cycling 30:48 a 49
10. Team LottoNL-Jumbo 30:52 a 53
11. Bora-Argon 18 30:52 a 53
12. Lotto-Soudal 30:57 a 58
13. AG2R La Mondiale 30:58 a 59
14. MTN-Qhubeka 31:05 a 1:06
15. Trek 31:12 a 1:14
16. Katusha 31:03 a 1:04
17. Team Europcar 31:06 a 1:07
18. Giant-Alpecin 31:16 a 1:18
19. Tinkoff-Saxo 31:28 a 1:30
20. FDJ 31:34 a 1:36
21. Cofidis 31:47 a 1:48

 

Klasyfikacja generalna:

1    Rohan DENNIS    BMC RACING TEAM    8:00:37
2    Tejay VAN GARDEREN    BMC RACING TEAM    0:00:00
3    Andriy GRIVKO    ASTANA PRO TEAM    0:00:04
4    Vincenzo NIBALI    ASTANA PRO TEAM    0:00:04
5    Lieuwe WESTRA    ASTANA PRO TEAM    0:00:04
6    Rein TAARAMAE    ASTANA PRO TEAM    0:00:04
7    Michele SCARPONI    ASTANA PRO TEAM    0:00:04
8    Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI    MOVISTAR TEAM    0:00:05
9    Alejandro VALVERDE    MOVISTAR TEAM    0:00:05
10    John GADRET    MOVISTAR TEAM    0:00:05
11    Benat INTXAUSTI    MOVISTAR TEAM    0:00:05
12    Jonathan CASTROVIEJO    MOVISTAR TEAM    0:00:05
13    Lars BOOM    ASTANA PRO TEAM    0:00:16
14    Julian ALAPHILIPPE    ETIXX-QUICK STEP    0:00:18
15    Tony MARTIN    ETIXX-QUICK STEP    0:00:18
16    Maxime BOUET    ETIXX-QUICK STEP    0:00:18
17    David DE LA CRUZ    ETIXX-QUICK STEP    0:00:18
18    Pieter SERRY    ETIXX-QUICK STEP    0:00:18
19    Peter KENNAUGH    TEAM SKY    0:00:23
20    Simon GERRANS    ORICA GREENEDGE    0:00:23
21    Simon YATES    ORICA GREENEDGE    0:00:23
22    Adam YATES    ORICA GREENEDGE    0:00:23
23    Ivan SANTAROMITA    ORICA GREENEDGE    0:00:23
24    Christopher FROOME    TEAM SKY    0:00:35
25    Nicolas ROCHE    TEAM SKY    0:00:35
26    Ramunas NAVARDAUSKAS    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:00:43
27    Andrew TALANSKY    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:00:43
28    Daniel MARTIN    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:00:43
29    Rui COSTA    LAMPRE – MERIDA    0:00:48
30    Nelson OLIVEIRA    LAMPRE – MERIDA    0:00:48
31    Rafael VALLS    LAMPRE – MERIDA    0:00:48
32    Ruben PLAZA MOLINA    LAMPRE – MERIDA    0:00:48
33    José Rodolfo SERPA    LAMPRE – MERIDA    0:00:48
34    Jarlinson PANTANO    IAM CYCLING    0:00:50
35    Mathias FRANK    IAM CYCLING    0:00:50
36    Reto HOLLENSTEIN    IAM CYCLING    0:00:50
37    Marcel WYSS    IAM CYCLING    0:00:50
38    José MENDES    BORA-ARGON 18    0:00:54
39    George BENNETT    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:54
40    Paul VOSS    BORA-ARGON 18    0:00:54
41    Bjorn THURAU    BORA-ARGON 18    0:00:54
42    Dominik NERZ    BORA-ARGON 18    0:00:54
43    Bram TANKINK    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:54
44    Jan BARTA    BORA-ARGON 18    0:00:54
45    Wilco KELDERMAN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:54
46    Emanuel BUCHMANN    BORA-ARGON 18    0:00:54
47    Tiesj BENOOT    LOTTO-SOUDAL    0:00:59
48    Tony GALLOPIN    LOTTO-SOUDAL    0:00:59
49    Bart DE CLERCQ    LOTTO-SOUDAL    0:00:59
50    Tim WELLENS    LOTTO-SOUDAL    0:00:59
51    Romain BARDET    AG2R LA MONDIALE    0:01:00
52    Alexis VUILLERMOZ    AG2R LA MONDIALE    0:01:00
53    Jean-Christophe PERAUD    AG2R LA MONDIALE    0:01:00
54    Daniel OSS    BMC RACING TEAM    0:01:01
55    Edvald BOASSON HAGEN    MTN-QHUBEKA    0:01:03
56    Tiago MACHADO    TEAM KATUSHA    0:01:05
57    Alberto LOSADA    TEAM KATUSHA    0:01:05
58    Joaquim RODRIGUEZ    TEAM KATUSHA    0:01:05
59    Serge PAUWELS    MTN-QHUBEKA    0:01:07
60    Louis MEINTJES    MTN-QHUBEKA    0:01:07
61    Christian MEIER    ORICA GREENEDGE    0:01:07
62    Stephen CUMMINGS    MTN-QHUBEKA    0:01:07
63    Pierre ROLLAND    TEAM EUROPCAR    0:01:08
64    Haimar ZUBELDIA    TREK FACTORY RACING    0:01:15
65    Bauke MOLLEMA    TREK FACTORY RACING    0:01:15
66    Riccardo ZOIDL    TREK FACTORY RACING    0:01:15
67    Matthew BUSCHE    TREK FACTORY RACING    0:01:15
68    Tobias LUDVIGSSON    TEAM GIANT-ALPECIN    0:01:18
69    Lawson CRADDOCK    TEAM GIANT-ALPECIN    0:01:18
70    Cyril GAUTIER    TEAM EUROPCAR    0:01:24
71    Mikael CHEREL    AG2R LA MONDIALE    0:01:28
72    Jay MC CARTHY    TINKOFF-SAXO    0:01:30
73    Pawel POLJANSKI    TINKOFF-SAXO    0:01:30
74    Robert KISERLOVSKI    TINKOFF-SAXO    0:01:30
75    Jesper HANSEN    TINKOFF-SAXO    0:01:30
76    Chris Anker SORENSEN    TINKOFF-SAXO    0:01:30
77    Kenny ELISSONDE    FDJ    0:01:36
78    Daniel NAVARRO    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:01:49
79    Daniel TEKLEHAIMANOT    MTN-QHUBEKA    0:02:10
80    Perrig QUEMENEUR    TEAM EUROPCAR    0:02:18
81    Julien SIMON    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:02:20
82    José HERRADA LOPEZ    MOVISTAR TEAM    0:02:22
83    Ian STANNARD    TEAM SKY    0:02:46
84    Joseph ROSSKOPF    BMC RACING TEAM    0:02:48
85    Bartosz HUZARSKI    BORA-ARGON 18    0:02:59
86    Jens KEUKELEIRE    ORICA GREENEDGE    0:03:09
87    Bruno PIRES    TINKOFF-SAXO    0:03:18
88    Ian BOSWELL    TEAM SKY    0:03:23
89    Nathan HAAS    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:03:31
90    Stef CLEMENT    IAM CYCLING    0:03:38
91    Jos VAN EMDEN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:03:42
92    Martijn KEIZER    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:03:42
93    Reinardt JANSE VAN RENSBURG    MTN-QHUBEKA    0:03:45
94    Kris BOECKMANS    LOTTO-SOUDAL    0:03:47
95    Johan VAN SUMMEREN    AG2R LA MONDIALE    0:03:48
96    Magnus Cort NIELSEN    ORICA GREENEDGE    0:03:49
97    Ben GASTAUER    AG2R LA MONDIALE    0:03:52
98    Alexei TCATEVICH    TEAM KATUSHA    0:03:53
99    Angel VICIOSO    TEAM KATUSHA    0:03:53
100    Manuel QUINZIATO    BMC RACING TEAM    0:03:55
101    Samuel SANCHEZ    BMC RACING TEAM    0:03:55
102    Jacques JANSE VAN RENSBURG    MTN-QHUBEKA    0:03:55
103    Bryan NAULEAU    TEAM EUROPCAR    0:03:56
104    Romain SICARD    TEAM EUROPCAR    0:03:56
105    Thomas VOECKLER    TEAM EUROPCAR    0:03:56
106    Nacer BOUHANNI    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:03:58
107    Markel IRIZAR    TREK FACTORY RACING    0:04:03
108    Luka MEZGEC    TEAM GIANT-ALPECIN    0:04:06
109    Simon GESCHKE    TEAM GIANT-ALPECIN    0:04:06
110    Chad HAGA    TEAM GIANT-ALPECIN    0:04:06
111    Geoffrey SOUPE    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:04:08
112    Michael SCHÄR    BMC RACING TEAM    0:04:09
113    David TANNER    IAM CYCLING    0:04:11
114    Dylan TEUNS    BMC RACING TEAM    0:04:16
115    Kévin REZA    FDJ    0:04:24
116    Christophe LAPORTE    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:04:37
117    Nicolas EDET    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:04:37
118    Luis Angel MATE MARDONES    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:04:37
119    Samuel DUMOULIN    AG2R LA MONDIALE    0:04:42
120    Philip DEIGNAN    TEAM SKY    0:04:51
121    Christophe RIBLON    AG2R LA MONDIALE    0:05:16
122    Damien HOWSON    ORICA GREENEDGE    0:05:32
123    Rory SUTHERLAND    MOVISTAR TEAM    0:05:37
124    Benoît VAUGRENARD    FDJ    0:05:52
125    Arnold JEANNESSON    FDJ    0:05:52
126    Evgeny PETROV    TINKOFF-SAXO    0:06:06
127    Yannick MARTINEZ    TEAM EUROPCAR    0:06:08
128    Cristiano SALERNO    BORA-ARGON 18    0:06:08
129    Niki TERPSTRA    ETIXX-QUICK STEP    0:06:25
130    Vicente REYNES    IAM CYCLING    0:06:28
131    Gianpaolo CARUSO    TEAM KATUSHA    0:06:30
132    Alessandro VANOTTI    ASTANA PRO TEAM    0:06:35
133    Arnaud COURTEILLE    FDJ    0:06:35
134    Tosh VAN DER SANDE    LOTTO-SOUDAL    0:07:01
135    Wouter POELS    TEAM SKY    0:07:02
136    Filippo POZZATO    LAMPRE – MERIDA    0:07:04
137    Matteo BONO    LAMPRE – MERIDA    0:07:04
138    Alex DOWSETT    MOVISTAR TEAM    0:07:05
139    Fumiyuki BEPPU    TREK FACTORY RACING    0:07:15
140    Stijn VANDENBERGH    ETIXX-QUICK STEP    0:07:25
141    Vladimir ISAYCHEV    TEAM KATUSHA    0:07:39
142    Kristijan KOREN    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:08:27
143    Jonas VAN GENECHTEN    IAM CYCLING    0:08:32
144    Edward BELTRAN SUAREZ    TINKOFF-SAXO    0:08:47
145    Luke ROWE    TEAM SKY    0:08:48
146    Murilo Antonio FISCHER    FDJ    0:09:19
147    Florian SENECHAL    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:09:37
148    Dennis VAN WINDEN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:09:39
149    Dmitriy GRUZDEV    ASTANA PRO TEAM    0:09:52
150    Pim LIGTHART    LOTTO-SOUDAL    0:10:22
151    Romain GUILLEMOIS    TEAM EUROPCAR    0:10:24
152    Martin VELITS    ETIXX-QUICK STEP    0:10:41
153    Gatis SMUKULIS    TEAM KATUSHA    0:10:46
154    Tyler FARRAR    MTN-QHUBEKA    0:10:51
155    Maarten WYNANTS    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:10:51
156    Yaroslav POPOVYCH    TREK FACTORY RACING    0:11:03
157    Mickaël DELAGE    FDJ    0:12:18
158    Jack BAUER    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:14:02
159    Sebastian LANGEVELD    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:16:04
160    Dylan VAN BAARLE    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:16:04
161    Albert TIMMER    TEAM GIANT-ALPECIN    0:16:33
162    Calvin WATSON    TREK FACTORY RACING    0:18:27
163    Caleb FAIRLY    TEAM GIANT-ALPECIN    0:21:23
164    Brian BULGAC    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:31:16