Kamil Zieliński (Domin Sport) stanął na najwyższym stopniu podium rozgrywanego na południu Czech wyścigu O Puchar Hotelu Artaban. Trzecią lokatę wywalczył inny Polak, Paweł Cieślik (Whirlpool Author).

To był bardzo dobry weekend dla polskich kolarzy ścigających się w dobrze obsadzonych klasykach u naszych południowych sąsiadów. W sobotę Kamil Zieliński zajął drugie miejsce w jednej z edycji Pucharu Czech. W niedzielę Zieliński triumfował, a Paweł Cieślik był trzeci. Dobrze widoczni byli też inni kolarze z grupy Domin Sport: Artur Detko, Jakub Foltyn, Paweł Charucki, Jarosław Rębiewski i Mateusz Nowak.

Wyścig O Puchar Hotelu Artaban rozgrywany był w czeskich Zirovnicach, na 16-kilometrowej rundzie, którą peleton miał pokonać 8 razy. Do mety dojechała uciekająca czwórka zawodników.

Kamil Zieliński skomentował: – Trasa była dość ciężka i selektywna, a zadania nie ułatwiała pogoda. Było bardzo ciepło. Wyścig był dobrze obsadzony, Czesi potrafią organizować ściganie na naprawdę wysokim poziomie.  Od startu nasza ekipa angażowała się we wszystkie akcje, byliśmy z przodu w każdym istotnym momencie. Dziękuję całej drużynie, bo pokazaliśmy, że zgodnie z założeniami rośniemy w siłę. Wywiązaliśmy się ze wszystkiego w stu procentach. Jestem dumny z postawy moich klubowych kolegów. Teraz przed nami Małopolski Wyścig Górski.

Informacja prasowa