Peter Kennaugh (Team Sky) wygrał etap po odważnej solowej akcji. W ten sposób mistrz Wielkiej Brytanii utarł nosa sprinterom, którzy, mimo usilnych starań, nie zdołali rozegrać swojej końcówki. 

Etap otwierający 67. edycję wyścigu popularnie nazywanego “Delfinatem” był pagórkowaty i liczył 132 kilometry. Peleton wykonał sześć rund wokół Albertville, pokonując tym samym sześciokrotnie premię górską III kategorii – Cote du Villard (1,2 km; 8,7%).

Na samym początku etapu zawiązała się czteroosobowa ucieczka w składzie: Maarten Wynants (LottoNL-Jumbo), Daniel Teklehaimanot (MTN-Qhubeka), Bjorn Thurau (Bora-Argon 18) oraz Romain Guillemois (Team Europcar).

Gdy kolarze po raz ostatni pokonywali premię górską, to przewaga ucieczki wynosiła ok. 40 sekund, a z peletonu rozpoczęły się ataki.

Z ucieczki na czele pozostał Thurau, a za nim stworzyła się kilkuosobowa grupka, w której jechali m.in. Oss, Kennaugh i Grivko.

2,3 km przed metą, kiedy peleton siedział tej grupce na plecach, zaatakował Peter Kennaugh. Kolarz Sky “wisiał” tuż przed peletonem, a kiedy po obejrzeniu się zobaczył rozpędzające się sprinterskie ekipy, wstał z siodełka, przyspieszył i zdołał samotnie jako pierwszy przekroczyć linię mety.

Wyniki etapu:

1    14    Peter KENNAUGH        TEAM SKY    03:06:51
2    143    Sacha MODOLO        LAMPRE – MERIDA    00:00:02
3    191    Edvald BOASSON HAGEN        MTN-QHUBEKA    00:00:02
4    62    * Tiesj BENOOT        LOTTO-SOUDAL    00:00:02
5    51    Simon GERRANS        ORICA GREENEDGE    00:00:02
6    162    * Nacer BOUHANNI        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:00:02
7    124    * Jay MC CARTHY        TINKOFF-SAXO    00:00:02
8    71    Alejandro VALVERDE        MOVISTAR TEAM    00:00:02
9    43    Samuel DUMOULIN        AG2R LA MONDIALE    00:00:02
10    152    Cyril GAUTIER        TEAM EUROPCAR    00:00:02
11    31    * Wilco KELDERMAN        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:00:02
12    154    Yannick MARTINEZ        TEAM EUROPCAR    00:00:02
13    185    * Tobias LUDVIGSSON        TEAM GIANT-ALPECIN    00:00:02
14    134    Jarlinson PANTANO        IAM CYCLING    00:00:02
15    101    * Julian ALAPHILIPPE        ETIXX-QUICK STEP    00:00:02
16    11    Christopher FROOME        TEAM SKY    00:00:02
17    61    Tony GALLOPIN        LOTTO-SOUDAL    00:00:02
18    181    * Lawson CRADDOCK        TEAM GIANT-ALPECIN    00:00:02
19    204    José MENDES        BORA-ARGON 18    00:00:02
20    141    Rui COSTA        LAMPRE – MERIDA    00:00:02
21    7    Ramunas NAVARDAUSKAS        TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:02
22    206    Cristiano SALERNO        BORA-ARGON 18    00:00:02
23    127    * Pawel POLJANSKI        TINKOFF-SAXO    00:00:02
24    32    * George BENNETT        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:00:02
25    126    Bruno PIRES        TINKOFF-SAXO    00:00:02
26    195    Reinardt JANSE VAN RENSBURG        MTN-QHUBEKA    00:00:02
27    168    Geoffrey SOUPE        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:00:02
28    104    Tony MARTIN        ETIXX-QUICK STEP    00:00:02
29    28    Lieuwe WESTRA        ASTANA PRO TEAM    00:00:02
30    131    Mathias FRANK        IAM CYCLING    00:00:02
31    16    Nicolas ROCHE        TEAM SKY    00:00:02
32    77    Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI        MOVISTAR TEAM    00:00:02
33    197    Serge PAUWELS        MTN-QHUBEKA    00:00:02
34    123    Robert KISERLOVSKI        TINKOFF-SAXO    00:00:02
35    41    * Romain BARDET        AG2R LA MONDIALE    00:00:02
36    207    Bjorn THURAU        BORA-ARGON 18    00:00:02
37    136    David TANNER        IAM CYCLING    00:00:02
38    106    Niki TERPSTRA        ETIXX-QUICK STEP    00:00:02
39    35    Bram TANKINK        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:00:02
40    144    Nelson OLIVEIRA        LAMPRE – MERIDA    00:00:02
41    85    Tiago MACHADO        TEAM KATUSHA    00:00:02
42    21    Vincenzo NIBALI        ASTANA PRO TEAM    00:00:02
43    138    Marcel WYSS        IAM CYCLING    00:00:02
44    22    Lars BOOM        ASTANA PRO TEAM    00:00:02
45    133    Reto HOLLENSTEIN        IAM CYCLING    00:00:02
46    53    Jens KEUKELEIRE        ORICA GREENEDGE    00:00:02
47    196    * Louis MEINTJES        MTN-QHUBEKA    00:00:02
48    208    Paul VOSS        BORA-ARGON 18    00:00:02
49    23    Andriy GRIVKO        ASTANA PRO TEAM    00:00:02
50    205    Dominik NERZ        BORA-ARGON 18    00:00:02
51    64    Bart DE CLERCQ        LOTTO-SOUDAL    00:00:02
52    128    Chris Anker SORENSEN        TINKOFF-SAXO    00:00:02
53    97    Michael SCHÄR        BMC RACING TEAM    00:00:02
54    1    Andrew TALANSKY        TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:02
55    48    Alexis VUILLERMOZ        AG2R LA MONDIALE    00:00:02
56    18    Ian STANNARD        TEAM SKY    00:00:02
57    148    Rafael VALLS        LAMPRE – MERIDA    00:00:02
58    26    Rein TAARAMAE        ASTANA PRO TEAM    00:00:02
59    42    Mikael CHEREL        AG2R LA MONDIALE    00:00:02
60    122    * Jesper HANSEN        TINKOFF-SAXO    00:00:02
61    201    Jan BARTA        BORA-ARGON 18    00:00:02
62    75    José HERRADA LOPEZ        MOVISTAR TEAM    00:00:02
63    6    Daniel MARTIN        TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:02
64    111    Bauke MOLLEMA        TREK FACTORY RACING    00:00:02
65    58    * Simon YATES        ORICA GREENEDGE    00:00:02
66    103    David DE LA CRUZ        ETIXX-QUICK STEP    00:00:02
67    94    Manuel QUINZIATO        BMC RACING TEAM    00:00:02
68    174    * Kenny ELISSONDE        FDJ    00:00:02
69    91    Tejay VAN GARDEREN        BMC RACING TEAM    00:00:02
70    102    Maxime BOUET        ETIXX-QUICK STEP    00:00:02
71    82    Gianpaolo CARUSO        TEAM KATUSHA    00:00:02
72    92    * Rohan DENNIS        BMC RACING TEAM    00:00:02
73    45    Jean-Christophe PERAUD        AG2R LA MONDIALE    00:00:02
74    25    Michele SCARPONI        ASTANA PRO TEAM    00:00:02
75    117    Riccardo ZOIDL        TREK FACTORY RACING    00:00:02
76    118    Haimar ZUBELDIA        TREK FACTORY RACING    00:00:02
77    151    Pierre ROLLAND        TEAM EUROPCAR    00:00:02
78    72    Jonathan CASTROVIEJO        MOVISTAR TEAM    00:00:02
79    44    Ben GASTAUER        AG2R LA MONDIALE    00:00:02
80    84    Alberto LOSADA        TEAM KATUSHA    00:00:02
81    161    Daniel NAVARRO        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:00:02
82    192    Stephen CUMMINGS        MTN-QHUBEKA    00:00:02
83    202    * Emanuel BUCHMANN        BORA-ARGON 18    00:00:02
84    57    * Adam YATES        ORICA GREENEDGE    00:00:02
85    156    Perrig QUEMENEUR        TEAM EUROPCAR    00:00:02
86    145    Ruben PLAZA MOLINA        LAMPRE – MERIDA    00:00:02
87    198    Daniel TEKLEHAIMANOT        MTN-QHUBEKA    00:00:02
88    74    John GADRET        MOVISTAR TEAM    00:00:02
89    68    * Tim WELLENS        LOTTO-SOUDAL    00:00:02
90    203    Bartosz HUZARSKI        BORA-ARGON 18    00:00:02
91    56    Ivan SANTAROMITA        ORICA GREENEDGE    00:00:02
92    96    Samuel SANCHEZ        BMC RACING TEAM    00:00:02
93    81    Joaquim RODRIGUEZ        TEAM KATUSHA    00:00:02
94    113    Matthew BUSCHE        TREK FACTORY RACING    00:00:02
95    76    Benat INTXAUSTI        MOVISTAR TEAM    00:00:02
96    147    José Rodolfo SERPA        LAMPRE – MERIDA    00:00:02
97    105    Pieter SERRY        ETIXX-QUICK STEP    00:00:02
98    167    Julien SIMON        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:00:33
99    54    Christian MEIER        ORICA GREENEDGE    00:00:46
100    93    Daniel OSS        BMC RACING TEAM    00:01:03
101    114    Markel IRIZAR        TREK FACTORY RACING    00:02:50
102    135    Vicente REYNES        IAM CYCLING    00:02:50
103    55    * Magnus Cort NIELSEN        ORICA GREENEDGE    00:02:50
104    183    Simon GESCHKE        TEAM GIANT-ALPECIN    00:02:50
105    186    Luka MEZGEC        TEAM GIANT-ALPECIN    00:02:50
106    27    Alessandro VANOTTI        ASTANA PRO TEAM    00:02:50
107    3    Nathan HAAS        TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:02:50
108    87    Alexei TCATEVICH        TEAM KATUSHA    00:02:50
109    95    Joseph ROSSKOPF        BMC RACING TEAM    00:02:50
110    164    * Christophe LAPORTE        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:02:50
111    78    Rory SUTHERLAND        MOVISTAR TEAM    00:02:50
112    34    Martijn KEIZER        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:02:50
113    184    Chad HAGA        TEAM GIANT-ALPECIN    00:02:50
114    112    Fumiyuki BEPPU        TREK FACTORY RACING    00:02:50
115    36    Jos VAN EMDEN        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:02:50
116    194    Jacques JANSE VAN RENSBURG        MTN-QHUBEKA    00:02:50
117    37    Dennis VAN WINDEN        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:02:50
118    47    Johan VAN SUMMEREN        AG2R LA MONDIALE    00:02:50
119    121    * Edward BELTRAN SUAREZ        TINKOFF-SAXO    00:02:50
120    125    Evgeny PETROV        TINKOFF-SAXO    00:02:50
121    132    Stef CLEMENT        IAM CYCLING    00:02:50
122    172    Arnaud COURTEILLE        FDJ    00:02:50
123    177    Kévin REZA        FDJ    00:02:50
124    163    Nicolas EDET        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:02:50
125    137    Jonas VAN GENECHTEN        IAM CYCLING    00:02:50
126    155    Bryan NAULEAU        TEAM EUROPCAR    00:02:50
65    Gert DOCKX        LOTTO-SOUDAL    Abandon

Klasyfikacja generalna:

1    14    Peter KENNAUGH        TEAM SKY    03:06:41
2    143    Sacha MODOLO        LAMPRE – MERIDA    00:00:06
3    191    Edvald BOASSON HAGEN        MTN-QHUBEKA    00:00:08
4    62    * Tiesj BENOOT        LOTTO-SOUDAL    00:00:12
5    51    Simon GERRANS        ORICA GREENEDGE    00:00:12
6    162    * Nacer BOUHANNI        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:00:12
7    124    * Jay MC CARTHY        TINKOFF-SAXO    00:00:12
8    71    Alejandro VALVERDE        MOVISTAR TEAM    00:00:12
9    43    Samuel DUMOULIN        AG2R LA MONDIALE    00:00:12
10    152    Cyril GAUTIER        TEAM EUROPCAR    00:00:12
11    31    * Wilco KELDERMAN        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:00:12
12    154    Yannick MARTINEZ        TEAM EUROPCAR    00:00:12
13    185    * Tobias LUDVIGSSON        TEAM GIANT-ALPECIN    00:00:12
14    134    Jarlinson PANTANO        IAM CYCLING    00:00:12
15    101    * Julian ALAPHILIPPE        ETIXX-QUICK STEP    00:00:12
16    11    Christopher FROOME        TEAM SKY    00:00:12
17    61    Tony GALLOPIN        LOTTO-SOUDAL    00:00:12
18    181    * Lawson CRADDOCK        TEAM GIANT-ALPECIN    00:00:12
19    204    José MENDES        BORA-ARGON 18    00:00:12
20    141    Rui COSTA        LAMPRE – MERIDA    00:00:12
21    7    Ramunas NAVARDAUSKAS        TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:12
22    206    Cristiano SALERNO        BORA-ARGON 18    00:00:12
23    127    * Pawel POLJANSKI        TINKOFF-SAXO    00:00:12
24    32    * George BENNETT        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:00:12
25    126    Bruno PIRES        TINKOFF-SAXO    00:00:12
26    195    Reinardt JANSE VAN RENSBURG        MTN-QHUBEKA    00:00:12
27    168    Geoffrey SOUPE        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:00:12
28    104    Tony MARTIN        ETIXX-QUICK STEP    00:00:12
29    28    Lieuwe WESTRA        ASTANA PRO TEAM    00:00:12
30    131    Mathias FRANK        IAM CYCLING    00:00:12
31    16    Nicolas ROCHE        TEAM SKY    00:00:12
32    77    Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI        MOVISTAR TEAM    00:00:12
33    197    Serge PAUWELS        MTN-QHUBEKA    00:00:12
34    123    Robert KISERLOVSKI        TINKOFF-SAXO    00:00:12
35    41    * Romain BARDET        AG2R LA MONDIALE    00:00:12
36    207    Bjorn THURAU        BORA-ARGON 18    00:00:12
37    136    David TANNER        IAM CYCLING    00:00:12
38    106    Niki TERPSTRA        ETIXX-QUICK STEP    00:00:12
39    35    Bram TANKINK        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:00:12
40    144    Nelson OLIVEIRA        LAMPRE – MERIDA    00:00:12
41    85    Tiago MACHADO        TEAM KATUSHA    00:00:12
42    21    Vincenzo NIBALI        ASTANA PRO TEAM    00:00:12
43    138    Marcel WYSS        IAM CYCLING    00:00:12
44    22    Lars BOOM        ASTANA PRO TEAM    00:00:12
45    133    Reto HOLLENSTEIN        IAM CYCLING    00:00:12
46    53    Jens KEUKELEIRE        ORICA GREENEDGE    00:00:12
47    196    * Louis MEINTJES        MTN-QHUBEKA    00:00:12
48    208    Paul VOSS        BORA-ARGON 18    00:00:12
49    23    Andriy GRIVKO        ASTANA PRO TEAM    00:00:12
50    205    Dominik NERZ        BORA-ARGON 18    00:00:12
51    64    Bart DE CLERCQ        LOTTO-SOUDAL    00:00:12
52    128    Chris Anker SORENSEN        TINKOFF-SAXO    00:00:12
53    97    Michael SCHÄR        BMC RACING TEAM    00:00:12
54    1    Andrew TALANSKY        TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:12
55    48    Alexis VUILLERMOZ        AG2R LA MONDIALE    00:00:12
56    18    Ian STANNARD        TEAM SKY    00:00:12
57    148    Rafael VALLS        LAMPRE – MERIDA    00:00:12
58    26    Rein TAARAMAE        ASTANA PRO TEAM    00:00:12
59    42    Mikael CHEREL        AG2R LA MONDIALE    00:00:12
60    122    * Jesper HANSEN        TINKOFF-SAXO    00:00:12
61    201    Jan BARTA        BORA-ARGON 18    00:00:12
62    75    José HERRADA LOPEZ        MOVISTAR TEAM    00:00:12
63    6    Daniel MARTIN        TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:12
64    111    Bauke MOLLEMA        TREK FACTORY RACING    00:00:12
65    58    * Simon YATES        ORICA GREENEDGE    00:00:12
66    103    David DE LA CRUZ        ETIXX-QUICK STEP    00:00:12
67    94    Manuel QUINZIATO        BMC RACING TEAM    00:00:12
68    174    * Kenny ELISSONDE        FDJ    00:00:12
69    91    Tejay VAN GARDEREN        BMC RACING TEAM    00:00:12
70    102    Maxime BOUET        ETIXX-QUICK STEP    00:00:12
71    82    Gianpaolo CARUSO        TEAM KATUSHA    00:00:12
72    92    * Rohan DENNIS        BMC RACING TEAM    00:00:12
73    45    Jean-Christophe PERAUD        AG2R LA MONDIALE    00:00:12
74    25    Michele SCARPONI        ASTANA PRO TEAM    00:00:12
75    117    Riccardo ZOIDL        TREK FACTORY RACING    00:00:12
76    118    Haimar ZUBELDIA        TREK FACTORY RACING    00:00:12
77    151    Pierre ROLLAND        TEAM EUROPCAR    00:00:12
78    72    Jonathan CASTROVIEJO        MOVISTAR TEAM    00:00:12
79    44    Ben GASTAUER        AG2R LA MONDIALE    00:00:12
80    84    Alberto LOSADA        TEAM KATUSHA    00:00:12
81    161    Daniel NAVARRO        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:00:12
82    192    Stephen CUMMINGS        MTN-QHUBEKA    00:00:12
83    202    * Emanuel BUCHMANN        BORA-ARGON 18    00:00:12
84    57    * Adam YATES        ORICA GREENEDGE    00:00:12
85    156    Perrig QUEMENEUR        TEAM EUROPCAR    00:00:12
86    145    Ruben PLAZA MOLINA        LAMPRE – MERIDA    00:00:12
87    198    Daniel TEKLEHAIMANOT        MTN-QHUBEKA    00:00:12
88    74    John GADRET        MOVISTAR TEAM    00:00:12
89    68    * Tim WELLENS        LOTTO-SOUDAL    00:00:12
90    203    Bartosz HUZARSKI        BORA-ARGON 18    00:00:12
91    56    Ivan SANTAROMITA        ORICA GREENEDGE    00:00:12
92    96    Samuel SANCHEZ        BMC RACING TEAM    00:00:12
93    81    Joaquim RODRIGUEZ        TEAM KATUSHA    00:00:12
94    113    Matthew BUSCHE        TREK FACTORY RACING    00:00:12
95    76    Benat INTXAUSTI        MOVISTAR TEAM    00:00:12
96    147    José Rodolfo SERPA        LAMPRE – MERIDA    00:00:12
97    105    Pieter SERRY        ETIXX-QUICK STEP    00:00:12
98    167    Julien SIMON        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:00:43
99    54    Christian MEIER        ORICA GREENEDGE    00:00:56
100    93    Daniel OSS        BMC RACING TEAM    00:01:13
101    114    Markel IRIZAR        TREK FACTORY RACING    00:03:00
102    135    Vicente REYNES        IAM CYCLING    00:03:00
103    55    * Magnus Cort NIELSEN        ORICA GREENEDGE    00:03:00
104    183    Simon GESCHKE        TEAM GIANT-ALPECIN    00:03:00
105    186    Luka MEZGEC        TEAM GIANT-ALPECIN    00:03:00
106    27    Alessandro VANOTTI        ASTANA PRO TEAM    00:03:00
107    3    Nathan HAAS        TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:03:00
108    87    Alexei TCATEVICH        TEAM KATUSHA    00:03:00
109    95    Joseph ROSSKOPF        BMC RACING TEAM    00:03:00
110    164    * Christophe LAPORTE        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:03:00
111    78    Rory SUTHERLAND        MOVISTAR TEAM    00:03:00
112    34    Martijn KEIZER        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:03:00
113    184    Chad HAGA        TEAM GIANT-ALPECIN    00:03:00
114    112    Fumiyuki BEPPU        TREK FACTORY RACING    00:03:00
115    36    Jos VAN EMDEN        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:03:00
116    194    Jacques JANSE VAN RENSBURG        MTN-QHUBEKA    00:03:00
117    37    Dennis VAN WINDEN        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:03:00
118    47    Johan VAN SUMMEREN        AG2R LA MONDIALE    00:03:00
119    121    * Edward BELTRAN SUAREZ        TINKOFF-SAXO    00:03:00
120    125    Evgeny PETROV        TINKOFF-SAXO    00:03:00
121    132    Stef CLEMENT        IAM CYCLING    00:03:00
122    172    Arnaud COURTEILLE        FDJ    00:03:00
123    177    Kévin REZA        FDJ    00:03:00
124    163    Nicolas EDET        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:03:00
125    137    Jonas VAN GENECHTEN        IAM CYCLING    00:03:00
126    155    Bryan NAULEAU        TEAM EUROPCAR    00:03:00
127    158    Thomas VOECKLER        TEAM EUROPCAR    00:03:00
128    88    Angel VICIOSO        TEAM KATUSHA    00:03:00
129    157    Romain SICARD        TEAM EUROPCAR    00:03:00
130    165    Luis Angel MATE MARDONES        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:03:00
131    12    * Ian BOSWELL        TEAM SKY    00:03:00
132    63    Kris BOECKMANS        LOTTO-SOUDAL    00:03:00
133    86    Gatis SMUKULIS        TEAM KATUSHA    00:04:28
134    24    Dmitriy GRUZDEV        ASTANA PRO TEAM    00:04:28
135    17    * Luke ROWE        TEAM SKY    00:04:28
136    15    Wouter POELS        TEAM SKY    00:04:28
137    13    Philip DEIGNAN        TEAM SKY    00:04:28
138    153    * Romain GUILLEMOIS        TEAM EUROPCAR    00:04:28
139    108    Martin VELITS        ETIXX-QUICK STEP    00:04:28
140    67    * Tosh VAN DER SANDE        LOTTO-SOUDAL    00:04:28
141    107    Stijn VANDENBERGH        ETIXX-QUICK STEP    00:04:28
142    38    Maarten WYNANTS        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:04:28
143    4    Kristijan KOREN        TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:04:28
144    193    Tyler FARRAR        MTN-QHUBEKA    00:04:28
145    98    * Dylan TEUNS        BMC RACING TEAM    00:04:28
146    142    Matteo BONO        LAMPRE – MERIDA    00:04:28
147    52    * Damien HOWSON        ORICA GREENEDGE    00:04:28
148    46    Christophe RIBLON        AG2R LA MONDIALE    00:04:28
149    178    Benoît VAUGRENARD        FDJ    00:04:28
150    115    Yaroslav POPOVYCH        TREK FACTORY RACING    00:04:28
151    83    Vladimir ISAYCHEV        TEAM KATUSHA    00:04:28
152    66    Pim LIGTHART        LOTTO-SOUDAL    00:04:28
153    146    Filippo POZZATO        LAMPRE – MERIDA    00:04:28
154    175    Murilo Antonio FISCHER        FDJ    00:04:28
155    73    Alex DOWSETT        MOVISTAR TEAM    00:04:28
156    171    Arnold JEANNESSON        FDJ    00:04:28
157    166    * Florian SENECHAL        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:07:27
158    173    Mickaël DELAGE        FDJ    00:07:27
159    176    Laurent PICHON        FDJ    00:07:27
160    2    Jack BAUER        TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:11:58
161    116    * Calvin WATSON        TREK FACTORY RACING    00:11:58
162    187    Albert TIMMER        TEAM GIANT-ALPECIN    00:11:58
163    33    Brian BULGAC        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:11:58
164    8    * Dylan VAN BAARLE        TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:11:58
165    5    Sebastian LANGEVELD        TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:11:58
166    182    Caleb FAIRLY        TEAM GIANT-ALPECIN    00:12:39

Foto: Facebook/Criterium du Dauphine