Austriak Gregor Mühlberger  wygrał drugi etap i został nowym liderem Wyścigu Pokoju orlików. Patryk Stosz zajął 16.miejsce.

Drugiego dnia zmagań zawodnicy mieli do pokonania 113 kilometrów. Kolarze rozpoczęli ściganie w Polsce, w Głuchołazach, a zakończyli prawie 9-kilometrowym podjazdem w Czechach, pod górę Pradziad.

wyścig pokoju u-23 2 etap

Jako pierwszy na szczycie zameldował się Austriak, Gregor Muhlberger, który pokonał w samej końcówce Laurensa De Plus (Belgia). Trzeci, z 7-sekundową stratą, był Odd Christian Eiking (Norwegia).

Patryk Stosz wjechał na metę 26 sekund po zwycięzcy, na 16.pozycji. Jakub Kaczmarek był 24. (42 sekundy straty), Piotr Brożyna 34. (1:33 straty), Arkadiusz Owsian 45. (2:35), Wojciech Franczak 62. (4:18), a Patryk Złotowicz 72. (7:54)

Wyścig zakończy się dzisiaj, kolejnym bardzo trudnym etapem, z 4 premiami górskimi i metą na podjeździe. Patryk Stosz przystąpi do niego zajmując 18. miejsce w klasyfikacji generalnej (36 sekund straty).

Wyniki drugiego etapu:

1 MÜHLBERGER Gregor Austria les 113,6 km en 3h02’04”
2 DE Plus Laurens Belgian 00:02 (b : 6”)
3 EIKING Odd Christian Norwegian 00:07 (b : 4”)
4 VLIEGEN Loic Belgian 00:07 (b : 1”)
5 ARSLANOV Ildar Russian 00:14
6 KÄMNA Lennard Germany 00:14
7 MAMYKIN Matvey Russian 00:14
8 PADUN Mark Ukraine 00:14
9 MOSCON Gianni Italian 00:14
10 SKAARSETH Anders Norwegian 00:18
11 PETILLI Simone Italian 00:19
12 LUNKE Sindre Norwegian 00:19
13 CZE19930511 ČERNÝ Josef Czech 00:19
14 OLESEN Patrick Denmark 00:22
15 KNIPP Niels Swiss 00:25
16 STOSZ Patryk Polish 00:26
17 BAILLIFARD Valentin Swiss 00:30
18 MAISON Jeremy France 00:30
19 BRKIC Benjamin Austria 00:32
20 FRANKINY Kilian Swiss 00:32
21 PAVLI Marko Slovenia U23 00:33
22 ZEMLYAKOV Oleg Kazakhstan 00:33
23 VERMEULEN Alexey Team USA 00:37
24 KACZMAREK Jakub Polish 00:42
25 CHAVES Torres German Colombia 00:46
26 DAVIES Scott Great Britain 01:12
27 VAN Gestel Dries Belgian 01:23
28 DIAZ Cardenas Edward 28 Colombia 01:24
29 KAMP Alexander Denmark 01:25
30 DE Jong Martijn The Netherlands 01:27
31 SCHACHMANN Maximilian Germany 01:27
32 LUKKEDAL Oyvind Norwegian 01:27
33 ZHUIKOV Denis Russian 01:27
34 BROZYNA Piotr Polish 01:33
35 GABBURO Davide Italian 01:54
36 ZMORKA Marlen Ukraine 02:16
37 REYES Ortega Aldemar Colombia 02:17
38 SEMYONOV Roman Kazakhstan 02:22
39 ANDERSEN Rune Almindso Denmark 02:23
40 WILSLY Jonas Gregaard Denmark 02:23
41 PAREDES Zapata Wilmar Colombia 02:26
42 TUSVELD Martijn The Netherlands 02:27
43 LEGROS Adrien France 02:27
44 GESBERT Elie France 02:27
45 OWSIAN Arkadiusz Polish 1 02:35
46 MARTINEZ Gomez Luis Mig Colombia 02:45
47 GUNST Davy The Netherlands 3:05:24 03:20
48 BOUWMAN Koen The Netherlands 3:05:24 03:20
49 POWLESS Nielson Team USA 03:20
50 TUREK Daniel Czech 03:31
51 SCHLEGEL Michal Czech 03:31
52 SCHULZE Julian Germany 03:34
53 DE Vries Hartthijs The Netherlands 03:51
54 BUDIAK Anatolii Ukraine 03:51
55 PAULUS Dennis Austria 04:04
56 SCHÖNBERGER Sebastian Austria 04:04
57 BARTA William Team USA 04:04
58 HOELGAARD Markus Norwegian 04:04
59 GOGL Michael Austria 04:04
60 VALVASORRI Larry Luxembourg 04:07
61 PASCHE Frank Swiss 04:07
62 FRANCZAK Wojciech Polish 04:18
63 BROCKHOFF Jan Germany 04:52
64 GUILLAUME Martin France 04:52
65 GROŠELJ Žiga Slovenia U23 04:55
66 MAIDOS Tilegen Kazakhstan 04:58
67 SCHMIDT Mads Würtz Denmark 04:58
68 KOROŠEC Rok Slovenia U23 04:58
69 BELLAN Juraj Slovakia 05:15
70 OKA Atsushi Japan U23 06:55
71 TRILLINI Sebastian Mart Nazionale Argentina 06:56
72 AKHMETOV Galym Kazakhstan 06:56
73 RAHBEK Mads Baadgaard Denmark 06:56
74 ZLOTOWICZ Patryk Polish 07:54
75 SLATER Alistair Great Britain 08:14
76 SCHNYDER Lars Swiss 08:38
77 DECLERCQ Benjamin Belgian 08:38
78 VAN Rooy Kenneth Belgian 08:38
79 SISR František Czech 08:38
80 MALEEV Timur Ukraine0:08:38 3:10:42
81 SHEMYAKIN Sergey Kazakhstan 08:38
82 TURCHI Luc Luxembourg 09:30
83 NANS Peters France 09:30
84 SHTEIN Grigoriy Kazakhstan 09:45
85 UDOD Rinat Ukraine0:09:45
86 ZUBENKO Mykyta Ukraine0:09:45
87 CHERKASOV Nikolay Russian 09:45
88 VAN Reek Timon The Netherlands 09:54
89 WEBER Johannes Germany 10:14
90 PACINOTTI Niccolo Italian 11:02
91 MASNADA Fausto Italian 11:02
92 GARCIA Joaquim Argentina 11:02
93 CARBONI Giovanni Italian 11:02
94 KOCH Jonas Germany 11:02
95 CURUCHET Juan Ignacio Argentina 11:15
96 KUKRLE Michael Czech 11:46
97 KOBASHI Yuri Japan U23 11:59
98 AKITA Takuma Japan U23 12:34
99 NAVARRO Nicolas Oscar Argentina 13:19
100 ZVERKOV Evgeny Russian 14:24
101 MORABITO Massimo Luxembourg 15:40
102 VIVAS Federico Argentina 16:20
103 CULLAIGH Gabriel Great Britain 16:22
104 STEWART Mark Great Britain 16:22
105 HARAG Tomáš Slovakia 16:22
106 JOYCE Colin Team USA 16:22
107 RU ČIGAJ Žiga Slovenia U23 16:35
108 OMOTE Toshiki 108 Japan U23 18:30
109 LAJCHA Juraj 109 Slovakia 18:52
110 RESTREPO Valencia Jhona Colombia 18:52
111 KRAJÍ ČEK Matej Slovakia 18:52
112 UCHINO Naoya Japan U23 18:52
113 BASSETT Stephen Team USA 18:52
114 GADAY Orozco Lucas Argentina 18:52
115 BURTON Germain Great Britain 18:52
116 NIPL Vojt Czech 18:52
117 MIŠKULN Jure Slovenia U23 18:55
118 KELLY Jake Great Britain 19:08
119 MERTZ Rémy Belgian 19:10
120 O DONNELL Phillip Team USA 19:10
121 LANG Alec Luxembourg 19:12
122 SHIMIZU Ohko Japan U23 19:33
123 WALZEL Andreas Austria 20:35
124 SAZANOV Andrey Russian 21:39
125 COSNEFROY Benoit France 21:39
126 JANSEN Amund Grondahl Norwegian 21:56

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:
1 MÜHLBERGER Gregor AUT Austria en 6h01’20”
2 DE Plus Laurens BEL Belgian 00:06
3 EIKING Odd Christian NOR Norwegian 00:13
4 VLIEGEN Loic BEL Belgian 00:17
5 ARSLANOV Ildar RUS Russian 00:24
6 PAVLI Č Marko SLO Slovenia U23 00:24
7 KÄMNA Lennard GER Germany 00:25
8 MAMYKIN Matvey RUS Russian 00:25
9 PADUN Mark UKR Ukraine 00:26
10 MOSCON Gianni ITA Italian 00:26
11 SKAARSETH Anders NOR Norwegian 00:28
12 PETILLI Simone ITA Italian 00:29
13 LUNKE Sindre NOR Norwegian 00:30
14 ČERNÝ Josef CZE Czech 00:30
15 OLESEN Patrick DEN Denmark 00:32
16 MAISON Jeremy FRA Equipe de France 00:34
17 KNIPP Niels SUI Suisse 00:35
18 STOSZ Patryk POL Polish 00:36
19 BAILLIFARD Valentin SUI Suisse 00:40
20 BRKIC Benjamin AUT Austria 00:42
21 FRANKINY Kilian SUI Suisse 00:42
22 ZEMLYAKOV Oleg KAZ Kazakhstan 00:44
23 VERMEULEN Alexey USA Team USA 00:47
24 KACZMAREK Jakub POL Polish 00:52
25 CHAVES Torres German En COL Colombia 00:52
26 DAVIES Scott GBR Great Britain 01:22
27 VAN Gestel Dries BEL Belgian 01:33
28 DIAZ Cardenas Edward Fa COL Colombia 01:34
29 KAMP Alexander DEN Denmark 01:35
30 SCHACHMANN Maximilian GER Germany 01:37
31 LUKKEDAL Oyvind NOR Norwegian 01:37
32 ZHUIKOV Denis RUS Russian 01:38
33 BROZYNA Piotr POL Polish 01:43
34 GABBURO Davide ITA Italian 02:04
35 ZMORKA Marlen UKR Ukraine 02:26
36 REYES Ortega Aldemar COL Colombia 02:27
37 SEMYONOV Roman KAZ Kazakhstan 02:32
38 ANDERSEN Rune Almindso DEN Denmark 02:33
39 WILSLY Jonas Gregaard DEN Denmark 02:34
40 PAREDES Zapata Wilmar A COL Colombia 02:36
41 TUSVELD Martijn NED The Netherlands 02:37
42 LEGROS Adrien FRA Equipe de France 02:38
43 GESBERT Elie FRA Equipe de France 02:38
44 OWSIAN Arkadiusz POL Polish 02:44
45 MARTINEZ Gomez Luis Mig COL Colombia 02:55
46 TUREK Daniel CZE Czech 03:24
47 GUNST Davy NED The Netherlands 03:30
48 BOUWMAN Koen NED The Netherlands 03:31
49 POWLESS Nielson USA Team USA 03:31
50 DE Jong Martijn NED The Netherlands 03:39
51 SCHLEGEL Michal CZE Czech 03:42
52 SCHULZE Julian GER Germany 03:44
53 DE Vries Hartthijs NED The Netherlands 04:01
54 BUDIAK Anatolii UKR Ukraine 04:01
55 PAULUS Dennis AUT Austria 04:14
56 SCHÖNBERGER Sebastian AUT Austria 04:15
57 BARTA William USA Team USA 04:15
58 HOELGAARD Markus NOR Norwegian 04:15 6:05:35
59 GOGL Michael AUT Austria 6:05:36 04:16
60 PASCHE Frank SUI Suisse 04:18
61 FRANCZAK Wojciech POL Polish 04:28
62 BROCKHOFF Jan GER Germany 05:02
63 GUILLAUME Martin FRA Equipe de France 05:02
64 GROŠELJ Žiga SLO Slovenia U23 05:05
65 MAIDOS Tilegen KAZ Kazakhstan 05:08
66 SCHMIDT Mads Würtz DEN Denmark 05:09
67 KOROŠEC Rok SLO Slovenia U23 05:10
68 BELLAN Juraj SVK Slovakia 05:25
69 OKA Atsushi JPN Japan U23 07:05
70 TRILLINI Sebastian Mart ARG Nazionale Argentina 07:06
71 AKHMETOV Galym KAZ Kazakhstan 07:06
72 RAHBEK Mads Baadgaard DEN Denmark 07:07
73 ZLOTOWICZ Patryk POL Polish 08:04
74 SLATER Alistair GBR Great Britain 08:24
75 SCHNYDER Lars SUI Suisse 08:48
76 DECLERCQ Benjamin BEL Belgian 08:48
77 SISR František CZE Czech 08:48
78 VAN Rooy Kenneth BEL Belgian 08:49
79 SHEMYAKIN Sergey KAZ Kazakhstan 08:50
80 VALVASORRI Larry LUX Luxembourg 09:13
81 NANS Peters FRA Equipe de France 09:38
82 TURCHI Luc LUX Luxembourg 09:40
83 SHTEIN Grigoriy KAZ Kazakhstan 09:55
84 ZUBENKO Mykyta UKR Ukraine 09:56
85 CHERKASOV Nikolay RUS Russian 09:57
86 VAN Reek Timon NED The Netherlands 10:04
87 PACINOTTI Niccolo ITA Italian 11:12
88 MASNADA Fausto ITA Italian 11:12
89 GARCIA Joaquim ARG Nazionale Argentina 11:12
90 CARBONI Giovanni ITA Italian 11:13
91 KOCH Jonas GER Germany 11:14
92 CURUCHET Juan Ignacio ARG Nazionale Argentina 11:25
93 KUKRLE Michael CZE Czech 11:56
94 UDOD Rinat UKR Ukraine 12:20
95 AKITA Takuma JPN Japan U23 12:44
96 WEBER Johannes GER Germany 12:45
97 ZVERKOV Evgeny RUS Russian 14:24
98 MORABITO Massimo LUX Luxembourg 15:50
99 MALEEV Timur UKR Ukraine 16:05
100 CULLAIGH Gabriel GBR Great Britain 16:09
101 STEWART Mark GBR Great Britain 16:32
102 JOYCE Colin USA Team USA 16:33
103 RU ČIGAJ Žiga SLO Slovenia U23 16:45
104 NAVARRO Nicolas Oscar ARG Nazionale Argentina 18:19
105 BASSETT Stephen USA Team USA 19:03
106 GADAY Orozco Lucas ARG Nazionale Argentina 19:04
107 NIPL Vojt ěch CZE Czech 19:04
108 KELLY Jake GBR Great Britain 19:18
109 O DONNELL Phillip USA Team USA 19:19
110 KOBASHI Yuri JPN Japan U23 19:24
111 UCHINO Naoya JPN Japan U23 21:15
112 VIVAS Federico ARG Nazionale Argentina 21:19
113 LAJCHA Juraj SVK Slovakia 21:24
114 BURTON Germain GBR Great Britain 21:26
115 HARAG Tomáš SVK Slovakia 21:29
116 MERTZ Rémy BEL Belgian 21:44
117 SAZANOV Andrey RUS Russian 21:49
118 COSNEFROY Benoit FRA Equipe de France 21:50
119 JANSEN Amund Grondahl NOR Norwegian 22:06
120 WALZEL Andreas AUT Austria 23:09
121 RESTREPO Valencia Jhona COL Colombia 23:55
122 OMOTE Toshiki JPN Japan U23
123 KRAJÍ ČEK Matej SVK Slovakia 32:15
124 MIŠKULN Jure SLO Slovenia U23 32:17
125 SHIMIZU Ohko JPN Japan U23 32:55
126 LANG Alec LUX Luxembourg 40:08

Źródło:  “pzkol.pl” + własne

Foto: Závod Míru – Course de la Paix U23

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments