Dawid Gieracki (KS Ślęża MAT Sobótka) triumfował na 2. etapie XXXIII Wyścigu Kolarskiego Juniorów „Złote koło”. Liderem pozostał zwycięzca pierwszego etapu – Piotr Pękala (KS Pogoń Mostostal Puławy).

„Złote koło” dla juniorów rozpoczynała jazda indywidualna na czas na trasie Droginia – Brzezowa, o długości 5 kilometrów. Wygrał ją Piotr Pękała (KS Pogoń Mostostal Puławy). Pokonał on ten dystans w 8 minut i 15 sekund. Jego wynik byl o 1 sekundę lepszy od Szymona Sajnoka (GKS Cartusia Kartuzy) i o 12 sekund od Szymona Tracza (WLKS Krakus BBC Czaja).

W drugim dniu zawodnicy ścigali się na 102-kilometrowej trasie wokół Łapanowa. Dawid Gieracki (KS Ślęża MAT Sobótka) wjechał na metę samotnie, z niewielką, 4-sekundową przewagą nad Niemcem, Tomem Mullerem (RSC Cottbus). Till Zetzsche (RSC Cottbus) przyprowadził 21-osobową grupę pościgową, która zameldowała się 8-9 sekund za zwycięzcą.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Piotr Pękala (KS Pogoń Mostostal Puławy) i będzie jej bronił na dzisiejszym etapie Raciechowice – Raciechowice, o długości 116 kilometrów.

Wyniki pierwszego etapu

Wyniki drugiego etapu

Źródło: pzkol+własne

Foto: Piotr Działowy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments