6-osobowa reprezentacja Polski wystartuje w trzydniowym Wyścigu Pokoju U23, zaliczanym do Pucharu Narodów.

W kadrze na tę imprezę znaleźli się Piotr Brożyna, Jakub Kaczmarek, Patryk Stosz (wszyscy CCC Sprandi Polkowice), Arkadiusz Owsian (ActiveJet Team), Wojciech Franczak i Patryk Złotowicz (obaj TKK Pacific Toruń).

Cała szóstka ma za sobą start w Karpackim Wyścigu Kurierów. Stosz był na jednym z etapów 3., ukończył zmagania na 2. miejscu w klasyfikacji górskiej i 9. w generalnej. Wcześniej startował także w trzech innych wyścigach Pucharu Narodów U23. Piotr Brożyna był 8. na prologu KWK i kilka dni temu jechał w Tour of Norway (2.HC), z którego wycofał się (na ostatnim etapie) z powodu choroby. Jakub Kaczmarek także niedawno rywalizował w imprezie etapowej – był 11. w Bałtyk-Karkonosze, zajmując 6.miejsce w czasówce pod przełęcz Okraj.

Dla Arkadiusza Owsiana, Wyścig Pokoju U23 będzie czwartą imprezą zaliczaną do Pucharu Narodów w tym sezonie. Zarówno on, Wojciech Franczak, jak i Patryk Złotowicz będą mieli za zadanie zabierać się w ucieczki i pomagać liderom.

Rozgrywany w Czechach wyścig, liczy trzy etapy i pod względem trasy, tegoroczna edycja jest praktycznie kopią zeszłorocznej. Pierwszy odcinek, z Jeseníka do Rýmarova jest pagórkowaty, ale druga połowa zmagań jest płaska i na metę powinna wpaść większa grupa lub ucieczka z niewielką przewagą. Przed rokiem, wygrał tu Przemysław Kasperkiewicz, obejmując również prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Zdecydowanie większe różnice czasowe zostaną odnotowane na 2. etapie, który rozpocznie się w Polsce, w Głuchołazach. Do pokonania będzie co prawda tylko 113 kilometrów, ale ostatnie 13 prowadzić będą pod znaną górę – Pradziada. W sezonie 2014, jako trzeci na szczyt wspiął się Bartosz Warchoł i dzięki temu etapowi zakończył cały wyścig na podium.

Najtrudniejszy wydaje się być ostatni dzień zmagań. 160 kilometrów do przejechania, 4 premie górskie i meta na ok. 3-kilometrowym podjeździe.

Program wyścigu:
1. etap – 29.5.2015 – Jeseník – Rýmařov, 122km
2. etap – 30.5.2015 – Gluchołazy – Praděd, 113,6 km
3. etap – 31.5.2015 – Jeseník – Jeseník, 160,1 km

Źródło:  „pzkol.pl”
Poprzedni artykułTour des Fjords: Dominacja Kristoffa trwa! Piętnaste zwycięstwo w sezonie!
Następny artykułTom Boonen: „Cieszę się, że wróciłem”
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments