Alexander Kristoff (Katusha) wygrał drugi etap wyścigu Tour des Fjords. Norweg umocnił się na prowadzeniu w generalce.

Najdłuższy etap wyścigu po norweskich fiordach liczył 205 kilometrów i prowadził z Jondal do Haugesund. Profil był pagórkowaty, a na kolarzy czekały cztery oznaczone podjazdy.

fjords 2 etapNa jazdę w mniejszej grupce przed peletonem zdecydował się dzisiaj Michał Podlaski (ActiveJet Team). Oprócz Polaka w ucieczce kręcili Antwan Tolhoek (Rabobank Development Team) i Ole Andre Austevoll (Team FixIT.no). Niestety na 40 kilometrów przed metą Podlaski i Tolhoek zostali złapani. Samotny Austevoll także został doścignięty przez peleton.

8 kilometrów przed metą na atak zdecydował się Paweł Bernas (ActiveJet Team), a razem z Polakiem pojechał Andreas Erland (Team Sparebanken Sør). Katusha nie pozwoliła tej dwójce na skuteczny odjazd.

Finiszowe metry to po raz kolejny pociąg ekipy lidera, który także dziś nie dał szans rywalom. Drugie zwycięstwo (a 15. w sezonie!) zaliczył Alexander Kristoff (Katusha). Drugi był Jasper Stuyven (Trek Factory Racing), a trzeci Asbjørn Kragh Andersen (Team Trefor Blue Water).

Wyniki drugiego etapu:

1 KRISTOFF Alexander Team Katusha 00h00’00”
2 STUYVEN Jasper Trek Factory Racing 00h00’00”
3 KRAGH ANDERSEN Asbjørn Team Trefor-Blue Water 00h00’00”
4 BOASSON HAGEN Edvald MTN-Qhubeka 00h00’00”
5 LOOIJ André Roompot Oranje Peloton 00h00’00”
6 SBARAGLI Kristian MTN-Qhubeka 00h00’00”
7 ANDERSEN Michael-Valgren Tinkoff – Saxo 00h00’00”
8 RØINÅS Fridtjof Team Sparebanken Sør 00h00’00”
9 BARBERO CUESTA Carlos Caja Rural – Seguros RGA 00h00’00”
10 LANDA Oscar Team Coop-Øster Hus 00h00’00”
11 HOELGAARD Daniel Team Joker 00h00’00”
12 PEDERSEN Mads CULT Energy Pro Cycling 00h00’00”
13 BLIKRA Haavard Team Coop-Øster Hus 00h00’00”
14 IMPEY Daryl Orica GreenEdge 00h00’00”
15 KORSAETH Truls Engen Team Joker 00h00’00”
16 TRUSOV Nikolay Tinkoff – Saxo 00h00’00”
17 RIIS Thomas Nybo Team Trefor-Blue Water 00h00’00”
18 BENGTSSON Ludvig Team Tre Berg-Bianchi 00h00’00”
19 VAN MEIRHAEGHE Jef Topsport Vlaanderen – Baloise 00h00’00”
20 TXURRUKA Amets Caja Rural – Seguros RGA 00h00’00”
21 BUGGE Vegard Robinson Team Sparebanken Sør 00h00’00”
22 PRADES REVERTE Eduard Caja Rural – Seguros RGA 00h00’00”
23 GUARNIERI Jacopo Team Katusha 00h00’00”
24 GULDHAMMER Rasmus CULT Energy Pro Cycling 00h00’00”
25 MOL Wouter Cyclingteam Join`s – De Rijke 00h00’00”
26 MADRAZO RUIZ Angel Caja Rural – Seguros RGA 00h00’00”
27 GRADEK Kamil Activejet Team 00h00’00”
28 MARCATO Marco Wanty – Groupe Gobert 00h00’00”
29 OOMEN Sam Rabobank Development Team 00h00’00”
30 THEODORSEN Petter Team Ringeriks-Kraft 00h00’00”
31 BOL Jetse Cyclingteam Join`s – De Rijke 00h00’00”
32 BALCK Sebastian Team Tre Berg-Bianchi 00h00’00”
33 HALLER Marco Team Katusha 00h00’00”
34 WETTERHALL Alexander Team Tre Berg-Bianchi 00h00’00”
35 MEIER Christian Orica GreenEdge 00h00’00”
36 BRUTT Pavel Tinkoff – Saxo 00h00’00”
37 HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise 00h00’00”
38 BYSTROM Sven Erik Team Katusha 00h00’00”
39 OLSSON Michael Team Trefor-Blue Water 00h00’00”
40 DE GREEF Robbert Cyclingteam Join`s – De Rijke 00h00’00”
41 VENTER Jaco MTN-Qhubeka 00h00’00”
42 DE GREEF Francis Wanty – Groupe Gobert 00h00’00”
43 HAUSKEN JACOBSEN Tormod Team Coop-Øster Hus 00h00’00”
44 THOMSON Jay MTN-Qhubeka 00h00’00”
45 DECLERCQ Tim Topsport Vlaanderen – Baloise 00h00’00”
46 HAGEN Carl Fredrik Team Sparebanken Sør 00h00’00”
47 EIDSHEIM Fillip Team FixIT.no 00h00’00”
48 GALTA Frederik Team Coop-Øster Hus 00h00’00”
49 HOOGERLAND Johnny Roompot Oranje Peloton 00h00’00”
50 ROWSELL Erick Madison Genesis 00h00’00”
51 VILELA Ricardo Caja Rural – Seguros RGA 00h00’00”
52 ANDERSEN Søren Kragh Team Trefor-Blue Water 00h00’00”
53 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert 00h00’00”
54 KREDER Michel Roompot Oranje Peloton 00h00’00”
55 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise 00h00’00”
56 EZQUERRA Jesus Activejet Team 00h00’00”
57 MAAS Jan Rabobank Development Team 00h00’00”
58 JENSEN August Team Coop-Øster Hus 00h00’00”
59 ERLAND Andreas Team Sparebanken Sør 00h00’00”
60 REIHS Michael CULT Energy Pro Cycling 00h00’00”
61 FAGLUM KARLSSON Marcus Team Tre Berg-Bianchi 00h00’00”
62 WILSON Edvin Team Joker 00h00’00”
63 MOLINA Antonio Caja Rural – Seguros RGA 00h00’00”
64 VANOVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise 00h00’00”
65 BERNAS Pawel Activejet Team 00h00’00”
66 SPILAK Simon Team Katusha 00h00’00”
67 BORGERSEN Reidar Bohlin Team Joker 00h00’00”
68 STIEN Adrian Aas Team Joker 00h00’13”
69 SAGAN Juraj Tinkoff – Saxo 00h00’13”
70 KERKHOF Tim Roompot Oranje Peloton 00h00’13”
71 HOFSTEDE Lennard Rabobank Development Team 00h00’13”
72 HOLMES Matthew Madison Genesis 00h00’16”
73 FORFANG Ole Team Ringeriks-Kraft 00h00’19”
74 DIDIER Laurent Trek Factory Racing 00h00’19”
75 FRANCZAK Pawel Activejet Team 00h00’19”
76 BAUGNIES Jérôme Wanty – Groupe Gobert 00h00’23”
77 SÖRENSEN Chris Anker Tinkoff – Saxo 00h00’37”
78 DOUGALL Nicholas MTN-Qhubeka 00h00’37”
79 KOZONTCHUK Dmitry Team Katusha 00h00’44”
80 TRAAEN Torstein Team Ringeriks-Kraft 00h00’44”
81 YATES Adam Orica GreenEdge 00h00’44”
82 LINDAU Philip Team Joker 00h00’44”
83 MEIJERS Jeroen Rabobank Development Team 00h00’47”
84 TUFT Svein Orica GreenEdge 00h00’47”
85 QUAADE Rasmus Christian CULT Energy Pro Cycling 00h00’47”
86 CANCELLARA Fabian Trek Factory Racing 00h00’47”
87 VAN POPPEL Danny Trek Factory Racing 00h00’47”
88 VAN HECKE Preben Topsport Vlaanderen – Baloise 00h01’20”
89 GROEN Ike Cyclingteam Join`s – De Rijke 00h02’45”
90 AUSTEVOLL Ole Andre Team FixIT.no 00h04’00”
91 LARSEN Thomas Team Sparebanken Sør 00h04’00”
92 GINGSJÖ Alexander Team Tre Berg-Bianchi 00h05’16”
93 NIELSEN Magnus Cort Orica GreenEdge 00h13’27”
94 CLAUSEN Patrick Team Trefor-Blue Water 00h13’27”
95 JENSEN Christer Team Ringeriks-Kraft 00h13’27”
96 SVENDGAARD Michael Carbel CULT Energy Pro Cycling 00h13’27”
97 HOWSON Damien Orica GreenEdge 00h13’27”
98 HERMANSEN Sindre Eid Team FixIT.no 00h13’27”
99 TOLHOEK Antwan Rabobank Development Team 00h13’27”
100 KOLAR Michal Tinkoff – Saxo 00h13’27”
101 VAN DER HOORN Taco Cyclingteam Join`s – De Rijke 00h13’27”
102 CORNELISSE Mitchell Rabobank Development Team 00h13’27”
103 GJØLBERG Adrian Team FixIT.no 00h13’27”
104 FLØTTEN Audun Brekke Team Ringeriks-Kraft 00h13’27”
105 STEEGMANS Gert Trek Factory Racing 00h13’27”
106 DEVOLDER Stijn Trek Factory Racing 00h13’27”
107 STOKKENES Torstein Team FixIT.no 00h13’27”
108 HNIK Karel CULT Energy Pro Cycling 00h13’27”
109 VAN ZANDBEEK Ronan Cyclingteam Join`s – De Rijke 00h13’27”
110 JIM Songezo MTN-Qhubeka 00h13’27”
111 KAGGESTAD Christian Team Sparebanken Sør 00h13’27”
112 FODER Daniel Team Trefor-Blue Water 00h13’27”
113 VAN EMPEL Etienne Roompot Oranje Peloton 00h13’27”
114 HONIG Reinier Roompot Oranje Peloton 00h13’34”
115 106 PODLASKI Michal Activejet Team POL 06h07’24” 25’13” 3”
116 124 MC LAUGHLIN James Madison Genesis GBR 06h09’32” 27’21”

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 1 KRISTOFF Alexander Team Katusha NOR 10h13’46”
2 35 STUYVEN Jasper Trek Factory Racing BEL 10h14’00” 14”
3 4 HALLER Marco Team Katusha AUT 10h14’00” ”
4 204 KRAGH ANDERSEN Asbjørn Team Trefor-Blue Water DEN 10h14’02” 16”
5 12 IMPEY Daryl Orica GreenEdge RSA 10h14’02” ”
6 64 SBARAGLI Kristian MTN-Qhubeka ITA 10h14’06” 20”
7 21 ANDERSEN Michael-Valgren Tinkoff – Saxo DEN 10h14’06” ”
8 61 BOASSON HAGEN Edvald MTN-Qhubeka NOR 10h14’06” ”
9 41 BARBERO CUESTA Carlos Caja Rural – Seguros RGA ESP 10h14’06” ”
10 53 PEDERSEN Mads CULT Energy Pro Cycling DEN 10h14’06” ”
11 163 KORSAETH Truls Engen Team Joker NOR 10h14’06” ”
12 51 GULDHAMMER Rasmus CULT Energy Pro Cycling DEN 10h14’06” ”
13 94 MARCATO Marco Wanty – Groupe Gobert ITA 10h14’06” ”
14 44 PRADES REVERTE Eduard Caja Rural – Seguros RGA ESP 10h14’06” ”
15 42 MADRAZO RUIZ Angel Caja Rural – Seguros RGA ESP 10h14’06” ”
16 135 OOMEN Sam Rabobank Development Team NED 10h14’06” ”
17 2 BYSTROM Sven Erik Team Katusha NOR 10h14’06” ”
18 201 ANDERSEN Søren Kragh Team Trefor-Blue Water DEN 10h14’06” ”
19 205 OLSSON Michael Team Trefor-Blue Water SWE 10h14’06” ”
20 92 DE GREEF Francis Wanty – Groupe Gobert BEL 10h14’06” ”
21 74 KREDER Michel Roompot Oranje Peloton NED 10h14’06” ”
22 101 BERNAS Pawel Activejet Team POL 10h14’06” ”
23 22 BRUTT Pavel Tinkoff – Saxo RUS 10h14’13” 27”
24 13 MEIER Christian Orica GreenEdge CAN 10h14’13” ”
25 162 HOELGAARD Daniel Team Joker NOR 10h14’20” 34”
26 26 TRUSOV Nikolay Tinkoff – Saxo RUS 10h14’20” ”
27 206 RIIS Thomas Nybo Team Trefor-Blue Water DEN 10h14’20” ”
28 196 WETTERHALL Alexander Team Tre Berg-Bianchi SWE 10h14’20” ”
29 104 GRADEK Kamil Activejet Team POL 10h14’20” ”
30 192 BENGTSSON Ludvig Team Tre Berg-Bianchi SWE 10h14’20” ”
31 114 MOL Wouter Cyclingteam Join`s – De Rijke NED 10h14’20” ”
32 82 HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 10h14’20” ”
33 183 HAGEN Carl Fredrik Team Sparebanken Sør NOR 10h14’20” ”
34 126 ROWSELL Erick Madison Genesis GBR 10h14’20” ”
35 83 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 10h14’20” ”
36 145 JENSEN August Team Coop-Øster Hus NOR 10h14’20” ”
37 112 DE GREEF Robbert Cyclingteam Join`s – De Rijke NED 10h14’20” ”
38 46 VILELA Ricardo Caja Rural – Seguros RGA POR 10h14’20” ”
39 81 DECLERCQ Tim Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 10h14’20” ”
40 72 HOOGERLAND Johnny Roompot Oranje Peloton NED 10h14’20” ”
41 95 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert NED 10h14’20” ”
42 142 GALTA Frederik Team Coop-Øster Hus NOR 10h14’20” ”
43 55 REIHS Michael CULT Energy Pro Cycling DEN 10h14’20” ”
44 43 MOLINA Antonio Caja Rural – Seguros RGA ESP 10h14’20” ”
45 161 BORGERSEN Reidar Bohlin Team Joker NOR 10h14’20” ”
46 45 TXURRUKA Amets Caja Rural – Seguros RGA ESP 10h14’26” 40”
47 165 STIEN Adrian Aas Team Joker NOR 10h14’33” 47”
48 24 SAGAN Juraj Tinkoff – Saxo SVK 10h14’33” ”
49 132 HOFSTEDE Lennard Rabobank Development Team NED 10h14’33” ”
50 6 SPILAK Simon Team Katusha SLO 10h14’37” 51”
51 103 FRANCZAK Pawel Activejet Team POL 10h14’39” 53”
52 16 YATES Adam Orica GreenEdge GBR 10h14’57” 01’11”
53 25 SÖRENSEN Chris Anker Tinkoff – Saxo DEN 10h14’57” ”
54 36 VAN POPPEL Danny Trek Factory Racing NED 10h15’07” 01’21”
55 75 LOOIJ André Roompot Oranje Peloton NED 10h15’21” 01’35”
56 174 THEODORSEN Petter Team Ringeriks-Kraft NOR 10h15’21” ”
57 111 BOL Jetse Cyclingteam Join`s – De Rijke NED 10h15’21” ”
58 31 CANCELLARA Fabian Trek Factory Racing SUI 10h15’23” 01’37”
59 141 BLIKRA Haavard Team Coop-Øster Hus NOR 10h15’24” 01’38”
60 191 BALCK Sebastian Team Tre Berg-Bianchi SWE 10h15’24” ”
61 146 LANDA Oscar Team Coop-Øster Hus NOR 10h15’26” 01’40”
62 102 EZQUERRA Jesus Activejet Team ESP 10h15’26” ”
63 193 FAGLUM KARLSSON Marcus Team Tre Berg-Bianchi SWE 10h15’26” ”
64 86 VANOVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 10h15’26” ”
65 73 KERKHOF Tim Roompot Oranje Peloton NED 10h15’34” 01’48”
66 33 DIDIER Laurent Trek Factory Racing LUX 10h15’45” 01’59”
67 91 BAUGNIES Jérôme Wanty – Groupe Gobert BEL 10h15’49” 02’03”
68 186 RØINÅS Fridtjof Team Sparebanken Sør NOR 10h18’26” 04’40”
69 85 VAN MEIRHAEGHE Jef Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 10h18’26” ”
70 121 HOLMES Matthew Madison Genesis GBR 10h18’42” 04’56”
71 5 KOZONTCHUK Dmitry Team Katusha RUS 10h19’10” 05’24”
72 151 AUSTEVOLL Ole Andre Team FixIT.no NOR 10h19’18” 05’32”
73 3 GUARNIERI Jacopo Team Katusha ITA 10h19’36” 05’50”
74 181 BUGGE Vegard Robinson Team Sparebanken Sør NOR 10h19’36” ”
75 65 THOMSON Jay MTN-Qhubeka RSA 10h19’36” ”
76 144 HAUSKEN JACOBSEN Tormod Team Coop-Øster Hus NOR 10h19’36” ”
77 133 MAAS Jan Rabobank Development Team NED 10h19’36” ”
78 66 VENTER Jaco MTN-Qhubeka RSA 10h19’40” 05’54”
79 84 VAN HECKE Preben Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 10h19’46” 06’00”
80 182 ERLAND Andreas Team Sparebanken Sør NOR 10h19’55” 06’09”
81 134 MEIJERS Jeroen Rabobank Development Team NED 10h20’18” 06’32”
82 164 LINDAU Philip Team Joker SWE 10h20’20” 06’34”
83 113 GROEN Ike Cyclingteam Join`s – De Rijke NED 10h22’21” 08’35”
84 152 EIDSHEIM Fillip Team FixIT.no NOR 10h23’55” 10’09”
85 166 WILSON Edvin Team Joker SWE 10h23’55” ”
86 172 FORFANG Ole Team Ringeriks-Kraft NOR 10h24’14” 10’28”
87 62 DOUGALL Nicholas MTN-Qhubeka RSA 10h24’32” 10’46”
88 175 TRAAEN Torstein Team Ringeriks-Kraft NOR 10h24’39” 10’53”
89 15 TUFT Svein Orica GreenEdge CAN 10h24’42” 10’56”
90 54 QUAADE Rasmus Christian CULT Energy Pro Cycling DEN 10h24’42” ”
91 136 TOLHOEK Antwan Rabobank Development Team NED 10h27’41” 13’55”
92 11 HOWSON Damien Orica GreenEdge AUS 10h27’47” 14’01”
93 52 HNIK Karel CULT Energy Pro Cycling CZE 10h27’47” ”
94 32 DEVOLDER Stijn Trek Factory Racing BEL 10h27’47” ”
95 185 LARSEN Thomas Team Sparebanken Sør NOR 10h27’55” 14’09”
96 76 VAN EMPEL Etienne Roompot Oranje Peloton NED 10h28’53” 15’07”
97 71 HONIG Reinier Roompot Oranje Peloton NED 10h29’00” 15’14”
98 115 VAN DER HOORN Taco Cyclingteam Join`s – De Rijke NED 10h31’53” 18’07”
99 34 STEEGMANS Gert Trek Factory Racing BEL 10h31’53” ”
100 171 FLØTTEN Audun Brekke Team Ringeriks-Kraft NOR 10h33’01” 19’15”
101 116 VAN ZANDBEEK Ronan Cyclingteam Join`s – De Rijke NED 10h33’03” 19’17”
102 63 JIM Songezo MTN-Qhubeka RSA 10h33’07” 19’21”
103 194 GINGSJÖ Alexander Team Tre Berg-Bianchi SWE 10h33’57” 20’11”
104 14 NIELSEN Magnus Cort Orica GreenEdge DEN 10h34’33” 20’47”
105 202 CLAUSEN Patrick Team Trefor-Blue Water DEN 10h34’33” ”
106 153 GJØLBERG Adrian Team FixIT.no NOR 10h35’57” 22’11”
107 56 SVENDGAARD Michael Carbel CULT Energy Pro Cycling DEN 10h37’22” 23’36”
108 155 HERMANSEN Sindre Eid Team FixIT.no NOR 10h37’22” ”
109 23 KOLAR Michal Tinkoff – Saxo SVK 10h37’22” ”
110 156 STOKKENES Torstein Team FixIT.no NOR 10h37’22” ”
111 131 CORNELISSE Mitchell Rabobank Development Team NED 10h37’22” ”
112 184 KAGGESTAD Christian Team Sparebanken Sør NOR 10h37’22” ”
113 173 JENSEN Christer Team Ringeriks-Kraft NOR 10h38’44” 24’58”
114 106 PODLASKI Michal Activejet Team POL 10h39’30” 25’44”
115 203 FODER Daniel Team Trefor-Blue Water DEN 10h41’00” 27’14”
116 124 MC LAUGHLIN James Madison Genesis GBR 10h41’41” 27’55”

Foto:Tour des Fjords