Rasmus Tiller (Norwegia) najszybciej przejechał prolog otwierający Grand Prix Priessnitz spa. Najlepszym z Polaków był Kamil Małecki.

W Krnově rozpoczął się dzisiaj kolejny wyścig z cyklu Pucharu Narodów orlików. Wyścig Pokoju U23 pod nazwą Grand Prix Priessnitz spa otwierał prolog na dystansie 2000 metrów.

W wyścigu występuje reprezentacja Polski w składzie: Dawid Migas, Piotr Pękala, Kamil Małecki, Marceli Bogusławski i Jakub Murias.

Najszybciej trasę pokonał Rasmus Tiller (Norwegia) – 2’12”19. Ponad sekundę stracił do niego ubiegłoroczny triumfator prologu, Ivo Oliveira (Portugalia). Podium etapowe uzupełnił Nils Eekhoff (Holandia).

Z Polaków najlepiej pojechał Kami Małecki, który stracił ponad pięć sekund i zajął osiemnaste miejsce, a tylko o jedną setną sekundy gorszy do niego okazał się Marceli Bogusławski.

Wyniki prologu:

Miejsce Kolarz Narodowość Czas Strata
1 TILLER Rasmus Fossum NORWAY 00:02:12.19 00:00:00.00
2 OLIVEIRA Ivo PORTUGAL 00:02:13.84 00:00:01.65
3 EEKHOFF Nils NETHERLANDS 00:02:14.02 00:00:01.83
4 HAYTER Ethan GREAT BRITAIN 00:02:14.28 00:00:02.09
5 ZIJLAARD Maikel NETHERLANDS 00:02:14.67 00:00:02.48
6 OLIVEIRA Rui PORTUGAL 00:02:15.48 00:00:03.29
7 GENIETS Kévin LUXEMBOURG 00:02:15.54 00:00:03.35
8 WARSTED Syver NORWAY 00:02:15.97 00:00:03.78
9 FEDELI Alessandro ITALY 00:02:16.11 00:00:03.92
10 WRIGHT Fred GREAT BRITAIN 00:02:16.15 00:00:03.96
11 HIRSCHI Marc SWITZERLAND 00:02:16.29 00:00:04.10
12 WIRTGEN Tom LUXEMBOURG 00:02:16.60 00:00:04.41
13 STEWART Jake GREAT BRITAIN 00:02:16.61 00:00:04.42
14 POGAČAR Tadej SLOVENIA 00:02:16.80 00:00:04.61
15 SCHINNAGEL Johannes GERMANY 00:02:16.89 00:00:04.70
16 BOSTOCK Matthew GREAT BRITAIN 00:02:16.93 00:00:04.74
17 IVERSEN Rasmus Byriel DENMARK 00:02:17.22 00:00:05.03
18 MALECKI Kamil POLAND 00:02:17.56 00:00:05.37
19 BOGUSLAWSKI Marceli POLAND 00:02:17.57 00:00:05.38
20 HECHT Gage USA 00:02:17.73 00:00:05.54
21 BATTISTELLA Samuele ITALY 00:02:17.98 00:00:05.79
22 MERTENS Julian BELGIUM 00:02:18.05 00:00:05.86
23 MAZZUCCO Fabio ITALY 00:02:18.18 00:00:05.99
24 RIOU Alan FRANCE 00:02:18.20 00:00:06.01
25 JERMAN Žiga SLOVENIA 00:02:18.28 00:00:06.09
26 HOEHN Alex USA 00:02:18.37 00:00:06.18
27 ANDERSON Edward USA 00:02:18.65 00:00:06.46
28 STORK Florian GERMANY 00:02:18.67 00:00:06.48
29 HARRIS Ryan SOUTH AFRICA 00:02:18.94 00:00:06.75
30 MÜLLER Reto SWITZERLAND 00:02:19.10 00:00:06.91
31 VAN DEN DOOL Jens NETHERLANDS 00:02:19.36 00:00:07.17
32 ROSTOVTSEV Sergei RUSSIA 00:02:19.37 00:00:07.18
33 AALRUST Hakon Lunder NORWAY 00:02:19.39 00:00:07.20
33 NALLY Joseph GREAT BRITAIN 00:02:19.39 00:00:07.20
35 GUGLIELMI Simon FRANCE 00:02:19.41 00:00:07.22
36 BASSON Gustav SOUTH AFRICA 00:02:19.44 00:00:07.25
36 VAN DEN BERG Marijn NETHERLANDS 00:02:19.44 00:00:07.25
38 PENKO Izidor SLOVENIA 00:02:19.83 00:00:07.64
39 SLEEN Torjus NORWAY 00:02:20.00 00:00:07.81
40 LEHKÝ Roman CZECH REPUBLIC 00:02:20.27 00:00:08.08
40 OTRUBA Jakub CZECH REPUBLIC 00:02:20.27 00:00:08.08
42 PARET PEINTRE Aurélien FRANCE 00:02:20.28 00:00:08.09
43 BAIS Mattia ITALY 00:02:20.39 00:00:08.20
44 GAMPER Florian AUSTRIA 00:02:20.64 00:00:08.45
44 RAJCHART Jan CZECH REPUBLIC 00:02:20.64 00:00:08.45
46 GONZALEZ LOPEZ David SPAIN 00:02:20.65 00:00:08.46
47 BABIC Adrian SLOVAKIA 00:02:20.73 00:00:08.54
48 BJERG Mikkel DENMARK 00:02:20.76 00:00:08.57
49 BUSSARD Dimitri SWITZERLAND 00:02:20.96 00:00:08.77
50 MIGAS Dawid POLAND 00:02:21.18 00:00:08.99
51 LEKNESSUND Andreas NORWAY 00:02:21.20 00:00:09.01
52 SCHNEITER Joab SWITZERLAND 00:02:21.73 00:00:09.54
53 ŠTOČEK Matúš SLOVAKIA 00:02:21.76 00:00:09.57
54 ERRAZKIN PEREZ Xuban SPAIN 00:02:21.77 00:00:09.58
55 GAILLARD Marlon FRANCE 00:02:21.83 00:00:09.64
56 MÄDER Gino SWITZERLAND 00:02:21.89 00:00:09.70
57 GAMPER Mario AUSTRIA 00:02:22.00 00:00:09.81
58 GALL Felix AUSTRIA 00:02:22.07 00:00:09.88
59 PICCOT Michel ITALY 00:02:22.39 00:00:10.20
60 WILLEMS Thimo BELGIUM 00:02:22.45 00:00:10.26
61 GREGAARD WILSLY Jonas DENMARK 00:02:22.47 00:00:10.28
62 MURIAS Jakub POLAND 00:02:22.53 00:00:10.34
63 MONIQUET Sylvain BELGIUM 00:02:22.64 00:00:10.45
64 HORVAT Žiga SLOVENIA 00:02:22.68 00:00:10.49
65 SHTEIN Grigoriy KAZAKHSTAN 00:02:22.70 00:00:10.51
66 CANELLAS SANCHEZ Xavier SPAIN 00:02:22.93 00:00:10.74
67 KOCH Christian Maximilian GERMANY 00:02:22.94 00:00:10.75
68 HEIDERSCHEID Colin LUXEMBOURG 00:02:23.03 00:00:10.84
69 VINGEGAARD Jonas DENMARK 00:02:23.18 00:00:10.99
70 PRONSKIY Vadim KAZAKHSTAN 00:02:23.24 00:00:11.05
71 RONDEAU Fabien FRANCE 00:02:23.28 00:00:11.09
72 BELLAN Juraj SLOVAKIA 00:02:23.34 00:00:11.15
73 YAMAMOTO Masaki JAPAN 00:02:23.51 00:00:11.32
74 SKAARSETH Iver NORWAY 00:02:23.53 00:00:11.34
74 VERMEULEN Moran AUSTRIA 00:02:23.53 00:00:11.34
76 MARUKHIN Daniil KAZAKHSTAN 00:02:23.62 00:00:11.43
77 SCHULTZ Jesper DENMARK 00:02:23.72 00:00:11.53
78 BAYEMBAYEV Olzhas KAZAKHSTAN 00:02:23.74 00:00:11.55
79 BOUWMANS Dylan NETHERLANDS 00:02:23.75 00:00:11.56
80 VERSCHAEVE Viktor BELGIUM 00:02:23.83 00:00:11.64
81 ULYSBAYEV Dinmukhammed KAZAKHSTAN 00:02:23.85 00:00:11.66
82 PETRUŠ Jirí CZECH REPUBLIC 00:02:24.18 00:00:11.99
83 LEAÇA Gonçalo PORTUGAL 00:02:24.19 00:00:12.00
84 ZIMMERMANN Georg GERMANY 00:02:24.42 00:00:12.23
85 FIDLER Gerd AUSTRIA 00:02:24.68 00:00:12.49
86 DAVIS Cole USA 00:02:25.05 00:00:12.86
87 LAVRIČ Martin SLOVENIA 00:02:25.13 00:00:12.94
88 MOLLY Kenny BELGIUM 00:02:25.35 00:00:13.16
89 ONO Kotaro JAPAN 00:02:25.38 00:00:13.19
89 KONYAEV Stanislav RUSSIA 00:02:25.38 00:00:13.19
91 ISHIGAMI Masahiro JAPAN 00:02:25.70 00:00:13.51
92 WIRTGEN Luc LUXEMBOURG 00:02:26.00 00:00:13.81
93 ŠTIBINGR Matej CZECH REPUBLIC 00:02:26.17 00:00:13.98
94 ADAMIETZ Johannes GERMANY 00:02:26.49 00:00:14.30
94 MARTYNOV Nikita RUSSIA 00:02:26.49 00:00:14.30
96 HONORÉ Mikkel Frolich DENMARK 00:02:26.55 00:00:14.36
97 CARVALHO Gonçalo PORTUGAL 00:02:26.69 00:00:14.50
98 PRAH Aljaž SLOVENIA 00:02:26.81 00:00:14.62
99 ANTUNES Tiago PORTUGAL 00:02:26.84 00:00:14.65
100 BANZER Gordian SWITZERLAND 00:02:27.05 00:00:14.86
101 NEUHAUSER Marcel AUSTRIA 00:02:27.20 00:00:15.01
102 TSCHERNOSTER Jan GERMANY 00:02:27.22 00:00:15.03
103 SCHUNK Conor USA 00:02:27.44 00:00:15.25
104 GRUBER Pavel CZECH REPUBLIC 00:02:27.47 00:00:15.28
105 RIKUNOV Petr RUSSIA 00:02:27.50 00:00:15.31
106 NATAROV Yuriy KAZAKHSTAN 00:02:28.30 00:00:16.11
107 VALVASORI Larry LUXEMBOURG 00:02:28.58 00:00:16.39
108 INNOCENTI Andrea ITALY 00:02:28.61 00:00:16.42
109 ELIOT Mitchell SOUTH AFRICA 00:02:28.68 00:00:16.49
110 EDWARDS Andrew SOUTH AFRICA 00:02:29.16 00:00:16.97
111 AZURMENDI SAGASTIBELTZA I SPAIN 00:02:29.20 00:00:17.01
112 BELLICAUD Jeremy FRANCE 00:02:29.39 00:00:17.20
113 FERNANDES Venceslau PORTUGAL 00:02:29.49 00:00:17.30
114 WATANABE Ayumu JAPAN 00:02:29.57 00:00:17.38
115 SHORTT Devin SOUTH AFRICA 00:02:29.80 00:00:17.61
116 MARKOV Dmitrii RUSSIA 00:02:30.40 00:00:18.21
117 MOTA PEREZ Cristian SPAIN 00:02:30.82 00:00:18.63
118 VLČÁK Martin SLOVAKIA 00:02:30.84 00:00:18.65
119 PODOLAK Patrik SLOVAKIA 00:02:30.85 00:00:18.66
120 KOYAMA Takahiro JAPAN 00:02:31.09 00:00:18.90
121 NAKAMURA Keisuke JAPAN 00:02:31.22 00:00:19.03
122 VANČO Filip SLOVAKIA 00:02:31.50 00:00:19.31
123 RODES GUIRAO Eduard SPAIN 00:02:31.88 00:00:19.69
124 PEKALA Piotr POLAND 00:02:32.12 00:00:19.93
125 VAN ROSSEM Freek NETHERLANDS 00:02:32.67 00:00:20.48
126 FATKULLIN Valerii RUSSIA 00:02:32.98 00:00:20.79
127 WEYRICH Maxime LUXEMBOURG 00:02:34.10 00:00:21.91
128 GOOSSENS Kobe BELGIUM 00:02:46.05 00:00:33.86